Skocz do zawartości
wyciu

Player do HDTV : KMPLAYER

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Jest już nowa beta z 14.05.2006 :
[url="http://www.kmplayer.com/beta/kmp.zip"]http://www.kmplayer.com/beta/kmp.zip[/url]
Zmiany:
* Added Vobsub subtitle support embedded in MP4
* Improved the function of displaying multiple subtitles
* Added the function of displaying subtitles up to three at the same time
* Added the function of editing subtitles in Subtitle Explorer(experimental)
* Added the function of showing multiple subtitles in Subtitle Explorer
* Improved "on top" function, it's now possible to use "always on top" in audio mode
and "while playing on top" in video mode.
* Improved OSD function at top right of the screen, you can customize the fime
format.
* Added the function of displaying a lyric embeded in MP3/WMA to Subtitle
Explorer(experimental)

RS4 Edytowane przez RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Mam problem z playerem puszczam film z kompa na tv kabel dvi-hdmi i na tv rozciaga mi obraz da sie to jakos ustawic w playerze? w vplayerze wyswietla mi dobrze ale mam dzwiek dobrze a dialogi strasznie cicho nie wiem o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='silent22' date='16.09.2006, 14:33 ']Witam
Mam problem z playerem puszczam film z kompa na tv kabel dvi-hdmi i na tv rozciaga mi obraz da sie to jakos ustawic w playerze? w vplayerze wyswietla mi dobrze ale mam dzwiek dobrze a dialogi strasznie cicho nie wiem o co chodzi?
[right][post="10707"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Też miałem z tym problem, stwórz sobie najpierw profil standardowy w ustawieniach karty graficznej, a następnie drugi profil z rozdzielczością standardową twojego tv tak by obydwa wyświetlacze miały identyczną rozdzielczość. Ato wszystko po to żeby łatwiej zmieniać tryb wyświetlania obrazu w momencie gdy będziesz oglądać na tv.
Przełącz KMPlayer w tryb Overlay Mixer, a jak to nie pomoże to poszukaj w opcjach Screen Controls\Do not keep aspect ratio i ewentualnie w Pan & scan czy nie masz coś namieszane.

Jak już ustawisz wszystko to wejdź w options/preferences... i zapisz Export presets do pliku reg, w ten sposób będziesz mieć backup ustawień. A jeżeli dalej jest coś nie tak to zawsze można zresetować ustawienia poprzez Reset Current Preset.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Ten programik jest extra :)

Ale mam problem z polskim menu - wybieram jezyk polski i niestety menu jest nadal w języku angielskim

Co jest grane ? Wybór innych języków działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Dla zainteresowanych, posiadam spolszczenie tego odtwarzacza.
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Nie ma oficjalnego tłumaczenia odtwarzacza KMPlayera. Adres zdobyłem na chińskiej stronie tego odtwarzacza (forum) i tam proszę szukać. Mogę kilka wysłać na pocztę.
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='fantomas' post='15057' date='17.10.2006, 10:02 ']Ja sie piszę
ludwikowski@post.pl[/quote]
Proszę bardzo. Wieczorem wysilę
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='15056' date='17.10.2006, 10:00 ']Witam!
Nie ma oficjalnego tłumaczenia odtwarzacza KMPlayera. Adres zdobyłem na chińskiej stronie tego odtwarzacza (forum) i tam proszę szukać. Mogę kilka wysłać na pocztę.
Pozdrawiam Andrzej S.[/quote]

Oki, no to czekam na maila :D

Z góry dzięki

Jednoczesnie mam pytanie, da sie to jakos podłączyc aby móc sterować pilotem funkcjami play itp ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='onken' post='15064' date='17.10.2006, 10:30 ']Oki, no to czekam na maila ;)

Z góry dzięki

Jednoczesnie mam pytanie, da sie to jakos podłączyc aby móc sterować pilotem funkcjami play itp ??[/quote]

Ehhh panowie - o czym wy mówicie...
Jak odtwarzacz do filmów to jest tylko jeden wybór mplayer (POD LINUKSA oczywiście).. no i jak ktoś używa jakieś X'y, a chce GUI to kompiluje sobie go z obslugą gtk i sprawa załatwiona !!

linux rulez.. ;)

phoenix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wracając do kmplayer

Da sie go jakos sterować z pilota ??

Ps -

Dzieki koledze za PL plik :)

A co do linuxa, testowałem przed chwilą Geexbox - jakos obrazu porażka :D

Na kmplayer o niebo lepszy mozna osiagnąc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='onken' post='15222' date='17.10.2006, 20:24 ']A co do linuxa, testowałem przed chwilą Geexbox - jakos obrazu porażka :(

Na kmplayer o niebo lepszy mozna osiagnąc...[/quote]

No cóż - jak się 'testuje' coś takiego 'out of box' - bez zadnego USTAWIANIA (że o sterownikach do grafiki nie wspomne) to trudno nazwać to testem.
1. Odpowiednie sterowniki do swojej karty graf.
2. Skonfigurowac poprawnie X'y (xorg.conf)
3. Ładnie ustawić sobie mplayera tzn
PRZECZYTAC INSTRUKCJE I WYCIAGNAC WNIOSKI !!!
(zwłaszcza np -pp itd)
A obraz - niebo lepszy niż gdziekolwiek widziałem
(Testuje - jesli chodzi o kompa na - 19'' LCD NEC 1980FXi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóz, buduje platforme media center oparta na linuxie, mplayer, no to sie zobaczy co z tego wyjdzie :D

Ale wracając do kmplayer - mam problem z acceleracja H.264 :(

Co robię źlę ??

