Skocz do zawartości
Q14

3D po HDMI z kompa 'rozjezdża się'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po podłączeniu lapka do Sony hx750 przez HDMI 1.4 obraz w 3D 'rozjezdza sie'. Probowalem odtwarzac roznymi playerami i zawsze jest to samo. Czy ktos pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretniej ? Podczas odtwarzania czego, w jakim programie, jakie ustawienia na karcie, czy TV wykrywa sygnał 3D dając stosowny komunikat itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV wykrywa 3D. Programy wszystkie bez wyjatku. To tak jakby nakladal lewy obraz na prawy ale niedokladnie. Pobawilem sie zakladka PARALAX w STEREOSCOPIC player i nalozylem jeden obraz na drugi i zsynchronizowalem je ale ucina mi ekran z lewej i prawej a pozatym nie moge znalezc zakladki do napisow w STEREOSCOPIC.W KMPLAYER tez jest przyblizanie i oddalanie lewego ekranu od drugiego ale jak ustawie na maxa to jeszcze troche brakuje do synchronizacji w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co kombinujesz :) ale jesli posiadasz film w 3D czy to na BD czy jakis w SBS to po przesłaniu go do TV ma wykryc sygnal 3D i go odpowiednio wyświetlić z przesunięciem, po założeniu okularów nie będzie widać przesunięcia.

Nie ustawiaj samemu przesunięcia tylko wyświetl film tak jak jest oryginalnie zrobiony.

Po czym wnioskujesz ze obraz nakłada niedokładnie ? crosstalk widać czy jak ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest SBS i zeby go tak odpalic naciskam na pilocie przycisk 3D i wybieram tryb OBOK SIEBIE. Dopiero Wtedy nakłada lewy na prawy.wyswietlajac film tak jak jest zrobiony po nacisnieciu OBOKSIEBIE lewy obraz z prawym nie naklada sie dokladnie jeden na drugi - mam rozdwojony obraz - chyba wlasnie crosstalk widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdwojony obraz masz po założeniu okularów ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , rozdwojony jest po zalozeniu okularow. Zawsze wczesniej jak ogladalem 3D z pendriva tez musialem recznie wybrac tryb 3D - czy OBOKSIEBIE czy NADiPOD - ten TV tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie pamiętam jak to jest z tym przełączaniem przy SBS bo jesli juz oglądam film to tylko BD 3D.

Zobacz sobie np na filmikach SBS, TaB, z YouTube jak to będzie, odpalając np.ten film przez wbudowanego klienta YouTube w TV.

[media=]http://www.youtube.com/watch?v=V2is3m4i2yc[/media]

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy przez wbudowanego klienta YouTube w TV dzialaja poprawnie , tylko przy podlaczeniu przez HDMI do lapka cos sie knoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musisz kombinować w lapku, czy TV ustawiasz jako ekran główny w sterowniakch ? Jaki ten lap ma układ graficzny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV to ekran glowny bo wtedy mam wyzsza rozdziałke , karta to radeon hd 5470

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , rozdwojony jest po zalozeniu okularow. Zawsze wczesniej jak ogladalem 3D z pendriva tez musialem recznie wybrac tryb 3D - czy OBOKSIEBIE czy NADiPOD - ten TV tak ma

Z opisu wygląda jakby okulary się nie załączały. Czy czasami bez nich nie widać dokładnie tego samego, tylko trochę jaśniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ,okulary dzialaja. Kontrolka miga jak zawsze a jak skoncentruje wzrok na srodku ekranu to widac 3D tylko po bokach widac jak lewy obraz rozwarstwia sie z prawym - tak jakby nie byly zsynchronizowane. W STEREOSCOPIC PLAYER juz udalo mi sie wyregulowac przez bawienie sie zakladka PARALAX - przesuwalem lewy do prawego i odwrotnie i jakos udalo sie tylko wskutek tego nie mam fullscreena (poza tym nie wiem jak otworzyc napisy w STEREOSCOPICPLAYER o ile sie da)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i-Manual dla HX75

Z informacji zawartych w manualu, ta funkcja nie jest obsługiwana dla sygnału z komputera:

Uwagi

  • Ta funkcja nie jest dostępna dla sygnału z komputera.
  • W przypadku jednoczesnego wyświetlania obok siebie dwóch obrazów o różnej częstotliwości pionowej (np. obrazu po lewej stronie typu 24p i obrazu po prawej stronie typu 60i), obraz po prawej stronie może nie być wyświetlany płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest P&P tylko normalnie podłączony TV do lapka w funkcji monitora po hdmi. SBS to sposob wyswietlania 3D z ktorym TV radzi sobie wysmienicie z pendrive ale nie podłączony przez hdmi jako monitor. Pytanie dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w sobie w KMPlayer dla "3D Screen Controls" Do Nothing a dla "3D Subtitle Controls" Middle->Side-by-Side (bądź Middle->Top and Bottom) wtedy w TV będziesz przełączał obraz z 2D na 3D, myślę że cały Twój problem wynika z tego że to w kompie próbujesz przełączyć obraz z 2D na 3D a HDMI po prostu nie potrafi tego przesłać do TV albo też komputer nie wyrabia z obróbką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo jak probowalem z najprostszego BestPlayera puszczac na tv przez HDMI to efekt 'rozlazłego' 3D byl taki sam . ale sprobuje dac te ustawienia co mowisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, na wyjściu HDMI w kompie wymuś taką samą częstotliwość odświeżania jak materiał który odtwarzasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawy klawisz myszy na pulpicie i klikasz opcję "rozdzielczość ekranu".

Następnie szukasz ustawień zaawansowanych - klikasz w nie rzecz jasna ;)

Następnie zakładka "Monitor" i tam zmieniasz ilość Hz.

Po zmianie możesz kliknąć zastosuj i gotowe.

To jest instrukcja dla Windows 7. Bardziej szczegółowo podeślę Ci jak będę w domu (porobię screeny i takie tam abyś miał łatwiej).

Oczywiście jest to zmiana częstotliwości dla ekranu komputera. Będąc w domu podłącze pod lapka mój TV i sprawdzę jak wymusić odpowiednią częstotliwość na HDMI.

ZMIANY WPROWADZASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki za pomoc. Poproboje dopiero w sobote bo bede mial wtedy troche czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się do tematu.

Ja nie mogę wymusić 24p na ustawieniach ekranu. Ciągle wraca na 60Hz.

W karcie mam ustawione klonowanie Monitor IIyama 24"+SONY KDL55HX850

Prośba o pomoc.

Edytowane przez Bracket

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się do tematu.

Ja nie mogę wymusić 24p na ustawieniach ekranu. Ciągle wraca na 60Hz.

W karcie mam ustawione klonowanie Monitor IIyama 24"+SONY KDL55HX850

Prośba o pomoc.

Nie wymusisz 24Hz w trybie klonowania jeżeli jeden z wyświetlaczy (w tym wypadku IIyama) nie obsługuje takiego trybu. Puść obraz na sam telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

o.k. ale nie wiem co ro mam rozumieć pod pojęciem "puść obraz na sam telewizor"

Odłączyć IIYama i Ustawić 24Hz na SONY?

Trochę problematyczne, PC mam w drugim pokoju, do TV kabel HDMI z karty graf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...