Skocz do zawartości
wyciu

Player do HDTV : KMPLAYER

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam problem z napisami ktore sa 23k/s po prostu KMP nie odtwarza mi ich poprawnie musze zmienic format na czasowy i wtedy idzie ale jesli nic nie mowia to napisy zostaja na ekranie. Uzywam go tylko dlatego ze jest dzwiek lepszy niz w innych playerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@silent22

Zacznijmy od początku bo może tego nie napisałem zabawę z kmp można zaczynać od wersji 2.9.2.1100 wzwyż , jeśli jest starsza to zrób update który dokładnie opisałem poniżej, wcześniejsze wersje mają duże problemy z prawidłowym wyświetlaniem napisów i nie tylko.

Zawsze trzeba przekonwertować napisy na srt w formacie czasowym, przecież to standard który odtworzy każdy player pc-towy i stacjonarny też.
Jeśli zostają ci napisy to powtórzę:

3. Jeśli masz prawidłowo zrobione napisy najlepiej w srt to powinny działać

subtitles\load subtitles

jeśli są s[beeep]e (robione w subplayerze) to trzeba je poprawić programem "Subtitle Workshop" lub "Subtitle Tool"
-poprawić czas zanikania napisów, bo albo w tym miejscu nie ma nic, albo ma jakąś wartość wyssaną z palca

@ravel


options\preferences

subtitles processing\font style:

Scale (X,%) 85
Scale (Y,%) 85

polecam 85 na oglądanie z projektora, a na monitorze jakieś 90-100

Najciekawsza jest w tym polu opcja Tran[u]sp[/u]arency, którą ustawiam w zależności od oglądanego materiału suwakiem pod napisem Transparency - w przedziale od literki "s" do "p", preferowany kolor żółty - ten mniej święcący.

Kolor żółty nie zlewa się z białymi napisami, które często się pojawiają przy opisach w filmie lub są hardsubowane w animach.
Półprzezroczystość sprawia że napisy nie świecą - rażąc po oczach i nie zasłaniają ciekawego tła w filmach, szczególnie jeśli to HD.

Przy oglądaniu na projektorze filmów w formacie 2.35:1 można zjechać z całym Overlayem do dolnych granic ekranu poprzez wybranie z klawiatury numerycznej strzałki w dół (Numpad 2).

KMP w przeciwieństwie do MPC używa podobnej palety kolorów jak PowerDVD, WinDVD i TheaterTek przez co kolory są bardziej nasycone i intensywniejsze. Ale to zawsze można sobie samemu ustawić wedle gustu.

KMP obsługuje ViVo poprzez WDM z czego cały czas korzystam, ale teoretycznie także sterowniki BDA/ATSC kart dvb.
Niestety funkcja BDA w KMP na ostatnich kartach Technotrend nie działa, karta nie jest wykrywana, jeśli komuś uda się uruchomić jakąkolwiek kartę dvb pod KMP to proszę o informacje.

Pozdrawiam
Pracownik Działu Technicznego The KMPlayer
Samatsu Naumichi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wersje 2.9.2.1100 i w opcjach subtitles processing\font style ustawien wielkości tekstu nie ma, wszystkie opcje są nie aktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widocznie masz wybrany w video/video renderer/ jakiś inny tryb niż overlay.
Jeśli to też nie pomoże to jutro umieszczę plik ze swoim konfigiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogłby któś dać screena z ustawieniami tak żeby napisy były pod filmem. Bo jak obniżam napisy to chowaja się pod czarnym paskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kobra11' post='34129' date='10.01.2007, 19:07 ']Mogłby któś dać screena z ustawieniami tak żeby napisy były pod filmem. Bo jak obniżam napisy to chowaja się pod czarnym paskiem.[/quote]
Ja także sie przyłaczam do tej prośby , znalazłem tego playera wczoraj, jest przekozacki, wkońcu jest DD 5.1 i napisy w filmach, na Logach Z-5500 i LCD 37" :( świetny efekt.
Tylko mam 1 problem, w filmach z DTS, nie mam dzwieku, pisze że brakuje mi jakiegoś kodeka.
Jaki kodek do DTS zainstalować ?? Mam w tej chwili K-Lite Mega Codec Pack 1.63 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mógłbym kogoś prosić o spolszczenie na michal999999@poczta.onet.pl

dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby napisy były pod filmem trzeba zmienić sposób ich wyświetlania: prawy przycisk myszy -> Subtitles -> Draw to Overlay Surface

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga DaN.

Ustawienia z ostatniej wersji 2.9.3.1210

Zlep z photoshopa żeby było więcej:

[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f3a35814b2b812e8.html"][img]http://images12.fotosik.pl/24/f3a35814b2b812e8m.jpg[/img][/url]

[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=95d07f1ee5bee922"][img]http://images14.fotosik.pl/64/95d07f1ee5bee922m.jpg[/img][/url]

Dla odważnych , plik rejestru kmp, zaznaczam że ustawienia są robione pod moje zainstalowane kodeki i zalecane jest zrobienie backup'u ustawień. Ciągi rejestru związane z moimi kodekami mogą się nie pokrywać z Waszymi.

