Skocz do zawartości
kanti

Pink Floyd Pulse concert

Rekomendowane odpowiedzi

Na youtube są fragmenty tego (swoją drogą wspaniałego) koncertu (z 1994 roku) wydany w 2006 roku w 1080p.

Ani w sprzedaży, ani do ściągnięcia w takiej jakości nigdzie na necie nie znalazłem takiego materiału, najwyższej jakości jaki jest dostępny to PAL (DVD)

Czyli mam założyć żę te fragmenty z youtube to materiał PAL upscalowany do HD ?

Edytowane przez kanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie obraz upscalowany z DVD

Nie szukaj , nie ma w tej chwili nigdzie dostępnego tego materiału w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczekalismy sie reedycji Pulse na Blu Ray oraz DVD. 

Nabylem wersje blu ray choc z jakoscia HD ma nie wiele wspolnego. Obraz mimo zgrania ponownego z tasm jest mocno sredni. Nie ma ziarna jak na DVD z 2006r jest lekko wypolerowany, 1080p w 24 klatkach i tyle. 

Moje pytanie, w jaki sposob nagrywany byl ten koncert, mimo ze na tasmie to rekonstrukcja nie wiele dala. Poprzednie wydawnictwo Delicate sound of thunder po rekonstrukcji wyglada oblednie a tu mamy taki troche VHS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Whiplash napisał:

Nabylem wersje blu ray choc z jakoscia HD ma nie wiele wspolnego. Obraz mimo zgrania ponownego z tasm jest mocno sredni. Nie ma ziarna jak na DVD z 2006r jest lekko wypolerowany, 1080p w 24 klatkach i tyle. 

Moje pytanie, w jaki sposob nagrywany byl ten koncert, mimo ze na tasmie to rekonstrukcja nie wiele dala. Poprzednie wydawnictwo Delicate sound of thunder po rekonstrukcji wyglada oblednie a tu mamy taki troche VHS?

Ale warto kupić? Mam tylko stare wydanie dvd, ale nie włączałem na dużym telewizorze. Podobno nowe wydanie ma lepszy dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dźwięk jest dostępny? Obraz na koncercie to drugorzędna sprawa IMO, ale jak jest nadal w DD to słabizna... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nabywa Blu Ray to ważny jest też obraz, inaczej kupił by CD.. Dzwiękowo mamy PCM 24/96 i DTS MA 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rzeczy.

Czytając ten wątek zapodałem sobie Pink Floyd - Pulse z blu-ray, a dokłądnie jako jedną z  płyt z wydania Pink Floyd - The Later Years 1987 2019:

91aYHBAp+YL._AC_SL1500_.jpg

 

Wcześniej nigdy nie widziałem tego koncertu, żeby było jasne.

Napisze tak ... jeden z lepszych koncertów na blu-ray ever. Znaczenie ma oczywiście wykonawca, "zawartość muzycznna", a potem jakośc obrazu i dźwięku. Nad pierwszymi dwoma aspektami tu nie dyskutujemy :) .

Jeśli chodzi o obraz to fullHD 1080i AR 4:3 czyli nic specjalnego, co najmniej poprawny. Ja obraz na OLEDzie "poprawiłem" HDFury Vertex2 (przy zjechaniu podświetlenia OLED w HDR ze 100-u do 65-u). Dla mnie bomba !!!

Natomiast dźwiek to bomba do kwadratu. "Tylko" DTS HD MA 5.1 (albo PCM 2.0) ale atmosfera koncertu i rwanie zawartości dwoma zmysłami czyli oczkami i uszkami powoduje palpitacje serducha i totalny zjazd :) . Oczywiście ścieżki LPCM 5.1 z Dark Side czy Wish Yoo Were Here z wydawnictwa Immersion Box biją toto na głowę ale ... z PULSE odbiór 5.1 jest super naturalny. Te efekty po prostu muszą być tam skąd są i basta. To jeden zniewielu koncertów i realizacji 5.1 w ogóle, które odbieram w sposób jak najbardziej normalny i naturalny. Tak po prostu MUSI być.

