Skocz do zawartości
slawkor

TV 40-42 cali z natywną matrycą 100hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie poszukuję tv 40-42 cali z natywną matrycą do 2000-2200zł.
Z tego co wyczytałem tv z taką matrycą bardziej nadają się do filmów niż te z natywną 50hz (chyba że źle zrozumiałem).
Napiszcie jakie modele tv z 2013 i 2014 roku mają taką matrycę lub ewentualnie jakie byście polecili do zakupu.

Warunki:
Odległość od ekranu: 1,5 do 1,8 m
Jak słońce świeci w pokoju: SŁOŃCE ŚWIECI DO POŁUDNIA PO POŁUDNIU POKÓJ JEST W CIENIU, OKNO JEST OD LEWEJ STRONY TELEWIZORA ALE NA NIEGO NIE ŚWIECI.
Jak duży jest pokój: około 4,5x3,5 m
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1 czasem więcej
Preferowana technologia: RACZEJ LED (NIC INNEGO W ZASIĘGU)
Jakie programy najczęściej oglądasz: SERIALE I FILMY czasem SPORT
Oglądasz w dzień czy wieczorem: W DZIEŃ ORAZ WIECZOREM
Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: PRZY MAŁYM ŚWIETLE.
Preferowana wielkość telewizora: 40-42 cali
Preferowana marka: PANASONIC SAMSUNG SONY ewntualnie SHARP
Czego nie lubisz w telewizorach: SKOMPLIKOWANEJ OBSŁUGI, WOLNEGO MENU, CLOUDING, BINDING, KIEPSKA JAKOŚĆ OBRAZU, SŁABE SKALOWANIE SD, CZĘSTA AWARYJNOŚĆ, BŁĘDY W OPROGRAMOWANIU
Jakie urządzenia będą podłączone: DVD KABLÓWKA LAPTOP
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TELEWIZJA, 10% POZOSTAŁE
Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: TAK I TAK
Czy ważne jest wifi: TAK
Czy będziesz korzystać z widgetów: MOŻE CZASEM
Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: RACZEJ NIE
Czy chcesz korzystać z serwisu: IPLA TVN PLAYER
Czy ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak przynajmniej SRT
Ma mieć 3D: NIEKONIECZNIE choć MILE WIDZANE
Ma mieć slot na karty SD: NIEKONIECZNIE
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: WIĘKSZOŚĆ PRZEZ HDMI jedno SCART
Jaki masz sygnał: KABLÓWKA WIEC KANAŁY SD I HD, TV NAZIEMNA
Ma stać czy wisieć: STAĆ
Rozdzielczość: FULL HD
Dvb-t: mpeg4
Na czym najbardziej Ci zależy: JAKOŚĆ OBRAZU, DOBRA PŁYNNOŚĆ DO OGLĄDANIA SPORTU i FLMÓW, DOBRY DŹWIĘK, BARDZO DOBRE SKALOWANIE SD
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-6 GODZIN W TYGODNIU W WEEKEND WIĘCEJ
Budżet: 2000-2200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt na tym forum nie zna modeli z natywną matrycą 100hz? Może być do 2500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z aktywnym 3D będzie miał matrycę 120Hz - Samsung H6400, H6200. Możesz wziąć jednego z nich. 120Hz jest ważne głównie przy transmisjach sportowych i innych obrazkach, które mogą powodować smużenie. Do filmów możesz mieć nawet matrycę zwykłą 60Hz, byle by działał dobry układ poprawy płynności obrazu, który nie będzie powodował teatru, a taki zazwyczaj montuje się już do matryc 120Hz. Weź któregoś z tych Samsungów, sprawdzają się pod oboma względami (filmy+sport).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybór mój zawęziłem do tych modeli:

Panasonic 42ET60

Panasonic 42AS600E

Samsung UE40H6400

Sony kdl 42W705 (tuner satelitarny i jakiś nowy tuner dvbt 2 choć nie wiem czy potrzebny)


Co byście radzili do 2500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli mialbym wybierac miedzy modelami z tamtego roku to co lepiej wypada samsung f6770 czy h6400? Cena jest podobna.

Wiem ze panasonic as600 ma 50hz ale jak wypada w porownaniu z tymi samsungami, bo z tego co wyczytałem ma niezłą czerń co w ogladaniu filmow w nocy ma duze znaczenie.

Wysłane z mojego LG-V500 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry,że tak post pod postem ale nie mogłem edytować.

