Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Jukebox to faktycznie nie takie hop siup.

Przewertowałem forum Mede8er, instrukcję, męczę się, męczę i dalej nie mogę osiągnąć pożądanego efektu.

Robię wszystko zgodnie z tym poradnikiem: http://www.mede8erforum.com/index.php/topic,12359.0.html

Na twardym dysku utworzyłem 3 foldery: Filmy, Muzyka, Zdjęcia.

W folderze "Filmy" wrzuciłem kilka filmów (każdy w oddzielnym folderze).

Następnie każdy folder z filmem dodaję do ulubionych, a później każdy staram się przeskanować i wciąż nic nie wyszukuje.

Chciałbym ostatecznie osiągnąć taki efekt:

http://img809.imageshack.us/img809/4731/71g6.jpg

A po "wejściu" w konkretny film:

http://img692.imageshack.us/img692/8902/o97f.jpg

Co mogę źle robić? Jaka powinna być zawartość folderu z filmem oprócz samego filmu żeby to tak ładnie wyszło?

Jaką zawartość odtwarzacz zaciągnie z internetu (okładkę, fanart, opis) - czy wszystko muszę sam wrzucić ręcznie do folderu?

Nie wiem co robię źle:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dysku tworzysz folder FILMY do niego wsadzasz foldery z filmami (każdy film w osobnym folderze). Następnie każesz Mede8erowi przeskanować folder FILMY a nie każdy folderek z filmem który jest w środku. Nie wiem po co każdy film dodajesz do ulubionych i nie wiem dlaczego chcesz skanować każdy film pojedynczo. Skanuje się ogólnie folder filmy i już. Potem jak dodasz jakiś film do niego to znowu klikasz skanuj FILMY i znajduje ten dodany do którego pobiera odpowiednie informacje (te które już skanował opuszcza i nie pobiera ponownie wszystkich danych).

Co jest pobierane? Okładka, tło, opis, ocena filmu w formie gwiazdek.

Edytowane przez kantona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to takie proste, nie wiem czemu byłem pewien że trzeba skanować każdy folder oddzielnie zamiast zbiorczego z filmami.

Teraz działa i ma to sens!

Aż mi wstyd!

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy nie ma problemów z wyświetlaniem napisów do MKV 3D (SBS,OU itp)?

Obecnie mam LG BD660 i napisy są "rozjechane", nie do odczytu, w związku z czym poszukuję jakiegoś odtwarzacza.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć napisy w formacie srt idx do filmów 3d a nie samo srt.

Tzn? Piszesz o BD660 czy o Mede8er? Na BD660 próbowałem sub/idx i jakoś nie idzie. SRT/IDX nie próbowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Mede8er. Masz rację sub idx, nie srt idx. Lub sup ale takich playery nie czytają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowiedzieć jak skonfigurowac NFS. haneWin zainstalowany,ustawienia jak w instrukcji odtwarzacza a jakie ustawienia w Med800x3d? Na domyślnym IP 192.168.0.2 nie łączy się. Firewall Windows wyłączony.

Chyba, że ktoś ma jakiś inny sposób na płynne odtwarzenie klipów z wysokim bitrate (z lustrzanki Canon). Wolałbym odtwarzać po sieci a nie zgrywać na zewnętrzny dysk. Do środka pakować dysku też nie planuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory MED600x3D był dla mnie idealny ponieważ nie potrzebuję dysku, wszystko mam na NAS Synology w sieci Gigabitowej. Z tego co piszecie po sieci gigabitowej bez zawieszania obsługuje BD 3D (ISO/BDMV) + DTS-HD MA 7.1 i podawanie na amplituner.

Ale co z napisami w formacie .srt ? Zazwyczaj za pomocą PYMplayera wskazuję film i pobieram napisy w tym formacie. Niestety nie mam dostępu do windowsa i nie jestem w stanie konwertować ich by w 3D nie były dzielone na pół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory MED600x3D był dla mnie idealny ponieważ nie potrzebuję dysku, wszystko mam na NAS Synology w sieci Gigabitowej. Z tego co piszecie po sieci gigabitowej bez zawieszania obsługuje BD 3D (ISO/BDMV) + DTS-HD MA 7.1 i podawanie na amplituner.

