Skocz do zawartości
szynas222

Sharp 70 cali który?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam żadnych argumentów nie widzę.

Temat podjęty w stylu typowego sprzedawcy Panasonica.

Zero argumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnych argumentów nie widzę.

Temat podjęty w stylu typowego sprzedawcy Panasonica.

Zero argumentów.

Po prostu niektóre rzeczy są ewidentne i nie wymagają długich komentarzy, a jeśli ich chcesz to poszukaj sobie w moich historycznych postach. Jeśli dla Ciebie nasza wiarygodność jest na poziomie sprzedawcy ze sklepu to kup sobie Sharpa, tylko jeśli masz duże okna to zamuruj je najpierw, bo będziesz miał ochotę rzucić telewizorem, gdy pójdziesz do znajomego i zobaczysz jakiś dobry ekran - Sony W905, LG LA740, Panasonic ST60, który wcale nie kosztuje więcej, a przepaść w jakości obrazu mierzy się w galaktykach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem twojego bloga i dalej nie widzę uzasadnień, prócz tego że komuś jakiś magik pomieszał w ustawieniach.

Mam sharp, co prawda nie quattro.

Jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu, po ustawieniu pod siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnienie znajdziesz, ale nie na blogu tylko na forum, w postach historycznych.

Pokrótce, Sharpy z matrycą Quattron:

- najgorsze obecnie na rynku odwzorowanie barw, spowodowane nieliniowością matrycy (przez żółty subpiksel)

- słabe systemy kompensacji ruchu (upłynniacze), powodujące efekt teatru, artefakty i/lub skokowość obrazu

- kąty widzenia przeciętne, obraz robi się mleczny pod kątem

- słabo-przeciętny kontrast, typowo ok. 2500:1 po kalibracji bieli do D65

- wysoka cena, z racji tego, że to high-end u Sharpa

- nie widziałem modeli z dobrą równomiernością podświetlenia jak np. u Sony, zawsze clouding

- model najnowszy tj. LE857 ma jeszcze gorszą liniowość niż poprzedni (LE840). Przez to dostajemy buraczkowo-błękitną tęcze na ciemnych odcieniach szarości, próba korekcji powoduje natychmiastowe zlewanie się odcieni

Sharpy z matrycą trójchromatyczną:

- przeciętne odwzorowanie barw

- słabe systemy kompensacji ruchu (upłynniacze), powodujące efekt teatru, artefakty i/lub skokowość obrazu

- przeciętne kąty widzenia

- słabo-przeciętny kontrast, typowo ok. 2500:1 po kalibracji bieli do D65

Produkty Sharpa mają też fatalne menu, działa powolnie i wygląda przestarzale.

O ile quattrony nie są godne polecenia wcale, tak niższe modele z matrycami trójbarwnymi są atrakcyjne ze względu na świetny stosunek rozmaru do ceny. Jeśli ktoś stawia na wysoką jakość obrazu, a nie na duży rozmiar to proponuję omijać Sharpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAnie Macku ... ale co PAn sie produkuje przeciez to są efekty mieszania przez magików w ustawieniach .... :):P

przeciez ten czlowiek ma wszystko pod siebie ustawione i jest luks i o co Wam chodzi?

z takim rozumowaniem debilnym jak Ty raf7775 to kazdy moze napisac, ze jak mu pasuje to znaczy, ze Tv jest lux ..... porownywac telewizory mozna tylko stosujac kryteria obiektywne i mierzalne an ie to co sie komu podoba bo w takim wypdaku to niczego by nie mozna porownywac ....

jesli mnie popierdoli i zaczna m isie podobac 75 letnie grachle bez zebów to bedzie znaczylo, ze cala reszta co woli 18nastki to sa idioci? mniej wiecej na takim poziomie sa argumenty Pana raf7775 ..... a moze te 75 letnie grachle tez maja cos popierdolone w ustawieniach i jakby je pod siepie pan raf7775 poustawial to nagle zaczely by sie Wam wszystkim podobac?

Edytowane przez Cretino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Cretino możesz już opuścić to forum przynajmniej na miesiąc. Z takim językiem długo tutaj nie zagościsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż.

Jestem debilem, bo właśnie oglądam władcę pierścieni na moim 60" 651k i jestem z jakości obrazu bardzo zadowolony.

Pozdrawiam.

Ps. Ulepszacze obrazu są zbędne, bo tylko psują fajny obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszymy, że jesteś zadowolony, przecież o to chodzi w tej całej zabawie ;)

Ja bym nie był bo już widziałem lepsze, ot tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że nie ma lepszych.

Ale jest coś takiego, jak stosunek jakość do ceny i pod tym względem, chyba nie ma lepszej oferty.

Edytowane przez raf7775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chodzi o LE651 to faktycznie nie ma lepszej konkurencji pod względem rozmiaru do ceny (nie jakości do ceny). Ja nie ganię ani tego modelu, ani LE740. Patrz dwa posty wyżej o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że rozmiaru i jakości do ceny.

W ocenę jakości wliczam 5 letnią gwarancję, którą dostałem w cenie telewizora.

Edytowane przez raf7775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ocenę jakości wliczam 5 letnią gwarancję, którą dostałem w cenie telewizora.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

W ocenę "JAKOŚCI" wchodzi gwarancja Telewizora ???.....a co ma gwarancja do JAKOŚCI odbioru..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma. Do jakości produktu, jako całości.

Nawet 100-letnia gwarancja jest bezwartościowa , jeżeli jakość odbioru jest mierna..

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty tak twierdzisz.

Ja twierdzę inaczej.

Jeszcze jest kwestia taka.

Co wy oglądacie na tych telewizorach. Bo jak kanały sd, to podobno plazma lepiej sobie radzi.

Ja w ogóle nie oglądam sd.

Tego moje oczy nie wytrzymują.

Edytowane przez raf7775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jednak nadal aktualne bo pojawił się nowy model

Sharp LC-70UD20E

Czy ktoś może coś dobrego o nim napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz, że prędko ktokolwiek napisze o nim coś mądrego, bo profesjonalne portale testujące (hdtvtest, avforums, rtings, fullhd.gr) itd generalnie nie biorą się za sharpy, a my dopiero będziemy mogli się wypowiedzieć jak spotkam się z osobą posiadającą takowego. To co znajdziesz w internecie to na pewno pseudo testy osób które mają w nich interes i pomniejszych blogerów, którzy są już zbyt podnieceni faktem, że dostąpili łaski otrzymania tego telewizora do testu :)

Edytowane przez Maciej Koper
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, jezeli LC-80UQ10E to "kupa", to ktory model Twoim zdaniem jest warty zainteresowania w przedziale wielkosci 75-80 cali (full hd lub ew. 4k)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...