Skocz do zawartości
MEGA-TEST

LIVE VIDEO-TEST: Plazma Panasonic VT60

Rekomendowane odpowiedzi

Podswietlanie samsunga zostalo zmniejszone do minimum a czern byla porownywalna z panasem 50vt50 ktory stal po prawej. Po ustawieniu podswietlania jak dobrze pamietam do wartosci 42 (jak na innych tv) nie sprawialo przyjemnosci ogladanie przy zgaszonym swietle' oczy same zaczely sie przymrozac he he.

Jedna uwaga, telewizory plazmowe nie mają podświetlenia. W modelach Samsunga jest jednak suwak "podświetlenie" i reguluje on modulację impulsów sterowania matrycy. Nie wpływa on jednak na poziom czerni, więc nie ma znaczenia jak będzie ustawiony do porównania, a to, że przy wysokim ustawieniu telewizor raził po oczach to akurat dobra cecha - będzie lepszy za dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego i całej masy testów i opinii na forach wychodzi mi jeden wniosek. Najlepszym wyborem z całej gamy plazm Panasonica jest GT60.

Ma szybszy procesor od ST, co przekłada się na płynniejszą pracę home screena oraz przede wszystkim niższy input lag tak jak w VT.

Z drugiej strony jest nieco ciemniejszy od ST ale jaśniejszy od VT, bo jego filtr pochłaniający promienie światła nie jest aż tak agresywny jak w VT. Dodatkowo nie ma szyby, która w VT generuje czasem dziwne efekty odbić itd.

Jest jeszcze jedna poważna zaleta dla wielu z nas: model GT60 nie posiada chłodzenia wiatrakami, a VT ma dwa i niektórzy z bardziej wyczulonym słuchem narzekają na szum, zwłaszcza przy powieszeniu tv na ścianie (powietrze jakoś się odbija).

Nie wspominam już o cenie, GT60 można mieć za 6000 bez złotówki (sklepy euro). Wszystko to niestety pod jednym warunkiem: nie potrzebujemy tv większego niż 50" bo GT60 większych niestety nie ma, pewnie dlatego by nie zagrozić zbytnio sprzedaży serii VT.

EDIT: zapomniałem jeszcze o trybach THX, które są w GT i VT, a brakuje ich w ST, ale to akurat można załatwić kalibracją, która i tak da lepszy efekt niż jakiekolwiek tryby fabryczne.

Edytowane przez spoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te same przemyślenia, z tym, że wybrałem ST60 ze względu na cenę. Tak już jest, że trzeba czasem wybrać coś pomiędzy. Ale z tego co czytałem i widziałem ST nie jest tak daleko w tyle, a w pewnych aspektach ( jasność ) ma przewagę nad droższymi braćmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem ST tylko ze względu na dostępność w tym okresie casu, ale dokładana anliza pokazuje że najlepiej brać GT :-) i zaczynam myśleć czy jednak nie zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te same przemyślenia, z tym, że wybrałem ST60 ze względu na cenę. Tak już jest, że trzeba czasem wybrać coś pomiędzy. Ale z tego co czytałem i widziałem ST nie jest tak daleko w tyle, a w pewnych aspektach ( jasność ) ma przewagę nad droższymi braćmi.

A po co ci większa jasność np. oglądając wieczorem ? W plazmach jest lepiej jak nie ma takiej jasności bo widać za bardzo to migotanie i niech nikt nie zaprzecza że tego nie widzi, bo może ma problem ze wzrokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie oglądam tylko wieczorem, wiec? Jak mogę mieć jaśniej w dzień, to czemu mam wybrać super hiper czarny na wieczór? To się nazywa "pójście na kompromis"...