Ale co z napisami w formacie .srt ? Zazwyczaj za pomocą PYMplayera wskazuję film i pobieram napisy w tym formacie. Niestety nie mam dostępu do windowsa i nie jestem w stanie konwertować ich by w 3D nie były dzielone na pół.

słuchajcie bo jutro wieczorem mam go odebrać, a tu zero odpowiedzi na ten temat... nikt nic nie wie na ten temat? Przecież spora część osób z tego wątka ma ten sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem na to uwagę ponieważ fajnie byłoby móc na końcu nazwy napisów dopisać sobie np. "pl" dla polskich napisów i "en" dla angielskich. Ale wtedy odtwarzacz już ich nie widzi:(. Ale jakoś to przeboleję.

Mam MED500x (starszą wersję Mede8er) i działa to właśnie tak jak piszesz. Zdziwiło mnie że w nowym modelu to już nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie bo jutro wieczorem mam go odebrać, a tu zero odpowiedzi na ten temat... nikt nic nie wie na ten temat? Przecież spora część osób z tego wątka ma ten sprzęt.

Nie oglądam 3D więc nie wypowiadam się na ten temat, pewnie jak i większość użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam sie do zakupu tego odtwarzacza i mam pare pytan.

1. Czy majac film 1920x1080 wyswietli mi go na calym ekranie vez pasow ?

2. Czy faktycznie sa problemy przy dzwieku dts hd master sa jakies trzaski przy zatrzymywaniu itp ?

3. Majac film 3d.mkv puszczam go normalnie i na 3d zmieniam dopiero w tv zy jakos inaczej ? I czy napisy nie sa rozjechane ? Obecnie na tv lg 47la740s klikam 3d i napisy ladnie wygladaja tak jak maja byc. Sciagniete napiprojektem.

4. Uruchamiajac napisy z oddzielnego pliku do filmu 3d otrzymam taki efekt jakna tym tv ? Chodzi mi o post kilka czy kilkanascie stron wczesniej ze napisy z oddzielnego pliku wygladaja jakby na obrazie a nie w obrazie. Odtwarzajac bezposrednio z tv efekt jest dla mnie ok sprawdze dokladnie wieczorem czy sa na czy w filmie bo nigdy nie zwracalem na to uwagi.

5. Jaki hub usb najlepiej kupic do tego odtwarzacza ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Właśnie zostałem posiadaczem Modelu 600 , wersja softu 3.0.1.

Wracając do wcześniejszych postów z opisem instalacji nowego firmware rozumiem , że w moim przypadku wrzucam od razu 3.0.2 bez bootloadera ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam sie do zakupu tego odtwarzacza i mam pare pytan.

1. Czy majac film 1920x1080 wyswietli mi go na calym ekranie vez pasow ?

2. Czy faktycznie sa problemy przy dzwieku dts hd master sa jakies trzaski przy zatrzymywaniu itp ?

3. Majac film 3d.mkv puszczam go normalnie i na 3d zmieniam dopiero w tv zy jakos inaczej ? I czy napisy nie sa rozjechane ? Obecnie na tv lg 47la740s klikam 3d i napisy ladnie wygladaja tak jak maja byc. Sciagniete napiprojektem.

4. Uruchamiajac napisy z oddzielnego pliku do filmu 3d otrzymam taki efekt jakna tym tv ? Chodzi mi o post kilka czy kilkanascie stron wczesniej ze napisy z oddzielnego pliku wygladaja jakby na obrazie a nie w obrazie. Odtwarzajac bezposrednio z tv efekt jest dla mnie ok sprawdze dokladnie wieczorem czy sa na czy w filmie bo nigdy nie zwracalem na to uwagi.

5. Jaki hub usb najlepiej kupic do tego odtwarzacza ?

Pozdrawiam.

1. Zależy od filmu. Jaki masz plik tak go wyświetli MED. To nie zależy w tym przypadku od playera a od filmu w jakim formacie jest nagrany

2. Od święta potrafi się to zdarzyć. Tak naprawdę w moim przypadku mam tylko jeden film gdzie mi się to przytrafiło. Można powiedzieć, że tematu nie ma.

