Skocz do zawartości
  • 0
dawmac

Jaki tv wybrac 75" 2d czy 3d czy 90" czy 4K a moze OLED ?

Pytanie

Witam

Wczoraj sprzedalem projektor jvc x3 wraz z ekranem 100" i teraz zastanawiam sie nad zakupem TV.

Aktualnie posiada. Plazme panasonica 65vt30 i jest super ale troszke maly do ogladania filmow. Do codziennej tv itp ok. Glownie ogladam tvn, discovery, bbc itp. Od tv siedze okolo 5m.

Aktualnie zastanawiam sie nad:

1. Samsung 75 cali model 6300 za okolo £2700. Bardzo dobra cena , duzy ekran.

2. Samsung 75 cali model 6400 juz z 3d ale £3700. Klopot w tym ze nie wiem czy placi sie £1000 tylko za opcje 3d czy rowniez otrzymuje sie lepszy obraz.

3. Samsung 75 cali z serii 8000 czy 9000 ( w UK kosztuja tyle samo ) jednak cena na poziomie £6500 :( czy jakosc obrazu w serii 9000 jest warta takiej doplaty w porownaniu z modelelm 6300 ? To jest okolo £4000 !

4. Sharp 90" cali ale cena okolo £10000. Duzy ekran i do niedawna byla to dobra cena za duzy ekran ale aktualnie jak za £2700 mozna miec 75cali to 3 razy wiecej placic za estra 15 cali to nie bardzo :(

Zwracam sie do Was z prosba o porade co wybrac ? Myslalem tez o 4K tv ale podobno z 5m trudno zauwazyc roznice miedzu full hd a 4k, po za tym aktualnie np. Lg 84 cale 4k kosztuje okolo £11000, sporo :) Materialu 4k nie ma zbyt duzo i nie wiem jak wyglada obraz np. History hd przerabiany przez tv do 4k. Do tego dochodzi koniecznosc kupna playera itd. Zastanawialem sie nad oled ale nie ma duzych rozmiarow a ceny tez wysokie. Wszystko wskazuje na samsunga 6300 75cali bo nie lubie 3d :) ale spotkalem sie z wieloma opiniami ze to "sredniak". Mam tez w domu kuro 60 cali ostatni model, wspomnianego panasa 65cali i 46 cali led samsunga i panasonica. Jednak 46 cali trudno porownywac do duzych ekranow. Jesli ktos mial kontakt z duzymi samsungami to prosze o informacje. Mysle ze aktualnie jak 4k dopiero sie rozwija a oledy raczkuja to taki 75 cali samsung dobry na przeczekanie tylko czy moze warto doplacic do wyzszego modelu ?

Pozdr. Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam ale czarno biale :( ale to nie problem dokupie czarny mat :) klopot w tym ze sa tylko na gorna szczeke :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Wczoraj mial u mnie zagoscic sim2 ale zanim sprzedawca sie do mnie wybral wpadlem na pomysl ze podjade i zobacze jak to gra u niego. Po 2 godzinkach podrozy bylem na miejscu. Pokoj bardzo fajny, dobrze zaciemniony, ciemna wykladzina itd. Ekranik elektryczny, projektor stal na recznie robionym stojaku :) jak to w anglii ale po za tym caly sprzet byl super. Wiekszosc klockow byla z Denona. Co do projektora. Obraz swietny, bardzo ladne kolory, przyjemnie sie ogladalo ale...... Czy byl to obraz 4 razy lepszy od tego co mialem z jvc x3 to nie wydaje mi sie. Mowie o cenie uzywki bo nowy to jest okolo 6 razy drozszy od mojego jvc. Poogladalem pomyslalem i wrocilem do domu bez projektora :) jestem milosnikiem kina domowego ale zakup tego projektora jak dla mnie wydal sie bezsensowny. Nie otrzymuje nic wiecej niz mialem po za niewiele lepszym obrazem. Nie otrzymuje nic z nowosci ani 3d ani 4k, wiem ze pisalem ze to nie potrzebne ale jak bede go chcial sprzedac za rok dwa to przy aktualnym postepie techniki to tylko do muzeum sim2 by sie nadawal. Po za tym to nadal projektor czyli ogladanie w ciemnosciach, rozwijanie ekranu itd itd.

