Skocz do zawartości
mayo

Test XBOX360 HD DVD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='kratos_' post='24905' date='28.11.2006, 13:41 ']
Witam.

Co to za wejście na tyle odtwarzacza HD-DVD obok, którego jest ( I/0) i do czego ono słuzy??

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy jesli w te święta kupię Xboxa 360, a w przyszłości wyjdzie jakaś wersja z HDMI to czy nadal będę mógł na przystawce HD-DVD oglądać filmy w HD czy będę pozbawiony tej przyjemności przez zabezpieczenie filmów HDCP ?? Innymi słowy czy jęśli Microsoft wymysli sobie wersję X'a z HDMI to nie będę mógł oglądać filmów w HD? Czy wogóle HDCP jest uzywane w obecnie wydawanych filmach HD??

Thx za odpowiedź
[/quote]


A moze ten kabel HDMI bedzie w formie jakiejs przystawki wpinanej do USB? Bo chyba nie kaza nam rozbierac konsoli. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kratos_' post='24905' date='28.11.2006, 15:41 ']
Witam.
Co to za wejście na tyle odtwarzacza HD-DVD obok, którego jest ( I/0) i do czego ono słuzy??
Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy jesli w te święta kupię Xboxa 360, a w przyszłości wyjdzie jakaś wersja z HDMI to czy nadal będę mógł na przystawce HD-DVD oglądać filmy w HD... [cut]
[/quote]

Ad.1. To jest gniazdo - złącze USB w które wpina się kabelek łączący odtwarzacz z komputerem.
Ad.2. To pytanie wyślij na mail bill.gates@microsoft.com... ;-) Osobiście myślę że nie będzie wersji z HDMI, tylko wypuszczą przystawkę - kabelek do konsoli który będzie miał wtyczkę HDMI przez którą popłynie sygnał z flagami HDCP. Myślę że M$ ma wszystko dobrze zaplanowane w czasie - przecież napęd HDDVD wypuścili na rynek w rok po premierze konsoli, głównie w odpowiedzi na PS3 z BluRay na pokładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te dwa to wiem, że to USB, ale to pierwsze z lewej??

To jest mini USB?? Coś takiego jak jest w aparatach cyfrowych?

Ale jak mogą wydać kabel, jak w konsoli nie ma wejścia HDMI? Czy przesyłanie obrazu 1080p z HDCP kablem "tylko-po-jednej-stronie-HDMI" a z drugiej jakas nie wiadomo jaką wtyczka do konsoli jest mozliwe?? Edytowane przez kratos_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kratos_' post='24981' date='28.11.2006, 20:28 ']
Te dwa to wiem, że to USB, ale to pierwsze z lewej??
To jest mini USB?? Coś takiego jak jest w aparatach cyfrowych?
[/quote]

Tak, dokładnie to jest mini USB takie jak w aparatach cyfrowych, przenośnych dyskach twardych czy też mp3-playerach.

[quote name='kratos_' post='24981' date='28.11.2006, 20:28 ']
Ale jak mogą wydać kabel, jak w konsoli nie ma wejścia HDMI? Czy przesyłanie obrazu 1080p z HDCP kablem "tylko-po-jednej-stronie-HDMI" a z drugiej jakas nie wiadomo jaką wtyczka do konsoli jest mozliwe??
[/quote]

A kto powiedział że nie ma? Czy znasz specyfikację pinów na złączu które jest w Xbox'ie? Ja nie znam. Być może ten interfejs potrafi być też wejściem HDMI? Pożyjemy zobaczymy. Przecież nie będą wymieniać konsol... Chociaż mogą 'kazać' kupić model X'360 II HDMI Edition i już.. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu jest pies pogrzebany. Bo jeśli tak się bronili, że nowe xboxy nie bedą miec wbudowanego playera hd-dvd tylko zewnetrzy, a potem powiedzieli ze na hd-dvd nie bedzie gier to co oni chcą teraz zrobic z tym nieszczesnym zlaczem?? Powiedza ze kto chce ogladac filmy musi kupic nowa wersje czy moze przyszykuja jakas przejsciowke?? Tak walkuje ten temat, bo w te świeta chce kupic xboxa i nie wiem czy nie poczekac, az cos sie wyjasni...

