Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W Sony też pojawiały się AUO. 39" też może inaczej wypadać jak 42" lub 50" . Dla porównania w takich wymiarach są Sharpy i na stronie producenta jest podane dla 39" 3500:1, a dla większych już 5000. Najlepiej się przyjrzeć z bliska matryca Samsunga w F6xxx powinny wyglądać tak:

samsung-f6400-sous-pix.jpg

Inna sprawa, że matryca Sharpa 40" jest chyba nawet lepsza (czytając opinie), przynajmniej ma mniejsze refleksy.

Ja akurat będę kupował TV przez internet, bo w moim mieście wszystkie sklepy z RTV mają ceny nie mogące konkurować z tymi np. z allegro. Stąd nie mam możliwości sprawdzenia, jaką matrycę będzie miał kupowany przeze mnie model. Dlatego Samsung raczej na pewno odpada. Tym bardziej, że wolę bazować na recenzjach, niż na opiniach, a trudno o recenzje kosztujących około 1500 zł Samsungów (raczej seria F5xxx, F6xxx są droższe) z doprecyzowaniem, jakie matryce posiadały testowane telewizory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilbym tego Panasa, ale smuzenie mnie zniecheca. Az tak z tym zle? Jest jeszcze Phil 42PFL5008 i nie wiem co wybrac. Poradzcie cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak żle. Na początku parę razy to zauważałem teraz już albo się przyzwyczaiłem albo już tego nie ma . Nie wiem może początkowe godziny pracy matrycy to powodowały? Uważam, że teraz jest lepiej niż na początku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie akurat nie widziałem tego, ale znalazłem jakieś filmiki w necie i porównując, jest to widoczne w kontrastujących scenach i raczej nie jest to efekt spowodowany przez kamerę. Filmy to pół biedy, bo nie jest to widoczne cały czas. Gorzej, jeśli chodzi o sport, mecze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też go chciałem wsiąść, wszystko pasuje z wyjątkiem tego smużenia. Jakaś alternatywa w podobnej cenie, ale żeby nie było "wpadek" i koniecznie 100Hz , najistotniejsze żeby obraz był dobry, multimedia niekonieczne

Przeglądałem wiele i o jakim bym nie poczytał, to z każdym coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanti . I masz odpowiedż na swoje pytanie. Jeśli bardzo dobry obraz i naturalne kolory to P e6e ale może coś tam być z płynnością. Jeśli super płynnosc to gorszy obraz czy kąty. Idealny TV to byłaby jakaś plazma ale tam jest znów minus w postaci poboru prądu. Na mojej plażmie pisze w tyle 350 W :) Panasonic 42 e6e pobiera ok 30 do 40 wat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten telewizor od tygodnia, obraz jak na tą cenę jest rzeczywiście rewelacyjny - świetny kontrast i odwzorowanie kolorów. Oprócz tego ładny design w wersji czarnej (w porównaniu do Samsungów). W tej klasie cenowej to bardzo dobry wybór ale efekt smużenia rzeczywiście występuje i zastanawiam się czy nie lepiej dołożyć do czegoś lepszego z natywnym 100Hz. Myślę nad Samsungiem F6400, F6500 albo Panasonic ET60 ale one też mają jakieś niedoskonałości... Czy w cenie do 2500 jest jeszcze coś wartego uwagi w rozmiarze 40-42?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ze moza wylaczyc jakies polepszacze MPEG i smuzenia nie ma. Czy mozesz to sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by tak było to napisaliby o tym w teście. Matryca jest wolna i tego nie przeskoczysz.

@rudy

Zobacz test Sony seria R + chromecast albo coś podobnego. Niby też 100 BLB, ale jak widać w teście oceny za responsywńość zupełnie inne.

Edytowane przez dominlesne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znów mam nurtujące mnie pytanie związane z teorią głoszszoną przez pana Maćka i kilku innych Forumowiczów, która głosi że każdy egzemplarz jest inny i potrzebuje osobnej kalibracji.

Co z tym Panasonic'iem, jaka jest szansa że każdy egzemplarz zakupiony przez ludzi sugerjących się testem będzie świecił tak samo dobrze?

A jeśli ktoś kupi ten tv złożony z innej partii części, to mmoże być niemiło rozczarowany, czy może się mylę?

