Jump to content
Sign in to follow this  
mayo

Test XBOX360 HD DVD

Recommended Posts

Witajcie,

od kilku godzin mam w/w sprzęcik. Dawno temu, gdy kupiłem pierwszy odtwarzacz DVD, wyrzuciłem 2 kasety VHS które posiadałem. Teraz przyjdzie mi jakoś zutylizować 200 płyt DVD. Tak dokładnie muszę zrobić. Era taniego kina HD DVD właśnie nastała. Póki co wrzucam tylko kilka fotek, całość opisu dorobię za kilka godzin.

Sprzęcik:
[img]http://img474.imageshack.us/img474/1219/xbox360hddvd1ms8.jpg[/img]
Płytki:
[img]http://img176.imageshack.us/img176/3696/constantiners4.jpg[/img]
Sprzęcik + płytki:
[img]http://img474.imageshack.us/img474/7066/xbox360hddvd2ky5.jpg[/img]
SD1:
[img]http://img474.imageshack.us/img474/6847/dvd1gc3.jpg[/img]
HD1:
[img]http://img218.imageshack.us/img218/5351/hddvd1df4.jpg[/img]
SD2:
[img]http://img176.imageshack.us/img176/8823/dvd2rm5.jpg[/img]
HD2:
[img]http://img218.imageshack.us/img218/6148/hddvd2pv1.jpg[/img]
SD3:
[img]http://img218.imageshack.us/img218/6632/dvd3vf2.jpg[/img]
HD3:
[img]http://img176.imageshack.us/img176/2551/hddvd3sl4.jpg[/img]
A tak wygląda dash w 1080i na szmacie o przekątnej circa 300 cm:
[img]http://img176.imageshack.us/img176/3226/hddashli2.jpg[/img]


Generalna uwaga: zdjęcia nie oddają rzeczywistości. Bardzo trudno jest sfotografować ekran o podstawie 240 cm, ekran który świeci tylko i wyłącznie światłem odbitym. Fotografie zatem wrzucam proforma, niż do jakichś konkretnych ocen czy porównań. Kompresja zabija wszystko, choć szczegółów można się dopatrzyć.
Jakość materiału HD poraża. Można liczyć włosy na głowach aktorów. Ostrość i nasycenie - nie widziałem niczego lepszego. To trzeba zobaczyć na własne oczy, we własnym kinie. I tylko na dużym ekranie.

Resztę dopiszę niebawem...

Zatem dopisuję (26.11.06 rano)
1. Warunki przeprowadzenia testu. Sprzęt + podłączenia + instalacja:
Konsola podpięta jest do projektora kablem component i pracuje w trybie 1080i, choć mój Epson EMP-TW200 ma matrycę rozdzielczości 1366 x 768 pix. Podłączenie HD DVD + aktualizacja Xboxa trwa max 2-3 minuty i jest zupełnie bezbolesna. Szczere brawa dla Microsoftu. Wszystko (z jednym wyjątkiem ale o tym za chwilę) działa od razu, bez żadnych zacięć czy wątpliwości. Ekran MattWhite, oglądam filmy w całkowitym zaciemnieniu, ściany pomalowane szarą matową farbą.

