Skocz do zawartości
BoDeX

PS3 czy X-box ? Pytanie do graczy .

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pomocy.

Jest okazja, trzeba kupić prezent.

Musi być z tym kontrolerem ruchu, kinetiks jakiś - kompletnie się na tym nie znam, a kupić trzeba.

W co wejść aby nie narobić siary , któreś z tych rozwiązań jakoś szczególnie bryluje ? Co byście

wybrali gdyby była taka potrzeba ? BD w Sonym to nie argument. Pomożecie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze konsoli pod uwagę brałem tytuły, w które będę mógł zagrać - wygrało Sony. Jeżeli chodzi o kontrolery ruchu to PS3 Move jak i Xbox Kinect spisują się identycznie.

Edytowane przez czendlerbing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale może są jakieś inne aspekty, rozwiązania, możliwości, które stawiają jedno rozwiązanie ponad drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam obie konsole i ja wolę zdecydowanie ps3 bo:

- fajniejsze exclusivy,

- mam wrażenie że więcej jest spolonizowanych gier i do tego w przedziale dla 8-12 latków - z pełnym dubbingiem - zwłaszcza w obszarze exlusivów,

- darmowa gra sieciowa

- PS+ - obecnie z promo za 146 zł na rok - darmowy dostęp do pełnych wersji gier - w MS za tą kase masz tylko grą sieciową która w ps3 jest gratis,

- move jest wg mnie fajniejszy bo także nadaje się do poważniejszego grania - kinect to tylko gry do tańcowania i jakieś popierdółki dla 6 latków tylko w tym jest zdatny do używania

xbox wg mnie jest idealny jak zamierza się spiracić i nie grac online - lub jak koniecznie musisz zagrać w forza lub gears of war lub halo. dla mnie tylko forza warta byłaby zakupu ale na xbox są beznadziejne kierwonice i jedyna sensowna z forcefeedbackiem (fanatec) kosztuje około 1000zł - w ps3 za 400zł jest świetna logitech DFGT.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym raczej PS3 Slim, nie SuperSlim, odtwarzacz BD zawsze sie przyda dodatkowy.

Konsola jest tez cichsza od X'a (głównie napęd).

Microsoft zaczyna mnie ostatnio denerwować z ich polityką nawet nie można skorzystać z przeglądarki www nie mając Golda.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście PS3 ... ponieważ lepsze gry exclusivy (MGS4 - Heavy Rain - Uncharted (2-3) Gran Turismo, God of War3 i pojawi się jeszcze the Last of US i Beyond two Souls) to gry dla dorosłych, każda z nich to prawdziwe arcydzieło, gry na xkloca nie mają startu, zawsze sony miało pod tym względem przewagę, ostatnio straciło wyłączność na Tekkena, i Xklocowcy dostali MGSa Collection :)

dalej, ps3 ma lepiej wykonane pady, nie do zdarcia tytanowe ;)

lepsze wsparcie internetowe, ogólnie jest za free, ale jak chcesz mieć dostęp do naprawdę wielu gier, to PS+ płacisz i voilla, gry za free, dema, testy beta itd itd ... w pierwszej kolejności

odtwarzacz Blu Ray, to jest to co sprawiło że Gates do dzisiaj ma koszmary :) ... a gracze xkloca do dzisiaj muszą zmieniać płyty dvd, albo dogrywać tekstury, no i brak możliwości oglądania filmów na klocu hehe

kontroler kinect vs move obydwa są dla dzieci, więc tutaj dla mnie remis, ale Kinect sprzedał się lepiej, więcej gier tanecznych, sony nie miało kompletnie pomysłu na gry pod Mova, sprzedałem to cholerstwo po miesiącu i jedyna gra w jaką grałem ze sportowych to był ping pong, ale stwierdziłem ze lepiej se pograć w realu. Ale ostatnio na Move pojawiła się gierka dla dzieci coś tam Wonder Book, więc jak masz dzieciaki to może być zajawka dla nich, dla dorosłych nie.

Spolszczenia, to co goście zrobili z Heavy Rain to mistrzostwo świata, żadna gra na pc, i w ogóle żadna nawet polska gra, nawet Wiedźmin2 nie został tak spolszczony jak Heavy Rain, absolutnie rewelacja! (nawet wersja ANG się umywa) ... praktycznie każdy głośniejszy nowy tytuł dostaje naszą lokalizację, tutaj świetna postawa Sony.

więc jak podsumujesz, to masz ... lepsze gry, możliwość odtwarzania filmów blu ray, lepsze wsparcie neta, i polonizacja gier, no i wykonanie padów, ... co ma xkloc czego niema sony? granie na pirackich kopiach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, śliczne dzięki .... przydałby się jakiś kontratak od fana X-boxa, tak dla przywrócenia równowagi, bo może jednak coś w nim jest ! ?