[url="http://rapidshare.com/files/13346430/kmp250107.reg.html"]kmp-reg[/url]

Zaznaczam że ustawienia na innym sprzęcie i innej konfiguracji kodeków będą zupełnie inne.
Powodzenia

p.s.

Podobno KMP czyta także pierwsze złamane bluray'e :)
A pierwszy wyciek to testowe menu:
The Fifth Element Blu-ray Disc Menu Loop M2TS 1080p MPEG2

.. i znów będzie o czym pisać

Pozdrawiam

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apatch dzieki, tylko najnowsza wersja to KMP 2.9.3.1214 , ja mam po polsku stąd [url="http://www.kmplayer.com:80/down/kmp.exe"]http://www.kmplayer.com:80/down/kmp.exe[/url]
Pomoże mi ktoś z nieszczesnym DTS :) pisze że brakuje jakiegoś kodeka, jaki należy zainstalować ?
Mam w tej chwili K-Lite Mega Codec Pack 1.63 .

np.
[Primary Filtergraph]
0) - dts-sonic_landscape.vob
1) - MPEG-2 Splitter
2) - Gabest MPEG Video Deocder for MPEG2
3) - KMP Video Transform
4) - OverlayMixer
5) - Video Renderer

[Video Info]
Decoder -(MPEG2) Gabest MPEG Video Deocder for MPEG2
Format -Major Type: Video - Sub Type: YV12
VideoInfo2: YV12 720X480, 12 bits

[Audio Info]
Decoder -No codec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Fan

Napisz pełną nazwę pliku z jakim masz problem i filtry które są aktywne przy jego odtwarzaniu w KMP.
Problemem może być brak AC3filter lub jego zła konfiguracja, ewentualnie splitter.

Polską wersja KMP dotąd była realizowana poprzez plik.../Language/Polish.ini chyba ze się coś z mieniło.
Jakąś ostatnia aktualizację (pewnie beta) ominąłem ze względu na zwiechę przy updatecie.
A zawsze używam wersji tylko angielskiej, bo nigdy na starcie nie ma dobrego pełnego tłumaczenia. Zresztą po kiego.

Konfig zainstalowanych kodeków:
K-Lite Mega Codec Pack
Cyberlink PDVD 7.2 HD
CoreAVC 1.2 + Ewentualnie Haali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apatch' post='36546' date='26.01.2007, 14:19 ']@Fan

Napisz pełną nazwę pliku z jakim masz problem i filtry które są aktywne przy jego odtwarzaniu w KMP.
Problemem może być brak AC3filter lub jego zła konfiguracja, ewentualnie splitter.

Polską wersja KMP dotąd była realizowana poprzez plik.../Language/Polish.ini chyba ze się coś z mieniło.
Jakąś ostatnia aktualizację (pewnie beta) ominąłem ze względu na zwiechę przy updatecie.
A zawsze używam wersji tylko angielskiej, bo nigdy na starcie nie ma dobrego pełnego tłumaczenia. Zresztą po kiego.

Konfig zainstalowanych kodeków:
K-Lite Mega Codec Pack
Cyberlink PDVD 7.2 HD
CoreAVC 1.2 + Ewentualnie Haali[/quote]
nie dam rady dzis pisac, napisze szczegoly jutro lub w niedziele ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie dzisiaj zainstalowałem sobie tak na próbę KMP i stwierdzam jednoznacznie , ze jest naprawde rewelacyjny :) - materiały , szczególnie 1080p chodzą znacznie lepiej niż w przypadku mpc i nie ma z nimi żadnych problemów ale mam za to mały psikus (zestaw , ffdshow,k-lite , coreavc + kmp) , nie wiem gdzie znaleźć odpowiednie ustawienia (synchro) ale zauważyłem , że pod czas wyswietlania filmów - dźwięk/fonie mam z rosnącym wyprzedzeniem do wizji czyli im dłużej dany film jest wyświetlany tym większa różnica a strasznie mnie to wkurza , poza tym ok :)

