Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie:-) Jestem ciekaw co myślicie o tym przedsięwzięciu? Mnie ciekawi kwestia cen czy będą takie same jak np na Brytyjskim Amazonie :-) pozdrawiam

Edytowane przez dionizosm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica ? Brytyjski Amazon wysyła(ł?) do Polski za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca, wysyła za free jak przekroczysz 25 funciaków. Przy tych samych cenach, ale bez limitu może być ciekawiej.

Tyle, że w tym temacie chyba na razie cisza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają budować magazyny, natomiast o sklepie chyba na razie cisza.

Jeśli by sklep powstał to raczej obstawiałbym "polskie" ceny. Przecież nie na każdym amazonie są takie same ceny
.

Co do wysyłki z Uk to na amazonie już się możesz załapać do darmowej wysyłki przy 21 funtach. Natomiast w Zavvi wysyłkę masz za darmo nie zależnie od kwoty zamówienia.

Edytowane przez meaner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:-) Jestem ciekaw co myślicie o tym przedsięwzięciu? Mnie ciekawi kwestia cen czy będą takie same jak np na Brytyjskim Amazonie :-) pozdrawiam

Ale jak na razie to uruchamiają u nas centra magazynowo-logistyczne (więc pewnie będziesz miał tak że zamówisz w Anglii a fizycznie wysyłka będzie z Polski).

Natomiast co do sklepu to już od paru lat co jakiś czas pojawiają się informację że Amazon otwiera u nas swój sklep i jak do tej pory nic się nie stało, mnie akurat to bardzo interesuje że wejście na nasz rynek tak dużego gracza może spowodować obniżkę cen a po drugie może dać bardzo mocny impuls dla rozwoju naszego rynku książek elektronicznych który na dzień dzisiejszy według mnie jest traktowany po macoszemu a nasi wydawcy najchętniej nie wydawaliby wcale książek w wersjach elektronicznych.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli wejdą do naszego kraju to ceny będą normalne, poziom Saturna, MM, Empiku. Poza tym te 20 funtów to można spokojnie osiągnąć żeby dostać wysyłkę za darmo, to nie jest duża kwota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło Wrocławia otwierają "centrum logistyczne" .... czyli magazyny. Nic więcej.

Do 2 tysięcy miejsc pracy ... za najniższą krajową.

Tak przynajmniej wynika z tego co się słyszy o Amazonie w Niemczech. Protesty, strajki.

Nawet jeśli otworzą sklep (w co osobiście nie wierzę, przynajmniej w najbliższym czasie) to nie spodziewajcie się cudownych cen. Raczej dobiją do średniej krajowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło Wrocławia otwierają "centrum logistyczne" .... czyli magazyny. Nic więcej.

Do 2 tysięcy miejsc pracy ... za najniższą krajową.

Tak przynajmniej wynika z tego co się słyszy o Amazonie w Niemczech. Protesty, strajki.

Nawet jeśli otworzą sklep (w co osobiście nie wierzę, przynajmniej w najbliższym czasie) to nie spodziewajcie się cudownych cen. Raczej dobiją do średniej krajowej.

No niestety Amazon w Niemczech za dobrej prasy nie ma, podobnie jest to jedna z przyczyn otwierania centrów w Polsce (ale wiem że w Czechach też otwierają, znajomy tam pracuje).

Ja nie spodziewam się znaczącej obniżki cen, jak już napisałem mam nadzieję że gdy wreszcie zaistnieją jako sklep na naszym rynku wymuszą rozwój rynku książek elektronicznych, mają przecież całą platformę do dystrybucji plus dokonały czytnik, a jako duży gracz mogą sobie pozwolić na negocjowanie dobrych warunków dystrybucji. Jednak na rynkach bardziej rozwiniętych gdzie Amazon już istnieje coś takiego jak równoczesna premiera książki na wielu nośnikach to coś powszedniego a u nas to nadal wyjątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica ? Brytyjski Amazon wysyła(ł?) do Polski za darmo.