Zainstalowałem najnowsze forcevare NVidii z acceleracja H.264 ale na kmplayer muli sie tak samo jak sie muliło ;)

Czyzby kmplayer niepotrafił tego wykorzystać ? Mam GF 7900 GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='onken' post='15392' date='18.10.2006, 09:54 ']No cóz, buduje platforme media center oparta na linuxie, mplayer, no to sie zobaczy co z tego wyjdzie :D

Ale wracając do kmplayer - mam problem z acceleracja H.264 :)

Co robię źlę ??

Zainstalowałem najnowsze forcevare NVidii z acceleracja H.264 ale na kmplayer muli sie tak samo jak sie muliło :)

Czyzby kmplayer niepotrafił tego wykorzystać ? Mam GF 7900 GT[/quote]
Witam,
U mnie format H264 jest odtwarzany płynnie i obraz jest super.
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie

Dlaczego kmplayer u mnie zdecydowanie bardziej obciąza procek niż np Cinema Player ??

Moze korzysta z innych kodeków ?? Jak go ewentualnie zmusić aby korzystał z tych samych co Cinema Player ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mogł bym tez prosic o spolczczenie? lipa_ml@poczta.onet.pl z góry dzieki a co do programu bardzo mi sie podoba ale mam również problem z szybkimi scenami poziome linie wyskakują w programie vlc wsytarczyło w video-deterlane zmienic na jakies inne ustawienie a tu jak to wyeliminowac? mi obciaza ok 40-60% na dwurdzniowym turionie 1,6 ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jedno pytanie filmy w hdtv sa w dd 5.1 i jak puszczam w kmplayer pokazuje 5.1 czy zeby miec na amplitunerze ten film w 5.1 to wystarczy puscic ten sygnał spdif ? czy trzeba jeszcze cos zmieniac w programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj cos widze ze juz temeat umiera ale zapytam jeszcze raz jak wyeliminowac pojawianie sie pionowych lini w szybkich ruchach obrazu, poza tym obraz idzie idealnie płynnie lepiej niz w vlc , a drugi porblem jak włączyc w kmplayer napisy? ładuje napisy ale sie nie wyswietlają, a vlc mam taki problem ze wczytuje film i idzie bez problemu natomiast jak zapodam napisy to znika obraz i idzie sam dzwiek. juz nie wiem co zakombinowac prosze o pomoc ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@lipa_ml

1.Pierwsza podstawowa rzecz, Kmplayer działa najlepiej-najpłynniej w trybie Overlay :

Video(Advanced)\Video Renderer\...

2. Jeśli chodzi ci o przeplot to usuniesz go wybierając (ALT-I)

Video(Advanced)\Deinterlacing

Chyba że masz syf w kodekach i problemem jest coś innego.

Jest też druga opcja przeplot akcelerowany przez grafę , ale zauważyłem że programowy działa lepiej

3. Jeśli masz prawidłowo zrobione napisy najlepiej w srt to powinny działać

subtitles\load subtitles

jeśli są s[beeep]e (robione w subplayerze) to trzeba je poprawić programem "Subtitle Workshop" lub "Subtitle Tool"

4. Co do DD5.1 to podejrzewam że wystarczy puścić na odpowiedni sprzęt i chodzi.

Program jest ciężki w konfiguracji, ale posiada unikalne funkcje nie dostępne u konkurencji.

Np. mimo braku obsługi programu przez pilot PC Mak po przełączeniu na Winampa , Kmplayer jest w pełni obsługiwany przez pilota

Obsługuje ViVo poprzez sterowniki WDM, można w nim szybko odwrócić kanały (z czego często korzystałem oglądając filmy z przeciwnej strony pokoju.

Po długiej i żmudnej konfiguracji program z dziesiątek lub nawet setek przetestowanych filmów niewłasciwie odtwarza tylko jeden ! (przekombinowany film w Xvid'zie)

Najbezpieczniej jest po każdej większej zmianie przejść do Options\Preferences\Export presets

i zapisać do pliku rejestru ustalone stany - będzie nmożna do nich powrócić jeśli coś zepsujemy lub je zresetować "Reset Current presets"

Polecam jeszcze jedno : najpierw zrobić w kmp - check updates, a potem component manager i dać update, ten ostatni może trwać do kilku godzin i strasznie laguje sprzęt u mnie że nic nie można robić w tym czasie, więc pozostawcie to sobie na potem gdy nie będziecie z kompa korzystać, to jedyny sposób na pełen update razem z kodekami.

Trochę się rozpisałem, mało spójnie i poradnik to na pewno nie jest ale może komuś się przyda.

pozdrawiam
w razie problemów piszcie na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@silent22

KMP

options\preferences

subtitles processing\effect alignment

subtitles alignment/margins top/bottom ustaw na 0 % a może jeszcze mniej

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam takiej opcji jak mi napisales pozatym jak daje dolny margines na 30 % to napisy mam ponizej filmu ale tylko dlatego ze obraz samego filmu sie podnosi, jakies inne pomysły pozatym dolny margines nie da sie dac mniej niz 0%
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='silent22' post='20826' date='07.11.2006, 18:07 ']
nie mam takiej opcji jak mi napisales pozatym jak daje dolny margines na 30 % to napisy mam ponizej filmu ale tylko dlatego ze obraz samego filmu sie podnosi, jakies inne pomysły pozatym dolny margines nie da sie dac mniej niz 0%
pzdr
[/quote]

Jeśli nie masz tych opcji, to albo nie przeprowadziłeś poprawnie update'u kmp, albo przeoczyłeś coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...