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kajfux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja polega na dokładnym ustawieniu tv, a fabrycznie są one ustawiane w ramach określonej normy. Jak ta norma będzie szczegółowa to takie ustawienia "z neta" mogą się przydać. Tylko, że pewnie mało gdzie tak produkują. Na moje to już lepiej, zamiast tych nie pewnych ustawień, na oko ustawiać porównując z takim samym obrazem na dobrym crt w trybie sRGB, ale to trzeba mieć taki monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardziej chodzi o judder niż samo smużenie. Bo tak to panel zachowuje się dość standardowo jak na brak upłynniacza. Przy oglądaniu zwykłej TV czy filmów jest w miarę ok. Ja widzę big problem przy 24p czyli z BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

judder mi aż tak nie przeszkadza bo występuje tylko przy dynamicznych scenach, denerwuje mnie za to rozmywanie/smużenie zwłaszcza przy oglądaniu kanałów SD na których leci materiał w niskiej rozdzielczości (np starszy film), które jest widoczne nawet przy ruchach głów aktorów. Tylko zastanawiam się czy to nie jest wina sygnału (cyfrowa kablówka podłączona bezpośrednio do TV). Niby mogę go jeszcze zwrócić ale nie wiem warto dopłacać 800 zł do Panasonica ET60 bo niby zyskam płynność obrazu ale ma on gorszą, srebrną obudowę i gorszy dźwięk a nawet nie ma możliwości nagrywania na USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardziej chodzi o judder niż samo smużenie. Bo tak to panel zachowuje się dość standardowo jak na brak upłynniacza. Przy oglądaniu zwykłej TV czy filmów jest w miarę ok. Ja widzę big problem przy 24p czyli z BD.

Jeśli zmienialiście coś w ocenach (jak pamiętam za ruch chyba było 1 lub 0/10), powinna znaleźć się notka o aktualizacji ocen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić sobie 39 calową wersję tego telewizora ale mocno zastanawia mnie też Sony KDL-40R470. Widziałem jak wypadł test tego Sony w 47 calowej wesrji i wychodzi na to że Panasonic jest lepszy. Te 24p True Cinema to cos daje czy tylko taki chwyt marketingowy? Panasonic nie ma żadnych dodatlkwych funkcji poprawy obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać ze 39 cali ma inną matrycę ,nie będzie takiego kontrastu i czerni jak w 42 calach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ten telewizor. Czern jest naprawde mocna strona tego tv. Smuzenia nie zauwazylem. Ogladalem mecz i pilka wyglada jak pilka, nie ma ciagnacego sie ogona. Tego sie obawialem, ale nie ma.

Nie rozumiem zachwytu nad kontami widzenia. Tylko siedzac naprzeciw ekranu mamy piekny obraz. Przy kącie ok 30 stopni kolorki bledna. Jest to delikatna utrata koloru ale jednak jest. Dziwie sie ze w tej recenzji tak entuzjastycznie opisano ten parametr. Moze dlatego, ze poprostu jest to delikante utrata barwy, ale nastepuje moim zdaniem zbyt szybko. Moze sie nie znam i moze inne tv maja jeszcze gorzej i ten naprawde jest dobry. Widzialem IPS i tam jest pieknie pod kazdym kątem.

Duzy plus to skalowanie obrazu. Naprawde swietnie to robi ten tv i za to duzy plus. Tuner podlaczony pod SCART (przeciez to nawet nie HD Ready) a obraz swietny.

Dzwiek jest i tyle, tak jak w kazdym plaskim TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co zrobić aby dźwięk z aplikacji np YouTube leciał przez wieże audio? Bo z TV dziwiek normalnie leci ( dekoder ) z wieży . Podłączone Euro+kabel digital audio.

a ze swojej strony dodam że wg mnie ten telewizor posiada bardzo standardowe kolory i dźwięk . Nie wiem jak można uważać to za super parametry . Po prostu zwykły tv.

Edytowane przez super3m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły TV z wyjątkowo dobrą czernią jak za tak niskie pieniądze w porównaniu do innych z tej klasy. Czyli nie taki zwykły w tym momencie : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś dlaczego ten "super tv" nie ogarnia napisów? Film leci z penka a w opcji napisy mam :bez napisów ... *(srt mam zgrane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam TV posiadającego jakość obrazu porównywalną do Panasonic 42E6, ale pozbawionego jego największej wady tj. fatalnego odwzorowania ruchu.


Czy istnieje taki TV w cenie do 2000 zł?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...