Jump to content
Gmeru

Systemy kina domowego Sony: nowe wzornictwo, wspaniały dźwięk i łączność

Recommended Posts

NewsZestawy kina domowego z funkcją interpolacji do formatu 4K i możliwością strumieniowego przesyłania muzyki po prostym zetknięciu urządzeń.

displaymediaashx.jpg

  • Nowa stylistyka inspirowana wzornictwem „Sense of Quartz” nowych telewizorów BRAVIA
  • Interpolacja do formatu 4K pozwalająca na oglądanie filmów z nośników Blu-ray Disc™ w jakości wyższej niż HD
  • Czyste, szczegółowe brzmienie głośników z cieczą magnetoreologiczną
  • Strumieniowe przesyłanie muzyki po jednym przyłożeniu do zestawu smartfona albo tabletu
  • Nowy tryb „futbol” pozwalający czuć się jak na stadionie


Nowe zestawy kina domowego Blu-ray Disc™ i zestawy głośnikowe w formie listwy firmy Sony niosą zapowiedź jeszcze lepszych wrażeń audiowizualnych w domu.
Tegoroczne modele zwracają uwagę doskonałą jakością dźwięku, łatwością podłączania innych domowych urządzeń oraz znakomitą współpracą z różnymi serwisami internetowymi. Śmiało można polecić je każdemu, kto szuka funkcjonalnego zestawu kina domowego albo niedużego i stylowego zestawu głośnikowego w formie listwy – zwłaszcza że ich wygląd nawiązuje do subtelnego, jedynego w swoim rodzaju wzornictwa „Sense of Quartz”, będącego znakiem rozpoznawczym tegorocznej serii telewizorów BRAVIA.

37916161.jpg

4K: obraz lepszy niż w High Definition
Obraz 4K ma czterokrotnie większą rozdzielczość od materiałów Full HD. Jest przez to tak realistyczny, że wieczory przed telewizorem staną się równie atrakcyjne jak wyjścia do kina. W rezultacie posiadana kolekcja nośników Blu-ray Disc™ nie straci nic ze swojej atrakcyjności nawet po wymianie obecnego telewizora na model 4K.

56089228.jpg

Przyjemniejsze w odbiorze, niesamowicie czyste brzmienie

Dla jakości seansów w kinie domowym Blu-ray pierwszorzędne znaczenie ma mocny, czysty dźwięk. W nowych zestawach Sony o jego najwyższą jakość – przejawiającą się w szczegółowych dialogach, bogatym basie i czystszym brzmieniu muzyki – troszczą się smukłe, stylowe głośniki, w których producent wykorzystał technologię cieczy magnetoreologicznej, opracowaną pierwotnie przez NASA na potrzeby programów kosmicznych. Dodatkowo, nowo opracowane głośniki efektu przestrzennego bezprzewodowo odbierają sygnały z jednostki centralnej, eliminując tym samym z widoku plątaninę kabli.

49083062.jpg

Tryb „futbol”: akustyka wprost ze stadionu

Dzięki nowo opracowanemu trybowi „futbol” fani sportu oglądający mecze i inne imprezy sportowe w domu mogą się nimi emocjonować równie gorąco jak na stadionie. Zestaw kina domowego zawiera bowiem dane o akustyce jednego z brazylijskich stadionów piłkarskich, które można wykorzystać do błyskawicznego wytworzenia identycznego pola dźwiękowego we własnych czterech ścianach. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a urządzenie wyciszy głos komentatora, pozwalając skupić się na samej akcji – i czuć się, jak na trybunie. Nowe tryb doskonale sprawdza się również przy oglądaniu sportów motorowych, rozgrywek tenisowych i wielu innych dyscyplin.
Jedno dotknięcie – i słuchasz muzyki ze smartfonu lub tabletu