Jest gdzieś jakiś spis tych gier na kontrolery, bo nie ukrywam, że to ma być dla zasrańców główną atrakcją - chcą tańczyć, skakać, cudować.

No i podpowiedzcie jaką ew. wersję PS3 ( bo tak mnie przekonujecie) lepiej wybrać ? Z jaki dyskiem , jaki model ? - tu ciemny jestem jak tabaka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Fanem X-a może nie jestem (mam obie konsole). ale stanę w jego obronie :)

Acz jest to opinia typu 'mi bardziej odpowiada', a nie 'jest obiektywnie lepszy'. Po prostu mam duże dłonie i pad od X-a jest dla mnie znacznie wygodniejszy, przy graniu w Uncharted dopiero w połowie dwójki przestały mnie boleć dłonie (fakt, że wcześniej długo na PS3 nie grałem, może się odzwyczaiłem).

Również achievementy w X-ie jakoś bardziej do mnie przemawiają, bardziej mnie ciągnie do ich zdobywania niż w grach PSowych.

Co do ruchowych kontrolerów z kolei bardziej mi się podoba Move. Może dlatego, że lepiej się sprawdza w 'poważniejszych' grach, grając Movem w Killzone 3 byłem zachwycony, czekam na jakąś grę w której macha się mieczem i na uchwyt typu 'katana' do kontrolera :)

Strzelanie z łuku i walki gladiatorów są niezłe, rozmyślam też nad kupnem któregoś golfa.

Kinect z kolei sprawdza się genialnie w imprezowych zmaganiach i grach 'fitnesowych'. Tutaj Rodzicom odpadnie argument 'ciągle tylko siedzisz i grasz' jeśli mądrze dobiorą dzieciakowi gry i to jest wg mnie poważny argument na plus X-a, to naprawdę potrafi zmęczyć :)

Co do exclusive'ów, fakt, na PS3 jest ich więcej i fajniejsze, ale np GT5 można zastąpić Forzą (4 wg mnie jest lepsza niż GT5). Chociaż tutaj podany wyżej argument o kierownicach jest niestety prawdziwy. Fanatec jest genialny i gra się zupełnie inaczej niż padem (well, ameryki tu nie odkrywam ;) ), ale jest koszmarnie drogi.

Podsumowując, dla dorosłego polecałbym obie konsole, w zależności od zainteresowań, ale dla dziecka X360 z Kinectem będzie IMHO lepszy (ruchowo i pod względem casualowych gier).

Pozdrawiam,

silver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla małych dzieci (do kilku lat), to Xbox 4GB + Kinect bo jest łatwiejszy do opanowania, potrzebne tylko ruchy rąk, co jest bardziej naturalne.

mova ciężko opanować (machanie kontrolerem + wciskanie przycisków) + ciągle trzeba kalibrować, zanim dochodziło do rozgrywki, moje dzieciaki już były w innym pokoju ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o zabawę najwyższych lotów to ja bym jeszcze rozważył Nintendo Wii U

przednie zabawa dla każdego i w każdym wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Nintendo Wii (Wii U nie znam) coś jest. Niby to konsola, która do pięt nie dorasta możliwościami PS3 czy Xbox360 a jednak ma w sobie to coś. Kilka godzin wieczorem spędziliśmy ze znajomymi grając czy to w tenisa, skoki narciarskie lub strzelanie z łuku. Zabawa naprawdę przednia mimo oczywistych braków w grafice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od 4 lat PS3,ostatnio trafiła sie okazja i kupilem nowego Xbox 360 320gb. Fajną sprawą w Xboxie jest instalacja gier na dysk konsoli,pad tez mi sie wydaje lepszy jest ciezszy i lepiej lezy w dłoni.Co do samych gier to graficznie wyglądaja identycznie,tu i tu są jakies exclusiwy. Ale juz Kinect jest zdecydowanie lepszy niz move od Sony. W moim przypadku PS3 juz 4 letnia działa duzo głosniej,Xbox jest cichutki podczas nocnego grania. Najlepiej posiadac obie wtedy porownanie jest rzetelne,tez byłem za PS3 ale Xbox Slim nie ma sie czego wstydzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej grze, np Black Ops 2 na Wii U wygląda lepiej niż na PS3, lecz stracił na płynności w single player.Każda z konsol jest fajna, popatrz sobie na listę gier na każdą z nich i zobacz co ci lepiej pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajną sprawą w Xboxie jest instalacja gier na dysk konsoli...