I jeszcze muzyka. Dwa nagrania mną WSTRZĄSNĘŁY ... ze względu na combo A+V:

- Great Gig In The Sky i głosy trzech pań z backing vocals. Mistrzostwo świata. Normalnie backing vocals określam jako ... "małpy". Ot Panie, czasem i Panowie, coś tam sobie mruczą bo za to im płacą. ooooo, tutaj nie. Posłuchajcie tego nagrania. Mistrzostwo świata. Każda Pani robi to inaczej i co najciekawsze "Pani jasna" ma największą rozpiętość (skalę) zarówno tonalną jak i amplitudową ale ... Panie ciemne robią niesamowitą robotę w skrajnych zakresach :) .

- Money, może tu Ameryki nie odkryłem ale ... w pewenym momencie wszystko zwalnia, wchodzą małpy, a to co potem się dzieje to jakiś kosmos :) .

 

Anyway koncert wchodzi do moich TOP10 concerts ever (obok np. The Eagles - Farewell Tour czy Bee Gees - One Night Only, Phil Collins - Finally ... The First ... z Paryża, Tina Turner - Live in Amsterdam czy Jeff Lyne's ELO z Wembley). Na pierwszym miejscu jest oczywiście zawsze zawartość muzyczna ;) .

 

Pozdro

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Whiplash napisał:

Jeżeli ktoś nabywa Blu Ray to ważny jest też obraz, inaczej kupił by CD.. Dzwiękowo mamy PCM 24/96 i DTS MA 

Ale PCM tylko 2.0. I tak wdaje mi się, że wersja z CD (16/44) może brzmieć być fajniejsza, sprawdzę.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2022 o 09:27, Whiplash napisał:

Doczekalismy sie reedycji Pulse na Blu Ray oraz DVD. 

Nabylem wersje blu ray choc z jakoscia HD ma nie wiele wspolnego. Obraz mimo zgrania ponownego z tasm jest mocno sredni. Nie ma ziarna jak na DVD z 2006r jest lekko wypolerowany, 1080p w 24 klatkach i tyle. 

Moje pytanie, w jaki sposob nagrywany byl ten koncert, mimo ze na tasmie to rekonstrukcja nie wiele dala. Poprzednie wydawnictwo Delicate sound of thunder po rekonstrukcji wyglada oblednie a tu mamy taki troche VHS?

Zrób z tego materiału LLDV to się pozytywnie zdziwisz.

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwieku, zapomniałem zapisać, że swojego "wszystko mającego" Marantza pogoniłem w kąt, bo stareńki Tag McLaren AV32R BP192 5.1input pokazał mu gdzie raki zimują. W muzyce to jest dalej jedna z kilku pozycji referencyjnych dla procesorów AV. BTW chętnie dorwałbym w swoje łapki np. Lexicon'a czy Proceed'a.

Dźwięk DTS HD MA 5.1 dekodowany był w OPPO 203 i przesłany po analogach do Tag'a. Marantz pomimo Atmosa, Auro-3D, DTS-X i super-"na papierze"- hiper przetworników DA może się schować ... niestety. Część analogowa dalej ma ooooogromne znaczenie.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Whiplash napisał:

Jeżeli ktoś nabywa Blu Ray to ważny jest też obraz, inaczej kupił by CD.. Dzwiękowo mamy PCM 24/96 i DTS MA 

Sprawdziłem:

PCM 24/48

DTS HD MA 5.1 (24/96)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2022 o 21:28, pmcomp napisał:

Co do dźwieku, zapomniałem zapisać, że swojego "wszystko mającego" Marantza pogoniłem w kąt, bo stareńki Tag McLaren AV32R BP192 5.1input pokazał mu gdzie raki zimują. W muzyce to jest dalej jedna z kilku pozycji referencyjnych dla procesorów AV. BTW chętnie dorwałbym w swoje łapki np. Lexicon'a czy Proceed'a.

Dźwięk DTS HD MA 5.1 dekodowany był w OPPO 203 i przesłany po analogach do Tag'a. Marantz pomimo Atmosa, Auro-3D, DTS-X i super-"na papierze"- hiper przetworników DA może się schować ... niestety. Część analogowa dalej ma ooooogromne znaczenie.

TO jest to?

 

https://www.dvdmax.pl/pink-floyd-pulse-restored-re-edited-2xblu-ray,art1591916

 

Cena wysoka chyba?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To. Szukaj w zachodnich sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...