Smartfon z systemem Android albo tablet z technologiami NFC (Near Field Communication) i Bluetooth® można w bardzo prosty sposób połączyć z nowymi zestawami kina domowego Sony. Wystarczy dotknąć nim zestawu kina domowego lub zestawu głośnikowego, a oba urządzenia natychmiast wykorzystają technologię NFC do nawiązania połączenia Bluetooth® – bez wybierania ustawień i wykonywania procedury parowania. Dalej pozostanie już tylko słuchać czystego dźwięku przesyłanego bez żadnych przewodów.
Co więcej, dla zapewnienia optymalnego brzmienia dźwięk przesyłany przez łącze Bluetooth® jest optymalizowany przez system Digital Music Enhancer, który dzięki wykorzystaniu szeregu technologii audio przywraca wysokie częstotliwości zanikające podczas kompresji plików muzycznych.

62636572.jpg

75149690.jpg

Technologia Wi-Fi: jeszcze więcej źródeł rozrywki

Wbudowana technologia Wi-Fi umożliwia łączność z innymi domowymi urządzeniami oraz z najróżniejszymi serwisami internetowymi. Dzięki niej można na przykład przesyłać strumieniowo film HD z podłączonego do sieci komputera i cieszyć się doskonałą jakością dźwięku reprodukowanego przez głośniki telewizora albo kino domowe.

62425642.jpg

TV SideView – i wszystko pod kontrolą

Do sterowania zestawami kina domowego można używać tabletu lub smartfona z zainstalowaną darmową aplikacją TV SideView, dostępną w wersji na urządzenia z systemem Android i iOS. Aplikacja umożliwia przeglądanie programu telewizyjnego, przeszukiwanie Internetu i poznawanie dodatkowych materiałów związanych z oglądanym filmem Blu-ray Disc™ albo audycją telewizyjną.
Nowe zestawy kina domowego Sony i zestaw głośnikowy w formie listwy HT-CT660 pojawią się w Polsce w maju 2013 r.

Nowe kino domowe Sony: najważniejsze informacje

BDV-N9100W: zestaw kina domowego

• Moc wyjściowa 1000 W
• 5.1 kanałów dźwięku przestrzennego
• Bezprzewodowe tylne głośniki
• Głośniki z cieczą magnetoreologiczną
• Odtwarzacz Blu-ray Disc™ Full HD 3D/2D / odtwarzacz DVD
• Odczyt z zewnętrznego twardego dysku
• Bluetooth® i NFC
• Sony Entertainment Network (w tym strumieniowa transmisja na żywo / 3D)
• Wi-Fi
• Zdalne sterowanie TV SideView
• Interpolacja do formatu 4K
• TRILUMINOS Colour

BDV-E6100: zestaw kina domowego

• Moc wyjściowa 1000 W
• 5.1 kanałów dźwięku przestrzennego
• Odtwarzacz Blu-ray Disc™ Full HD 3D/2D / odtwarzacz DVD
• Bluetooth® i NFC
• Sony Entertainment Network (w tym strumieniowa transmisja na żywo / 3D)
• Wi-Fi
• Zdalne sterowanie TV SideView
• TRILUMINOS Colour

HT-CT660: głośnik w formie listwy z systemem dźwięku przestrzennego

• Moc wyjściowa 330 W
• Wirtualny, 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny S-Force PRO Front Surround 3D
• Bluetooth® i NFC
• Aktywny subwoofer bezprzewodowy
• 3 wejścia HDMI / 1 wyjście HDMI
• Luksusowo wyglądająca, sześciokątna sylwetka

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko ładnie pięknie na zdjęciach. Ale jak jest z jakością dźwięku? Nie dość, że to małe, to jeszcze kabli nie ma? Pewnie będzie zrywać połączenie co 5 minut. No chyba, że się pozytywnie zaskoczę i będzie się tego dało słuchać. Podali już jakieś ceny orientacyjne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"system Digital Music Enhancer, który dzięki wykorzystaniu szeregu technologii audio przywraca wysokie częstotliwości zanikające podczas kompresji plików muzycznych." ... nie wierze że skompresowane ścieżki mogą zostają uzupełnione, o tej technologii to kit kitów ... to tak jakby chcieć z SD zrobić HD, i wmawiać że to HD, owszem kilka filtrów może poprawić jakość ale będzie ona dalej syfiasta i daleka do tej wyżej.

