Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: BDP-S5100 Odtwarzacz Blu-ray Disc 3D z technologią Wi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za test Gmeru,

Moim zdaniem wszyscy najwięksi producenci masowej elektroniki nie mogli bardziej spierniczyć designu. Sam wygląd tego Sony czy nowych panasonic skutecznie mnie zniechęca. Obraz nędzy i rozpaczy jak dla mnie, tandeta połączona z maksymalną oszczędnością.

Onkyo 809 w kolorze silver to jest to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to ma służyć a nie wyglądać. Nowoczesny wygląd to dzisiaj podstawa a ten to ma. Onkyo nie umie nawet 20% tego co tego typu odtwarzacze jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario, zlituj się, jak możesz porównywać kilogram plastiku do 4,7kg metalu i aluminium z Marvellem Q Deo i certyfikatem THX na pokładzie. No ale sony i panasonic mają tvnplayer:) Oczywiście że inny przedzial cenowy ale mnie plastikowe kastraty nie interesują.

Mozna zrobić ładny tani klocek, np. Pioneer BDP450 a jeśli dla kogoś są ważne bzdety to niech sobie kupi odtwarzacz sieciowy a nie disc player.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stety-niestety te bzdety nakrecają teraz rynek a lud z tego korzysta bardziej niż patrzenie na kilogramy. Dlatego wszystko co ciężkie praktycznie wymarło a onkyo, pioneer itp. to nisza w niszy. Brutalna rzeczywistość. Tvp czy tvn player wyjątkowo miło umilają czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onkyo i Pioneer to dla mnie mistrzowie wzornictwa; ten nowoczesny, nalesnikowaty kształt jakoś do mnie nie przemawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MArio trochę ma rację. Te bzdety nakręcają rynek. Sam wczoraj złąpałem się na tym (a uwierz mi, że tradycyjne klocki hifi kocham najbardziej) , że uruchomiłem BD samsunga bo miałem ochotę pokazać coś żonie na youtube i byłem wniebowzięty że na telefonie znalazłem sobie filmik nacisnałęm jedną ikonkę i w 3 sekundy ten filmik w jakosci hd pomknął na TV. Szczerze mówiąc takich którzy doecnia przetwornik obrazu w Onkyo czy antyjitter w Pioneer będzie 5% a 95% będzie zachwyconymi że obejrzą z tego samunga Mjak Miłośc przez Iplę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą chyba zrobię test tego samsunga. dawno tu nic nie opisywałem :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MArio trochę ma rację. Te bzdety nakręcają rynek. Sam wczoraj złąpałem się na tym (a uwierz mi, że tradycyjne klocki hifi kocham najbardziej) , że uruchomiłem BD samsunga bo miałem ochotę pokazać coś żonie na youtube i byłem wniebowzięty że na telefonie znalazłem sobie filmik nacisnałęm jedną ikonkę i w 3 sekundy ten filmik w jakosci hd pomknął na TV. Szczerze mówiąc takich którzy doecnia przetwornik obrazu w Onkyo czy antyjitter w Pioneer będzie 5% a 95% będzie zachwyconymi że obejrzą z tego samunga Mjak Miłośc przez Iplę.

Mam tak samo.... nie mówiąc już, że bardzo chciałbym mieć NFC... Mega mi brakuje w Kuro tych wszystkich dodatków. Jak jest żona/dziewczyna itp.. to zaczyna się to mocno doceniać ;p

mjasinsk > dajesz, filmy do wygrania czekają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że właśnie te rzeczy napędzają rynek - niestety (?) jestem w tych 5% które doceniają to jak klocek jest zbudowany i co siedzi w środku. Ideałem byłby klocek z funkcjonalnościa Samsunga i designem/ wnetrznosciami Onkyo.<br />Aha, chyba i tak będę musiał się przełamać i kupnie Panasonica 330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak bardzo nas robią Ci "uczciwi" producenci klocków widac na przyskładzie Onkyo który wczoraj w któymś wątku opisywałem. Czyli ubiegłoroczny TX-NR818 i nowiusieńki TX-NR 828 czyli jak dostać mniej za znacznie więcej i to do tego po kuracji odchudzającej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ale po co wam te bzdety w BDP skorą są w każdym tv??? Dla mnie osobiście BDP to klocek audio-video, to ma grać, to ma wyglądać, to ma być na komponentach możliwie hi fi. Ma mieć wyjścia również analogowe dla CD itd. Onkyo 809 jest po prostu piękny, wcale nie jakiś doskonały bo brak mu SACD/DVD AUDIO/FLAC ale postawili na design i nikt mu nie podskoczy. Pioneer 450 jest super alternatywą zwłaszcza jesli mamy ampli od nich bo antyjitter itd.a do tego super cena SACD/DVD AUDIO ITD. Marantz też wyglada i kosztuje:) zwłaszcza w komplecie z ampli, nic ciekawego od lat nie robi Yamaha. Panasonic posiada swój flagowy BDP500 który jeszcze jakoś tam sie prezentuje i oprócz świetnej jakości oferuje wszystkie dostępne bzdety + FLAC. Samsung nigdy do mnie nie docierał w kwestii BDP o LG nawet nie wspomnę. OPPO i Cambridge Audio dla przeciętnego Kowalskiego na naszej "zielonej wyspie" pozostaje w sferze marzeń a i informacji o tych klockach u nas praktycznie brak.