Tak sobie szperałem po necie i tak sobie wybrałem do porównania:
Samsung UE40F6770 cena 2390zł
Samsung UE40H6400 cena 2490zł
Panasonic TX-42AS600E cena 2199zł
Panasonic TX-L42ET60E cena 2499zł
Sony KDL-42W705B cena 2590zł
Sharp LC-42LE760E cena 2299zł
Philips 42PFH6309 cena 2449zł jakiś nowy model
Toshiba 42L7453DG cena 2999zł najdroższy ale za to ma parę fajnych funkcji

Teraz mając takie porównanie co byście wybrali i dlaczego sugerując się tym że tv ma śmigać na dvb-t (nowy wymóg) jako najważniejsza funkcja,
fajnie jakby dobrze skalował SD i płynnie wyświetał obraz dynamiczny (sport, film). Nie zależy mi na 3D ale jak będzie to nic nie szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparłeś się na te lcd,zamiast założyć rolety,kupić plazmę i cieszyć się obrazem lepszym niż w/w tv.Kąty będziesz miał lepsze(jak ktoś siądzie z boku to nie będzie miał rozlanego mleka na ekranie),skalowanie sd z kablówki,zastanów się dobrze bo moim zdaniem najtańsza plazma panasa bije na łeb te lcd a i tysiak zostanie w kieszeni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupowałbym dla siebie to na pewno wziąłbym pod uwagę Panasonica 65VT60 bo taki mi jest potrzebny w przyszłości ale ja potrzebuję tv dla mamy a nie dla siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak dla mamy to o co tyle krzyku? Czy Twoją matuchnę na pewno interesuje różnica między czernią 0.03 a 0.04cd/m2? :)

Kupić jej to co najwygodniej się obsługuje i najlepiej wygląda.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak dla mamy to o co tyle krzyku? Czy Twoją matuchnę na pewno interesuje różnica między czernią 0.03 a 0.04cd/m2? :)

Kupić jej to co najwygodniej się obsługuje i najlepiej wygląda.

Nawet nie masz pojęcia jak moja matula jest wybredna (po kimś to ma). A po drugie ja czasem też korzystam z tv będąc w odwiedzinach i mnie denerwują lipne tv.

Z tego co się dziś dowiedziałem większość ludzi odradza mi tv firmy lg dlatego nie biorę ich pod uwagę.

Po rozmowie z matulą uzgodniliśmy że tv ma mieć fajny smart także chyba jednak samsung, płynność przy ruchu , dlatego matryca 100hz no i jak pisałeś prostą obsługę.

I tu także pasuje panasonic.

Najlepsze moim zdaniem tv do wyboru względem ceny to:

samsung 40h6400 lub f6770

pansonic 42et60 lub as650 i tu rozważam wybór ....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mam rozumieć model w rozmiarze 40'' ? a jeśli tak to zapytam dalej, jak oceniasz naturalność kolorów i kolorystykę twarzy (w poprzednich modelach było z tym gorzej), jak wygląda sprawa z równomiernością podświetlania, rogi itp, czy czerń przy zgaszonym świetle jest całkowicie czarna i czy nie ma na niej żadnych plam i jasnych rogów, i jeszcze mam takie pytanie, w zakładce motion plus jest tzw dodatkowy tryb LED i czy można go zawsze włączyć, tj zarówno w przypadku wybrania któregoś z gotowych trybów jak i w przypadku wybrania indywidualnego trybu użytkownika gdzie można osobno regulować suwaki dla poprawy płynności i ostrości obrazu w ruchu ?.

No i co przeważyło o decyzji zakupu tego modelu na tle konkurencji ?. Recenzja Macieja na pewno wypadła znacznie lepiej od zeszłorocznych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to dopiero zaczynam z nim testy bo niestety brak czasu, ale z tego co już się pobawiłem to płynność jest bardzo dobra i nawet nie przesadzona. Mnie osobiście kolorystyka twarzy odpowiada i bardzo fajnie wygląda w trybie film. Na razie sprawdzałem tv pod kątem obsługi multimediów i jest z tym bardzo dobrze, filmy w HD i 3D wyglądają rewelacyjnie. W porównaniu do mojego Soniacza dziadka X3500 i nowszych modeli Sony 805 829 Samsung wykonał naprawdę dobrą robotę.

Więcej napiszę jak się trochę pobawię. Jeszcze parę dni jest na promocji 4lata gwarancji.

Edytowane przez slawkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, bo mam podobne wymagania jak kolega Slawkor.

