Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czyli pod względem przydatności jako monitor komputerowy to będzie to dużo lepszy wybór od Sony R470 ? Mniejszy input lag i mniejsze smużenie?

Może przy takich tv w których smużenie jest dość intensywne warto by mieć jakiś bardziej formalny test i wyniki przedstawiać w postaci widocznej rozdzielczości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepszy to będzie dedykowany monitor dobrej klasy typowy do PC - i tylko w tym wypadku można użyć słowa zdania "dużo lepszy". Oba te telewizor są na podobnym poziomie jeżeli mają służyć jako monitor. Input przecież jest prawie taki sam. Także oba nie mają żadnego poprawiacza płynności. Jeżeli z jakiś powodów Rka ma służyć jako monitor to także daje sobie radę. Tutaj nie robiłbym specjalnych dysproporcji na korzyść tego czy tego. Jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wszystkie Panasonic-i z 2014 będą na tej matrycy. Szkoda, że nie planują wersji o przekątnej pomiędzy 39-50. Warto poczekać, czy zainteresować się Sharp-em LE650/750 - niby to samo co E6, ale z upłynniaczem i natywnym 100Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w części dotyczącej OBRAZU 2D chyba pokazujecie zdjęcia innego modelu. Piszecie w tekście, że opisywany model posiada tryb Prawdziwe Kino a na zdjęciach widać THX - to zdjęcia WT600E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Panasa i jestem zadowolony - obraz super. Jedynie co to potwierdzam szarpie przy szybkim ruchu i może to trochę denerwować.. Może coś da się polepszyć ustawieniami ? Zmniejszając ostrość czy tp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w części dotyczącej OBRAZU 2D chyba pokazujecie zdjęcia innego modelu. Piszecie w tekście, że opisywany model posiada tryb Prawdziwe Kino a na zdjęciach widać THX - to zdjęcia WT600E?

A widziałeś podpis pod obrazkiem? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepszy to będzie dedykowany monitor dobrej klasy typowy do PC

tak z ciekawości - w czym będzie dużo lepszy? w input lagu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kolory. No dla grafika postawić telewizor to trochę słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to doprecyzuje - w funkcji monitora ale do grania np. w GranTurismo6/Forza4 i simy typu rFactor2/AssettoCorsa

oprócz niby lepszych kolorów (ale to tylko w bardzo drogich monitorach) będzie coś poza input lagiem co bedzie w nich lepsze?

(najbardziej mnie przekonuje ta świetna czerń która powinna być także w trybie gry z niskim input lagiem)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten problem z ruchem jest na tyle poważny że dla fana sportu (piłka nożna, tenis) ten tv się nie nadaje? Szukam czegoś dla taty w przystępnej cenie. Czy model ET6 to bieżący model?. Tam jeat jakiś upłynniacz, a co z resztą parametrów (czerń)?

Wysłane z mojego GT-P5110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wszystkie Panasonic-i z 2014 będą na tej matrycy. Szkoda, że nie planują wersji o przekątnej pomiędzy 39-50. Warto poczekać, czy zainteresować się Sharp-em LE650/750 - niby to samo co E6, ale z upłynniaczem i natywnym 100Hz?

Jeśli chodzi o nieduże rozmiary Sharpa 750 to jest to totalne padło i sugeruję je sobie z miejsca odpuścić.

Czy ten problem z ruchem jest na tyle poważny że dla fana sportu (piłka nożna, tenis) ten tv się nie nadaje? Szukam czegoś dla taty w przystępnej cenie. Czy model ET6 to bieżący model?. Tam jeat jakiś upłynniacz, a co z resztą parametrów (czerń)?

Wysłane z mojego GT-P5110 przy użyciu Tapatalka

ET6 to zupełnie inny model, oparty o inną matrycę jak napisał poprzednik. Lepiej skierować się w stronę Samsunga do sportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nieduże rozmiary Sharpa 750 to jest to totalne padło i sugeruję je sobie z miejsca odpuścić.

