Skocz do zawartości
alan242

Sony pokazało PS4: będzie tańsze od Xbox One, bez restrykcji na używki i online

Rekomendowane odpowiedzi

Cena, ceną ale jakiej pojemności dysk w środku?

Specyfikacja z amazon.com:

Official PS4 specifications:

Main Processor:
Single-chip custom processor
CPU: x86-64 AMD 'Jaguar' 8 cores
GPU: 1.84 TFLOPS, AMD next-generation Radeon™ based graphics engine

Memory:
GDDR5 8GB

Hard Disk Drive:
Built-in

Optical Drive (read only):
BD 6xCAV
DVD 8xCAV

I/O and communication:
Super-Speed USB (USB 3.0)
AUX
Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)
IEEE 802.11 b/g/n
Bluetooth® 2.1 (EDR)

AV output:
HDMI
Analog-AV out
Digital Output (optical)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 GB Hard Drive - The PlayStation 4's hard drive will be upgradeable similar to how the PS3 is currently set up.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia (zaraz się dokończy upload na YT). Sorry za Knaka ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tego co powiedziałeś o PC, to przyznaję Ci rację, jednak na PC za 1.700 zł również szaleństwa nie będzie :)

Za konfigurację do grania na ultra trzeba dzisiaj wyłożyć około 4.000 zł (i aby te 2-3 lata jeszcze w miarę dobrze się grało).

Wrażenia na pewno niezapomniane z targów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 4000 to chyba w przypadku jak włożysz 2 karty graficzne typu hd7950.

tylko wtedy nowe konsole zaliczają totalny nokaut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRIVECLUB

5z7x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killzone: Shadow Fall w 30fps i maksymalnie 24 przeciwników na ekranie. Czy to jest to na co czekamy przy next gen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - ale to jest cena jaką płacisz kupując - relatywnie - tanią konsolę

NIKOGO dzisiaj nie stać na to aby opracowywać własną konstrukcję od A do Z a wydajne komponenty- kosztują...

Przypominam że PS2 i PS3 kosztowały w dniu premiery 50% więcej niż dzisiaj przyjdzie nam zapłacic za PS4

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - ale to jest cena jaką płacisz kupując - relatywnie - tanią konsolę

NIKOGO dzisiaj nie stać na to aby opracowywać własną konstrukcję od A do Z a wydajne komponenty- kosztują...

Przypominam że PS2 i PS3 kosztowały w dniu premiery 50% więcej niż dzisiaj przyjdzie nam zapłacic za PS4

Mam wrażenie, że jak ktoś chce dobrej grafiki i średniej ceny to wejdzie w PS3 / X360. Konsole w dobie debiutu są skierowane głównie dla hardcorowców a oni są w stanie zapłacić wiele bo to konsola nie na 3 lata a na wiele lat i kurczę musi starczyć. Xa odbiorę bo idzie z Amazonu ale zaczynam się zastanawiać czy PS4 będzie mi potrzebne na start... wkurza mnie to, że taki Killzone będzie w 30 klatkach. NO KURDE.... Jeszcze Drive w 30 bo nie jest to wcale pewne, że 60 i ja dziękuję...

To już chyba ....nie aktualne ?

No nie ; ) ale jak było to samo Sony takie coś zrobiło hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - czasy gdy konsola miała starczyć na "wiele lat" odeszły w niebyt. Dzisiaj nie ma na to szans !

Rynek GPU oraz handheldów galopują na dobre. W latach 80-ych możliwe było opracowanie konstrukcji która starczała - spokojnie - na 10 lat. To był NES

PS1 i PS2 utrzymały się przez 7 lat ale PS3 ledwo dociągła do tych 6 lat

Dzisiaj - w dobie PC-console - producenci mogą (i powinni) wypuszczać możliwie niedrogi sprzęt ale co np. 3 lata, wstecznie kompatybilny.

