Skocz do zawartości
madziar40

Panasonic v Sony v..........

Rekomendowane odpowiedzi


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor duże, szerokość 4,5 m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5-4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne- na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju- okna na południe, telewizor na zachodniej ścianie
7. Jaki masz obecnie telewizor Panasonic TX-P50v20
8. Co chcemy aby telewizor posiadał - ekran :-)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: HD,SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora - kino domowe, PS3,netia player
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą- brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 60-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? "50mhz bug", który wiedzę, nie denerwuje mnie "teatr"
19. Preferencje co do marki ? sony panasonic,
20. Czy telewizor ma mieć 3D - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup 8500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu- tak

Obecnie interesuje się TX-P65ST60 E, Sony KDL W855b a może coś innego...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz plazmę a twoje wymagania wskazują dalej na plazmę więc śpiesz się bo ST60 znikają z rynku. 65" będzie idealnym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz plazmę i akceptujesz jej wady, to raczej nie ma tego co zmieniać i brać Panasonica, bo jakość obrazu będzie jednak zauważalnie lepsza. Piszesz też, że nie przeszkadza Ci teatr, więc ustawiając IFC na pośrednie zniwelujesz buga 50hz praktycznie do minimum. Tylko musisz przygotować się na cyrk z powidokami, tak ekstremalnie szybko jak w st60 nie powstawały chyba nigdy wcześniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może VT60 tymi powidokami mnie zmartwiłeś,nie mam ich w obecnym telewizorze co to znaczy ekstremalnie szybko, czy także "ekstremalnie szybko" znikają.To może jednak SONY, wszak trzeba coś zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz plazmę, to znaczy, że masz też powidoki, tyle że widocznie ich nie dostrzegasz ;) Inaczej się nie da, bo plazma bez powidoków zwyczajnie nie istnieje. Ekstremalnie szybko, to znaczy, że np. potrafią zostać ślady po zaledwie kilku minutach tvn24, tyle że szybko znikają. Ale po 90 minutowym meczu ramka z wynikiem jest widoczna jeszcze na drugi dzień, a podczas oglądania tenisa potrafią pozostać linie z boiska... Tyle że nie wszyscy to zauważają, ja to widzę i mnie to irytuje. Byłoby całkowicie ok, gdyby efekt pojawiał się trochę wolniej, ale prędkość tworzenia się powidoków na st60 jest chyba rekordowa. Jak jest na vt60 tego nie wiem, ale wielokrotnie spotykałem się opiniami, że modele serii 60 są bardziej wrażliwe na powidoki niż poprzednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi- podpowiedzi i na wskazanie wcześniejszych tematów, które jak mi sie wydawała, dokładanie przeczytałem ale jak słusznie zauważyłeś nie wiedziałem powidoków na ekranie to i w dyskusji też nie widziałem ;-). Czyli Waszym zdaniem nie ma co szukać miodu.... gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madziar40 kupuj Panasa plazmę P50ST60. Ja przesiadłem się z Leda na Plazmę i nie zamieniłbym już plazmy na leda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 50 calowego Panasa a chce większego, chętnie kupiłbym P60ST60 ale takiego rozmiaru w tym typie nie produkują, w tym rozmiarze jest tylko ZT a cena bezsensowna 14 k.Wcześniej miałem i do tej pory mam Toshibe 42Z3030, Chyba kupię jednak Sony KDL-60W855B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miał tego Sony to dam znać bo wygląda na to, że szykuje się bardzo dobry model z wyglądem Wedge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, liczyłem na Twoją pomoc, dzięki tobie wybrałem TOSHIBE. Czekam na wrażenia. Pozdrawiam.

Ps czy jest jakaś różnica pomiędzy Sony W855 a W850 Dla mnie na obrazkach nie zauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...