Szkoda że u nas jest jak jest i nie ma takich promocji jak na avland.co.uk. Fajna strona/fajne zdjęcia:) Można tam często wyrwać super klocek w super cenie a jeszcze częściej w zestawie.

Sony kiedyś również robiło ładne rzeczy ale to było kiedyś.

Zdecydowanie jestem nawet w tej mega niszy chocby była na poziomie 0,000000005%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz to o czym piszesz to też zależy od preferencji. W zakresie BD i onkyo i Samsung którego kupiłem w "potrzebie chwili" i recenzowane Sony to w zasadzie to samo. DVD w zsadzie nie używam wiec procesory obrazu nie są mi potrzebne a tak naprawdę to dvd mam wrzucone na dysk sieciowy wiec tak czy siak ostatecznie obrobi je procesor z amplitunera. Nowoczesny amplituner wyższej klasy da Ci co do odtwarzania muzyki z sieci tyle samo a może i więcej niż zwykły CD. Cos o tym wiem bo ostatnio używam tego:

http://www.eu.onkyo.com/en/products/cs-n755-85625.html

i live porównuję to co dobrze zrobione flaci to co mam na płytce CD. Dla mie powoli płytka CD, dvd odchodzi w przeszłość. Z sentymentu trzymam je na półkach i nie chowam do pudeł. BD obroni się nawet na tanim klocku. A to że wygląda??? No tak przyznaję rację ten sony a Onkyo 809 to przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MArio trochę ma rację. Te bzdety nakręcają rynek. Sam wczoraj złąpałem się na tym (a uwierz mi, że tradycyjne klocki hifi kocham najbardziej) , że uruchomiłem BD samsunga bo miałem ochotę pokazać coś żonie na youtube i byłem wniebowzięty że na telefonie znalazłem sobie filmik nacisnałęm jedną ikonkę i w 3 sekundy ten filmik w jakosci hd pomknął na TV. Szczerze mówiąc takich którzy doecnia przetwornik obrazu w Onkyo czy antyjitter w Pioneer będzie 5% a 95% będzie zachwyconymi że obejrzą z tego samunga Mjak Miłośc przez Iplę.

W jakości HD ??? HAHAHAHAHHAHAHHHAHAHH !!! Brawo !!!!!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no HD

W jakości HD ??? HAHAHAHAHHAHAHHHAHAHH !!! Brawo !!!!!

no HD z youtube ale są teledyski które nie sa najgorszej jakości wiec nie przesadzaj :)

trzeba spojrzeć na to z dystansem HD na you tube porównywac trzeba do HD z np. TVN HD czy POLSAT HD a nie z blurayem

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jestem nawet w tej mega niszy chocby była na poziomie 0,000000005%.

No to jest nas dwóch

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no HD

no HD z youtube ale są teledyski które nie sa najgorszej jakości wiec nie przesadzaj :)

trzeba spojrzeć na to z dystansem HD na you tube porównywac trzeba do HD z np. TVN HD czy POLSAT HD a nie z blurayem

@HD na you tube porównywac trzeba do HD z np. TVN HD czy POLSAT HD...... Wolne żarty w/w kanały nadają akurat z jakością taką że inne pseudo twory z dopiskiem HD to przy nich VHS !!! Na you tubie większość ich HD to kompresja,śmietnik na ekranie a dobrej jakości materiały to unikaty raczej .Ale skoro łącze 5 mega radzi sobie z tym ich 1080p, to nic dziwnego że jest jak jest.Chcesz prawdziwego HD to sprawdź tu trailery i łącze 5 mega ci nie wystarczy a raczej 12 mega- http://www.hd-trailers.net/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę te WSZYSTKIE premiery nowych grajków to powiem Wam jedno

Che mi się RYCZEĆ jak wół.

Chyba jedynym bastionem honoru kategorii przyzwoitego HiFi pozostaje w dzisiejszych czasach chińskie OPPO

Cała reszta to badziew, szmelc i tandeta która trzyma się kupy TYLKO dlatego że transmisja sygnału odbywa się cyfrowo... Poza tym ani to piękne, ani to trwałe ani to dobre /czasami zdarzają się wyjątki ale nigdy w 3 wymienionych przeze mnie kategoriach na raz/. Jedyna zaleta - jest relatywnie tanie. Za rok bedzie można z czystym sumieniem sprzedac na Allegro za równowartość przysłowiowej flaszki i kupić nowszy model badziewia z wbudowanym NFC czy bluetoothem czy innym bardzo potrzebnym w tego typu sprzęcie bajerem który ma z HiFi tyle wspólnego że jak wszystko co emituje fale radiowe- skutecznie sieje po torach sygnalowych....