Aż 3 raz kupiłem TV PLAZMA i ... 4 raz zamierzam kupić TV (sic!)
W konsekwencji zmieniłem wymagania i teraz szukam tylko LCD LED, 40-42 cale, natywne 100 hz, dobra czerń, max 2000 zł.

1. Odległość od ekranu: 2,5 - 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Duże okno świecące z prawej strony na telewizor.
3. Jak duży jest pokój: 17-18 m2 (ok. 4x 4,5 m)
4. Preferowana technologia: tylko LCD LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: posiadałem aż 3 TV PLAZMA, ale wszystkie nieznośnie bzyczały (sic!)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: DVB-T, telewizja satelitarna, DVDRip, BRRip z PenDrive
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczory i noc
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: preferuję półmrok
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: naturalny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: brak preferencji
11. Preferowana wielkość telewizora: 40-42 CALE
12. Preferowana marka: brak preferencji
13. Czego nie lubisz w telewizorach:
- rozmytego, zamglonego oraz ostrego, jaskrawego obrazu
- nienaturalnych kolorów
- input lag
- nierównego podświetlania matrycy
- pixelozy
- brzęczenia
- puldown judder
- ponad wszystko PROBLEMU Z REPRODUKCJĄ KOLORU CZARNEGO oraz BRAKU NATYWNEGO 100 HZ
14. Jakie urządzenia będą podłączone: uniwersalny dekoder satelitarny, PenDrive
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% TV, 30 % PenDrive
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: tylko na wprost
17. Czy ważne jest wifi: NIE
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: NIE
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: NIE
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: NIE
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: TAK
22. Ma mieć 3D: brak preferencji
23. Ma mieć slot na karty SD: brak preferencji
24. Ma mieć tuner DVB-C: nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: PenDrive, uniwersalny dekoder satelitarny, antena TELEVES DAT HD BOSS 790 przez kabel antenowy TELEVES T-100 Cu HD

26. Jaki masz sygnał: nie wiem
27. Ile programów HD: nie wiem
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 4 h
29. Ma stać czy wisieć: stać
30. Rozdzielczość: Full HD
31. DVB-T: TAK
32. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu (szczególnie reprodukcja koloru czarnego i natywne 100 hz)
32. Ile osób ogląda: 1

33. Telewizor klasyczny czy SMART TV ? brak preferencji
34. Jaka klasa cenowa: max 2000 zł w SKLEPIE INTERNETOWYM

Edytowane przez rott319

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich wymagań to tylko Panasonic AS640, albo Samsung H6400. Test tego drugiego jest już na forum. Panasonic pojawi się niebawem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie, jedyne co mi przychodzi do głowy, to 40L7335DG Toshiby. Czasami idzie kupić 42LB650 za 1899 od LG, ale tam jest IPS, a nie VA, a więc o czerni można po części zapomnieć (telewizor jednak jest direct-led'em, a nie edge-led'em i ma motion pixel control, sterowanie wygaszaniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za namową zwiększyłem budżet i rozważam zakup między:

Panasonic TX-40AS640 – 2100 zł

Panasonic TX-42AS650 – 2350 zł

i coraz bardziej zastanawiam się nad profesjonalną kalibracją, szczególnie w przypadku tego ostatniego modelu.

Edytowane przez rott319

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za namową zwiększyłem budżet i rozważam zakup między:

Panasonic TX-40AS640 – 2100 zł

Panasonic TX-42AS650 – 2350 zł

i coraz bardziej zastanawiam się nad profesjonalną kalibracją, szczególnie w przypadku tego ostatniego modelu.

Ten drugi jest całkiem podobny do Philipsa PFS7509, bo matryca IPS, jednak z lepszym odwzorowaniem ruchu od Philipsa. Zastanów się, czy zależy Ci na lepszym kontraście, czy na kątach widzenia. Odpowiedź się sama nasunie wtedy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rott319, które plazmy kupiłeś i brzęczały? Masz jakieś inne uwagi (na + lub -) do tych plazm? W jakich warunkach brzęczenie robiło się słyszalne? Mam podobne założenia do Twoich, dlaczego nie rozważasz Samsunga H6200 i Panasa AS600 (upłynniacz?)? Z Panasów ja bym brał tego na VA.

Czy seria AS600 i AS500 ma te same panele co AS640?

Edytowane przez grzeniu666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzebałeś stare rany ...