Jak radzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie co bedzie w boxie z playerem sprzedawanym w Polsce? (np. King Kong?) Mialem sprowadzic z Niemiec, jednak sie okazalo ze caly naklad w miejscowym media marktu zostal wyprzedany :) Tak wiec pewnie przyjdzie mi kupic w grudniu w Polsce az za 999zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='madoleo' post='25198' date='29.11.2006, 15:17 ']
Czy ktos wie co bedzie w boxie z playerem sprzedawanym w Polsce? (np. King Kong?) Mialem sprowadzic z Niemiec, jednak sie okazalo ze caly naklad w miejscowym media marktu zostal wyprzedany ;) Tak wiec pewnie przyjdzie mi kupic w grudniu w Polsce az za 999zl.
[/quote]

Ja to się zastanawiam czy możliwe aby HDDVD pojawiło się w PL w grudniu (skoro Toshiba stacjonarna będzie pewnie po nowym roku). Filmy PL to raczej na bank nie będą na start. Tak jak teraz BR. Ciekawe kto się zajmie filmami HDDVD w PL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='25295' date='29.11.2006, 22:29 ']
Ja to się zastanawiam czy możliwe aby HDDVD pojawiło się w PL w grudniu...
[/quote]

Tak, to jest możliwe, ale raczej nie oficjalnym kanałem M$ tylko przez tzw. niezależny import - jakiaś firma może przecież kupić kontener (no dobra, na początek paletę) odtwarzaczy gdzieś w hurtowni np. w Niemczech i już. Jesteśmy w UE więc i z gwarancją nie powinno być problemu.

[quote name='Gmeru' post='25295' date='29.11.2006, 22:29 ']
Ciekawe kto się zajmie filmami HDDVD w PL...
[/quote]

Tu może być gorzej. Znajomy, właściciel znanego w sieci sklepu z płytami DVD odesłał mnie do dystrybutorów.. Pytałem go kiedy zacznie handlować HD DVD a on na to: musi się to upowszechnić. Zatem na cuda nie możemy liczyć. Załamałem się - czekają nas lata tzw. 'prywatnego' importu płyt z całego świata. Obym się mylił!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te ostatnie screeny mnie po prostu zmasakrowaly...

Popatrzylem na SD - "no ladnie nawet" (majac w pamieci wczesniejsze zdjecia)
Popatrzylem na HD - "o ku**a!" =D

Bez jaj, zbieram na TV HD :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Wicko' post='25352' date='29.11.2006, 23:04 ']
Te ostatnie screeny mnie po prostu zmasakrowaly...

Popatrzylem na SD - "no ladnie nawet" (majac w pamieci wczesniejsze zdjecia)
Popatrzylem na HD - "o ku**a!" =D

Bez jaj, zbieram na TV HD :x
[/quote]

No bo takie jest HD <_< Nie bez powodu wszędzie teraz się o tym trąbi. Nie bez powodu jesteśmy na takim forum :unsure: Wejdź sobie w dział porównania. Tam jest więcej. Ale zdjęcia nawet 50% nie oddają reala. To trzeba zobaczyć dlatego np. fotki z projektora nie wyglądają na zdjęciach dobrze.


Co do importu to wiadomo. Ale jestem ciekaw o sklepy - przecież IXA mamy już oficjal w PL. Import to zawsze jest i będzie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o pytanie jak bedzie wygladac hdmi w Xbox. To okazuje sie iz kazdy Xbox jest przystosowany do generowania cyfrowego obrazu. I na pinach wyjscia Multi A/V jest cos takiego. Dlatego przewod bedzie podlaczany bezposrednio do gniazda wyjscia wideo w Xboxie, na drugim koncu majac zwykla wtyczke HDMI.
Zla wiadomosc dla fanow kupowania kabli za 2000zl :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='25295' date='29.11.2006, 22:29 ']
...Ciekawe kto się zajmie filmami HDDVD w PL...
[/quote]

He He bardzo dwuznacznie to zabrzmiało :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mayo' post='25318' date='29.11.2006, 21:21 ']
Tak, to jest możliwe, ale raczej nie oficjalnym kanałem M$ tylko przez tzw. niezależny import - jakiaś firma może przecież kupić kontener (no dobra, na początek paletę) odtwarzaczy gdzieś w hurtowni np. w Niemczech i już. Jesteśmy w UE więc i z gwarancją nie powinno być problemu.
[/quote]

Gdzies wyczytalem ze premiera w PL w cenie 999zl 7 grudnia, chyba nawet na tym forum.