Może rozwinąć laikowi trochę czytelniej ? Płyta po wgraniu może leżeć na półce - tak ? A w PS3 tego nie ma ?

Czasami drobne szczegóły są b.ważne, więc prosze się nie dziwić, że dopytuję .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

z tego go wiem, to płytę musisz mieć, bez niej ani rusz, chyba, ze mówimy tu o "piraceniu" (albo coś się pozmieniało=M$ dało taką opcję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta musi być w konsoli i wtedy nie pracuje napęd, tylko dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Ps3 z move ale rozważałem kupno xboxa. Szczerze nie żałuję ani złotówki wydanej na ps3. Rozrywka jak najbardziej przednia co potwierdza moja córka charatając w sport champions 2. Ja już zdążyłem przejść 2 części Uncharted i zabieram sie niedługo za 3. Gran turismo 5 to majstersztyk sam w sobie.

Nie kupiłem x-a bo moja córka stwierdziła że kinect nie reaguje tak jak powinien przy graniu w gry sportowe.

Mimo, że miałem juz wcześniej napęd bray to nie zaszkodzi mieć drugiego co przemawia także na korzyść Ps3.

Ja ze swojej strony polecam Ps3 aczkolwiek nie neguję x-boxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Pytanie o konsolę i takie rzeczowe i obiektywne posty a nie wojenki ;p Szacun Panowie. Sam mogę się podpisać pod większością. Tylko Ty mobor z tym WiiU to trzasnąłeś posta... bije ; ) Jasne ; ) Ale co bije? Jaka gra bije graficznie np : GOW3 czy Uncharted ;-). Graficznie to bije ale dobry Piec (i to oczywiście chodzi o gry multi a nie excl)

Ja tam ostatnio jak wylazłem na otwartą przestrzeń w Halo4 to mi szczena na ziemię opadła grubo mimo, że gram na proju gdzie obraz bardziej "lozlazły i gorsza grafa...) (hmm co może spowodować taki szczękopad na... WiiU;) Mario? Tekken;p? A może Batman lub średnie na maxa ZombiU... ;) ? mimo, że piecyk przyzwyczaił do takich orgii, że tylko czekać na nextgeny ; )

Co do wyboru to moim zdaniem PS3 zawsze jest pierwsze i uniwersalne bo ma więcej możliwości (BD, zarąbiste przeglądanie foto, u wielu działa nka;p itd). A Xbox już tylko dla konkretnych gier... Kinect dobry... do potańczenia. Bo są mega dopracowane gry jak Dance Central. Ale za to move jak pisali koledzy ma fajniejsze opcje jak np. w Killzone... Ale uważam, że jedno i drugie przynosi dużo frajdy więc czy się ma to czy to to będzie fun!

U mnie X chodzi tylko jak chcę w coś pyknąć z excl... a i tak już się przecież skończył. Ale PS3 też już finiszuje. Czekamy do maja na nowe konsole : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - zlituj sie

Uncharted jest upscalem z 960x480 o ile pamietam. Jedną z niewielu gier jakie PS3 jest w stanie kręcić w 1080p jest GT5 - ale po otoczeniu widać jakim kosztem

WiiU ma zapas mocy którego PS3 już dawno nie ma (szczególnie w obszarze pamięci operacyjnej i mocy GPU który jest w dodatku GPGPU). CELL'a mało kto umie i chce wykorzystać by wspomógł GPU w PS3)

Graficznie w WiiU jest lepiej niż w PS3 - testy to potwierdzają. Nie wiem po co przywołujesz Uncharted czy GOW'a w sytuacji kiedy Nintendo nie wypuściło jeszcze Zeldy. Poakzali jednak trailer - widziałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli tobie chodzi, że kiedyś. Ok. Graficznie na pewno kiedyś pokażą grę (Zelda, Metroid itd) super wyglądającą. Czekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli tobie chodzi, że kiedyś. Ok. Graficznie na pewno kiedyś pokażą grę (Zelda, Metroid itd) super wyglądającą. Czekamy.

Tak Metroid, gra dla ktorej rozważę zakup Wii U.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła - jutro zakupy ..... PS3 .... i pytanie końcowe : SLIM , czy SUPER SLIM ???

Proszę o konkretne podpowiedzi, żeby nie było siary ...

Moc, procki, grafa to jest to samo ? A jak z hałasem i innymi szegółami ?

Co kupić - krótko i treściwie ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...