2. Test - wrażenia i subiektywne opinie.
Obraz - niesamowicie ostry i pełen detali. Zero śladów kompresji, zero artefaktow. Krawędzie gładkie, calkowity brak schodkowania. Abberacja chromatyczna nie występuje. Trudno znazleźć słowa które opiszą różnicę w odbiorze. Obraz mimo znakomitej ostrości jest bardzo plastyczny, ciepły i naturalny w odbiorze. Największe wrażenie robią zbliżenia na twarze aktorów choć ujęcia ogólne też zapierają dech w piersiach. Doskonale prezentuje się woda i powierzchnie mokre. Również szkło jest szkłem. Postaram się to pokazać na nieskompresowanych zdjęciach z 'Italian Job', które dorzucę dziś wieczorem. Ten film dużo lepiej niż Constantine ukazuje przepaść jaka dzieli DVD i HD DVD. Przepaść tę widać również na wszelkiego rodzaju napisach - zarówno 'subtitles' jak i napisy początkowe wyglądają jak wycięte laserem. To tyle porównania z DVD. Natomiast porównanie do materiału typowo HD (czyli kręconego kamerą HD i to podejrzewam że z zapisem magnetycznym a nie optycznym - konkretnie mam na myśli 'Operation Red Flag' streamowane przez konsolę z dysku twardego komputera) wypada na korzyść owego materiału, tzn. wygrywa on zdecydowanie z HD DVD. Ale to są pojedyncze przypadki filmów poniekąd dokumentalnych kręconych z zamysłem ukazania hiper ostrości i szczegółowości technologii HD. Przy ponownym transferze z celuloidu nie da się wyciągnąć z obrazu żyletki. A może da się, ale celowo się tego nie robi. Przy filmach powiedzmy to fabularnych (czytaj nie popularno naukowych) odbiorca powinien skupiać się na treści, a nie 'ślinić' nad wyciągniętymi na maxa parametrami przekazu. Na dowód tej teorii polecam zapoznanie się np. z filmem 'The Fifth Element' (stream) gdzie nawet w wersji 1920x1080p widać że 'master copy' nie pozwoliła osiągnąć technicznej ekstazy jak ma to miejsce w 'Red Flag' czy 'Adrenaline Rush' (w tym materiale nie wszystkie sceny są super-[beeep]er ale te które są zabijają jakością). I tak wspominany wyżej 'Piąty Element' zostaje pobity przez 'Italian Job' pod względem jakości obrazu. I to zdecydowanie!!! Reasumując, na HD DVD jest dużo lepiej niż na DVD, ale wszystko zależy od jakości nowego transferu i nieraz bardzo dobrze zrobione DVD może nie ustępować jakością słabo dopracowanemu HD DVD. Technika pozwala na osiąganie wspaniałych efektów i ma wielki potencjał, ale trzeba umieć z dobrodziejstw nowego standardu korzystać. Więcej napiszę jak dopłyną do mnie kolejne filmy (Waterworld i Bourne Supermacy) i pojawi się tym samym możliwość kolejnych prównań. BTW jest ktoś chętny na moje 200 filmów DVD? ;-)

Dźwięk - tu nie ma zbytnich różnic - dostajemy póki co jedynie DD5.1, poza tym że jest jakiś błąd w firmware konsoli który uniemożliwia odtwarzanie ścieżki DTS. Co ciekawe dzieje się tak tylko w przypadku płyt HD DVD. Z klasycznego DVD materiał DTS wypuszczany jest przez urządzenie poprawnie. Czekam na następny kabelek z M$ który będzie umożliwiał wpięcie się w amplituner z PCM 5.1 lub nawet 7.1. Bo że konsola ma potencjał do dekodowania takiego źródła nie mam wątpliwości.

Uwagi końcowe.
Regiony. Dla HD DVD póki co nie istnieją. Dla DVD niestety tak - zakupiony sprzęcik do '2' i tylko takie płytki będą śmigać. Dla tych którzy mają sporo filmów DVD z USA lub jakiegokolwiek innego niż '2' regionu rozwiązanie jest jednak bardzo proste - Transcode360 doskonale radzi sobie z transkodowaniem w czasie rzeczywistym kopii bezpieczeństwa filmów z HDD po ethernecie. I tu kolejne brawa dla Microsoftu za danie nam niemalże nieograniczonych możliwości w zakresie domowej rozrywki.
I na koniec - czas od włożenia płyty HD DVD do odtwarzacza do pojawienia się filmu na ekranie to 20-25 sekund! Nie wiem jak Wy, ale ja to kupuję!!!!

Ufff.... To na razie koniec. Macie pytania - pytajacie. Wieczorem dorzucę kolejną porcję zdjęć, w tym również takie w Hi-Res.

[quote name='Gmeru' post='24420' date='26.11.2006, 15:39 ']
Po pierwsze dzięku mistrzu za testa :D Cholerka wstrzymywałem się z zakupem bo myślałem, że to wersja na US a widzę, że ty masz już na EU!!!

