Skocz do zawartości
Adam123456789

Proszę o pomoc w wyborze TV.

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie: czy różnica gołym okiem będzie widoczna między et5e a lm860 ? Jak tak to bardzo? I czy et5e starczy do przeciętnego oglądania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno* ale nie zawsze każdy lubi oglądać na 'gigantycznych' ekranach

Adam jesteś w błędzie.Po to właśnie chodzimy do kina.Do sd te tv się niespecjalnie nadają.Ja oglądam 60 cali z 3,5-4,5 metra i tylko ograniczenia finansowe powodują że to to taki mały ekran u mnie stoi.Marzę za kilka lat o 70-85 calach.To są zupełnie doznania ogladać na dużych ekranach oczywiscie doprowadzając przyzwoity sygnał bo w przyszłosci 4k to musi być oglądane z bliska bo szczegółów ultrahd nie dojrzysz- tak jak dziś full hd nie zauważysz z daleka na małym ekranie.Przy 3m nalezy kupowac ekran min .55 cali.

Nie ma za dużych ekranów nigdy - są tylko za małe.To powtarzam każdemu jak mantrę.Sygnał HD i blu ray i świat jest inny nicztym bajka jak w 3D.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam lm860 od 760 różni się przede wszystkim procesorem. Reszta to drobiazgi typu design. Z tego co mi wiadomo, to lm860 ma jeszcze resolution upscaler plus, ale wątpie żeby było takie bardzo na "plus" względem zwykłej wersji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Play007 - należy tutaj rozgraniczyć sposoby oglądania.

Pierwszy to osobnik, który kupuje TV 60"+ odtwarzacz Blu-Ray oraz posiada sporą kolekcję płyt. Goni za idealnym obrazem i mało ogląda TV z np "kablówki" czy innego słabego źródła sygnału. 99% filmy BD + 1% wiadomości

Drugi osobnik kupuje TV który ma być uniwersalny. Chce zmieści go na regale a do tego wielkość TV nie może zdradzać niedoskonałości sygnału SD.

Kino oczywiście rozumiem, bo każdy potrzebuje czasem mocniejszych wrażeń ale jestem zdania, że do codziennego oglądania telewizji i dogorywania w łóżku po ciężki dniu pracy lepiej sprawdzą się ciut mniejsze TV.

P.S. nie czarujmy się. W naszym kraju kupno płyt BD jest dość niskie - za to torrenty i inne źródła niezmiennie cieszą się wysoką popularnością (jakość materiałów jest dość wątła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację oglądam kanały tylko hd oraz oryginalne płyty blu ray(zero ściąganych treści z sieci) i informacyjne kanały to 1% czasu oglądania.Dla SD szkoda oczu i .... tv.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

proszę o pomoc w wyborze tv,

tzn. zamierzam kupić nowy tv, obecnie posiadam lcd lg 42", chcę kupić led, plazma odpada mam jasne pomieszczenie, południowa strona, lubię duże ekrany, tv używam, sygnał telewizja n, kanały sd i hd, blu-ray, ps3, chcę tv 3d, myślałem o 55" ale nie wiem czy nie za duży, odległość od tv to 2,1m, może lepiej 46-47"? idealny myślę, że byłby 50", ale jakby coś porządnego led było na rynku, znalazłem tylko samsung 50es6710 ale chyba nie bardzo, myślałem nad Panasonic dt50, wt50, samsung es6800, 7000

proszę o rady:-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daro0305 Myślę że 55 cali nie będzie za dużą przekątną ;) 46 cali powinno być takim minimum z od jakiego powinieneś wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko daro napisz jeszcze w jakim % masz kanały SD a w jakim HD.

Pisałeś o tym już w kilku wątkach na tym forum robiąc trochę bałaganu ;). Wiadomo - wydajesz nie małą kwotę i chcesz mieć 100% pewność podjęcia decyzji.

Raz jeszcze Ci podpowiem - na chwilę obecną mam tylko plugawe SD z 2,5m na 42" i przyznam, że jest w miarę OK, bo chciałbym mieć co najmniej 46" do tej odległości i sygnału. N-ka ma znacznie ale to znaaaacznie lepsze parametry od mojej kablówki i 55" będzie grało bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie myślę, że spokojnie możesz sięgać po 55cali. W tym pakiecie jest naprawdę dużo kanałów HD, więc o jakość obrazu od tej strony nie powinieneś się martwić tym bardziej że N'ka ma naprawdę dobry sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...