Edytowane przez Cassius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wczoraj zainstalowałem ten player i przyznam że działa bardzo dobrze,jest tylko mały problem napisy z filmow DVD wyglądają bardzo nieładnie są jakieś takie porwane.Może ktoś wie co trzeba zmienić w ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to z napisami to chyba normalne, bo one są na DVD zapisane jako dwukolorowe bitmapy... no chyba że jakiś odtwarzacz ma opcję ich wygładzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak zmienić źródło dźwięku w filmie HD w KMplayer? Posiadam film który zawiera język niemiecki oraz angielski, niestety niemiecki jest jako domyślny :D. Szukałem ale nie mogę znaleźć opcji zmiany strumienia w tym playerze. A może ktoś wie w jaki sposób mogę wyciąć dubbing niemiecki lub ustawić angielski jako domyślny? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
A gdzie w tym programie wlancza sie opcje purevideo???
Czy wogole jest taka mozliwosc?
Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BuTcHeRr' post='39579' date='20.02.2007, 10:56 ']Wie ktoś może jak zmienić źródło dźwięku w filmie HD w KMplayer? Posiadam film który zawiera język niemiecki oraz angielski, niestety niemiecki jest jako domyślny ;). Szukałem ale nie mogę znaleźć opcji zmiany strumienia w tym playerze. A może ktoś wie w jaki sposób mogę wyciąć dubbing niemiecki lub ustawić angielski jako domyślny? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.[/quote]


wciśnij Ctrl + x w czasie odtwarzania

albo ustaw np. ten filtr w ustawieniach

[img]http://www.fotozrzut.pl/zdjecia/76eb4e3578.png[/img]

Napisz czy pomogło.

EDIT
Na dole na obrazku masz zakładkę "Preferred Audio Language" wpisz tam "English" lub/i "Preferred Audio Stream" ustaw na 2.
Spróbuj pokombinować

Edytowane przez frend30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Darek845' post='38515' date='10.02.2007, 16:31 ']Witam wczoraj zainstalowałem ten player i przyznam że działa bardzo dobrze,jest tylko mały problem napisy z filmow DVD wyglądają bardzo nieładnie są jakieś takie porwane.Może ktoś wie co trzeba zmienić w ustawieniach[/quote]


Jeśli masz dobry procesor - co najmniej Core 2 Duo - to :

Preferences > Subtitles Processing > zaznacz Windows Standard Output (GDI)

Potem można sobie regulować ustawienia w

Preferences > Subtitles Processing > Folder Setup

EDIT
Dotyczy jak najbardziej napisów wczytywanych poprzez playera a nie zapisanych w filmie bądź w dvd Edytowane przez frend30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='frend30' post='39623' date='20.02.2007, 16:41 ']wciśnij Ctrl + x w czasie odtwarzania

albo ustaw np. ten filtr w ustawieniach[/quote]
Już odnalazłem jak to zmienić. Wystarczy kliknąć PPM na obrazie i wybrać (w moim przypadku):
Filtry>GabestMPG2(TS) Splitter> tu wybrać inną ścieżkę audio niż była ustawiona domyślnie. Po chwili słychać już angielskie głosy a nie niemieckie jak do tej pory :]
Film z którym miałem problem to Troja w 1080i z językami DE i EN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cenne uwagi [b]frend30[/b], przy okazji nie wszystkie splittery znajdują prawidłowo strumienie dźwięku.

@kolunio
Purevideo samo się włączy jeśli masz je zainstalowane (czego nie polecam) i popranie skonfigurowane kodeki, zdaje mi się że w kmp chodzi standardowo przy użyciu vmr9. Nie pamiętam bo już jakiś czas temu zmieniłem nvidie na ati.

mocno nie polecam splittera Haali - nie radzi sobie z uszkodzonymi plikami i przy jego użyciu dziwne rzeczy dzieją się z dźwiękiem, Gabest na tym polu rządzi
A do odtwarzania H264 polecam niżej wymienione i w takiej kolejności :

1. CoreAVC - szybki ale przekłamuje kolory i czasem tworzy artefakty
2. Cyberlink - wolniejszy ale nie ma problemów z błędami
3. Ffdshow - jeszcze wolniejszy prawie zero przekłamań

Przy okazji dźwięku
Kilka razy zdarzyły mi się problemy z odtwarzaniem dźwięku i przy zmianie strumienia na DTS, pomaga kilkukrotna zmiana miedzy strumieniami lub chwilowa zmiana Audio Renderer'a na inny a następnie powrót do standardowego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie za 100 punktów sprawdzał ktoś czy kmp i kodeki coreavc działają na viscie 64 bitowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używam KMP na Viscie 64bit. Na standardowych ustawieniach KMP jak do tej pory nie miałem żadnego problemu z odtworzeniem jakiegokolwiek filmu hd. Z tego co sie jednak orientuje domyślnym kodekiem dla KMP jest Gabest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BuTcHeRr' post='42147' date='18.03.2007, 18:08 ']Używam KMP na Viscie 64bit. Na standardowych ustawieniach KMP jak do tej pory nie miałem żadnego problemu z odtworzeniem jakiegokolwiek filmu hd. Z tego co sie jednak orientuje domyślnym kodekiem dla KMP jest Gabest.[/quote]
czyli nie testowałeś innych kodeków niz standardowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...