Skocz do zawartości
GOLUMN

DMP-BDT330 czy DMP-BDT500 a może DMP-BDT700?

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo pojawi się u mnie plazma PANASONIC 55VT60.Mam obecnie blu-ray PANASONIC DMP-BDT310 i zastanawiam się nad dokupieniem jednego z tych dwóch odtwarzaczy: DMP-BDT330 lub DMP-BDT500,który lepszy?Możecie doradzić?Jakie są między nimi różnice?Warto dopłacać do 500?

DMP-BDT700 to następca DMP-BDT500?
Czym one się różnią?4K Upscaling czy coś jeszcze wartego uwagi?Warto czekać i dopłacać?

Głównie zastanawiam się nad różnicą między DMP-BDT310 a DMP-BDT500,którą chcę dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DMP-BDT700 z opisu ładnie się zapowiada ale jak na razie poza suchymi danymi nic nie wiadomo, znalazłem tylko info że sugerowana cena na Europę to 599 euro.

Pozostaje pytanie po co Ci on skoro TV 4K nie masz a zapewne zanim kupisz następny będą już odtwarzacze odtwarzające natywne 4K.

Osobiście bawiłem się 310 i jak dla mnie na chwilę obecną byłaby wystarczająca, 500 da Ci parę dodatkowych funkcji i lepszy tor audio, tylko czy jest Ci to potrzebne?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

330 spokojnie ci styknie. W dzisiejszych czasach wywalanie potężnych pieniędzy na BLU nie ma żadnego sensu

Zamiast wchodzić w 500 czy 700 - lepiej kup sobie 330 i np. Dune TV-303 albo Mede8er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem kompromis a jest nim DMP-BDT460.
Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinujesz....

wybrałeś 460 bo .... ?

wyjasnij rzeczowo. Zadziałała chyba magia modelu (cyferki)

To przecież klon 330-tki którą możesz kupić z filmem 3D dużo taniej np. za 649 w Euro AGD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinujesz....

wybrałeś 460 bo .... ?

wyjasnij rzeczowo. Zadziałała chyba magia modelu (cyferki)

To przecież klon 330-tki którą możesz kupić z filmem 3D dużo taniej np. za 649 w Euro AGD

Chyba masz rację o tej cyferce.Przy bliższym porównaniu faktycznie szału nie ma a ja nadal myślę o tej 500.4K nie jest mi absolutnie potrzebne. ^_^

Zastanawiałem się też przy 500 o czymś takim jak:

-Zaawansowane przetwarzanie sygnału chrominancji

-Konwersja do Full HD (Nowy procesor P4HD) itp.

Czytając róże testy 500 wypada wśród innych odtwarzaczy blu-ray Panasonica najlepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 500 Panasonica i powiem,że obraz i dźwięk w porównaniu do Philipsa 7500 jest zdecydowanie lepszy,zwłaszcza te wszystkie pochodne formaty mkv,divx,czy dvd. Jest sporo regulacji obrazem i można "bawić się" do woli z zaskakującym efektem. Był u mnie kolega,który ma Oppo 95 i powiedział,że musi u siebie pozmieniać parametry obrazu,bo jest zaskoczony,jak u mnie te same koncerty mkv,czy blu ray, lecą dużo ładniej ,niż u niego:-) Ma też oczywiście i swoje minusy,których Philips nie miał,np.nie można zmieniać "chapterów" w mkv,nie ma płynnego zoomu,który dodatkowo w Philipsie można było przesuwać góra/dół,ale to takie specyficzne wymagania,nie każdemu potrzebne. Jak masz pytania,to chętnie odpowiem:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności - mam zarówno 500 jak i 330.

500 wygrywa z 330 tylko jednym - zestawem wyjść analogowych które dzisiaj nie są do niczego potrzebne. Cała reszta to dokładnie to samo.

Powiedzmy sobie szczerze - cała oferta Panasonic'a bazuje zasadniczo na tym samym układzie elektronicznym który stanowi serce odtwarzacza. Obojetnie czy rozważamy model za 300zł czy za 2300zł.

Nie ma absolutnie zadnego sensu dopłacanie do wyższych modeli. Skalowanie do 4k to chwyt marketingowy - nikt nigdy z tego nie skorzysta bo gdy nastanie era materiałów 4k, playerów 4k i ekranów 4k - każdy z nas na pewno kupi sobie odtwarzacz grający natywnie 4k....

Podsumowując

Odżałuj te 649, kup 330 - do tego masz film gratis który jeśli zechcesz - sprzedasz za parę groszy....