No coz pomysl byl, nawet farba kupiona do malowania pokoju na ciemny mat szary i czarny i nic :) remont pokoju i tak sobie zrobie jak juz sie do tego zabralem.

Co do zakupu to czekam na jakis TV 90 cali lub wiecej ktory dobrze bedzie swiecil z 3d i 4k moze w normalnej cenie.

Pozdr. Dawmac

Ps. Czy ktos sie spotkal z testem sharpa 90 cali ? Tanieje dosc szybko, juz widzialem go za £8500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Koniecznie chcesz się ukarać, że tak do tego Sharpa wracasz?:)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

:) nie chce, dlatego czekam jeszcze. Jesli idzie o tv to ten sharp to jedyny sensowny zakup bo. :

1. Sharp Aquos LC-90LE757K - £9000

2. Toshiba 84L9363DB mniejszy ale 4k - okolo £11.000

3. Sony Bravia KD-84X9005 "tylko" 84 cale a cena okolo £25.000 !

4. Samsung UE85S9ST - tez tylko 85 cali a cena - £35.000 !!

I to praktycznie tyle :( wiem ze projektor lepiej swieci niz te tv, wiem ze wiekszy ekran itd itd ale po ostatniej prezentacji utwierdzilem sie w przekonaniu ze projektor nie spelni moich oczekiwan.

Moze wiecie o jakies premierze nowego tv z ekranem okolo 85 - 90 cali ?

Pozdr. Dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiedziałem, że tak będzie bo sam bym też w coś takiego nie poszedł. "Drugi raz to samo". Przejście z projektora za 1500zł na Sima to pewnie by było ze 4 razy lepiej ale tak to już jak pisaliśmy: trzeba naprawdę mieć porównanie i w ogóle ogarniać temat (sala, miejsce i milion szczegółów). Żeby chociaż był 4K. Myślę, że miałbym podobne odczucia co ty. Ja np. doskonale znam różnice między trzema JVC i dla mnie też nie widać różnic w dwóch miejscach w których miałem okazję je zobaczyć. Ba jak już pisałem: X3 po kalibracji był lepszy niż X9 z pudła....

Na duże TV trzeba naprawdę uważać: podświetlenie jest mega ciężkie... no i 4K obowiązkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dawmac - kup OLEDa Samsunga i doceń jakość choćby tylko na 55".

Pokażą się większe, to sobie wymienisz, a jak ten Ci się nie spodoba, to przecież zawsze możesz zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale to malutki tv :( mam prawie 6m od tv i 65 cali to minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dodaj do listy www.philips.pl/c/telewizory/9000-series-213-cm-84-cale-easy-3d-dvb-t-t2-c-s-s2-84pfl9708s_12/prd cena podobna do toshiby.

Wysłano z Lg G_Pad v500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Aby nie rozpoczynac nowego tematu zapytam w tym watku.

Wielu z Was ma projektory i rozne ekrany i na pewno wieksze doswiadczenie niz ja w tej dziedzinie i prosze o info czy widac roznice w jakosci obrazu miedzy ekranami za 2500zl, 5000zl a 10.000zl. ?

Warto tyle dplacac ?

Pozdr. Dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zależy od projektora i media roomu, jeśli masz wypasiony projektor i media room odpowiednio przygotowany, to warto się pokusić o droższy ekran. jeśli masz budżetowy projektor w salonie to nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Projektor to sony vol vw500es a pokoj to sufit mat szary, boki czarny mat, fron mat ciemny niebiesko szary i ciemne zaslony + czarne mat zaluzje.

Zastanawiam sie tylko czy warto wydawac duzo na ekran, czy jest odczuwalna roznica w jakosci wyswietlanego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...