Edit. Na infoliniii Microsoft Poland nie mieli oficjalnych informacji kiedy premiera w Polsce, babka tylko powiedziala ze na poczatku grudnia bedzie cos wiadomo (czyli pewnie juz cos wiedza, ale powiedziec nie chca). Edytowane przez madoleo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napęd można zakupić już na allegro w cenie 799 zł lub też sprowadzić z azji za 199 USD + koszty wysyłki i ewentualnie cło. Edytowane przez axnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='axnet' post='28336' date='11.12.2006, 21:32 ']
Napęd można zakupić już na allegro w cenie 799 zł lub też sprowadzić z azji za 199 USD + koszty wysyłki i ewentualnie cło.
[/quote]

Jakos najtaniej widze za 999zl niezmiennie. Moze jakis jelen wystawil taniej i od razu zniknelo. To sie zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='axnet' post='28336' date='11.12.2006, 21:32 ']
Napęd można zakupić już na allegro w cenie 799 zł lub też sprowadzić z azji za 199 USD + koszty wysyłki i ewentualnie cło.
[/quote]

Jak dodasz te clo i przesylke to pewnie wyjdzie wiecej niz te 999zl, a i z gwarancja problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='madoleo' post='28353' date='11.12.2006, 22:31 ']
Jak dodasz te clo i przesylke to pewnie wyjdzie wiecej niz te 999zl, a i z gwarancja problem.
[/quote]

W sklepie jest za 799 :(
[url="http://sklepgekon.pl/product_info.php/products_id/5835/nh/HD-DVD-Player_Microsoft_X360_Sprzet.html"]http://sklepgekon.pl/product_info.php/prod...360_Sprzet.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='RapTom' post='28883' date='13.12.2006, 19:07 ']
W sklepie jest za 799 :(
[url="http://sklepgekon.pl/product_info.php/products_id/5835/nh/HD-DVD-Player_Microsoft_X360_Sprzet.html"]http://sklepgekon.pl/product_info.php/prod...360_Sprzet.html[/url]
[/quote]

W tych sklepach jest ale tylko na stronie, fizycznie nie maja.

Dzisiaj do MediaMarkt w Niemczech(Hamburg) przyszla nowa dostawa napedow HD-DVD w cenie 195 EURO:)
Czy cos nowego w zestawie daja, to zdam relacje w niedziele(wtedy przyjezdza moj naped) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='RapTom' post='28883' date='13.12.2006, 19:07 ']W sklepie jest za 799 :(
[url="http://sklepgekon.pl/product_info.php/products_id/5835/nh/HD-DVD-Player_Microsoft_X360_Sprzet.html"]http://sklepgekon.pl/product_info.php/prod...360_Sprzet.html[/url][/quote]
Proponuje sprawdzić cenę TERAZ :D - najwyraźniej już mają na stanie i trzeba skończyć mydlenie oczu...

BTW: i ja sprawiłem sobie napęd - a filmy z Amazon już w drodze. Jak widzę ceny płytek HD DVD u polskich "przedsiębiorców", to umieram ze śmiechu :rolleyes: 100% marży tylko desperaci przełkną...

Edytowane przez Butcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczatkowe zdjecia wogole nie przedstawiaja jakiejkolwiek roznicy, ale to ostatnie poprostu rozpierd..... szkoda mi narazie wywalac 1000zl an naped z 1 filmem szczegolnie ze malo narazie jest pozycji i chyba zadna z PL jezykiem.

Wlasnie a jak to jest czy starsze filmy tez beda lepiej wygladaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='goldi69' post='33618' date='08.01.2007, 13:28 ']Poczatkowe zdjecia wogole nie przedstawiaja jakiejkolwiek roznicy, ale to ostatnie poprostu rozpierd..... szkoda mi narazie wywalac 1000zl an naped z 1 filmem szczegolnie ze malo narazie jest pozycji i chyba zadna z PL jezykiem.

Wlasnie a jak to jest czy starsze filmy tez beda lepiej wygladaly?[/quote]

goldi starsze filmy odpalasz z czytnika DVD i jak podłączysz kablem z wejściem VGA to masz wtedy upscalowane do 1080. Po componencie nie ma poprawy bo nie ma wykupionej licencji.