Pieniądz zaoszczędzony na 500'tce odłóż sobie na czasy "4k" - będzie na co wydawać :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie ma żadnej różnicy pomiędzy 330 a 500?(nie mówię tu o skalowaniu 4K bo jest mi to zbędne)

Wnętrze obu jeżeli chodzi o wyposażenie techniczne jest takie samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy DMP-BDT460 będzie dostępny?Trochę jestem zdezorientowany bo,w niektórych sklepach jest w ofercie ale żadnego testu tego odtwarzacza w internecie nie widzę.icon_sad.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz testować ?

przecież napsiałem wyraźnie ze to to samo co każdy inny panaś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś na rynku od panasa sprawdzonego z 2xhdmi? zalezy mi ( brak ampli 3d ) aby wypuscic jednym kabelkiem dzwiek hd, drugim natomiast obraz do tv ... tez nie chcialbym inwestowac duzo w player gdyz mam porzadny zestaw bluraya denona aczkolwiek mimo wszystko czlowiek jest zmuszony do wymiany ze wzgledu chociaz na 3d a fakt przyoszczedzenia wynika tylko z tego ze niedlugo znowu 4k i ponowna wymiana ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz testować ?

przecież napsiałem wyraźnie ze to to samo co każdy inny panaś

To czemu np.500 kosztuje 1299zł a 330-649zł a nowa 460-769zł?

Jak dla mnie to muszą mieć coś więcej lub lepszego w środku.

Edytowane przez GOLUMN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu np.500 kosztuje 1299zł a 330-649zł a nowa 460-769zł?

Jak dla mnie to muszą mieć coś więcej lub lepszego w środku.

Skoro więc przez ostatnie 12 postów nikt nie dał rady Cię przekonać, że różnicy w jakości obrazu nie uświadczysz, to ku po prostu ten na który masz ochotę.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności - mam zarówno 500 jak i 330.

500 wygrywa z 330 tylko jednym - zestawem wyjść analogowych które dzisiaj nie są do niczego potrzebne. Cała reszta to dokładnie to samo.

No wiesz zależy. Jak ktoś ma jakiś klasyczny Wzmacniacz lub Amplituner bez gniazd cyfrowych, to wtedy wyjścia Analogowe w odtwarzaczu się przydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz zależy. Jak ktoś ma jakiś klasyczny Wzmacniacz lub Amplituner bez gniazd cyfrowych, to wtedy wyjścia Analogowe w odtwarzaczu się przydają.

Masz rację ale wyjścia analogowe tyle kosztują?Chyba nie.Więc co?Różnią się(oprócz wyjść analogowych) tylko cyferką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 500 wyjścia analogowe są pozłacane :D , ponadto ma antywibracyjne nóźki i solidniejszą obudowę i kupę kasy wydaną na marketing i reklamę, że to najlepszy player na rynku - musi się zwrócić, więc stąd ta cena..., poza tym japończycy lubują się w stopniowaniu sprzętu i numerologi modeli która zmusza przyszłych użytkowników do analizowania tabelki w katalogu w celu wyłuskania róznic między modelami

Jęśli Cię stać kup 500, będziesz miał najlepszy player z katalogu, oczywiście do maja kiedy to pojawi się 700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności - mam zarówno 500 jak i 330.

500 wygrywa z 330 tylko jednym - zestawem wyjść analogowych które dzisiaj nie są do niczego potrzebne. Cała reszta to dokładnie to samo.

Nie każdy korzysta z amplitunerów kina domowego. Jest grupa użytkowników (i to całkiem spora), która korzysta z zestawów stereo i wyjścia analogowe mogą się przydać. Dodatkowo w 500 jest wyjście cyfrowe koaksjalne oraz możliwość korekcji synchronizacji dźwięku z obrazem. W 330 jest tylko wyjście optyczne i brak możliwości synchronizacji dźwięku z obrazem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze wie ktory z tych playerow jest lepszy pod wzglendem jakosci obrazu

DMP BDT 500 ma Uniphier Pro 2 Procesor
DMP BDT 460 jaki procesor siedzi tu?
DMP BDT 700 i czy ten ma lepszy co BDT 465

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to znaczy ze w wszystkich modelach panasa od A do Z siedzi ten sam procesor wizyjny,ale w modelach 2014 jaki tu siedzi procesor?

niby ta sama elektronika ale naprzyklad na chip.de odwarzacze panasonic DMP BDT 500 i 335 ma 100% za jakosc obrazu a BDT 234 i BDT 160 ma tylko 97,6%

Sorry chcialem edytowac post do poprzedniego ale cos mi sie pochrzanilo.

Edytowane przez ikdsl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego wynikają różnice w ocenie? Które oceny cząstkowe są niższe w tych dwóch modelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tego nie wiem tam tylko jest taka tabela i pod Bildqualität sa wpisane te procenty,chcialem wstawic link ale jakos nie umiem wpisz sobie w Google
Vergleich:Blu-Ray-Player im Test-CHIP

to w takim razie niewarto wydawac kasy na bdt 500 czy 700 albo 460

wystarczy BDT360 jakosc Video bedzie ta sama co u bdt 500 tak?

Edytowane przez ikdsl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tegoroczne odwarzacze bdt 700 i bdt 460 nie sa na tym samym ukladzie wizyjnym co reszta,tegoroczne modele maja UniPhier LSI-Chip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie będę tworzył nowego tematu, więc podepnę się do tego.

Mam pytanko do znawców sprzętu Bluray, który z tych modeli DMP-BDT 330 i DMP-BDT 460, będzie lepszy w kwestii jakości obrazu, dźwięku i 3D (mam telewizor Sony 47W805A a w niedalekiej przyszłości będzie kino domowe).

Dziekuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...