Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung UE55H7000 LCD LED 3D Full HD / Seria H7000

Rekomendowane odpowiedzi

upsss

Pany sorka popierwiastkowało mi się z h264

a HEVC to H265

Tak oczywiście macie racje sorka :wacko: :wacko:

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H7000 czy h6400 co byście wybrali?
Zastosowanie: Filmy, seriale, w miarę w porządku smart tv
od czasu do czasu jakiś pes/fifa - przez hdmi z pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H7000 jest juz nie osiągalny jako nowy

A ja bym wybrał dobrze sprawdzonego h6400

Ale tylko pod warunkiem braku cloudingu bandingu i dse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sprawdzonego powiadasz hm to pozostaje mi kupić go w komputroniku i włączyć przy nich zanim zakupię tylko czy ja dostrzeże tak dobrze ten clouding/banding

Clouding no to chyba łatwo, włącze czarne tło i bedzie widać (tylko mam rozumieć, że tego ma nie być wcale, albo bardzo malutko?)

Banding to są takie paski?


No to to zobaczę na pewno tylko ciekawe czy to sie akurat pojawi jak będę przez te 5-10min spoglądał

a dse to nie mogę znaleźć co to jest

p.s

te rzeczy mogą wystąpić za jakis czas np. za pol roku? czy raczej od razu coś będzie?
I ciekawe czy to uwzględnią np. za pol roku w reklamacji

p.s 2

No chyba, że macie jakieś metody by dobrze to sprawdzić przy zakupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie odbieraj tv osobiscie w sklepie tylko weź dostawe5 do domu. Powód jest prosty w sklepie większości mankamentów nie zauważysz a po takim zakupie odcinasz sobie możliwość zwrotu. Jak zamówisz wysylkowo masz 14 dni na sprawdzenie i siebie w domu i ewentualny zwrot bez podawania przyczyny

Wszystkie te mankamenty na 99%sa od razu po zakupie. Z wiekiem moga sie uszkodzić piksele ale nie jest to regułą

DSE dirty screen efect poszukaj w google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu doleciała do mnie aktualizacja softu do 2800. Właśnie się instaluje. Wrażenia później.

Wysłane z mojego SM-G900F

Na pewno zaktualizowała się przeglądarka www. Działa mega płynnie. Niestety dalej nie obsługuje 1080p w YT...

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio może być takie coś?


przecież zauważył bym to z km nawet w sklepie ;D

hm jak obejrzę go w komputroniku przed zakupem, kupie to nie będę mógł oddać bez przyczyny? yhm głupota jakaś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie jest prawo

o ile DSE jeszcze w sklepie zauważysz to co do cloudingu nie ma szans.no chyba ze wygasza wszystkie światła w sklepie

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A czy efekt dse można reklamować?

2. Co wnosi update 2800 oprócz opisanej płynnej przeglądarki www?

Wysłane z mojego D5503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sonym miałem przypadek że reklamacja została przyjęta,wymienili matrycę

W Samsungu co do DSE nie mam doświadczenia ale wydaje mi się że będzie to droga przez mękę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić używany 55h7000 jutro albo pojutrze odbieram, czy jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie czy matryca jest Auo czy menu serwisowe albo mikroskop?oba sposoby są dla mnie bez problemowe ale zastanawiam się czy jest jakiś trzeci.

I pytanie czy w 55h7000 pojawiał się clouding? Bo w moim 55h6400 jest idealnie a inny egzemplarz który widziałem 55h6400 miał clouding nie akceptowalny a oba na matrycy samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupowałeś?

Jesli na Bartniczej w lombardzie to................clouding spory i matryca do bardzo dokładnego obejrzenia

Masz tam matryce samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clouding może być w każdym tv. Nawet w tym za 15 tysi... Loteria. Życzę powodzenia. H7000 to nadal wypasik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle. Chcialem zaktualizowac soft. Patrze a tam 2800 zainstalowane 20/12/2015

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupowałeś?

Jesli na Bartniczej w lombardzie to................clouding spory i matryca do bardzo dokładnego obejrzenia

Masz tam matryce samsunga

Tak o ten mi chodziło,

Dzięki za info, w takim razie go odpuszczam

Edytowane przez Grzegorzwarszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem go osobiście. Nawet mi go odpalili przy zgaszonym swietle. Rezultat masakryczny clouding o co majwazniejsze porysowana mechanicznie matryca. Fakt ze bylo porysowania widac tylko na wylaczonym tv dlatego pisalem o dokladnym sprawdzeniu matrycy

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Na wstępie przepraszam jeżeli trafiłem nie w ten dział ale szukam pomocy/odpowiedzi. Mianowicie mam ten tv od roku. Długo szukałem zanim go kupiłem i ogólnie cieszę że go nam. Głównie tez z powodu waszych dobrych komentarzy na jego temat. Ale od pewnego czasu mam z nim problem tzn:

- z obrazem a dokładnie płynnego przejścia totalnego w odcieniach szarości. Widać takie ząbkowanie między odcieniami. Mam konsole ps3 i ps4 i przy zmianie kabla hdmi żadnej różnicy. Kable po 20-30 zł. Czy to wina kabli czy ustawień tv czy może matrycy?

- mam na stałe wyłączone PIP.Czy to normalne w tym modelu?

- przy włączonym MOTION PLIS "standardowy" przy szybkim poruszaniu kamerą (ps4) na obrazie pojawiają się takie jakby "cienie" niebieskawego koloru , widoczne szczególnie gdzie są jakieś napisy w grze, strasznie wkurzające. W tedy musze to wyłączyć.

Niestety z braku czasu od momentu zakupu nie rozpracowałem tego tv całkowicie. Testu z białym krzyżem tez jeszcze nie robiłem bo nie wiem czy warto. Jeszcze nie sprawdziłem jaka tam matryca siedzi.

Dlatego piszę tu bo widzę ze naprawdę znacie się na rzeczy.

Dodam że tv nabyłem rok temu w RTV.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz problem na ps3/4 to włącz tryb gry w menu>system>opcje. Od razu wyłączy Ci się motion plus, który nie jest wskazany przy używaniu konsol.

Powinno to rozwiązać wszystkie powyższe "wady".

Warto wejść też w ustawienia samej konsoli. W ps4 na pewno masz opcje zakresu kolorów. Ustaw je na jak najlepszą. Nie pamiętam dokładnie jak to się nazywa, bo nie mam w tej chwili konsoli pod ręką, aczkolwiek wszystko jest tam dobrze opisane.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masowanko nic nie daje. Czy to podlega gwarancji? Może by się trafiła udana AUO ;)

Jutro będę próbował działać materiałami z youtube żeby to odblokować. Jak się nie uda to uj. Z 50cm już tego nie widać...

Wysłane z mojego SM-G900F

Po 20 dniach sprawdziłem tego piksela. Nie znalazłem... Czyżby sie odblokował..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe

U mnie na monitorze jest jedna taka franca ze raz na jakiś czas swieci sobie pięknie na zielono a po kilku dniach znika i wszystko jest ok

Nie jest masowana ani w inny sposób pieszczona ot tak ma zawiesza się i liczy na mają wyrozumiałość

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 20 dniach sprawdziłem tego piksela. Nie znalazłem... Czyżby sie odblokował..?

Postaraj się poszukać wtedy gdy matryca będzie zimna a najlepiej po jakimś dłuższym czasie nieużywania, miałem kiedyś tak w projektorze że co się ucieszyłem że już po kłopocie to franca jedna wracała.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...