zestawy plastikowe, pełne bajerów i technologii która tak na dobrą sprawę jest bezsensowna, jeżeli mamy odtwarzacz Blu czy tam tv z netem i kino domowe, po co korzystać ze Ifona jako ze źródła? rozumiem wrzucić sobie z telefonu za pomocą Wiffi zdjecia na tv i przeglądać, ale włączać muzykę z telefonu przez kino domowe? to chyba tylko wtedy gdy ktoś nie ma smart tv, tylko samo kino domowe i telefon to wtedy ok. ;P ... ... Nie ma podanej ceny tych nowych zabawek (górny zestaw), ale zapewne przekroczy ona grubo 2000pln, technologia jest śmieszna, żeby włączyć z telefonu muzykę, potrzebujemy telefon Sony z roku 2013 - Kino Domowe Sony z roku 2013 .... idąc tym tropem myślenia można przypuszczać że ps4 będzie wyposażony w dotykowy czytnik płyt BluRay, czyli płytę w opakowaniu położymy na konsoli i voilla.

Share this post


Link to post
Share on other sites
.... idąc tym tropem myślenia można przypuszczać że ps4 będzie wyposażony w dotykowy czytnik płyt BluRay, czyli płytę w opakowaniu położymy na konsoli i voilla.

Ten brak kabli to dobry pomysł, ale o ile wiem, to jeszcze żaden taki myk nie był w 100% skuteczny. Na bank utrata jakości będzie, co w efekcie zepsuje całościowy efekt. Trzeba będzie pozostać przy starym, dobrym, wielkim kinie domowym :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciekawe to skalowanie z Full HD do 4K "posiadana kolekcja nośników Blu-ray Disc™ nie straci nic ze swojej atrakcyjności nawet po wymianie obecnego telewizora na model 4K." ... w jakimś temacie któryś z panów pisał że widział spidermana tak skalowanego na tym tv sony 84', i że efekt był dużo dużo lepszy niż w kinie. Na czym polega to skalowanie? czy to coś takiego jak rozciągnięcie pixeli? niech to któryś z panów expertów wytłumaczy :P

Edited by Speedxxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

Ładny bajer :o

"Zestaw kina domowego zawiera bowiem dane o akustyce jednego z brazylijskich stadionów piłkarskich, które można wykorzystać do błyskawicznego wytworzenia identycznego pola dźwiękowego we własnych czterech ścianach." -- wątpię w "identyczne pole dźwiękowe" :mellow:

"Digital Music Enhancer, który dzięki wykorzystaniu szeregu technologii audio przywraca wysokie częstotliwości zanikające podczas kompresji plików muzycznych." - Nobel co najmniej się należy :mellow:

"Moc wyjściowa 1000 W" - potęga, Prawie jak TX-NR5010

Moje zdanie ... więcej w tym marketingu niż rzeczywistej jakości i możliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciekawe to skalowanie z Full HD do 4K "posiadana kolekcja nośników Blu-ray Disc™ nie straci nic ze swojej atrakcyjności nawet po wymianie obecnego telewizora na model 4K." ... w jakimś temacie któryś z panów pisał że widział spidermana tak skalowanego na tym tv sony 84', i że efekt był dużo dużo lepszy niż w kinie. Na czym polega to skalowanie? czy to coś takiego jak rozciągnięcie pixeli? niech to któryś z panów expertów wytłumaczy :P

O ile skalowania nie widziałem na TV Sony 84', to widziałem je na projektorze z 4K w filmie The Avengers. Wyglądało to naprawdę świetnie, co prawda z tego co pamiętam to nie licząc odtwarzacza, to jeszcze sporo" do powiedzenia' miał projektor. Dodatkowo projektor zapewniał aktywne 3D ( naprawdę miodzio:D ) . A skalowanie polega na tym aby rozciągnąć obraz, ale przy tym zachować jak najlepszą jego jakość ( żeby nie było pikseli widać - to tak w skrócie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko ładnie pięknie na zdjęciach. Ale jak jest z jakością dźwięku?

