Jump to content

Sidi666

Użytkownik
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About Sidi666

 • Rank
  S-VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzień dobry. Który projektor wybrać do nieprzystosowanego salonu? 1 - Epson EH-TW7100 (zwany też Epson 3800): 3LCD, 3000 lumenów, wysoki kontrast, bardzo dobre recenzje w necie (choć jest ich jeszcze bardzo mało). 2 - BenQ W2700, DLP, "tylko" 2000 lumenów, tańszy około 500zł od Epsona, też całkiem dobre opinie. Obraz jaki chcę uzyskać to 110-120 cali z około 3.5m. Ekran najprawdopodobniej będzie szary gain 0.8. Projektor na suficie. Filmy będą oglądane nocą lub po zasunięciu rolet zew. także będzie ciemno. Niestety sufit biały, podłoga ciemny brąz, po lewej ciemna zasłona, po prawej w sumie nic (bardzo daleko ściana - 3,5m od ekranu). Bajki niestety będą oglądane pewnie w dzień lub z włączonym słabym górnym światłem. Pozdrawiam.
 2. Wiadomo kiedy trafi do sprzedaży? Jak za miesiąc, dwa to poczekam, ale jak pod koniec 2019r. to chyba skuszę się na Benq.
 3. Chcę kupić ekran z napinaczami, elektryczny do najprawdopodobniej Benq W2700. Mam do wybory 4 producentów i o ile wiem, że Adeo cieszy się dobrą opinią, to zupełnie nie wiem nic o ekranach Deluxx, Optroma i WS Spalluto. 1) Czy któryś z tej trójki dorównuje Adeo? 2) Chciałbym ekran 120 calowy, ale w ofercie tych 4 producentów takiego nie widzę - czy można zamówić ekran pod konkretny wymiar? 3) Czy dla 2000 lumenów, wystarczy szary gain 0.8-0.9, czy jednak biały 1.0 lub więcej (pomieszczenie nieprzystosowane, ale raczej przewiduje projekcie nocne, 3D mnie nie interesuje)? 4) Czy oprócz gain'u muszę jeszcze na coś zwrócić uwagę przy wyborze ekranu? Pozdrawiam.
 4. Właśnie natrafiłem na wieści o tym Benq. Są już nawet pojedyncze recenzje modeli przedprodukcyjnych. Wygląda to obiecująco, szczególnie, że mógłbym uzyskać ponad 120cali z tych 3.6m. UHD3000A ma za to 3000lumenów, ale nie mogę znaleźć żadnej recenzji ani terminu wprowadzenia do sprzedaży. Czy dobrze rozumiem, że ta optoma będzie miała ten sam poprawiony chip co Benq W2700? Niestety boje się, że tu mogę nie zmieścić się w budżecie.
 5. Sprawdziłem wymiary i Epson niestety za duży.
 6. Tylko, że te soniacze w żaden sposób nie zmieszczą się w budżecie (HW45ES - nigdzie nie ma ceny poniżej 8tys., a na amazon.de 1900Euro - jestem ciekaw gdzie go niby można wytargać za 6500? Bo jeżeli nie powystawowy i nie refubrished to biorę od ręki). I czy jednak 1800lumenów to nie za mało, do miernie przystosowanego salonu? Na amazonie widzę za to Acera H7850, z darmową przesyłką, który zmieściłby się jako-tako w budżecie (1505Euro) - ale recenzje są różne, od hurraoptymistycznych, po: "nic ciekawego, bo obraz nieco nieostry, trzeba wysyłać do serwisu na zmianę firmware'u, często gęsto brudna optyka". Wpadł; mi w oko jeszcze UHD60, ale widzę, że jednak cena za wysoka to raz, a dwa ma gabaryty słonia - jest ryzyko, ze nie wejdzie w windę sufitową :(. To samo z Epsonem 4010 - raz, że za wielki, a dwa że ani w PL, ani na amazonie nie mogę go znaleźć, żeby chociaż ceny porównać. Wyprzedali cały nakład? Także wracam do punktu wyjścia - albo UHD51 ale w wersji ALV (jaśniejszy - można by było dać ekran z gain 08, i praktycznie bez efektu tęczy - jeśli ufać recenzentom. Z tym, że w PL tej wersji nigdzie nie widzę) i przyzwyczaić się do tej nieszczęsnej ramki albo już nie wiem co... Benq?
 7. Niestety musi być nowy, z fakturą i z gwarancją.
 8. Dzień dobry. Mam miesiąc czasu na zakup projektora do domu. Budżet to maks. 6500PLN. Na razie czytam o Optomie UHD51 i Acerze m550. Sęk w tym, że w domu jest winda sufitowa do projektora - tak więc projektor będzie się znajdował na wysokości 230-240cm. Z tego co widzę w kalkulatorach odległości, nie za bardzo jest opcja zawieszania w/w projektorów do góry nogami pod sufitem. Pytania: 1) Czy te projektory można zamontować w odwróconej pozycji? 2) Czy brać 4K czy jednak w tym budżecie szukać 1080p? (odległość oglądania około 2.8-3m, projektor w odległości około 3.2-3.3m od ekranu - ekran będzie miał 100-110cali). 3) Jakieś inne propozycje projektorów, które będą mogły być ustawione na takiej wysokości? Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...