Skocz do zawartości
goompas

HTPC i domowy serwer w jednym

Rekomendowane odpowiedzi

a czy jest sens dołożyć i zamiast g2020 (210zł) wziąć i3 (420zł) lub i5 (650zł)

czy przy grafice 7750 to w ogóle ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens jest o ile wykorzystasz to do czegoś.

Pytasz zapewne o gry ...? Do gier najważniejsza jest grafika. G2020 powinien wystarczyć.

Chociaż oczywiście wszystko zależy od tego jakie gry lubisz.

Porządne RPG'i w których sterujemy armią postaci mają większe wymagania dotyczące procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak rozwiązałeś kwestię sterowania?

masz jakiegoś pilota typu imon? czy jednak klawiatura bluetooth albo aplet na androidzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chińską bezprzewodową klawiaturkę Rii I8 (ma touchpada).

Poczytaj sobie o niej i pooglądaj w pierwszym poście w temacie "MK808 - mini recenzja 2" w dziale Androidowym.

Właśnie coś przeczytałem:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-a4-4000-trinity-specyfikacja-wydajnosc-cena-ukladu.html

Tania dwurdzeniówka z porządną grafiką. TDP 65W i cena porównywalna z Intelem. Hmm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy procek g2020 ze standardowym wentylem w ogóle się zmieści w obudowach wysokich na 9cm

np. Chieftec FI-01B-200W ?

Bez problemu. Nie chce mi się teraz rozkręcać budy, ale z tego co pamiętam to ten wentyl ma ok. 5-6cm wysokości.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-a4-4000-trinity-specyfikacja-wydajnosc-cena-ukladu.html

Tania dwurdzeniówka z porządną grafiką. TDP 65W i cena porównywalna z Intelem. Hmm ...

Raczej mało realne aby klausowi przypasiła jego wydajność skoro na sporo lepszy A10 kręci nosem i szuka lepszej alternatywy :)

A Celeron G1610 / Pentium G2020 w połączeniu z HD7750 zje na śniadanie tego A4 4000 + HD7750 z uwagi na sporo słabsze cpu tego drugiego.

Z kolei jak kogoś nie interesują gry to osobiście dopłaciłbym te kilka dyszek do A6 5400K, który poradzi sobie z BD 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli miałbym brać coś gotowego, który z poniższych najlepiej uciągnie xbmc na linuxie, włączony 24/7 ?

http://www.ceneo.pl/13490893#tab=spec

http://www.ceneo.pl/21147661#tab=spec

http://www.ceneo.pl/23293849#tab=spec

Do tego będzie chodziło repozytorium używane sporadycznie i www na własny użytek.

A może coś innego, bo to jest za słabe/za mocne?

Nie ukrywam, że szukam gotowego zestawu, bo ostatni raz komputer składałem 10 lat temu. Chyba, że ktoś będzie na tyle dobry i rzuci zestawem do 1500.

Edytowane przez goompas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zapomnij o Atomach. To bardzo kiepskie procesory. Pierwszy zestaw do odstrzału.

W ogóle to procesory AMD nie są demonami szybkości jeśli chodzi i sam procesor

Za cenę 1000 zł to możesz mieć np:

- płyta ITX na złączu 1155 (ważne aby miała USB 3.0 i SATA3) ... 200-300 zł

- procesor np: Intel G650 ... 250 zł

- RAM: 4GB DDR3 1333MHz ... 100 zł

- jakiś dysk SSD np. Kingston V300 60GB .... 240 zł

- obudowa ITX z zasilaczem .... 200 zł

I to będzie zestaw o 100% lepszy niż dowolny z tych które przedstawiłeś.

Dokup sobie dysk 2TB na magazyn danych i bądź szczęśliwy :)

Możliwości kombinacji jest wieeeeeeele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@goompas

no wg mnie to są straszne sh..y jak na ich cene i moc.

wiele firm złoży ci to co będziesz chciał - np. komputronik,proline,znak i pewnie wiele innych firm także - koszt max 30-50zł a może i za darmo jak wszystkie komponenty weźmiesz z jednej.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

z małych obudów jest fajna ta: Antec ISK110 z zasilaczem 90w o wysokiej sprawności

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/antec-isk110-vesa-obudowa-mini-itx-cena-specyfikacja.html

i np procek a10-5700

tylko czy ona uciągnie proc o tdp 65w + jakiś dysk twardy?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie z innej beczki.

