Skocz do zawartości
TechnoDream

3DSubtitler - Napisy3D (Tutorial)

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam krótki tutorial jak przerobić napisy pod filmy 3D z system SBS i OU

Program 3DSubtitler jest darmowy i można go znaleźć w google.

Tutorial na dzień dzisiejszy przeznaczony jest bardziej dla użytkowników korzystających z USB w TV, bo jeśli chodzi o odtwarzanie filmów 3D na komputerze w większości playerów nie ma już z tym problemów. Do odtwarzania filmów na komputerze polecam program GOM Player. Program odtwarza dowolne naspisy txt i przerabia automatycznie do Systemu 3D

Tutorial 3DSubtitler:

1.Instalujemy program

2. Uruchamiamy (w przypadku problemów z uruchomieniem na systemach windows 7 instalujemy najnowszą Jave java.com: Java + You)

3.Musimy posiadać napisy srt do danego filmu, program 3DSubtitler nie obsługuje plików txt !

4. Napisy srt najlepiej wrzucić do folderu z filmem i nadać im taką samą nazwę jak film

4. Konfigurujemy według poniższego obrazka

58198_10151425036861639_967266978_n.jpg

1. Ładujemy plik srt z napisami

2. Ładujemy plik path programu (znajduje się w folderze programu. Nazwa pliku BDSup2Sub)

3. Ładujemy napisy do podglądu

4. Rozmiar Czcionki

5. Wybieramy kodowanie

6. Wybieramy system 3D naszego filmu SBS/OU

7. Język

8. Kolor czcionki

9. Pozycja napisów (Tutaj ustawiamy według naszych potrzeb Nie sugerować się obrazkiem !)

10. Podgląd napisów jak będą wyglądać po przerobieniu. Do wyboru format 16:9 i 21:9

11. Zapisujemy ustawienia programu

12. Konwertowanie/Start

Ustawienia nieponumerowane zostawiamy bez zmian. Gdy program skończy konwertować napisy, plik srt zostanie automatycznie zamieniony na wcześniejszy, który ładowaliśmy w punkcie pierwszym.

Odpalamy film w playerze który obsługuje pliki srt lub USBTV i cieszymy się napisami 3D

W razie problemów zapraszam na GaduGadu 1208596

Moje Tematy

3D - Usuwanie bocznych pasków (Tutorial)

Gom Player - Filmy z napisami 3D (Tutorial)

3DSubtitler - Napisy3D (Tutorial)

Filmy 3D na komputerze (Tutorial)

Filmy 3DBluray iso (Tutorial)

wymoderowano

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być poradnik do odtwarzania filmów 3D, SBS i OU

bez natywnego wsparcia napisów dla materiału 3D to format

docelowy napisów powinien być chyba ustawiony na VobSub idx/sub

a nie ponownie SRT.

Bo jeśli TV czy Media Player ma wsparcie dla napisów w materiale 3D

to nie potrzeba przerabiać 3DSubtitler.

Jak się ustawi format docelowy napisów VobSub idx/sub

to większość Media Playerów, TV, które nie mają wsparcia dla napisów

w materiale 3D będzie poprawnie wyświetlać napisy.

http://hdtvpolska.com/topic/30201-jaki-odtwarzacz-multimedialny/#entry303517

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupic odtwarzacz OPPO BDP-93/95 z odpowiednim firmware, nagrać plik z iso 3D na twardy dysk podłączony do OPPO a obok podłozyć plik z napisami srt o identycznej nazwie jak plik z obrazem. I hula.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DUNE 3D robi to samo za 1200 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DUNE 3D robi to samo za 1200 pln.

Nie byłbym taki pewien. Z ciekawości wrzuciłem na dysk Transformers 3 3D iso w ten sam katalog wrzuciłem napisy srt i jest lipa. Dune widzi tylko napisy które są w filmie.

Zmiana w Dune napisy zewnętrzne lub wewnętrzne nic nie daje.

Może wiesz coś czego ja nie wiem.Żaden plik położony obok iso nie będzie czytany. Dune go widzi ale nie połączy go z iso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki player ? czy nazwa srt jest identyczna jak ISO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ponawiam pytanie, czy ktoś zna metodę dołączenia napisów PL do filmu 3D, nagranego w formacie BD3D ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pewna metoda, czyli reauthoring np. w programie scenarist. Dość żmudna ale w miarę przystępna, jeśli robimy remux (bez menu itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego TechnoDream ,dziękuję ,że na naszym forum bezinteresownie dzielisz się swoją wiedzą bo na pewno komuś się ona przyda. Krótko zwięźle i na temat bez udziwnień BRAWO !. Mam nadzieję ,że nie zwracasz uwagi na co niektóre komentarze (również w innych tutorialach) bo tutaj "najazd szwedów " jest już tradycją. Dzięki i czekam na więcej.

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Tutorial. Szacunek za włożoną pracę i chęć pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tutoriale to twoja specjalność to może zdradzisz tajemnicę jak dodać napisy do filmu BD3D...

Rozumiem, że chodzi ci o filmy 3D blurayiso odpalane na kompie? Hmm w moim przypadku jeśli decyduje się na taki format to raczej stawian na to że plik iso ma w sobie w menu polskie napisy wystarczy tylko że w programie np Total Media wybiore z menu opcje napisy i nie mam z tym problemów. Jeśli bluray nie posiada polskich napisów to niestety jest problem.

Albo musisz przerabiać caly obraz z dodaniem własnych napisów do menu co napewno jest czasochłonne, albo w programie w którym odpalasz film możesz sprubować dodać osobno przerobione napisy3D srt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi ci o filmy 3D blurayiso odpalane na kompie? Hmm w moim przypadku jeśli decyduje się na taki format to raczej stawian na to że plik iso ma w sobie w menu polskie napisy wystarczy tylko że w programie np Total Media wybiore z menu opcje napisy i nie mam z tym problemów. Jeśli bluray nie posiada polskich napisów to niestety jest problem.

Albo musisz przerabiać caly obraz z dodaniem własnych napisów do menu co napewno jest czasochłonne, albo w programie w którym odpalasz film możesz sprubować dodać osobno przerobione napisy3D srt.

niestety NIE. interesuje mnie BD3D na odtwarzaczu zewnętrznym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprubować dodać.

Co to jest ten sprubować?

Edytowane przez wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...