[1]Słuchajcie ja też widziałem już parę filmów na Toshibie i różnicę mogliście zobaczyć w teście HDDVD Toshiba. (poza tym są zdjęcia na forum porównawcze HDDVDvsDVD na X360 Tutaj nie ma różnicy z jednego powodu: zdjęcia zrobione na projektorze. Też właśnie molestuje projektor 720p i to da się tylko w realu zobaczyć. A w realu obraz HD masakruje ten DVD na wielkiej ścianie. Mam nadzieję, że mayo jakoś jednak da radę to uchwycić :angry: (jakiś TV?) chociaż mu się nie dziwie: ja po przejściu na projektor już do TV nie wracam :angry:
[2]Napisz czy to jest głośne? Wiemy jak szumi konsola. Czy napęd wydaje jakiś odgłos? Ma jakiś wiatrak?
[3]Podepnij go pod PC! Jeżeli to śmiga z PC a podobno tak to nie mam pytań co zarządzi na rynku!
[4]Jakiej firmy jest napęd? GDzieś tam jest coś napisane?M$?Toshiba?
[5]Filmy są bez regionów tak? Ale to są takie dla EU?

Ps. Daj jak możesz więcej zdjęć napędu (tył i jak kable idą)
[/quote]

Nie ma za co dziękować - przypominam sobie tylko stare dzieje gdy pisywało się różne teściki do dziwnych pisemek i serwisów www.... Ale do rzeczy, odpowiadam na pytania:

Ad.1. Do telewizora nie wrócę. Nie ma takiej opcji. Zrobiłem serię porównawczych fotek z 'Italian Job' - efekty możecie podziwiać pod tekstem. Jeśli ktoś nie widzi różnicy to niech zostaje przy DVD.
Ad.2. Testowany napęd jest bardzo cichy. Praktycznie go nie słychać. Nie ma porównania do 'czajnika' wbudowanego w konsolę. Urządzenie posiada malutki wentylatorek ale pracuje on bezgłośnie.
Ad3. Podpiąłem pod PC. WMCE2005 rozpoznaje 2 urządzenia. 1. Xbox 360 HD DVD memory unit (ale nie ma do niego dostępu - jest to pamięć do której podczas startu filmu wgrywana jest struktura menu płyty - dlatego wszystkie opcje tegoż są dostępne w trakcie odtwarzania), 2. Toshiba HD DVD player - system bardzo się starał znaleźć stery ale się nie udało (co było do przewidzenia) niemniej płyty DVD czyta bez najmniejszego problemu. Jak wiadomo są już sterowniki z Toshiby wspierające odtwarzanie HD DVD ale nie chciało mi się ich szukać.
Ad.4. Jak już wspominałem jest to napęd firmy Toshiba.
Ad.5. Wszystkie filmy HD DVD które posiadam są z USA. Na opakowaniach nie ma żadnego info o regionie. Odtwarzacz przeznaczony jest na rynek europejski i żadnej płyty nie zignorował. Więc póki co regionów na 100% nie ma.

Z moich uwag po 24 godzinach od zakupu mogę dodać:
- pilot 'Universal Media Remote' to porażka - nie dość że działa z max. 2-3 metrów to jeszcze trzeba skierować go dokładnie w IR-eye konsoli
- konsola ma błąd w oprogramowniu - wszystkie funkcje pilota działają domyślnie dla napędu w którym jest jakaś płyta, wszystkie za wyjątkiem klawisza 'eject' którego naciśnięcie powoduje _zawsze_ otwacie napędu w konsoli... jak dla mnie to bez sensu - powinni to poprawić
- po podłączeniu napędu HD DVD zyskujemy dodatkowo 1 złącze USB - jest to bardzo przydatne do podłączenia dodatkowych urządzeń zewnętrznych - testowałem na dysku twardym, pendrive oraz aparacie cyfrowym firmy (khe khe) SONY - wszystko działa znakomicie i bez najmniejszych wątpliwości
- standardowe płyty DVD nie są upscalowane...

A teraz reszta fotek:

Tył napędu:
[img]http://img122.imageshack.us/img122/1620/hddvdbackwq4.jpg[/img]

Naklejka z pudełka - jak widać nie jest to wersja przeznaczona na rynek PL.. Ciekawe co z datą oficjalnej premiery - próbowałem na kilka sposobów dowiedzieć się czegoś w M$, ale nikt nic nie wie...?
[img]http://img122.imageshack.us/img122/9113/hddvdboxlabelau3.jpg[/img]

SD4:
[img]http://img273.imageshack.us/img273/999/dvd41024pk2.jpg[/img]

HD4:
[img]http://img273.imageshack.us/img273/5936/hddvd41024nx9.jpg[/img]

SD5:
[img]http://img441.imageshack.us/img441/4240/dvd51024er8.jpg[/img]

HD5:
[img]http://img441.imageshack.us/img441/5338/hddvd51024zv4.jpg[/img]

SD6:
[img]http://img122.imageshack.us/img122/3252/dvd61024tv6.jpg[/img]

HD6:
[img]http://img122.imageshack.us/img122/2918/hddvd61024ec8.jpg[/img]

To chyba tyle... Gdyby ktoś chciał fotki w pełnej rozdzielczości - proszę o info via PW.

