Skocz do zawartości

Pytanie

Niedawno zakupiłem Pioneera BDP - 450 który "podobno" odtwarza większośc popularnych plków. Niestety mocno się zawiodłem gdy po odpaleniu moich nagrań (USB pen) zobaczyłem pełny ekran zielonych kwadratów lub w innym przypadku nieruchomy obraz. Z dzwiękiem wszystko ok. DTS HD MA gra pięknie. Filmy w słabszych parametrach odtwarza bez problemu. Czy da się z tym cokolwiek zrobic? Kupiłem go specjalnie pod kątem filmów HD których moja PS3 nie dała rady odtworzyc.

Szczegóły pliku:

Format : MPEG-TSFile size : 13.5 GiBDuration : 47mn 5sOverall bit rate mode : VariableOverall bit rate : 41.0 MbpsMaximum Overall bit rate : 35.5 MbpsVideo:ID : 4113 (0x1011)Menu ID : 1 (0x1)Format : MPEG VideoFormat version : Version 2Format profile : 4:2:2@HighFormat settings, BVOP : YesFormat settings, Matrix : CustomFormat settings, GOP : M=3, N=15Codec ID : 2Duration : 47mn 5sMaximum bit rate : 35.3 MbpsWidth : 1 920 pixelsHeight : 1 080 pixelsDisplay aspect ratio : 16:9Frame rate : 29.970 fpsStandard : ComponentColor space : YUVChroma subsampling : 4:2:2Bit depth : 8 bitsScan type : InterlacedScan order : Top Field FirstCompression mode : LossyTime code of first frame : 08:00:44;03Time code source : Group of pictures headerColor primaries : BT.709Transfer characteristics : BT.709Matrix coefficients : BT.709Overall bit rate : 41.0 MbpsMaximum Overall bit rate : 35.5 Mbps  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Aktualizacja firmware w odtwarzaczu albo konwersja pliku za pomocą np. Media Coder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak przypuszałem. Aktualizację mam a z tego co przeczytałem to nieoficjalnego softu wgrac nie będę mógł bo tylko na stare wersje wchodzi. Jeśl chodzi o media codek - będę mógł przekonwertowac plik zachowując orginalne audio DTS HD MA a tylko nieco zmniejszyc parametry video? Na jaki format sugerujesz? Dopiero zaczynam moją zabawę z full hd po zakupie ampltunera więc dzięki za każdą podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zanim przekonwertujesz stratnie, to może najpierw opakuj to w formę BD. Zrobisz to programem TSMuxer - na wyjściu możesz dać ISO lub BluRay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety nic z tego. Prubowałem wszystkich opcji. Będę musiał przekonwertowac tylko nie bardzo wiem jak to ugryśc więc będzie metoda prób i błedów. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kolego weź TSMuxera i przekonwertuj ten TS do M2TS, nie stracisz nic na jakości a po prostu zmieni się organizacja pliku i wszystko będzie działało, albo MKVTOOLNIX i przekonwertuj do MKV.

Mam ten odtwarzacz z alternatywnym softem i naprawdę dobrze działa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dalej nic. Player odtwarza tak M2TS jak i MKV ale wizji nie ma. Widocznie problem nie leży w formacie pliku a w jedej z jego składowej. Może bit rate albo format profile 4:2:2 high ? W programie który załączył kolega "VCD" zrobiłem konwersję domyślną na M2TS ale coś poszło nie tak, bo wyszedł plik mocno okrojony (za to bez problemu się odtwarza). Jeszcze będę kombinował. Co ciekawe gdy plik źrudłowy zapodałem na laptopie którego dawno nie używałem efekt był taki sam jak na Pionnerze ! Kodeków brakowało. Na nowym laptopie odtwarza się płynnie ale nie wiem co tam było instalowane. Dla zainteresowanych podje link do nagrania o takich samych parametrach ale znacznie mniej obszernym ok 1.4 GB tylko serwer nie jest zbyt szybki, ale to idzie z daleka :).

http://pan.baidu.com/s/15TeIJ%C2'> password : hfrv

Może komuś z Was uda się coś z tym zrobić. Ciekawe czy pujdzie na tym samym odttwarzaczu tylko z nieoficjalnym oprogramowaniem?

Dzięki za porady. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zrób ISO BD - wrzuć je do DVDFab i zobacz czy rozpozna i odrzuci śmieci tworząc z tego "poprawną" strukturę BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A może po prostu plik jest tzw. niewiadomego pochodzenia i jest "skopany"?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dalej nic. Player odtwarza tak M2TS jak i MKV ale wizji nie ma. Widocznie problem nie leży w formacie pliku a w jedej z jego składowej. Może bit rate albo format profile 4:2:2 high ? W programie który załączył kolega "VCD" zrobiłem konwersję domyślną na M2TS ale coś poszło nie tak, bo wyszedł plik mocno okrojony (za to bez problemu się odtwarza). Jeszcze będę kombinował. Co ciekawe gdy plik źrudłowy zapodałem na laptopie którego dawno nie używałem efekt był taki sam jak na Pionnerze ! Kodeków brakowało. Na nowym laptopie odtwarza się płynnie ale nie wiem co tam było instalowane. Dla zainteresowanych podje link do nagrania o takich samych parametrach ale znacznie mniej obszernym ok 1.4 GB tylko serwer nie jest zbyt szybki, ale to idzie z daleka :).

password : hfrv

Może komuś z Was uda się coś z tym zrobić. Ciekawe czy pujdzie na tym samym odttwarzaczu tylko z nieoficjalnym oprogramowaniem?

Dzięki za porady. Pozdrawiam

Tylko gdzie ten link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może komuś się przyda:

Z tego co udało mi się znaleśćw necie - problem tkwi w odtwarzanie profilu 4:2:2. w większośći odtwarzaczy, gdyż jest to format telewizji cyfrowej najwyższej jakości której jeszcze u nas pewnie długo nie zobaczymy.

Męczyłem się z wieloma programami i najlepsze co udało mi się uzyskać zrobiłem za pomocą Vidcodera - bardzo proste narzędzie. Konwersja na MKV przy pomocy dekodera MPEG-2 i ustawienia wszystkiego na maksymalną jakość bez korektorów. Obraz jest płynny i bez zastrzeżeń. Można też H264 i zmienić profil na 4:2:0.

Jeśli chodzi o audio, to niestety maksymalnie można DTS lub DTS HD(z Master Audio) uzyskać. Z tym drugim jest jednak mały problem,gdyż ampituner wyświetla źrudło "DTS HD Hi Resolution" ale jest czisza. Po zmianie w Odtwarzaczu na PCM wszystko jest ok. Nie bardzo rozumiem gdyż mój ampli na pewno ma dekoder DTS HD.Szkoda, bo wolałbym bitstream który działa przy zwykłym DTS.

Wiem,że przykładowo Media Coderem pewnie można uzyskać lepszy efekt, ale przy setkach ustawień nie jestem tego w stanie zrobić.Może ktoś z Was zna przystępny program aby zachował Master Audio?

Pozdrawiam

Edytowane przez boro-przemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

plik nie jest skopany bo na laptopie chodzi. Poza tym to mam takich kilka.

To ze chodzi na laptopie nie oznacza, ze plik nie moze byc skopany.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...