Skocz do zawartości
MEGA-TEST

Budowanie kina domowego w domu a raczej salki kinowej w domu / mieszkaniu

Rekomendowane odpowiedzi

czy potrzeba aż tyle sprzętu do tego? myślę że udało by się taniej i ładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy naszych zarobkach pewnie co drugi sobie takie cos fundnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tą "polską mentalnością". Że przeciętnego Kowalskiego nie stać na wydanie 150 000 na kino domowe :)? Nie wspomnę już o tym, że dla przeciętnego młodego polaka taka suma wystarczyłaby na sporą część mieszkania, które żeby kupić musi brać często wieloletni kredyt. Dlatego nie bardzo rozumiem czego dotyczy ten komentarz :). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jak Polaka na coś nie stać, to musi to skrytykować bo inaczej nie przeżyje.

A kogo to obchodzi czy tego czy tamtego stać czy nie.

Jak komentuje artykuł.

Widzę tam fajny pomysł, kupę własnej pracy i super efekt końcowy.

A polak widzi tylko 50.000 $

To jest dla mnie śmieszne.

Kwoli ścisłości.

Mnie nie stać, też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska mentalność.

Zanim rzucisz komuś TVN'owskim sloganem w twarz najpierw się 10x zastanów.

Nie napisałem nieprawdy ale stwierdziłem fakt. Ująłem to w luźnej i prostej formie

To Ty się napiąłeś i walisz epitetami

Ripostując, odpowiem przysłowiem

"Czemuś głupi ? Boś biedny ! A czemuś biedny ? boś głupi"

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow.

Tzn. Ty bogaty i mądry jesteś ale na takie kino, to cię nie stać.

Och jaka szkoda.

Edytowane przez raf7775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że mnie nie stać ?

Widzę że przeceniłem Twoje możliwości intelektualne

Trudno. dalsza dyskusja wobec tego nie ma sensu

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiem? Hmm, no może czytając to, tak sobie pomyślałem.

Przy naszych zarobkach pewnie co drugi sobie takie cos fundnie....

Ale ja biedny i głupi jestem, to może nie powinienem myśleć, hmm , sam nie wiem...

Edytowane przez raf7775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma, bo oczywiście można i lepiej i taniej.

Ekran transparentny to podstawa takiej "zaawansowanej" instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcąc zrobić wersję hardcore należałoby pomyslec o powoli gasnącym oświetleniu

W tej roli widzę zestaw oświetleniowy na lampach typu PAR sterowany DMX'em :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modne się stało bez jakichkolwiek argumentów komentowanie w taki sposób jak zrobił to raf.,,,,, Z takim podejściem nie ma co dyskutować, bo jak można rozmawiać ze ślepym o kolorach.

Co mi się nie podoba w tym kinie.

Panele akustyczne sprawiają wrażenie niedoróbek. Nie zachowana logika. Napaćkane niby na podstawie pomiarów ale akurat miałem przyjemność przez kilka lat pracować przy tego rodzaju rozwiązaniach i można to zrobić ładniej z zachowaniem wartości akustycznych. Głośniki boczne za wysoko i wystają jak w starym kościele na ścianach ( już dziś i kościoły zaczeły inaczej instalować nagłośnienie którego po prostu nie widać a jednak słychać )

Sufit w porównaniu do ścian bocznych wygląda jak oblepiony smołą. Oświetlenie jak kolega mobor zauważył, moim zdaniem wygląda jak w łazience, zero klimatu i ponuro. Brak spójnej koncepcji.

Sub przy ekranie wygląda jak kloc. Przy zgaszonym świetle tych sprzętów oczywiście nie będzie widać, ale w jakim kinie widać frontowe głośniki? . Chociaż patent z centralnym mi się podoba.

Czy nie można suba jakoś inaczej ulokować? Zabudowa sprzętu z tyłu nawet fajna ale wolałbym pilotem sterować w przód a nie w tył.

Mam wrażnie że tylne siedzienia na podeście są za nisko, lub ekran za nisko w stosunku do tych siedzeń. Dałbym większy podest.(chyba że to tylko foto takie )

Podsumowując: Nie widzę tu żadnego pomysłu, raczej zlepek z internetu a widże za to kupę pracy i kasy skoro tak pisze. Na pewno się człowiek napracował bo to widać i tu należy się szacunek ogromny dla niego, ale mi się to najzwyczajniej w świecie nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu marzy mi się sala kinowa w domu. Byłem już na jednym odsłuchu sprzętu w mdb audio, ale to poważna decyzja, więc myślę, że wybiorę się tam jeszcze raz, przesłucham ponownie różnych konfiguracji sprzętu i dopiero się zdecyduje. Bez odsłuchu odpowiedni wybór sprzętu jest wg mnie praktycznie niemożliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxis13 czy taki osłuch jest darmowy? Chcę sobie skompletować porządne kino domowe i przydałoby mi się takie odsłuchiwanie w specjalnym pomieszczeniu. Do Wrocławia i mdb mam kawałek, ale bywam czasem u brata więc może bym odwiedził ten salon. Jak stoją z cenami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy normalny i solidny salon daje możliwość odsłuchu bez opłat. Bo niby za co? To tak jakbyś płacił za jazdę próbną w salonie samochodowym. 

Pamiętaj tylko o jednym, ważnym aspekcie to że dobrze gra w salonie i dźwięk Ci się podoba, wcale nie oznacza że u Ciebie w lokalu ten sam sprzęt zagra tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch ma sens wylacznie we własnym pomieszczeniu docelowym. Największe znaczenie ma akustyka pomieszczenia.

Jeśli chce się budować pokój kinowy od podstaw to ... wszystko zalezy od budgetu. Jesli masz kasę to poecam wziąc fachowców i zrobic projekt akustyczny. Jeśli nie to czeka cię "strzał w ciemno" i dopasowanie pomieszczenia do wybranego systemy audio. Na szczescie dzisiejsze cyfrowe kalibratory wbudowane w procesory są niezłe. Ale zawsze fizyczna adaptacja akustyczna jest lepsza.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele salonów np. w Warszawie zaprasza klientów na odsłuch kolumn bez pobierania kasy, a te co pobierają omijam z daleka. To im powinno zależeć na kliencie i zauroczyć go obsługa na wysokim poziomie w taki sposób  aby czuł się że jest obsługiwany w sposób wyjatkowy a nie stawiać mu dodatkowe przeszkody. Dać odpowiedni rabat i cenę tak żeby klient nie musiał już szukać gdzieś taniej a zakupy większe niż pewne będą dokonany na miejscu.. :-). W stolicy jak chcą brać coś za odsłuch to ok.50zl. jeśli kupisz kolumny zaraz po odsłuchu to Ci odlicza od ceny kolumn czy innego sprzętu który u nich kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bipo napisał:

Wiele salonów np. w Warszawie zaprasza klientów na odsłuch kolumn bez pobierania kasy, a te co pobierają omijam z daleka. 

To właśnie jest jedyne słuszne podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak idę do Media Marktu to nie płacę wejściowego 50 zł i moge macać do woli.

Ktoś się na rozumy chyba pozamieniał.

 

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...