Skocz do zawartości
kajfux

Jak odtworzyć film 3d z obrazu .iso bezpośrednio na tv samsunga.

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zmieniłem rozszerzenie na .mkv i też poszło, problem przynajmniej u mnie stanowi przewijanie, tv nie bardzo sobie z tym radzi, ale plusem jest to że jak wyłącze w tv tryb 3d to ma normalny film w 2d.

Jako że ze względu na brak miejsca mnie osobiście interesują ripy,

mam takie pytanie, napewno niektórzy z was spotkali się z ripami

które po włączeniu zachowują się tak jak ten plik z obrazu, tz. tv sam przechodzi w tryb 3d, a po wyłączeniu 3d mamy normalny obraz 2d bez podziału na dwa w pionie lub poziomie, jakim programem one są robione, z jakimi ustawieniami? Próbowałem dvdfab ale zawsze coś jest nie tak.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kajfux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobie testa na ES8000 i C8000

Ja ogolnie takie filmy odtwarzam w strukturze AVCHD na blu ray Yamahy, wystarczy stworzyc folder o nazwie AVCHD i wgrac cala zawartosc plyty i normalnie emuluje jakby sie mialo plyte w srodku (wiec dziala nawet menu), tylko minus tego taki, ze film zajmuje 2 razy tyle ;) nawet 80-90GB (bo sa pliki m2ts i SSIF), moze na blu ray'ach samsunga tez taki trik zadziala

EDIT

Zrobilem szybkiego testa na ES8000 i faktycznie chyba to dziala, film sie otworzyl, wyskoczyl komunikat, aby zalozyc okulary i byl rozmazany obraz :)

Dzwiek szlo zmieniac, napisow oczywiscie nie bylo, ale wystarczy dodac plik w srt i beda chodzic (co fakt nie beda 3d, ale sa), no i przejwijac nie szlo przyciskami << i >>, a strzalkami juz nie zdazylem sprobowac.

Wieczorem dalsze testy na serii C i przy okazji blu ray tez sprawdze.

Edytowane przez Sk_uter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybkie przewijanie, co prawda bez podglądu też mam już patent, na pilocie wciskamy TOOLS wybieramy ikonkę z lupką czyli wyszukiwanie, i wybieramy

"wyszukiwanie według czasu, i ładnie śmiga.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kajfux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stało się! pojawił się film podzielony. klopsiki 2 i jak teraz połączyć .ssif z kilku plików w jeden?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stało się! pojawił się film podzielony. klopsiki 2 i jak teraz połączyć .ssif z kilku plików w jeden?

Ja osobiście nie posiadam jeszcze takiego obrazu i nie wiem czy da się z nim w tej kwestii coś zrobić, ale uważam że jeśli nawet nie, to itak samo to że przynajmniej część filmów da się tym sposobem obejrzeć w pełnej jakości to już wielki plus, jak wszyscy wiemy nie można mieć wszystkiego.

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stało się! pojawił się film podzielony. klopsiki 2 i jak teraz połączyć .ssif z kilku plików w jeden?

Spróbuj najnowszego tsmuxera i bdinfo w celu sprawdzenia jaki plik odpowiada za cały film i w tsmuxer wczytaj ten plik i może wyjdzie z tego 1 plik, w filmach 2d to działa, bo sam tak robię.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spróbuj najnowszego tsmuxera i bdinfo w celu sprawdzenia jaki plik odpowiada za cały film i w tsmuxer wczytaj ten plik i może wyjdzie z tego 1 plik, w filmach 2d to działa, bo sam tak robię.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Faktycznie programik zaproponowany przez kolegę Sk_utera może sobie z tym poradzi.

Edyt: Po przemuxowaniu filmu tym programem do m2ts jakość pozostaje bez zmian ale film już można spokojnie przewijać, jak wspomniałem wcześniej nie posiadam filmu w kilku plikach więc nie mogę sprawdzić jak program łączy kilka plików w jeden.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kajfux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wcześniej nowego tsmuxera to pewnie nie byłoby tematu a tak to serdeczne dzięki panowie temat rozwiązany. Plik wynikowy m2ts 3D. Nowe samsungi pięknie to łykają. pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiązany ;-)

Co do serii C to tutaj jednak zbyt stary model (film odtwarza, ale w 2d i na dodatek się tnie)

Więc prawdopodobnie trik działa od serii ES

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim UE46ES6100 wywala Nieobslugiwany format pliku.