2 x Panasonic TX-P42X60

1 x Samsung PE43H4500

Wszystkie dokładnie tak samo brzęczały tj. ten sam rodzaj tonu i ta sama głośność.

Dźwięk był identyczny z dźwiękiem, który słychać przy przydrożnych transformatorach lub pod słupami wysokiego napięcia.

Od chwili włączenia telewizora nieznośnie bzyczał. Zmiana parametrów obrazu nie zniwelowała brzęczenia.

Co więcej, inni domownicy patrzyli na mnie jak na debila, bo oni nic niepokojącego nie słyszeli.

Parametry obrazu były akceptowalne. Nie miałem większych zastrzeżeń do czerni, kontrastu, kolorów ani płynności obrazu mimo, że testowałem TV tylko i wyłącznie na filmach DVDRip i BRRip z PenDrive !

Czasami się zastanawiam, czy to nie była główna przyczyna brzęczenia, bo nigdy nie podłączyłem żadnego TV do żadnej anteny.

Gdyby nie brzęczenie, to byłbym szczególnie zadowolony z Panasonic TX P42X60.

Na twoim miejscu zaryzykowałbym i kupił w sklepie internetowym ww. plazmę.

Najwyżej odstąpisz od umowy i stracisz tylko koszt zwrotu TV i - podobnie jak ja - zwiększysz budżet dwukrotnie i będziesz szukał LCD z jakością obrazu, która i tak będzie gorsza niż obraz w najtańszej plazmie Panasonic TX P42X60 (sic!)

Z moimi wymaganiami co do jakości obrazu i ceny na forach wszyscy mówią jednogłośnie, że minimum to 40AS640, 42AS650, 40H6400 lub wyższe modele, jak zwiększę budżet.

Edytowane przez rott319

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki @rott za info, i sory za "rozgrzebywanie ran" :) Nie mam pewności, ale wydaje mi się ża np. Samsung H6400 i H6200 również się tylko/aż bajerami (drugi pilot, smart?). Nie mam pewności jak jest u Panasa (np. AS600 i AS640), może chodzi o tylko/aż o upłynniacz, 3D, inny pilot, 60/120Hz:

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/panasonic/test-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/panasonic/test-panasonic-seria-tx-50as600-as600-va-t-r1031

Mnie do Panasa trochę zniechęca temat małych napisów do filmów, i mimo sympatii do tej marki chyba obstawiałbym Samsunga H6200/H6400.

Edytowane przez grzeniu666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy Samsung H6400 jednak nie dorównuje jakością obrazu AS640 i AS650 z wyjątkiem upłynniacza.

Jego atutem jest ponadto cena, smart TV i podatność na profesjonalną kalibrację w porównaniu do ww. modeli.

Samsung H6400 bez profesjonalnej kalibracji ponoć odstaje jakością obrazu od AS640 i AS650 będących na fabrycznych ustawieniach.

Z tych trzech telewizorów najlepszy obraz prawdopodobnie ma AS640, bo jest na matrycy VA - to taki "złoty środek" dla tzw. centusiów.

Firmie Samsung - bazując na dotychczasowym doświadczeniu - nie ufam z powodu jakości jej produktów.

Proszę innych użytkowników o sprostowanie mojego wpisu, jeżeli się gdzieś pomyliłem lub jego potwierdzenie w celu rozwiania wątpliwości.

Edytowane przez rott319

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę, H6400 również ma matrycę VA. Bawiłem się zarówno 6400, jak i AS640. Kolory imho Samsung ma lepsze, ale w kwestii bandingu, dse i równomierności podświetlania można już mocno polemizować, na pewno nie kupiłbym tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chcesz powiedzieć, że AS640 posiada lepszą jakość obrazu niż H6400 ?

Jeżeli tak, to - jako ciekawostkę - powiem, że konkurencyjne forum twierdzi tak samo.

Edytowane przez rott319

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie napisałem tego, a konkurencyjne forum może twierdzić, że F126p prześcignie F1...

Miałem okazję bawić się AS640 i miał znacznie mniej niedoświetlone rogi niż H6400, a jednocześnie nie zauważyłem bandingu i DSE na nim, co w przypadku Samsunga od razu rzuciło mi się w oczy, ale to jest związane z podświetlaniem i równomiernością zaś sam obraz imho lepiej wyglądał na Samsungu bo nie był wręcz wyprany z kolorów (bawiłem się ustawieniami na obu), a dla ciekawostki podam, że najbardziej obraz podobał mi się na LB671V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...