Totalne padło - to mam rozumieć, że pod każdym względem? Wiem, że smart jest nieudany, ale mi na nim nie zależy. Głównie interesuje mnie sam obraz, a matryca (39" i 50") podobno ta sama co w tym Panasonicu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak 50", ale 39 to jakaś masakra. Tak, pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi teraz do myślenia daliście. Ale w sumie spodziewałem się takich wyników testów. Bo e6 się interesowałem od dawna. Ale potem zacząłem spoglądać na inne modele. Myślałem o Samsungu f6400 64 calach. Ale na prawdę ten Samsung i jego design odpycha, Panas wygląda jakby z klasy wyższej. Głównie oglądam filmy i seriale + pulpit z pc. Także sport, ale może z 4 metrów może ten brak upłynniacza nie przeszkadzałby zbytnio.

Także teraz się zastanawiam e6 vs et60. Są to tak różne matryce i dlatego też tak się zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej

Będę musiał porównać na żywo z tą 50 tylko zazwyczaj wystawiony jest albo mały albo większy.

@up

Też są wersje bez kurzej stopy. Pewnie da radę też osobno dokupić z serwisu (tylko lepiej dowiedzieć się, że na pewno pasuje).

$_35.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg specyfikacji na stronie producenta model 32e6e ma IPS, 39e6e nie.

Samsunga masz z 3000:1 i z dobrym upłynniaczem.

Który model konkretnie? Z Samsungami jest ten problem, że najtańsze modele to loteria, jeśli chodzi o matrycę, którą się dostanie. Można dostać matrycę Samsunga (choć np. nie w modelach 39 i 42 cale, bo Samsung takowych matryc nie produkuje), a można jakiś szajs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40" i 46" - tych ani LG, ani Chińczyki nie robią. Na digitalversus podają też, który jaką ma matrycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po tym wątku, o ile dobrze tam wszystko zrozumiałem, to nawet przy 40-calowych TV Samsunga można dostać matrycę np. Sharpa, a przy 46 calach zdarzają się AUO. Stąd jest tu zawsze jakieś ryzyko, bo kupuję TV, o którym czytałem w recenzji, że jest dobry, a dostaję inną matrycę niż recenzent i wrażenia mogą być zupełnie inne.

Jeszcze odnośnie 39e6, to recenzja tego modelu jest tutaj i choć nie narzekają jakoś strasznie na odwzorowanie ruchu, to o dziwo input lag jest wyższy niż w modelu 42 calowym.

Sam szukam czegoś ok. 40 calowego do ~1500 zł jako monitora do komputera PC, a więc do gier, filmów i normalnej pracy i ten 39e6 będzie chyba najlepszym wyborem. Ewentualnie w grę wchodzi jeszcze Sony R470, ale w tej chwili jest on nieco droższy od Panasonica. Reszta modeli w tym przedziale cenowym albo nie ma recenzji, albo ma recenzje słabe, albo są to Samsungi i trzeba liczyć na szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sony też pojawiały się AUO. 39" też może inaczej wypadać jak 42" lub 50" . Dla porównania w takich wymiarach są Sharpy i na stronie producenta jest podane dla 39" 3500:1, a dla większych już 5000. Najlepiej się przyjrzeć z bliska matryca Samsunga w F6xxx powinny wyglądać tak:

samsung-f6400-sous-pix.jpg

Inna sprawa, że matryca Sharpa 40" jest chyba nawet lepsza (czytając opinie), przynajmniej ma mniejsze refleksy.

Edytowane przez dominlesne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry masz rację 32 ma IPS, pomyliło mi się :)

wysłane z mojego LG G Pad 8.3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ze przy takim kontrascie ten tv ma tez szerokie katy widzenia. Ciekawe jak wypada w porownaniu do Philipsa 42PFL5008. Philips ma plynny obraz bez smuzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...