[color="#FF0000"][b]Gmeru[/b][/color]

To może ja wrzucę porównanie z LCD Sharpa 720p żeby nie było wątpliwości (bo takowe mogą się pojawić z powyższych zdjęć : film HD DVD King Kong vs wersja na DVD:

SD1:
[img]http://img56.imageshack.us/img56/4237/img0402redovt0.jpg[/img]

HD1:
[img]http://img233.imageshack.us/img233/8548/img0403hdredoey4.jpg[/img]

SD2:
[img]http://img236.imageshack.us/img236/2551/sd2xf7.jpg[/img]

HD2:
[img]http://img56.imageshack.us/img56/9900/hd2kq9.jpg[/img]

[center][url=http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/odtwarzacze-blu-ray/inne/test-xbox360-hd-dvd-r61][b]Kliknij tutaj aby przeczytać całość [/b][/url][/center]

Edited by Gmeru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na poczatku bardzo dziekuje za porownania.
Co do komentarza, hm. Niepodales jakiego projektora uzyles, co do ekranu tez by sie przydal jakis wiekszy opis. A i jeszcze jedna wazna rzecz. Czym podlaczyles to do projektora. VGA czy Component ?
Zdjecia chyba rzeczywiscie nieoddaja jakosci bo ja niestety niewidze wiekszych roznic.
Najbardziej wyrazne sa na ksiazce (na + HD oczywiscie). Natomiast "F.U. Satan" wyglada moim zdaniem lepiej w SD :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tych zdjęciach niestety większych różnic zauważyć się nie da. Może znajdzie się jakiś sposób robienia fotek na zasadzie "screenshotów", które oddałyby w pełni różnice. Fajny test swoją drogą ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

mayo: Z chęcią pomogę Ci z tymi płytami DVD, mogę je przygarnąć, nie musisz utylizować !! ;) jakby co to pisz: adamb@os.pl

Edited by adamo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jednak ostrzej, drugi plan też nieco lepiej rysowany. Chyba najlepiej, najwyraźniej jednak to widać na napisach. Nie jest to jednak jakaś przepastna, przepaść...
Najważniejsze pytanie, które nie padło - czy był upscal materiału DVD (szło po VGA?). Jak tak, to hmmm... dobre DVD i może nie warto przepłącać ;) A może nie było? W takim razie prosimy o jeszcze (tzn. upscal Konstantego). I wtedy porównajmy (naj... dla DVD) z "idzie nowe"

Btw... czy możesz sprawdzić jak się ma napęd do piecyka. Podobnież sys wykrywa i DVD czyta. Można to potwierdzić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze dzięku mistrzu za testa :D Cholerka wstrzymywałem się z zakupem bo myślałem, że to wersja na US a widzę, że ty masz już na EU!!!

[1]Słuchajcie ja też widziałem już parę filmów na Toshibie i różnicę mogliście zobaczyć w teście HDDVD Toshiba. (poza tym są zdjęcia na forum porównawcze HDDVDvsDVD na X360 Tutaj nie ma różnicy z jednego powodu: zdjęcia zrobione na projektorze. Też właśnie molestuje projektor 720p i to da się tylko w realu zobaczyć. A w realu obraz HD masakruje ten DVD na wielkiej ścianie. Mam nadzieję, że mayo jakoś jednak da radę to uchwycić :P (jakiś TV?) chociaż mu się nie dziwie: ja po przejściu na projektor już do TV nie wracam ;)

[2]Napisz czy to jest głośne? Wiemy jak szumi konsola. Czy napęd wydaje jakiś odgłos? Ma jakiś wiatrak?

[3]Podepnij go pod PC! Jeżeli to śmiga z PC a podobno tak to nie mam pytań co zarządzi na rynku!

[4]Jakiej firmy jest napęd? GDzieś tam jest coś napisane?M$?Toshiba?

[5]Filmy są bez regionów tak? Ale to są takie dla EU?