<br /><br />Nie wiem czy wprowadzi to jakakolwiek roznice w materii, ktora mnie najbardziej boli, a mianowicie, ze sa rzeczy dostepne tylko dla rynkow lokalnych, bowiem sprzedawcy nie chca wysylac za granice. Nie dotyczy to oczywiscie plyt BD, ale dla kogos, kto kupuje cokolwiek innego, bywa udreka, ze ani z Uk ani z De dostepnej tam taniej (albo chwilowo tylko tam) elektroniki bezposrednio 3xklikajac nie kupi.<br /><br />Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej: mowili, że magazyny ale nie sklep. A jak sklep to kolejny Merlin: przecież nie będzie nagle produktów z UK ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magazyny w Polsce już są od przynajmniej 6 miesięcy

W połowie roku reklamowałem płytę do Amazonu i nie wysyłałem jej do Anglii jak było poprzednio tylko już do Polski.

Różnica była taka że wcześniej należność za reklamowany towar miałem w ciągu góra 2 dni od złożenia reklamacji na swoim koncie i było 30 dni na zwrot towaru.

Jak wysyłałem do Polski reklamowany towar to należność na moim koncie była w ciągu 14dni od daty dotarcia reklamowanego towaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magazyny w Polsce już są od przynajmniej 6 miesięcy

W połowie roku reklamowałem płytę do Amazonu i nie wysyłałem jej do Anglii jak było poprzednio tylko już do Polski.

Różnica była taka że wcześniej należność za reklamowany towar miałem w ciągu góra 2 dni od złożenia reklamacji na swoim koncie i było 30 dni na zwrot towaru.

Jak wysyłałem do Polski reklamowany towar to należność na moim koncie była w ciągu 14dni od daty dotarcia reklamowanego towaru

Wnioskowanie zupełnie błędne. Jak łatwo się domyśleć wysyłałeś do polskiego pośrednika, który później hurtem wysyła to do Amazonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby ta plota byłaby prawdziwa to Amazon w Polsce nie miałby łatwego życia. To nie US czy UK. Takie jest moje zdanie.

Jak Ebay. Został zmieciony przez allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Chciałem coś kupić na amazonie, i wyskakuje mi napis "We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order." Bardzo mi zależy, żeby to kupić, ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ebay. Został zmieciony przez allegro.

Zarządzający tym oddziałem powinien trafić na stos - takiej chujni dawno nie widziałem ... kompletny misz-masz i jeden burdel. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem. Chciałem coś kupić na amazonie, i wyskakuje mi napis "We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order." Bardzo mi zależy, żeby to kupić, ktoś pomoże?

A na jakim amazonie chcesz kupić?

Bo jak na amerykańskim to niestety często jest taki komunikat.

Natomiast na amazon.co.uk i amazon.de prawie zawsze wysyłają do polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na brytyjskim i amerykańskim i to samo wyskakiwało. Czyli jedyna opcja to zamówić z amerykańskiego (tam troche cena nizsza jest) do znajomego w Anglii i wtedy ewentualnie do Polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórych rzeczy nie wysyłają do polski np TV lub innych dużych przedmiotów. Często sprzedawca nie jest amazon wtedy tez moze się tak zdarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przed chwilą złożyć zamowienie na amazon uk za 26 funtów i nie ma darmowej przesyłki (a wszystkie płytki cd są z amazona). Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upomnij się.

Ja dwa razy zamawiałem i nie było opcji SuperSaver, pogadałem na chacie z konsultantem i włączyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy stronę amazona po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Gmeru napisał:

No to mamy stronę amazona po polsku.

Ciekawe kiedy wystartują oficjalnie u nas, bo to co uruchomili o tylko tłumaczenie a kupujemy nadal w Niemczech.
Ale przyznać należy że to ruch w dobrym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieli chyba uruchomić rok albo i dwa lata temu.

Oby jak najprędzej.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...