Co do słuszności HDDVD to na ten moment to nic nie ma (w PL bo na świecie to już masaaaaa tytułów) ale jak już pisali ludzie w poście o Toshibie ruszyła fabryka pełną parą w Polsce z HDDVD więc wkrótce zapewne zalew Empików itd;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak krotko,w Niemczech mozna ten naped kupic juz od 165 euro,wiec nie jest tak zle z cena.Mozna odczekac jeszcze jakis czas a cena spadnie, a jak wyjdzie PS3 z bluray to juz napewno. Edytowane przez Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru wlasnie mam pytanko, jak mam zestaw kina domowego SAMSUNG HT-TXQ100 z upscalerem i mam podlaczony do Plasmy kablem HDMI <--> DVi to czy mam upscalowany obraz, bo przyznam ze myslalem ze jakosc bedzie lepsza a tu jakas taka dziwna ziarnistosci i plamy ala Divix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba sobie nabędę ten napęd, bo jeszcze długo niczego w sensownej cenie zarówno w sprzęcie A/V jak i napędach piecowych nie będzie (swoją drogą, ciekawe czy podobnie jak z BD na rynku PC dostępne będą WYŁĄCZNIE arcydrogie nagrywarki HD_DVD?).
No to parę pytań nt.:
1. W najnowszym wydaniu Cyberlink chwali się, że można odpalać na piecu filmy z tego czytnika (oczywiście przy spełnieniu wymogów zw. z HDCP) bez jakiejkolwiek dodatkowej inwencji użytkownika (chodzi o wersje 7.2HD) Czy ktoś posiadający napęd mógłby potwierdzić?
2. Jaki zasilacz (jakiś dedykowany czy typowy, standardowy) dodają do tego napędu (ważne, bo dzięki "przenośności" ma to być HD player zarówno do sypialni jak i salonu), a tu przyda się drugi zasilacz.
3. Czy jest możliwość podpięcia równoczesnego (natywnie albo poprzez hub-a USB) napędu równocześnie do konsoli jak i PC-ta?
4. Czy wersja Core X-a ma dokładnie takie same możliwości puszczania materiału w HD jak Premium (VGA - 1080p + upscal i komponent - 1080p, ED-DVD)?
5. Czy możliwa jest rozbudowa Core do Premium (chodzi mi tu głównie o bezprzewodowe pady). Wiem, że jest h-warowa możliwość spięcia X360 z dostępnymi w domowych PC-tach dyskami. Czy takie dyski są widziane przez konsolę tylko jako magazyny plików, czy też można je wykorzystać dokładnie w ten sam sposób co HDD konsoli?
6. Czy Logi Harmony da radę na chwilę obecną obsłużyć napęd HD-DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='35695' date='20.01.2007, 13:21 ']Chyba sobie nabędę ten napęd, bo jeszcze długo niczego w sensownej cenie zarówno w sprzęcie A/V jak i napędach piecowych nie będzie (swoją drogą, ciekawe czy podobnie jak z BD na rynku PC dostępne będą WYŁĄCZNIE arcydrogie nagrywarki HD_DVD?).
No to parę pytań nt.:
1. W najnowszym wydaniu Cyberlink chwali się, że można odpalać na piecu filmy z tego czytnika (oczywiście przy spełnieniu wymogów zw. z HDCP) bez jakiejkolwiek dodatkowej inwencji użytkownika (chodzi o wersje 7.2HD) Czy ktoś posiadający napęd mógłby potwierdzić?
2. Jaki zasilacz (jakiś dedykowany czy typowy, standardowy) dodają do tego napędu (ważne, bo dzięki "przenośności" ma to być HD player zarówno do sypialni jak i salonu), a tu przyda się drugi zasilacz.
3. Czy jest możliwość podpięcia równoczesnego (natywnie albo poprzez hub-a USB) napędu równocześnie do konsoli jak i PC-ta?
4. Czy wersja Core X-a ma dokładnie takie same możliwości puszczania materiału w HD jak Premium (VGA - 1080p + upscal i komponent - 1080p, ED-DVD)?
5. Czy możliwa jest rozbudowa Core do Premium (chodzi mi tu głównie o bezprzewodowe pady). Wiem, że jest h-warowa możliwość spięcia X360 z dostępnymi w domowych PC-tach dyskami. Czy takie dyski są widziane przez konsolę tylko jako magazyny plików, czy też można je wykorzystać dokładnie w ten sam sposób co HDD konsoli?
6. Czy Logi Harmony da radę na chwilę obecną obsłużyć napęd HD-DVD?[/quote]


4) TAK
5) TAK
6) Skoro odsługuje xbox to niby czemu nie odsłużyłaby hd dvd? Moim zdaniem TAK

Autorus

ps. Też się waham. Może warto poczekać aż coś po polsku zrobią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...