Skocz do zawartości
Adam123456789

Proszę o pomoc w wyborze TV.

Rekomendowane odpowiedzi

Nadchodzi czas wymiany starego kineskopa :P Telwizor, który chcę mieć będzie; -stać w odległości od oglądania ok.3m. /-pokój średnio nasłoneczniony(są ciemne rolety na oknach) /-przeznaczenie;turbodekoder n, usb, dysk twardy, może w przyszłości ps3 albo xbox360 /-telewizor będzie stał na stopie /-oglądane kanały, programy; czasem(najczęściej wieczorem, bądź w nocy) filmy, programy dokumentalne, kanały typu tvn24(czasami włączone przez ok. 2godz. bez zmiany na inny kanał) /- ile osób ogląda: przed telewizorem może zasiadać od 1 do 4 osób /- czego oczekuje: oczekuje dobrego 3d, oczywiście jak najlepszej jakości obrazu, dźwięk może być gorszy, bo używam soundbar'a I teraz moje pytanie; czy do oglądania 'rodzinnego' wystarczy pasywne 3d, czy inwestować w okulary 3d po ok.200zł za 1sztuke(tak na prawde tego bym nie chciał)? Czy jeżeli trafi mi się led z cloudingiem mam jakiekolwiek prawo do wymiany tego telewizora na nowy, bądź szansę na naprawę(w ramach gwarancji)? Czy 42" starczy do 3d/hd z odległości ok. 3m. Jaką ustawić po zakupie telewizora rozdzielczość w nboxie(720p. czy 1080i.)? Co sądzicie o modelu 42"lm860v? Czy dla moich wymagań wystarczyłby taki 42wt5e? Będzie odpowiedni do moich wymagań? - Szukam telewizora tak w granicach ok. 4000-4500zł? Proszę o pomoc, ponieważ jestem zielony' w tym temacie. Za wszystkie odp. Dzięki :)

Edytowane przez Adam123456789

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 42" starczy do 3d/hd z odległości ok. 3m.

Na taką odległość starczy w miare 65'' do 3D :), totalny minimum 60''

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje do tych wymagań LG 47LM660,LG 47LM670s za około 3700-3800zł.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam123456789

Nie sugeruj się niczyimiś podpowiedziami kup to co Tobie pasuje, Ja kupiłem sugerując się testami i podpowiedziami i wyszłem na tym jak Zabłocki na mydle. Kupiłem, wtedy zachwalany i polecany Sony EX500, Na dzień dzisiejszy żadnej decyzji nie żałuje bardziej, niż zakup tego badziewia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taką odległość starczy ale 65'' do 3D :), totalny minimum 55''

A jeżeli przysunę sofę pod tv to w jakiej odległości od 42" powinna stać? tak ok. 2-2,5m. będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam123456789

Nie sugeruj się niczyimiś podpowiedziami kup to co Tobie pasuje, Ja kupiłem sugerując się testami i podpowiedziami i wyszłem na tym jak Zabłocki na mydle. Kupiłem, wtedy zachwalany i polecany Sony EX500, Na dzień dzisiejszy żadnej decyzji nie żałuje bardziej, niż zakup tego badziewia.

Święta prawda- niektóre testy to kpina z ludu.A każdy ma prawo mieć inne zdanie.Plazma czy led? .aktyw czy pasyw? Nie ma na to odpowiedzi jednoznacznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniesze dostarcz dobry sygnał do TV to jest istotne-póżniej reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniesze dostarcz dobry sygnał do TV to jest istotne-póżniej reszta.

To podstawa o której wielu zapomina sądząc że płaskie ekrany nadają się do wszystkiego wspominając dawne crt z sygnałem analogowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli przysunę sofę pod tv to w jakiej odległości od 42" powinna stać? tak ok. 2-2,5m. będzie dobrze?

Nadal za daleko

http://www.flatpanel...l&id=1229341535

Optimum to gdzieś 1,5m od ekranu dla sygnału 1080p dla 42"

Poprzesuwaj gościa na fotelu to będziesz widział optymalny rozmiar względem odleglosci.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo się nie przesuwaj,bo posuniesz sąsiadke....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie każdy załapie twój żart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się PeterMac ale to jest dla sygnału 1080p. Wystarczy włączyć jakąkolwiek stację telewizyjną i według mojego uznania jakość sygnału jest duuużo gorsza. Nawet HD nie jest jak HD.

Osobiście mam 42" z 2,5m na codzienne oglądanie. Jakość sygnału SD do tej odległości jest idealnie. Nawet wolałbym siedzieć dalej abym nie musiał borykać się z pikselozą moim TV.

Adam123456789

Nie sugeruj się niczyimiś podpowiedziami kup to co Tobie pasuje, Ja kupiłem sugerując się testami i podpowiedziami i wyszłem na tym jak Zabłocki na mydle. Kupiłem, wtedy zachwalany i polecany Sony EX500, Na dzień dzisiejszy żadnej decyzji nie żałuje bardziej, niż zakup tego badziewia.