Kodek wideo:H264 :/

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim UE46ES6100 wywala Nieobslugiwany format pliku.

Kodek wideo:H264 :/

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Kolega Sk_uter sprawdzał na ES8000, więc możliwe że niższe modele tej serii nie dają rady, lub Kolega zrobił coś nie tak.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze na innym filmie, moze tylko ten nie zadzialal...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób ze skopiowaniem największego pliku z rozszerzeniem *.ssif i zamiana na *.m2ts działa na nowym tv serii H6400.

Rewelacyjnie wyglada Grawitacja w 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób ze skopiowaniem największego pliku z rozszerzeniem *.ssif i zamiana na *.m2ts działa na nowym tv serii H6400.

Rewelacyjnie wyglada Grawitacja w 3D.

Dziekuje! Dokładnie tej informacji szukałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a ja bym chciał odwrotnie czyli zamienic te wszystkie pliki, foldery (ANY, BDMV,CERTIFICATE) w ISO - da sie to czyms zrobic i działa to jakos potem?

pytam dlatego, ze wygodne jest to zgranie pliku na hdd, ale dodatkowa zawartosc idzie sie jechać i menu nie ma (a lubię takie klimaty :) )

edit-------------

znalazłem cos takiego http://www.cdrinfo.pl/cdr/porady/howto/index.php?sm=imgburn/blu-ray

dam znać potem czy to działa :)

Edytowane przez ColaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobie testa na ES8000 i C8000

Ja ogolnie takie filmy odtwarzam w strukturze AVCHD na blu ray Yamahy, wystarczy stworzyc folder o nazwie AVCHD i wgrac cala zawartosc plyty i normalnie emuluje jakby sie mialo plyte w srodku (wiec dziala nawet menu), tylko minus tego taki, ze film zajmuje 2 razy tyle ;) nawet 80-90GB (bo sa pliki m2ts i SSIF), moze na blu ray'ach samsunga tez taki trik zadziala

EDIT

Zrobilem szybkiego testa na ES8000 i faktycznie chyba to dziala, film sie otworzyl, wyskoczyl komunikat, aby zalozyc okulary i byl rozmazany obraz :)

Dzwiek szlo zmieniac, napisow oczywiscie nie bylo, ale wystarczy dodac plik w srt i beda chodzic (co fakt nie beda 3d, ale sa), no i przejwijac nie szlo przyciskami << i >>, a strzalkami juz nie zdazylem sprobowac.

Wieczorem dalsze testy na serii C i przy okazji blu ray tez sprawdze.

hej koledzy może odgrzeję starego kotleta !

ja mam TV Sony KDL-46W905 oraz kino BDV-n9200WL i też mam ten problem że nie bardzo wiem jak odtworzyć plik ISO. Po DNLA widać tylko pliki m2ts które po uruchomieniu poprzez server WMP dlna daje obraz 2d. Po wciśnięciu na pilocie od kina 3d , pojawia się info że wykryto obraz 3d ale tak naprawdę wiele on się nie różni od 2d ????Dlaczego niewiem?????? Ogólnie dla próby wcinełem na pilocie od tv funkcję 3d i zasymulowałem obraz - wówczas pojawił się rozmazany obraz i niezbęde było użycie okularów. Jednak nie oto chodzi !!!!! to przecież symulowanie 3d.

U mnie niestety zmiana (rozszerzenia) pliku ssif na mkv czy m2ts nie daje żadnych rezultatów - pojawia się plik uszkodzony lub inne info ( w zależności od sposobu próby odtwarzania ).

Nie próbowałem jeszcze zgrać całego obrazu płyty na dysk hdd ( ze strtuktórą katalogów ) i podłączyć go po usb. Tak jak kolega z postu który cytuję zrobił i wówczas odtwarza się płyta wraz z menu płyty.

Czy ktoś może w jakiś sposób rozwiązał ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...