3. Jest ok. Na TV musisz go złożyć chociaż w sumie u mnie na JVC to sam projektor to robi. Więc jest szansa duża, że nawet nie będziesz musiał nic robić.

4. Nom napisy są na obrazie. Czasem to dziwne ale innej rady nie ma.

5. Nie wiem ; ) nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy od filmu. Jaki masz plik tak go wyświetli MED. To nie zależy w tym przypadku od playera a od filmu w jakim formacie jest nagrany

2. Od święta potrafi się to zdarzyć. Tak naprawdę w moim przypadku mam tylko jeden film gdzie mi się to przytrafiło. Można powiedzieć, że tematu nie ma.

3. Jest ok. Na TV musisz go złożyć chociaż w sumie u mnie na JVC to sam projektor to robi. Więc jest szansa duża, że nawet nie będziesz musiał nic robić.

4. Nom napisy są na obrazie. Czasem to dziwne ale innej rady nie ma.

5. Nie wiem ; ) nie sprawdzałem.

Dzieki za odp. Czyli jak mam obraz bd .iso w 1920 x 1080 to pasow nie bedzie.

A jezeli mam napisy 3d juz w .iso bd ktos pisal ze wtedy sa poprawnie wyswietlane jakby w filmie. Ewentualnie mozna to podobno wmuxowac jaoims pr0gramem te napisy to prawda ? I czy faktycznie po optyku leca tylko tzw. "Rdzenie" a po hdmi juz caly dts hd ma ? I jeszcze jedno pytanko odnosnie jakosc obrazu bedzie taka sama jak puszczam film bezposrednio z tv czy med jakos modyfikuje ten obraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a powiedzcie jak to jest przy MED800x3D z podłączeniem WiFi

musi być ten dedykowany przez USB - czy można jakis inny wpiąć?

podpinaliście przez kabelek sieć czy kupowaliście kartę WiFi?

mam ze 3 karty WiFi USB i chętnie bym którąś wykorzystał zamiast zwiększać koszty niepotrzebnie

jestem prawie zdecydowany, wstrzymuje mnie tylko to połączenie bezprzewodowe - nie mam jak kablem przez pół mieszkania ciągnąć sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim odtwarzaczem.

Po obejrzeniu pliku wideo, pojawił mi się cały zielony ekran.

Wyłączam i włączam ponownie odtwarzacz i nic to nie zmienia. Podłączałem przez inny kabel HDMI, zmieniałem złącza w tv i dalej to samo.

Gdy tylko włączam odtwarzacz od razu wyskakuje zielony ekran i nic nie mogę z tym zrobić.

Ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak raz ale po odłączeniu i ponownym podłączeniu zasilania problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odłączenie zasilania nic nie daje , spróbował bym wgrać jeszcze raz Soft. Może pomoże.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - walnąć jeszcze raz soft przez "emergency procedure" a jeżeli to nie pomoże to odesłać na gwarancję albo zadać pytanie na forum mede8era.

BTW - do czego służy opcja AUTO FRAME RATE? (w ustawieniach obrazu)
Opis z instrukcji nic mi nie mówi :D

Było domyślnie włączone i tak zostawiłem ale lubię wiedzieć jaka opcja do czego służy.

Raz na kilka dni jak coś oglądam na dosłownie pół sekundy zniknie mi obraz (dźwięk puszczony optykiem nie zostaje przerwany). Czy to może być wina tej właśnie opcji AUTO FRAME RATE?

Edytowane przez kantona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgranie softu od nowa rozwiązało problem.

Mam nadzieję, że usterka nie będzie się więcej pojawiała, bo byłoby to dość uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem ten odtwarzacz i mam jedno pytanko. Jak rozwiazac problen braku dzwieku z youtuba ?? Oprogramowanie mam 3.0.1. A no i przy dzwieku dts hd na ampli nie pokazuje mi bit rate a np w dd jest napisane 640 czy tam 340kbps wiecie czemu tak sie dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiłeś parametry wyjściowe dla dźwięku w "medzie"? Zaktualizuj do najnowszego softu to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...