Skocz do zawartości
kajfux

Jak odtworzyć film 3d z obrazu .iso bezpośrednio na tv samsunga.

Rekomendowane odpowiedzi

Bawiłem się dziś troszkę w robienie ripa mkv 3d z obrazu płyty ponieważ chciałem obejrzeć film

z dysku bezpośrednio na tv, kompa mam już troche starego więc trwało to kilka godzin.

W między czasie postanowiłem rozpakować obraz i zobaczyć jakie tam są pliki,

w katalogu BDMV znajduje się katalog STREAM, natomiast w nim znajdują się pliki m2ts i katalog SSIF,

tv odtwarza pliki m2ts ale żaden z nich to nie był film, natomiast plików z katalogu SSIF tv nie widzi bo mają rozszerzenie .ssif,

i właśnie tam się znajdował film.

Wybrałem największy plik .ssif ten z filmem, zmieniłem jego rozszerzenie na .m2ts wrzuciłem na dysk i podłączyłem do tv, tv normalnie go odpalił i automatycznie przełączył się w tryb 3d.

Może się to komuś przyda.

Mój tv to samsung f6400.

Edytowane przez kajfux
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij

Może Kolega jaśniej, mam zapomnieć o tym że takim właśnie sposobem obejrzałem wczoraj GRAWITACJE, z pliku obrazu bezpośrednio na tv bez żadnych odtwarzaczy?

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też pachnie jakąś kosmiczną bzdurą.

Aby było 3D niezbędna jest zawartość m2ts w katalogu STREAM, to jest info dla prawego oka, pliki ssif to "dane różnicowe" dla oka lewego.

Tyle teoria, ale jak widać kolega sobie z nią poradził w cudownie magiczny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak trudno to sprawdzić?

Sprawdźcie i dopiero oceniajcie. Nie wiem czy struktura obrazu każdego blureay'eja jest taka sama ale w tym przypadku tak właśnie jest i działa bardzo dobrze, nie można tylko wybrać napisów ale ścieżki dźwiękowe bez problemu.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój tv to samsung f6400. Film: ISO Grawitacja 3D

Myślisz, że każdy posiada ten model TV ? A premiera tego filmu jest 2014-03-07 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że każdy posiada ten model TV ? A premiera tego filmu jest 2014-03-07 :)

Tak, bo Kolega jest pewnie z tych co czekają na premiery i kupują same oryginały,

nie zapomniał Kolega w jakim kraju żyjemy.

A co do tv to pewnie każdy który jest

3d i odtwarza z dysku pliki m2ts sobie z tym poradzi.

A IGNORANCJA HAMUJE ROZWÓJ!

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolega może mieć rację, zajrzałem do tego obrazu i sprawa wygląda tak, w katalogu STREAM jest plik z filmem (M2TS) o rozmiarze 20GB a w katalogu SSIF jest plik o tej samej nazwie tylko właśnie rozszerzeniu SSIF o rozmiarze 30GB więc ponieważ cała struktura BD3D jest trochę skomplikowana to jest możliwe że logicznie w tym pliku w podczas kopiowania jest zgrywany cały materiał (dla obu oczu) i dlatego koledze zadziałało.

Pytaniem pozostaje czy miał dźwięk HD i czy miał możliwość wyboru napisów na TV.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy są w innym katalogu i nie działają, ścieżkę dźwiękową

można spokojnie wybrać.

Czy kolega Jasiek może to sprawdzić i potwierdzić,

może niektórzy zmienią zdanie i

nie będą się wypowiadać przed sprawdzeniem.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kajfux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy są w innym katalogu i nie działają, ścieżkę dźwiękową

można spokojnie wybrać.

Czy kolega Jasiek może to sprawdzić i potwierdzić,

może niektórzy zmienią zdanie i

nie będą się wypowiadać przed sprawdzeniem.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Kolego od kiedy na BD napisy są w innym katalogu, zawsze znajdują się wewnątrz tego samego pliku co film.

A co do sprawdzenia to przy jakiejś wolnej chwili mogę to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego od kiedy na BD napisy są w innym katalogu, zawsze znajdują się wewnątrz tego samego pliku co film.

A co do sprawdzenia to przy jakiejś wolnej chwili mogę to sprawdzić.

Jeśli tak to tv ich nie widzi,

a jeśli chodzi o sprawdzenie to prsiłbym o to, a raczej o potwierdzenie tego co ja już wiem.

Problem na innych tv może stanowić

Ich "moc obliczeniowa" bo co innego jest wyświetlić film3d z odtwarzacza,

a co innego jak tv musi sam go zdekodować, samsung f6400 sobie radzi świetnie i pewnie modele wyższe co jest oczywiste, co z innymi modelami samsunga jak i innych firm, do sprawdzenia dla chętnych.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze konwertuje .iso 3D do .m2ts 3D programem dvdfab i wiem że tracę rozdzielczość przy SBS o połowę w pionie lub w poziomie. Z resztą dotyczy to również mkv. Ciekawe jak tu po zmianie rozszerzenia KAJFUX?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie rzecz biorąc powinien to być pełny obraz 3d,

tv wyświetla naprzemian klatki

dla prawego i lewego oka każda

full hd, sam odrazu rozpoznaje

I przełącza się w tryb 3d, nie wyświetla dwóch półobrazów które trzeba łączyć wymuszając to w tv.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem Turbo i rewelacja. Wreszcie full hd 3d. Dzięki kolego kiedyś próbowałem to sam zrobić z tym rozszerzeniem ale komputer nie odtwarzał a UE55F7000 radzi sobie SUPER!