A ja się nie zgodzę z tym że EX500 to badziew. Do dzisiaj wspominam ten model z łezką w oku. To CCFL i zero cloudingu - piękna rzecz. Jedyna jego wada to brak multimediów (patrząc z perspektywy dzisiejszych czasów - na jego lata był tak samo "goły" jak inne modele).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to zwykłe trollowanie, że EX500 to był badziew. Bez jaj... Jeden z najlepszych ekranów na rynku. Tja.. badziew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trolluje, napisałem moje odczucia co do EX500, którego użytkuję nadal (brak kasy na wymianę). Multimedia w tv mnie nie interesują, a obraz, po za czernią i kątami jest niezły. Ale czerń i kąty są nie do zaakceptowania, gdybym miał dzisiejszą wiedzę o tym tv nie kupiłbym go za żadne grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę odbiegamy od tematu ale skoro to były dla Ciebie mega ważne aspekty a na tamten moment (bo to już kilka lat wśród LCD) to była czołówka to znaczy, że trzeba było brać plazmę razem z jej wadami i zaletami (Czerń, kąty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tamten moment (bo to już kilka lat wśród LCD) to była czołówka

A to niby teraz jest lepiej w LCD LED. ;-)

http://www.hdtvtest....20100603700.htm

Sony KDL40EX503

Calibrated black level 0.06 cd/m2

http://www.hdtvtest....age=Calibration

Sony KDL-40HX753

Calibrated black level (ANSI checkerboard) 0.05 cd/m2

http://www.hdtvtest....age=Calibration

Samsung UE46ES6800

Calibrated black level (ANSI checkerboard) 0.0546 cd/m2

http://www.hdtvtest....age=Calibration

Sony KDL-55HX853

Calibrated black level (ANSI checkerboard) 0.07 cd/m2

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz prawo do swojej opinii na temat EX500, która jest zgoła odmienna do mojej.

Slimak - ale porównujesz wyrywkowy parametr a sam doskonale zdajesz sobie sprawę jak zmiana jednego parametru wpływa na realne odczuwanie całości obrazu. Zauważ jak wyostrzył się obraz w LEDach na przestrzeni lat między EX500 a HX85, spójrz co stało się z kolorami, z ruchem, z kątami etc. Jeden parametr został praktycznie bez zmian ale zobacz jak inne wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden parametr został praktycznie bez zmian ale zobacz jak inne wyglądają.

Dla mnie ten jeden też się pogorszył bo miałem samsunga C650. :(

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40c650-20100506527.htm

Calibrated black level 0.03 cd/m2.

W LCD tak naprawdę poprawił się ruch, a pozostałe parametry drepczą w miejscu, bo słabe kąty, chmurki itp są wciąż widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność u kolegi 2 lata temu bawić się Sony ex500 .Bardzo ciekawy dobry stary lcd.Z wiadomych względów technologicznych 0 cloudingu.Jak kąty i czerń ma największe znaczenie to tylko plazma ratowała jak pisze kolega Gmeru.Wadą tego modelu był brak wyłącznika w tv i zawsze był standby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę kąty widzenia, to w przypadku LCD dobrze to wygląda przy zastosowaniu matrycy IPS - ale kosztem czerni. Prawdą też jest że LCD naprawdę ciężko osiągnąć czerń taką jaką mogą dać plazmy. Każda technologia ma swoje wady i zalety - tak już jest i będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się PeterMac ale to jest dla sygnału 1080p. Wystarczy włączyć jakąkolwiek stację telewizyjną i według mojego uznania jakość sygnału jest duuużo gorsza. Nawet HD nie jest jak HD.

Osobiście mam 42" z 2,5m na codzienne oglądanie. Jakość sygnału SD do tej odległości jest idealnie. Nawet wolałbym siedzieć dalej abym nie musiał borykać się z pikselozą moim TV.

Do SD to można tez siedzieć z CRT ;) uważam ze wielkość obecnie TV powinno się dobierać do max jakości 1080p (filmy bd, 3d, gry) z telewizja tez jest coraz to lepiej coraz to więcej przybywa kanałów w przyzwoitym hd.

Kupowanie 42'' na 3m to pomyłka, no chyba ze ktoś leci na analogowej kablówce :).

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Kupowanie 42'' na 3m to pomyłka, no chyba ze ktoś leci na analogowej kablówce :).

Dzięki ;). Jeszcze muszę męczyć się z analogiem ale większość czasu i tak oglądam HD z playerków lub z sieci.

Jakość serwisów internetowych takich jak IPLA, TVN Player itd jest sporo lepsza w porównaniu do analogowej kablówki (Ameryki tutaj nie odkrywam ;) ).

42" z 3m jeszcze jak cię mogę dobrze wyglądają z cyfrową TV w słabszej jakości. N-ka rozpieszcza nas coraz lepszymi materiałami i lepszymi kanałami więc do odległości 3m to zdecydowanie powinno być 55"+ (optymalnie koło 60" ale to już strefa wyższych budżetów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też prawda - ja na przykład lubię mieć TV troszkę poniżej tego co powinno być według wszystkich książkowych prawideł, a to ze względu na słabą jakość sygnału. Nie podpisuję umowy z N-ką czy Polsatem ze względu na brak czasu na oglądanie TV. Raczej jakieś pojedyncze filmy czy seriale katuję.

Najlepszym rozwiązaniem jest się po prostu spytać w sklepie czy będzie można zwrócić TV bez podania żadnej przyczyny w ciągu dwóch tygodni. Należy zaznaczyć w tym miejscu, że chce się rozpakować TV i podłączyć go do prądu (po ludzku używać przez te dwa tygodnie). Dzięki temu, że będzie można korzystać z TV w ciągu całego dnia (rano,południe, wieczór-noc) oraz będzie można we własnym domu stwierdzić czy dany rozmiar pasuje nam czy jest za duży / za mały.

Zaznaczę tutaj dla kolegi który założył wątek dwie rzeczy:

1. ten sam model w rozmiarze np 46" i 55" będzie inaczej się zachowywał pod względem obrazu (więcej wad można zauważyć na większym ekranie)

2. każda sztuka TV jest ciut inna. Jedna ma ciut lepszą czerń inna ciut lepszy ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...