Nie przeczytałeś tytułu:

,, wspaniały dźwięk''.

A dalej:

Dla jakości seansów w kinie domowym Blu-ray pierwszorzędne znaczenie ma mocny, czysty dźwięk. W nowych zestawach Sony o jego najwyższą jakość – przejawiającą się w szczegółowych dialogach, bogatym basie i czystszym brzmieniu muzyki – troszczą się smukłe, stylowe głośniki, w których producent wykorzystał technologię cieczy magnetoreologicznej, opracowaną pierwotnie przez NASA na potrzeby programów kosmicznych.

Edited by HQ150

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam kino 2.1 do sypialni NF720 i jestem bardzo zadowolony. Robiłem porównania z kinem Samsunga z tej samej półki i brzmiało jak głośniki komputerowe. Jak ktoś chce mieć ciekawe kino za nie duże pieniądze to są to bardzo ciekawe propozycje. I ten design...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Design fajny.

Ale nie nazywałbym dźwięku jaki udaje się z uzyskać z takich plastikowych wyrobów, jak:

-wspaniały,

-mocny,

-czysty,

-bogaty bas.

Ja nie twierdzę że ten produkt się nie wyróżnia na tle podobnej klasowo konkurencji, ale do wspaniałego dźwięku, z poważnego zestawu kina domowego, to tam jest przepaść.

Tu jest forum użytkowników HDTV a nie oficjalna strona Sony, żeby nie móc swoich paru słów rzetelnej recenzji napisać, a nie klepać materiałów z ulotek reklamowych w stylu:

,,stylowe głośniki, w których producent wykorzystał technologię cieczy magnetoreologicznej, opracowaną pierwotnie przez NASA na potrzeby programów kosmicznych. ''

Bo wystarczą stare kolumny, oparte o duże papierowe przetworniki, solidnie zasilone i ten zestaw nie istnieje:-)

Edited by HQ150

Share this post


Link to post
Share on other sites

To napisz jak jest naprawdę jeżeli masz dostęp. O co Ci chodzi? Czemu każdy temat "rozwalasz"? To jest dział news. W newsach wkleja się to co przychodzi do biura czyli prasówki. Serio jaki masz z tym problem? Może czas złożyć papiery na PRowca do np. Sony albo innej firmy RTV i wziąć sprawy w swoje ręce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zamiast działu ,,news'' utwórzcie dział,, artykuły sponsorowane'' i wtedy wszystko jasne, uwag nie mam.

Ale jak w news-ach piszesz o wspaniałym dzwięku i kosmicznych technologiach jako Gmeru, to się pod tym podpisujesz.

Jeśli nie życzysz sobie pod takim newsem żadnych krytycznych uwag, co do jego zawartości, to po prostu zablokujcie możliwość odpowiadania.

Edited by HQ150

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krytykujesz PRową informację. Gratuluję. Każdy wie jak to działa ale ty jako jedyny na forum nie wiesz co to znaczy informacja PRowa (podpisanie się pod tym > dałeś radę z tym zdaniem - co za bzdury). Gratuluję. Czytasz jakieś inne strony w sieci? Chyba nie a jest ich wiele. Ja nie będę się bawił tylko po prostu poproszę Cię ładnie byś nie robił śmietnika na forum i nie prowokował. Skoro robisz to już nawet z prostej informacji prasowej tzn. że jest z tobą coś nie tak i należy zwrócić na Ciebie uwagę. Przepraszam ale nic nie wnosisz na tym forum z moich ostatnich obserwacji oprócz narzekania, narzekania i... narzekania. Szkoda twojego, mojego i czytelników czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Design fajny.