To chyba tyle narazie. Ale test napisany super. Widać, że się znasz :)

Ps. Daj jak możesz więcej zdjęć napędu (tył i jak kable idą) i jak możesz wrzuć resztę fot w małych wersjach ( Thumbnail for forums (1) będzie łatwiej czytać

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak chcesz to podrzuc liste tego co masz na dvd, chetnie cos sie znajdzie co wezme
misiekkb@chomiczowka.net.pl

[color="#FF0000"]Gmeru: Załatwiaj takie rzeczy na PW proszę[/color]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodałem porównanie na LCD. Teraz dopiero widać różnicę na fotach :) Jeszcze raz dzięki dla mayo za test!

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='MIIKI' post='24553' date='26.11.2006, 22:58 ']
Czy ten naped odtworzy zapisany na dvd material zakodowany w WMV9 HD?
[/quote]


przez zwykly naped x'a 360 odtworzysz wmv9, wiec przez tego na pewno tez

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gmeru, to jest Toshiba.
MarKo, upscaling w Xboxie 360 idzie tylko po VGA. Po component idzie progresywne ED.
Z tego co mi wiadomo naped podlaczony do PC jest widziany, istniejacy sterownik nalezy sobie sciagnac, ale wszystko na co pozwala to ogladanie struktur katalogow. W undergroundzie mowi sie juz o wykozystaniu tego napedu do zrzucania plyt HDDVD na dysk twardy, poniewaz jest ponoc bardzo slabo zabezpieczony (to poprostu zwykly pecetowy czytnik serial ata wsadzony w obudowe usb).

Porownanie na LCD wyglada OBLEDNIE! Edited by Yuiren

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanko jaka max rozdziałke oferuje ten hd-dvd(1080p?) i troche szkoda ze płytki dvd nie sa upscalowane wtedy nietrzeba by było wyprzedawac filmów :) dzieki za test Pozdro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za teścik, bardzo przydatny :(
Jedno małe sprostowanie: "Operation Red Flag" jest filmem IMAX-owym kręconym na taśmie filmowej 70mm. Żaden materiał HD na dzień dzisiejszy nie da takiej jakości jak filmy kręcone właśnie takimi kamerami

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam!

Mam pytanie. W jaki sposób łączony jest napęd hd-dvd z konosolą?
Czy jest wyjście wizyjne bezpośrednio z napędu?

Pytam bo mam LCD sharpa 46xd1, a on pokazuje po komponencie
tylko do 1080i. Rozdzielczość 1080p można uzyskać w nim tylko po hdmi.

W tej sytuacji waham się czy jest sens kupować taki napęd do xboxa
bo szkoda oglądać materiał 1080p zeskalowany w dół.
Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji ?

Pozdrawiam
Marek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do wyprzedawania plyt, to ja mam w obecnej chwili ponad 120 oryginalow na DVD, i w sumie sam sie zastanawiam.. napewno czesc z tych filmow, o ile nie polowe bede chcial miec HD. I co tu choroba jasna zrobic...

mprefeta, naped jest podlaczany przez USB. Niema osobnego wyjscia.
Wkrotce (prawdopodobnie na swieta) bedzie przewod HDMI dla Xboxa 360 wiec niema cisnienia :(

Edited by Yuiren

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Yuiren' post='24645' date='27.11.2006, 12:50 ']
Wkrotce (prawdopodobnie na swieta) bedzie przewod HDMI dla Xboxa 360 wiec niema cisnienia :(
[/quote]

To jak ma wyglądać zastosowanie tego kabla jeśli w konsoli brak jest wyjścia digital HDMI ?
Czyżby przejście component=>hdmi ? Tylko czy to ma sens skoro i tak nie obsłuży hdcp ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Yuiren' post='24645' date='27.11.2006, 14:50 ']
Co do wyprzedawania plyt, to ja mam w obecnej chwili ponad 120 oryginalow na DVD, i w sumie sam sie zastanawiam.. napewno czesc z tych filmow, o ile nie polowe bede chcial miec HD. I co tu choroba jasna zrobic...
[/quote]

Jak to co? To proste. Do czasu zakupu wersji HD używać kopii bezpieczeństwa z HDD :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzieki deenbe. Nie dopisalem, chodzilo mi o WMV 9 HD. Bardzo mi zalezy na tym formacie poniewaz w nim mam zakodowane filmy z kamery.
Ciekawe jak bedzie z tym kablem... Na xbox-scene widzialem zdjecia plyty glownej xboxa 360 z portem hdmi. Miejmy nadzieje ze szybko ja wprowadza do sprzedazy. Edited by MIIKI

