Skocz do zawartości
  • 0
warson

Philips 46PFL5507K Ustawienia dla PC

Pytanie

Witam, czy ktoś ma jakieś strony WWW, albo wie jak ustawić opcję w Telewizorze idealne do oglądania Filmów 1080p Odtwarzanych z PC przez HDMI?

Nie wiem czemu ale na zwykłym monitorze jest ok, a na TV tak lekko skacze obraz...

z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

fakt jest sporo stron do przewertowania ale uwierz warto. na pewno możesz odpuścić sobie strony powyżej 200 a ustawienia obrazu w dużej mierze zależą od matrycy jaką posiadasz w swoim PHILIPSIE ponieważ o ile pamietam w tym TV montowane były 3 różne.

Edytowane przez marcint75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, czy ktoś ma jakieś strony WWW, albo wie jak ustawić opcję w Telewizorze idealne do oglądania Filmów 1080p Odtwarzanych z PC przez HDMI?

Nie wiem czemu ale na zwykłym monitorze jest ok, a na TV tak lekko skacze obraz...

z góry dziękuję za pomoc.

Musisz wyłączyć funkcję perfect natural motion i ustawić odświeżanie w PC zgodne z klatkażem filmu. Przeważnie 24Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

24Hz jest dla filmów 24.000fps (garstka), 23Hz dla 23.976fps (większość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No właśnie bo na tej stronie są ustawienia do najbardziej naturalnych. A ja potrzebuję do PC przez HDMI a tam nie znalazłem nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Musisz wyłączyć funkcję perfect natural motion i ustawić odświeżanie w PC zgodne z klatkażem filmu. Przeważnie 24Hz.

- Kurcze nie wiem co jest ustawiłem tak jak piszesz i dalej delikatnie skacze, znowu gdy włączę to Natural Motion to nie skacze ale obraz jest taki dziwny jakby pływał, a jeszcze dziwniejsze jest to że gdy przełączam na ustawienia typu Gra, Film, kino itp to jest lepiej...

Nie ma nigdzie w internecie idealnych ustawień pod Ten TV tylko do Odtwarzania Filmów z PC?

- a możecie mi wytłumaczyć co to jest w ustawieniach PC jakieś Skalowanie GPU?

Edytowane przez warson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli istniałoby coś takiego jak idealne ustawienia to producent wgrałby Ci je od razu. Pomyśl.

Jeśli odtwarzasz film z PC to musisz ustawić odświeżanie takie samo jak filmu czyli 24Hz. W skalowanie GPU nie wchodź w ogóle, tamte zaawansowane funkcje Cię nie interesują. Przy wyłączonym PMR obraz będzie trochę skakał, bo filmy mają to do siebie, że skaczą. Wszak mają tylko 24 klatki. Idź do kina i zwróć uwagę jak rwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie po to zakupiłem taki duży TV oczywiście za kasę jaką posiadałem oraz kino domowe aby nie iść do Kina :P

A wiesz może jak ustawić kolory itp te wszystkie funkcje?

dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Szukaj raczej rozwiązania w pc a nie w tv. Zainstaluj mpc + madvr na kompie skonfiguruj, poeksperymentuj i będziesz zadowolony :-) Jak to nie pomoże to ostatecznie jest jeszcze programik reclock.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A wiesz może jak ustawić kolory itp te wszystkie funkcje?

Wiem :) ale na odległość nie powiem Ci jak mają być dokładnie w Twoim egzemplarzu ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powiedz, co to za różnica?

Jak skonfigurować ten ReClock?

Edytowane przez warson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...