Ale nie nazywałbym dźwięku jaki udaje się z uzyskać z takich plastikowych wyrobów, jak:

-wspaniały,

-mocny,

-czysty,

-bogaty bas.

Ja nie twierdzę że ten produkt się nie wyróżnia na tle podobnej klasowo konkurencji, ale do wspaniałego dźwięku, z poważnego zestawu kina domowego, to tam jest przepaść.

Tu jest forum użytkowników HDTV a nie oficjalna strona Sony, żeby nie móc swoich paru słów rzetelnej recenzji napisać, a nie klepać materiałów z ulotek reklamowych w stylu:

,,stylowe głośniki, w których producent wykorzystał technologię cieczy magnetoreologicznej, opracowaną pierwotnie przez NASA na potrzeby programów kosmicznych. ''

Bo wystarczą stare kolumny, oparte o duże papierowe przetworniki, solidnie zasilone i ten zestaw nie istnieje:-)

A ja zapytam inaczej. Skąd to wiesz? Rozumiem, że już testowałeś? Proszę o źródło twoich informacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu jest forum użytkowników HDTV a nie oficjalna strona Sony, żeby nie móc swoich paru słów rzetelnej recenzji napisać, a nie klepać materiałów z ulotek reklamowych w stylu:

.....

A niby skąd własna opinia mądralo??? Te kina dopiero będą dostępne na wiosnę. W dziale newsy są newsy i raczej nie ty o tym będziesz decydować. Jak masz czas to zgłoś się na newsmena i będziesz przeredagowywał newsy od firm.

Bo masz jakiś problem... To może pobiegaj albo coś...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja zapytam inaczej. Skąd to wiesz? Rozumiem, że już testowałeś? Proszę o źródło twoich informacji.

Z doświadczenia i osłuchania. Słuchałem już sporo zestawów kina domowego, bo jestem jego zagorzałym zwolennikiem.

I nigdy żaden plastikowy system, nawet wysoko oceniony Tannnoy Arena, na wąskich słupach z malutkimi głośniczkami, do tego malutki wzmacniaczyk, nie da wspaniałego, mocnego, czystego dźwięku. Nie ma takiej możliwości.

Jak ktoś ma choćby niewielkie doświadczenie w audio, to o tym wie.

Więc moim zdaniem lepiej by było napisać tego newsa, bez powtarzania za firmą sloganów reklamowych mających niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Tu jest forum, i myślałem że dyskusja jest dopuszczalna. Również krytyka. I rada dla mniej osłuchanych kolegów z forum, żeby nie łykali wszystkich sloganów reklamowych jak pelikany, tylko żeby sami posłuchali, bo tego co jest w tej reklamie nie dostaną.

Czy napisałem coś niezgodnego z regulaminem?

Edited by HQ150

Share this post


Link to post
Share on other sites

co do

",w których producent wykorzystał technologię cieczy magnetoreologicznej, opracowaną pierwotnie przez NASA na potrzeby programów kosmicznych. ''

jak działa taki głośnik to można już posłuchac obecnie bo zeszłoroczne modele już to mają - np. kino N590.

ja jako że szukałem małych kolumienek trochę się naszukałem i nasłuchałem.

i wydaje się że sony N590 grał lepiej niż KEF KHT 1005, a więc raczej przyzwoita konkurencja.

ale KEF grał dla mnie tragicznie a sony w sklepie sony center całkiem nieźle.

z porównań to faktyczna moc takich kolumienek to jakieś 15-25Wat na kanał w stosunku do kolumn "drewnianych".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Im mnijesyz głosnik tym drudniej mu odtworzyć niskie rejestry - żadne czary-mary tu nie pomogą. Tak działa fizyka po prostu. Aby mały głośnik zagrał równie efektywnie jak wiekszy odpowiednik - musi być to wybitna konstrukcja podczas gdy przy wiekszej przekątnej - wystarczy przyzwoity standard - kosz+magnes+celuloza i zawieszenie....