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='MIIKI' post='24675' date='27.11.2006, 14:50 ']
Dzieki deenbe. Nie dopisalem, chodzilo mi o WMV 9 HD. Bardzo mi zalezy na tym formacie poniewaz w nim mam zakodowane filmy z kamery.
Ciekawe jak bedzie z tym kablem... Na xbox-scene widzialem zdjecia plyty glownej xboxa 360 z portem hdmi. Miejmy nadzieje ze szybko ja wprowadza do sprzedazy.
[/quote]

odtwarza wmv9 hd

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='deenbe' post='24721' date='27.11.2006, 21:11 ']
odtwarza wmv9 hd
[/quote]

Przepraszam ze zanudzam ale czy odtwarza zwykly xbox czy naped hddvd? Czy to i to? Ten format jest dla mnie szczegolnie wazny, domowa kolekcja super hitow mojego autorstwa nie moze sie marnowac:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='MIIKI' post='24744' date='27.11.2006, 20:58 ']
Przepraszam ze zanudzam ale czy odtwarza zwykly xbox czy naped hddvd? Czy to i to? Ten format jest dla mnie szczegolnie wazny, domowa kolekcja super hitow mojego autorstwa nie moze sie marnowac:)
[/quote]
odtwarza go zwykly xbox jak i przez naped hd-dvd Edited by deenbe

Share this post


Link to post
Share on other sites

fajne porowanie, narazie malo kto w polsce kupi HD DVD do 360 ze wzg na cene = cena CORE... pozatym narazie brak napisow,itp rzeczy po Polsku

Na pierwszysch obrazkach bylo widac lekko roznce na 4 ostanich z Kinga bylo juz je dokladnie widac :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
player działa znakomicie także z pcetem - zarówno z win xp jak i vistą , szczegóły tutaj :
[url="http://www.pcper.com/article.php?aid=325&type=expert&pid=3"]http://www.pcper.com/article.php?aid=325&a...xpert&pid=3[/url]
i tu mały FAQ z pewnego forum :
[i]HD DVD Playback

Options are far more limited on HD DVD. At this point the only readily available HD DVD drive is the XBox 360 HD DVD add-on, which wasn't meant to be a PC drive. It works however .

Software

As above, install WinDVD Japanese version. However select HD DVD. Reboot. When you plug in your XBox drive it will find some of the drivers but not the XBox memory controller. That's ok, just cancel them. You can now play back commercial HD DVDs, but they are downrezzed to 960*540p. Self-authored DVDs that do not contain AACS keys are NOT downrezzed. There has not been a method to crack this yet. You can however connect it to a non-compliant monitor.

** Please note: Even though it is downrezzed it MAY require an HDCP compliant video card to work. There are conflicting reports as to the truth of this.

Alternative Software

Some laptops that are coming with BD or HD DVD drives have their own software versions. These generally support full functions. Please patch accordingly. Additionally, both Cyberlink and Intervideo are promising full solutions for playback in the new year. We can hope they come soon, at least for HD DVD since that is the one that likes a viable solution at this point.

If you want to be able to explore the file structure of the HD DVD disks you need UDF drivers for the device. These do not give you any playback ability, but they do let you see the complete disk structure. They are not required for Vista. They can be downloaded here:

[url="http://rapidshare.com/files/3149367...ePrint.rar.html"]http://rapidshare.com/files/3149367...ePrint.rar.html[/url]

If you want to be able to play back SD DVDs without using WinDVD, you can do that by having the latest Nero 7 package installed and using the drivers above. Nero will then be able to read the 360 drive and play the SD DVDs.[/i] Edited by Cassius

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam.

Co to za wejście na tyle odtwarzacza HD-DVD obok, którego jest ( I/0) i do czego ono słuzy??

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy jesli w te święta kupię Xboxa 360, a w przyszłości wyjdzie jakaś wersja z HDMI to czy nadal będę mógł na przystawce HD-DVD oglądać filmy w HD czy będę pozbawiony tej przyjemności przez zabezpieczenie filmów HDCP ?? Innymi słowy czy jęśli Microsoft wymysli sobie wersję X'a z HDMI to nie będę mógł oglądać filmów w HD? Czy wogóle HDCP jest uzywane w obecnie wydawanych filmach HD??

Thx za odpowiedź

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...