Edytowane przez STUDENT72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem Turbo i rewelacja. Wreszcie full hd 3d. Dzięki kolego kiedyś próbowałem to sam zrobić z tym rozszerzeniem ale komputer nie odtwarzał a UE55F7000 radzi sobie SUPER!

Ciekawe co na to koledzy BoDeX i mobor.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hx 850 sony odtwarza jako zwykłe 2 d ale wyjolem sam plik ssif z katalogu czy zrobiłem to prawidłowo czy całą zawartość płyty trzeba przekopiowc w osobny folder?

Na samsungu e6100 też nie działa

Na toschiba 7335 też nie działa sam plik

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hx 850 sony odtwarza jako zwykłe 2 d ale wyjolem sam plik ssif z katalogu czy zrobiłem to prawidłowo czy całą zawartość płyty trzeba przekopiowc w osobny folder?

Na samsungu e6100 też nie działa

Na toschiba 7335 też nie działa sam plik

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

nie zrozumiałeś! Musisz zmienić rozszerzenie tego pliku na .m2ts i na samsungu serii F działa super.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajfux teraz trzeba rozgryść przypadki gdzie jest kilka, kilkanaście plików na film główny. W przypadku 2D szukało się odpowiedniego pliku z playlisty i tsmuxer załatwił resztę a tu?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik SSIF wyjęty z ISO, po skopiowaniu i zmianie rozszerzenia na m2ts nie uruchamia się na 42" LG Smart TV (nie znam modelu).

Jako ciekawostkę napiszę, że całe ISO waży dokładnie tyle samo co wyciągnięty z niego plik SSIF, więc podczas kopiowania musi być wiązane L+P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik SSIF wyjęty z ISO, po skopiowaniu i zmianie rozszerzenia na m2ts nie uruchamia się na 42" LG Smart TV (nie znam modelu).

Jako ciekawostkę napiszę, że całe ISO waży dokładnie tyle samo co wyciągnięty z niego plik SSIF, więc podczas kopiowania musi być wiązane L+P.

Jak wiemy tv LG to technologia pasywna, więc one

nie potrzebują tyle "siły" żeby muc

zdekodować obraz full hd 3d, bo takiego obrazu nie są w stanie wyświetlić.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ST50 plik po zgraniu działa bez problemu, niestety TV nie zauważa że jest to 3D i wyświetla go jako 2D, mogę z pilota wymusić 3D i wygląda ono całkiem dobrze ale właśnie czy wtedy TV odtwarza również z pliku informacje dodatkowe dla 3D czy tworzy to 3D sztucznie bo ma taką funkcję tego nie wiem.

Napisów oczywiście TV nie zauważył.

Tak więc może komuś to życie ułatwi ja jednak wolę swoje rozwiązanie (NAS + Pioneer BDP-450 z custom firmware).

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałeś! Musisz zmienić rozszerzenie tego pliku na .m2ts i na samsungu serii F działa super.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Zrozumiałem bardzo dobrze tylko pytanie było czy tylko jeden plik wyjąć i podmienić rozszerzenie czy całą zawartość bd ISO wyjać z jednym plikiem rozszerzonym.

Co do zmian rozszerzenia to już kiedyś pisałem że na.moim samsungu odtwarzaczu blu nie .czyta samego wyjętego pliku m2ts pewnie w ramach antypirackich zabezpieczeń.A jak zmieniłem nazwę z m2ts na.mkv to wszystko śmiga

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem bardzo dobrze tylko pytanie było czy tylko jeden plik wyjąć i podmienić rozszerzenie czy całą zawartość bd ISO wyjać z jednym plikiem rozszerzonym.

Co do zmian rozszerzenia to już kiedyś pisałem że na.moim samsungu odtwarzaczu blu nie .czyta samego wyjętego pliku m2ts pewnie w ramach antypirackich zabezpieczeń.A jak zmieniłem nazwę z m2ts na.mkv to wszystko śmiga

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

jeden, największy zmienić rozszerzenie i heja! Starsze samsungi z serii C wiem ze nie czytają nawet .m2ts tylko trzeba zmienić na .ts

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ST50 plik po zgraniu działa bez problemu, niestety TV nie zauważa że jest to 3D i wyświetla go jako 2D, mogę z pilota wymusić 3D i wygląda ono całkiem dobrze ale właśnie czy wtedy TV odtwarza również z pliku informacje dodatkowe dla 3D czy tworzy to 3D sztucznie bo ma taką funkcję tego nie wiem.

Napisów oczywiście TV nie zauważył.

Tak więc może komuś to życie ułatwi ja jednak wolę swoje rozwiązanie (NAS + Pioneer BDP-450 z custom firmware).

Pozdrawiam.

Jak widać nie każdy tv widzi ten plik jako 3d,

ale za to plazmy panasa są wzorem w jakości wyświetlanego obrazu.

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kajfux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę na F9000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...