Co do migotania, to jest i ja to widzę, ale mnie to jakoś nie męczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Roman38 z ta biela to sie chyba nie tylko Ty i ja zaskoczylem, bo moze w testach i na ansi zt jest ciemniejszy ze wzgledu na zastosowanie filtra ale ta biel na zt byla widocznie bielsza, czystsza. Mozne nie taka roznica jak w samochodach na ksenonach i normalnych zarowkach ale byla widoczna nie tylko dla mnie. Wszystkie tv byly skalibrowane pod zaciemnione pomieszczenie w ktorym byl wystawione. Zaden z tv nie byl przyciemniony lub rozjasniony, no oprócz samsunga he he, zaraz odniose sie do tego w odpowiedzi Mackowi.

Macku jakkolwiek nie nazywa sie rozjasnienie matrycy, panelu itd np w samsungu to regulacja tego ustawieni akurata miala wplyw na jakosc czerni w f8500

No chyba ze sa rozne definicje czerni? Dla mnie czern ma byc czarna a detale maja byc nadal widoczne, tak jak bylo to naprzyklad w modelu zt i vt. Nawet na tablicy ansi czrny to czrny a nie rózne odcienie czarnego. Zauwazalne różnice byly na filmach.

Zeby detale w czerni byly widoczne poziom modulacji impulsów sterowania matrycą w samsungu musial byc ustawiony w takiej pozycji jakiej byl pierwotnie ale w scenach wymagajacych duzego kontrastu od tv to jasne obrazy walily po oczach, a ja w tej czesci pokazu siedzialem na wprost f8500

Dlatego prowadzacy pokazal nam ze mozna zejsc z " jasnoscia" aby biel nie walila po galach ale znikly niestety detale w czarnych czesciach obrazu.

Jak kto szuka plazmy na dzien to moze lepszym rozwiazaniem bedzie wlasnie samsung f8500, ciekawym porownaniem w tym momecie moglo by byc bezposrednie zestawienie st65 i f8500 skoro sa tak jasne i zapuszczenie tego samego materialu do testu aby stwierdzic czy samsung daje po galach czy nie.

Nawet lepsza plynnosc obrazu w 50hz w samsung, ani 4 core i samsung smart nie skusila by mnie do wydania ok. 3000£ na ten tv skoro mam tansze st czy gt a napewno nie mozna go wogole porownac z vt.

Krotko o kalibracji jeszcze.

Pokazano roznice na modelu vt, tv z ustawieniemi po kalibracj z neta i po kalibracji z pomieszczenia testowego i chyba nie musze pisac ze nawet slepy by ja zauwazyl he he

Edytowane przez Tommaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tommaz , piszesz.....bo moze w testach i na ansi zt jest ciemniejszy ze wzgledu na zastosowanie filtra ale ta biel na zt byla widocznie bielsza, czystsza. Mozne nie taka roznica jak w samochodach na ksenonach i normalnych zarowkach ale byla widoczna nie tylko dla mnie. Wszystkie tv byly skalibrowane pod zaciemnione pomieszczenie w ktorym byl wystawione. Zaden z tv nie byl przyciemniony lub rozjasniony.......Może to też była kwestia wygrzania/przebiegu ZT/VT ?, wspominali o tym podczas pokazów ile grały godzin oba modele przed kalibracją albo jak miały ustawione jasność panelu na min czy mid ?Fakt że ten filter bez tej przerwy może nie tłumić tak emisji światła dlatego wydaje się biel czystsza(bardziej biała).Tu w poście #195 ktoś walnął fotki http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/1778219-tps-meetup-part-3-a-7.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to wybrałeś bardzo zły temat bo raczej nie jest on związany z twoim modelem. Po drugie mógłbyś podać więcej szczegółów? Nie działa bo może go nie włączyłeś :P Podaj więcej info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 50vt60 już dłuższy czas, wszystko ładnie pięknie ale jak wchodzę w przeglądarkę i włączam jakiś film np, na cda, wszystko się włącza i leci ale po 5min wyskakuje komunikat ze nie może wyświetlić strony i się wyłącza, czy to jest normalne? proszę o odpowiedz, albo podpowiedz

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...