Powinna to być zatem systematyczna ewolucja platformy - dokładnie tak jak to ma miejsce w wypadku iPAD'a. Co roku nowy model, wsteczna kompatybilność itd

Snucie wizji o 6-7 letnim cyklu życia dla PS4 jest wg mnie raczej niedorzeczne, ponieważ możliwość tego sprzętu za 4 lata będą miały ówczesne tablety.a które solidnie modgryzacją growy biznes. Oczywiście, można narzekać na sterowanie itp. ale np. taki Logitech zapowiedział opracowanie dedykowanych kontrolerów do gier ..... A to już jest na prawdę poważne zagrożenie dla Sony, M$ i Ninny

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda też na to, że wszyscy czekają, czy raczej oczekują "niewiadomo czego" a początek tj. pierwsza generacja gier niczym nas raczej nie zaskoczy.

Dopiero po drugiej generacji można się czegoś więcej spodziewać. No, ale te 30fps to myślałem, że to już przeszłość i wszystko na next-gen w standardzie będzie latać w 50/60fps.

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a x1 po co ci na start?

poza tym krążą plotki że x1 będzie tylko 2 razy szybszy niż wii u

http://www.ign.com/boards/threads/the-xbone-can-only-push-800-900-gflops-wii-u-can-push-400-500.453084035/

to już by była katastrofa z tymi nextgenami

Już go zamówiłem z Amazona więc nie będę odwoływał.

Właśnie poszła wiadomość, że DriveClub przełożony na 2014. O jaaaaaaaaaaaaaaaa : / Ja chcę na start wyścigi w nowej oprawie. Pozostaje tylko Forza 5. Killzone w 30fps mnie wkurza... też nie ma pewności jaki będzie yh. Ale się zaczyna dziać... nie fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba zrezygnuje z preordera chyba że dadzą jakiś bundle w rozsądnej cenie.

zamiast tego potencjalnego badziewia DriveClub (racer społecznościowy? wtf) może jakaś wersja Gran Tourismo 6 choćby okrojona wyszła.

dotąd chyba nie chcieli robić sobie konkurencji ale teraz wychodzi że Forza Rulez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyścigi to i tak DriveClub pewnie nie byłby większą konkurencją dla Forzy :) Podobno wczoraj Sony podało oficjalną cenę PS4 - 1799 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 4000 to chyba w przypadku jak włożysz 2 karty graficzne typu hd7950.

tylko wtedy nowe konsole zaliczają totalny nokaut.

Chyba nauczyłem się cytować :) Proszę mi powiedzieć konkurencja od GeForce dla tej karty co podałeś to będzie jaki model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś był to gtx670 a obecnie najbliższy pod względem wydajności i ceny chyba będzie gtx760 bo 770 to jednak sporo drozej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Sony podało cenę tylko Ultima coś tam na fejsie nabazgrała

Cenę 1790 od samego początku podawało Euro AGD.

jedni i drudzy zapewne stosują prosty przelicznik euro/zł na podstawie tego co Sony ogłosiło na E3.

Tym nie mniej, cieszę się że załapałem się na promocję w Saturnie w ramach której sprzęt dostanę stówę niżej :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny jeszcze nie ma ale trudno spodziewać się czegoś mocno innego od 1799 ;D Trochę to nie fair, że preordery mamy od dłuższego czasu, człowiek sie napalił na takie szlagiery a w tym momencie myślę, że wielu ze 100zł w ręku zastanawia się czy słusznie zrobiło na ten moment - także w obliczu konkurencji, która została zjechana na maxa swego czasu...

Ja już raczej podjąłem decyzję i wchodzę tylko w Xa (preordera mam za 1zł z Saturna w promo więc przeżyję ;) ). Chyba, że mi Forze anulują to zostaję przy PeCe forkej ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obliczu tego z czym PS4 wchodzi na premierę- wcale się ni dziwię...bo nie ma NIC

Powiem więcej- premiera PS4 jest z tego punktu widzenia jeszcze słabsza niż premiera WiiU (po odliczeniu multiplatformerów dostajemy tylko Knacka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRIVECLUB

5z7x.jpg

Po tym co zobaczyłem na IFA to się nie dziwę, że muszą to dopracować. Teraz już wiadomo, że to nie był przypadek. To "nie wyglądało" w dobie tego co obecnie można wyciskać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...