Jak wezmę płytę z usb 3.0 a obudowa nie ma usb 3.0 tylko 2.0 tzn, że albo sam sobie dorobię coś i wypuszczę usb 3.0 albo nie będę miał?

Czy usb 3.0 wychodzi w płycie z tyłu razem z innymi portami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość płyt z USB 3.0 ma je wyprowadzone na złączu z tyłu (jedna albo dwie sztuki). Oczywiście są też dodatkowe do samodzielnego wyprowadzenia z płyty.

AMD na domowy serwer raczej nie polecam. Jeśli chodzi o sam procesor to ustępują sporo Intelom.

Fakt mają dużo lepszą kartę graficzną ale do domowego serwera to się raczej nie przydaje :)

Zasilacz 90W może nie wystarczyć na procesor TDP 65W.

Jeśli podłączymy parę rzeczy po USB to może się okazać, że mocy zabraknie.

Zalecam przynajmniej 120W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zestaw się nada.

Najważniejsze kwestie które należy rozważyć:

- grasz czy nie? I czy to jest dla ciebie istotne?

- chcesz ładny i cichy zestaw czy ważniejsze żeby był tani w zakupie?

To determinuje wszystko.

Im bardziej wypasiony zestaw tym większa moc potrzebna ... tym głośniejszy albo droższy do "wygłuszenia".

Rany temat rzeka ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym myślałem, że grać nie zamerzam a to będzie chyba trochę przerost formy nad treścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja też jak składałem chciałem odpowiednie wielkości sprzętu (wysokość definiowana przez półkę w której stało i ówczesny brak konsoli). Aktualnie parametry się zmieniają bo sprzęt ląduje w szafie więc przesiadam się na zwykły komp bez obudowy HTPC. Miałem kiedyś mniejszą i to stanowiło problem bo jak napchasz w małą przestrzeń dużo "gratów" to może się zrobić "ciepło". Aktualnie w tej konfiguracji jest optymalnie. Zawsze można olać dedykowaną grafe i używać zintegrowanej ale komfort z grania - żaden :)

Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Dziś grać nie chcesz a jutro się może okazać że jak chcesz lekko rozbudować i nie ma opcji i musisz wymieniać komponenty. Ja szedłem w rozwiązanie kompromisowe. Szybkie i wydajne a zarazem z możliwością dalszej rozbudowy.

Edytowane przez BrinX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie o to chodzi, że nie chcę. Do grania mam osobny stacjonarny PC.

Edytowane przez goompas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem minix neo x5 jako HTPC i jest super. Cichy (bez wentylatorów), wydajny - procesor dual core 1,6GHz, pamięć flash 16GB z możliwością podpięcia bezpośrednio dysku do 3TB (ja mam 700MB i hula bez problemu). Cena 360 pln, aha i wyjście optyczne audio. Możesz zainstalować na nim XBMC ja nie czuję trakiej potrzeby bo wolę uruchamiać bardziej specjaliwzowane aplikacje jak mx player dla video czy spotufy dla audio. Ma też bluetooth, wifi, złącze ethernet i całą księgę możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz spróbuj odtworzyć na swoim Minix'ie film ze "grubą" ścieżką dźwiękową, albo nagrany z przeplotem (50i), albo z nietypowym kodekiem ...

Android nie nadaje się jako media player a tym bardziej jako domowy serwer.

Kolega właśnie o to pytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie może jak jest ze standardowymi wentylatorami do g2020/i3/i5 ?

wszystkie mają taki sam - potencjalnie słaby wydajnościowo i głośny?

i jaka jest jego wysokość - w obudowie do której się skłaniam pisze że na wentylator jest 78 lub 82 mm - standardowy się zmieści?

ewentualnie jaki niestandardowy warto by kupić - dla ciszy i pewnie zwiększonej wydajności (np. jakby się wzięło procek i5) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe Shuriken'a można kupić za około 130 zł.

Ale dobra rada. U mnie w obudowie HTPC (wysokość 7.5 cm) chodzi box'owy wentylator z procesorem I3-2100T z TDP 35W.

Jest praktycznie niesłyszalny.

Więc nie udziwniajcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...