Skocz do zawartości
Maciej Koper

Komentarze do testu: LCD LED Sony 46R470 - tani, solidny, dobry

Rekomendowane odpowiedzi

Dodaliśmy test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ecledek nie ecledek do konsoli wybór idealny. Szczególnie gdy zależy komuś na kasie. Gracza mający nie duży budżet powinni bardzo mocno zastanowić się czy nie warto dołożyć do pomysłu monitora i zakupić taki telewizor jak powyższa seria R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź te ustawienia. Są całkiem niezłe przynajmniej u mnie:

Scena:
Na pilocie naciśniej Options > Wybierz “sceny” > Gra

Obraz

- Tryb obrazu: Własny
- Podświetlenie: 8
- Kontrast: 95
- Jasność: 50
- Nasycenie: 60
- Odcień: 0
- Ostrość: 7
- Temperatura barw: Ciepłe
- Redukcja zakłóceń: Wył.
- Redukacja zakłóceń MPEG: Wył.
- Tryb filmue: Wył.

- Zaawansowane:

Wszystko na Wył.

Gama: -3
Live Colour na max

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wybrać opcji sceny "Gra", "Grafika" oraz "Automat". Są niepodświetlone, dlaczego?

te opcje działają dopiero po podłączeniu "czegość" pod ktorys z portów HDMI np. konsoli lub tunera SAT

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podać mi takie ustawienia do sceny film ?? Podoba mi się ta scena przy filmach gdyż kolory nie są za mocno nasycone (na innych twarze wychodzą pomarańczowe wg mnie) ale nie jest do końca jakbym chciał.

PS mam jeszcze pytanie czym rózni sie model 40r470 od modelu 40r473a (bo posiadam 473a)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, scena film daje najbardziej poprawny obraz. Niestety ten model nie posiada jakichkolwiek dalszych opcji kalibracyjnych. Jedyne co możesz jeszcze zrobić to ustawić podświetlenie tak aby jasność ekranu odpowiadała Tobie, oraz ustawić suwaki kontrast i jasność używając płyty AVS HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz. Chciałem dodac ze moj model 473a posiada gniazdo lan ten z testu jest bez mozliwosci podlaczenia do internetu. Miałem wczoraj dziwny problem tv przestal odpowiadac na pilota dioda nie swiecila po odlaczeniu tv na jakis czas (1godzina lub dluzej)i podlaczeniu ponownie tv wrocil do życia a miałem już oddawać do serwisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz ten Ethernet? Możesz zrobić fotkę tylnego panelu? Łączyłeś go do sieci przez ten port? Ogólnie ten model 473a nie ma LANu dlatego jestem ciekaw co to za motyw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ethernet mozesz zobaczyc tutaj http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl40r473-201309243348.htm tv kupiony w UK. Problem taki ze nie moge go juz uruchomic znalazlem rozwiazanie problemu ale jak wlaczyc tv?? POdaje linka do propblemu uwazam ze to jakas kpina od SONY!!!

http://community.sony.fr/t5/Telewizory/SONY-KDL-40R470A-nie-w%C5%82%C4%85cza-si%C4%99-POMOCY/td-p/1389852

Do internetu go nie podlaczalalem ale ma opcje ustawienia ip itp oraz aktualizacji oprogramowania przez internet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale działa Ci ten Ethernet? Ten ekran nie ma funkcji SEN itd dla tego ciekawi mnie odpowiedź na to pytanie. Bo to, że masz złącze to o niczym nie świadczy. Może być i serwisowe.

Co do ekranu to nie wiem, który jest tam twój post ale wyraźnie było info by udać się do serwisu. Zrobiłeś to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączałęm bo router mam w innym pokoju ale mozliwe ze dziala tylko aktualizacja oprogramowania. ROzwiazanie problemu jest podane wlasnie udalo mi sie uruchomic tv i wprowadzilem zmiany i mam nadzieje ze to zadziala (2 osobom zadzialalo). Sony i tak dalo plame skoro rozwiazaniem jest wylaczenie kilku opcji w menu telewizora....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz. Chciałem dodac ze moj model 473a posiada gniazdo lan ten z testu jest bez mozliwosci podlaczenia do internetu. Miałem wczoraj dziwny problem tv przestal odpowiadac na pilota dioda nie swiecila po odlaczeniu tv na jakis czas (1godzina lub dluzej)i podlaczeniu ponownie tv wrocil do życia a miałem już oddawać do serwisu...

Tu masz porównanie modeli http://www.sony.pl/comparison/kdl40r471abaep/kdl40r474abaep/kdl40r473abaep/kdl40r470abaep

Ja mam 40R471A j i jestem super zadowolony do tego PS3 i MK808II i mam wsio co do szczęścia potrzeba :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to gniazdo ethernet w tym TV, po to, aby TV mógł pobierać aktualizację - skoro nie ma w nim aplikacji sieciowy jest to moim zdaniem jedyne sensowne wyjaśnienie istnienia tego portu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam ponownie

Udostepnilem przez lan z komputera internet i stan polaczenia z internetem w menu pokazuje mi ok. Pokazuje IP maske podsieci itd... Szkoda tylko ze telewizor oddaje bo mam problem z gasnaca dioda czuwania i nie mozna wogole uruchomic TV. Nie wiem czy to usterka sprzetowa ale dzisiaj uruchomilem tv po odlaczeniu od niega kabli hdmi (jeden od tunera sat drugi od komputera) Zastanawiam sie czy nie jest to kolejna usterka w oprogramowaniu zwiazana ze sterowaniem przez hdmi (sync menu) Po moich przejsciach z tym telewizorem mam dosyc i boje sie wymiany na drugi egzemplarz z tej serii aby problem nie powrocil. Szkoda bo gdyby nie te problemy z uruchamianiem to ten tv spelnia moje wymagania nie potrzebuje 3d smart itd mam w 2óch innych telewizorach i praktycznie nie uzywam...

Edytowane przez yonasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...