Ale z drugiej strony tego typu tematów nie ma co komentować. Wiadomo co się w takich prasówkach znajduje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"...producent wykorzystał technologię cieczy magnetoreologicznej, opracowaną pierwotnie przez NASA...".

Toć to poczciwy ferrofluid, od ponad ćwierćwiecza stosowany w konstrukcji głośników. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiecie z tymi all in one to jest tak że rzeczywiście z roku na rok są coraz lepsze. W zeszłym roku najlepszymi zestawami były Sony 590 i Panasonic tez 590.

W/g recenzentów są excellent ale oczywiście excellent jako all in one system a nie dźwięk w ogóle. Jakość obrazu bluray będzie identyczna jak z najdroższych odtwarzaczy z OPPO włącznie, pod warunkiem że BDP nie dodaje nic od siebie, jako enhancer;a:). Dźwięk, coż, do małych pokoi z małym budżetem ok ale ogólnie największą wadą są pasywne subwoofery.

Słuchajcie są fajne kolumny 5.1 kompaktowe które grają naprawde niemalże audiofilsko ale one kosztują.

http://www.avforums....256/Review.html

W dobrej cenie, małe, zgrabne, wręcz seksowne szczególnie te biale a do tego grają ładnie to http://www.avland.co...1hcp/dx1hcp.asp

- bardzo wysoko oceniane w tym segmencie i dla mnie najlepsze z "tanich" kompaktowych

[media=]

[/media]

do nich podłączyć tani ampli 1403 od Marantz'a i ciężko bedzie znaleźć coś lepiej grającego i ładniejszejszego a do tego kompaktowego skoro o nich mowa.

http://reviews.cnet....7-35315284.html

Tak więc nie podlega żadnej wątpliwości fakt że, lepiej dołożyć parę złoty i kupić to co wyżej niż bezprzewodowe plastikowe wynalazki z komponentami "NASA", lol

Edited by HDTK

Share this post


Link to post
Share on other sites

ło jery ale tu sa problemy.no wypuscilo sony nowy produkt i co?jajco,chodzi o to zeby sie czegos dowiedzic a dyskusje a jak to gra itd.bedzie ktos zainteresowany to sobie pojdzie odsluchac albo poleci na design jedno z dwoch.porownywanie do tego typu sprzetow do segmentow skaladnych nie ma najmniejszego sensu.jest info i tyle.i ladny desing :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiecie z tymi all in one to jest tak że rzeczywiście z roku na rok są coraz lepsze. W zeszłym roku najlepszymi zestawami były Sony 590 i Panasonic tez 590.

W/g recenzentów są excellent ale oczywiście excellent jako all in one system a nie dźwięk w ogóle. Jakość obrazu bluray będzie identyczna jak z najdroższych odtwarzaczy z OPPO włącznie, pod warunkiem że BDP nie dodaje nic od siebie, jako enhancer;a:). Dźwięk, coż, do małych pokoi z małym budżetem ok ale ogólnie największą wadą są pasywne subwoofery.

Słuchajcie są fajne kolumny 5.1 kompaktowe które grają naprawde niemalże audiofilsko ale one kosztują.

http://www.avforums....256/Review.html

W dobrej cenie, małe, zgrabne, wręcz seksowne szczególnie te biale a do tego grają ładnie to http://www.avland.co...1hcp/dx1hcp.asp

- bardzo wysoko oceniane w tym segmencie i dla mnie najlepsze z "tanich" kompaktowych

[media=]

[/media]

.....

Tak więc nie podlega żadnej wątpliwości fakt że, lepiej dołożyć parę złoty i kupić to co wyżej niż bezprzewodowe plastikowe wynalazki z komponentami "NASA", lol

KEF 1005 to też była klasa 800dolarów i grały bardzo kiepsko, nawet gorzej niż sony n590.

nawet jakieś małe Bowersy za 10kzł grają ponoc słabo, bo kolumna podstawkowa za max 1kzł w "drewnie" zjada je bez problemu.

jak pisał mobor - nie da się zrobic takiej mini kolumny by grała tak jak duża.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...