Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wspomniane dysk masz podpięte 2,5" (bez zasilaczy), czy 3.5" (z zew. zasilaczami) ???

Wszystkie 5 dysków to dyski 3,5" z własnym zasilaniem ale mam też dysk 500 giga, który to dysk Med czyta też bezproblemowo. Nie sądzę, żeby Mede8er "udźwignął" 4 dyski bez własnego zasilania podpięte przez huba. Samo "odpalenie" dysków na hubie zajmuje odtwarzaczowi więcej czasu niż pojedynczych dysków podłączonych do portów USB.

Pozdrawiam

Edytowane przez seba3002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie ciekawi czy jest w planach jest jakis nowy sprzecik .... czy mysla cos a moze osiedli na laurach i postanowili dopracowywac aktualny soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 5 dysków to dyski 3,5" z własnym zasilaniem ale mam też dysk 500 giga, który to dysk Med czyta też bezproblemowo. Nie sądzę, żeby Mede8er "udźwignął" 4 dyski bez własnego zasilania podpięte przez huba. Samo "odpalenie" dysków na hubie zajmuje odtwarzaczowi więcej czasu niż pojedynczych dysków podłączonych do portów USB.

Pozdrawiam

Tak się właśnie zastanawiałem. W tej chwili mam podpięte po USB: jeden 3,5" (oczywiście z zew. zasilaniem), a drugi 2,5".

Teraz mam dylemat czy kupić np. WD RED 3TB wew. czy np. 2 x 2TB zew 3,5". Teoretycznie 1 dysk większy lepiej, z drugiej strony martwi większa ilość talerzy (czyt. większe prawdopodobieństwo awarii). Jak padnie jeden, zostanie chociaż część na drugim - dodatkowych dysków w ramach kopi zapasowej nie planuję :-(

Edytowane przez Pixeel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualizowałem i raczej chyba jakiś kolosalnych zmian nie ma. Zresztą wszystko opisane jest na stronie producenta :). Z tego co zrozumiałem to najbardziej zadowoleni będą użytkownicy korzystający z opcji trailerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy odtwarzacze med8er mają opcje przesuwania dynamicznego napisów w czasie odtwarzania pliku wideo ? Taka opcja jest w popcornie, a zastanawiam się nad zmiana na med8er 1000 i chce mieć pewność że sobie nie zaszkodzę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co znaczy "dynamiczne przesuwanie napisów" ale domyślam się, że chodzi o możliwość synchronizacji napisów z filmem. Jeżeli o to właśnie chodzi to odtwarzacz ten posiada taką opcję. Możesz napisy "przesunąć" zarówno do przodu jak i do tyłu względem filmu (najmniej o 100 ms).

Pozdrawiam

Edytowane przez seba3002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info, jedynej rzeczy jakiej nie widzę w specyfikacji to serwer ftp , na popcornie kopiuje bezpośrednio z serwera plików na popcorna za pomocą ftp (fxp) tu penie będę musiał wspomagać się serwerem SAMBA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.. A jak jest z opisami filmów, są po Polsku? Z jakiej strony są pobierane? Filmweb? Czy jest możliwość ustawienia żeby np. pobierał opisy z filmwebu?

I czy kupić teraz któryś z modeli czy poczekać. Bo może firma coś wypuści nowszego?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy do filmów w ogromnej większości pobierane są po polsku. Zdarzają się oczywiście wyjątki (ostatnio np. "Zaginiona dziewczyna"), ale jak mówię jest to niewielki odsetek. A czy jest możliwość ustawienia strony, z której można pobrać opis - tego nie wiem. Najlepiej popytaj na forum mede8er'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś dysk twardy WD RED w swoim odtwarzaczu ?? Kupiłem 3TB WD RED do swojego MEde8er 800 i nie widzi dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest max. akceptowana pojemność dysku dla modelu 800x3d ? 4 czy 6 TB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD60EZRX = 6TB

To szczyt ? Rozumiem, że to praktycznie sprawdziłeś u siebie, a jak formatowałeś - w playerku, czy w kompie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

255 euro (z dostawą, paypal), czas realizacji 10 dni.

ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomnóż to x2

Ja sobie nie wyobrażam 8TB cennych danych bez spięcia tego w RAID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To inny problem. Cena jednak atrakcyjna w porównaniu do innych wielkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dyski raczej skierowane są na inny rynek niż domowy bo cena zabija, 8TB czy 10TB są poza kieszenią szarego Kowalskiego czy Nowaka.

Cena jest taka bo to Seagate ma największy procent awaryjności pośród dysków zdecydowanie bałbym się o swoje dane na takim dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomnóż to x2

Ja sobie nie wyobrażam 8TB cennych danych bez spięcia tego w RAID

To inny problem. Cena jednak atrakcyjna w porównaniu do innych wielkości.

Jeżeli przyjąć ze chcemy taki dysk mirrorowac, czyli wydamy 2 x 255e= 510e, to może okazac się lepszym rozwiazaniem zakup 4 dysków 4TB za te sama cenę *, ponieważ w macierzy RAID5 lub SHR dadzą nam 12 TB przestrzeni zamiast 8 TB, przy tym samy stopniu redundancji (1HDD). W przypadku awarii jednego z dysków, łatwiej i taniej jest go wymienić.

Jezeli serwer jest domowym NAS-em, konstrukcja DIY, roznica w cenie pomiedzy wersja dwu, a czterodyskowa (czy nawet 6-dyskowa) jest praktycznie pomijalna. Wprawdzie w przypadku 4 HDD zwiększy nam się nieco pobór prądu (zakładam, że dyski przez większość czasu pozostają w stanie uspienia) ale w zależności od konfiguracji i scenariusza uzytkowania, zyskać możemy na prędkości zapisu/odczytu.

Ocena opłacalności na kozysc duzych dyskow zmienić może się w przypadku konieczności posiadania większej ilosci aktywnej przestrzeni dyskowej, a wiec np kiedy do serwera możemy włożyć tylko 4, 5, czy 6 dysków, a dalsza rozbudowa mająca na celu powiększenie ilości zamontowanych dysków lub wymiana na większe/drozsze, dedykowane urzadzenie, jest zbyt kosztowne i nie ma innego uzasadnienia, wtedy warto pomyśleć o takich gigantach.

*- a może nawet 5 - ciu jeśli trafi nam się deal lub mamy "chody", co da nam 16 TB przestrzeni, przy jednym dysku redundantnym. Oczywiście realne pojemności sa zaokrąglone "w gore", dla ułatwienia rachunków.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...