Kijem bym tego nie tknał.

Nie wiem czy Gmeru jeszcze ma swojego cieżkiego flagowca sprzed 4-5 lat. To była ostatnia sensowna maszyna od Sony w temacie BD choć i do niego wrzucili dziadowski SoC od NEC'a zamiast sięgnąć po sprawdzoną SIGMĘ....

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mobor ale tu pełna zgoda. powoli jak w społeczeństwie rysuje się podział na sprzęt dla ludu jak volkswagen czyli panasonic sony smasung lg oraz sprzęt dla wybrańców losu gdzie trzeba wydać powyżej 10k na komplet przyzwoitego stereo oraz jeszcze te 0,0000005% dla mega wybrańców gdzie chodza juz tylko bentleye i astony martiny w dziedzinie audio. Niestety pośrodku jest baaaaardzo słabo, słabiuchno wręcz. Ciągle przywodze tutaj moje rozczarowanie z ostatniego tygodnia czyli nowy ampli onkyo którym zamierzałem wymienić moja wysłuzona yamaszkę. Porostu marketing i ciągnięcie kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HD na you tube porównywac trzeba do HD z np. TVN HD czy POLSAT HD...... Wolne żarty w/w kanały nadają akurat z jakością taką że inne pseudo twory z dopiskiem HD to przy nich VHS !!! Na you tubie większość ich HD to kompresja,śmietnik na ekranie a dobrej jakości materiały to unikaty raczej .Ale skoro łącze 5 mega radzi sobie z tym ich 1080p, to nic dziwnego że jest jak jest.Chcesz prawdziwego HD to sprawdź tu trailery i łącze 5 mega ci nie wystarczy a raczej 12 mega- http://www.hd-trailers.net/

ale kolego podejdź na luzie do mojej wypowiedzi. cały sens był w fajnej integracji łatwości obsługi i wygodzie a to że hd nawet z you tube wyglądało lepiej niż na 5" ekranie telefonu to poprostu chodziło o wygodę. Uwierz mi że moja żona nie doceniła aż tak tego hd a juz głeboko w nosie miałaby róznice w bitrate. Cała ta dyskusja w tym wątku sprowadza się do tego co napisałem w poprzednim poście do mobora. Kupiłem samsunga bo sobie odtwarza bluraye i lytki cd a moja żonk alubi treadycyjne metody słuchania i nie moge jej wytłumaczyć że cała nasza kolekcje ma na flacach i moze to odtorzyć z popcorna lub odtwarzacza sieciowego. A ja póki co nie kupię cd czy odtwarzacza sieciowego do "dużego" stereo bo mnie na niego nie stac ponieważ porządny odtwarzacz linna kosztuje powyżej 5000-7000k do tego wzmak i kolumny stereo i robi sie poważna kwota. Do bluray sammy wystarczy bez wąrpienia zreszta testowane tu sony również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę te WSZYSTKIE premiery nowych grajków to powiem Wam jedno

Che mi się RYCZEĆ jak wół.

Chyba jedynym bastionem honoru kategorii przyzwoitego HiFi pozostaje w dzisiejszych czasach chińskie OPPO

Cała reszta to badziew, szmelc i tandeta która trzyma się kupy TYLKO dlatego że transmisja sygnału odbywa się cyfrowo... Poza tym ani to piękne, ani to trwałe ani to dobre /czasami zdarzają się wyjątki ale nigdy w 3 wymienionych przeze mnie kategoriach na raz/. Jedyna zaleta - jest relatywnie tanie. Za rok bedzie można z czystym sumieniem sprzedac na Allegro za równowartość przysłowiowej flaszki i kupić nowszy model badziewia z wbudowanym NFC czy bluetoothem czy innym bardzo potrzebnym w tego typu sprzęcie bajerem który ma z HiFi tyle wspólnego że jak wszystko co emituje fale radiowe- skutecznie sieje po torach sygnalowych....

Kijem bym tego nie tknał.

Nie wiem czy Gmeru jeszcze ma swojego cieżkiego flagowca sprzed 4-5 lat. To była ostatnia sensowna maszyna od Sony w temacie BD choć i do niego wrzucili dziadowski SoC od NEC'a zamiast sięgnąć po sprawdzoną SIGMĘ....

Mam ; ) i wiadomo, że go wielbię ; ) Tylko szkoda, że nie ma 3D : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję do mojego nowego Panasa odtwarzacza blue-ray z 3D. Zastawiam się nad powyższym odtwarzaczem, ale mam jeszcze na celowniku model niższy S4100. Ze specyfikacji wynika, że różni się tylko brakiem WiFi. Czy w środku jednak czymś jeszcze się różni? Czy WiFi jest konieczne skoro mam w TV? Jestem początkującym TV maniakiem i jeszcze nie ogarniam wszystkiego, więc będę wdzięczny za Wasze wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...