Skocz do zawartości
seta22

Minix Neo X5 Android Smart TV

Rekomendowane odpowiedzi

Nic ciekawego.

Poza tym ze z klawiatury 90rf zrobili firmówkę klejąc nalepkę minixa.

A cena 140$ dziękuję nie skorzystam. Za to masz 2 cx919 lub 4 mk808.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz funkcjonalny (identyczne komponenty i liczba wyjść) odpowiednik Minix'a X7.

Nie trzeba czekać. Już jest. Za o wiele mniejszą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie czyli jest na rynku jakis player na androidzie ktory jest w stanie obsłużyć xbmc z full hd i dts? Czy trzeba czekac na x7?

Wysłane z mojego GT-I9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie czyli jest na rynku jakis player na androidzie ktory jest w stanie obsłużyć xbmc z full hd i dts? Czy trzeba czekac na x7?

Wysłane z mojego GT-I9300

https://www.nuvola4k.com/index.php

Ten player to ponoć ma nawet obsłużyć 4K. Procesor to Tegra 4. Niestety cena to aż 300USD, ale pewnie z czasem wyjdą tańsze odpowiedniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest a raczej będzie oparty o Tegrę 4 więc pewnie będzie niezły ... ale no właśnie kiedy będzie.

Tegra 4 wejdzie dopiero do masowej produkcji. Nawet nie wiadomo dokładnie kiedy.

Poza tym cena ... za tą kwotę można sobie złożyć PC'ta z XBMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest a raczej będzie oparty o Tegrę 4 więc pewnie będzie niezły ... ale no właśnie kiedy będzie.

Tegra 4 wejdzie dopiero do masowej produkcji. Nawet nie wiadomo dokładnie kiedy.

Poza tym cena ... za tą kwotę można sobie złożyć PC'ta z XBMC.

Oj to tylko pierwszy model z Tegrą 4, potem będą kolejne i cena spadnie. A potem tańsi producenci procesorów wypuszczą produkty oparte o A15 i cena dalej spadnie.

Tegra 4 to już naprawdę mocny procek, gry całkiem dobre mogłyby na to powstać...

A w międzyczasie...

czy produkt który wskazałeś tutaj: http://www.aliexpress.com/item/Hong-Kong-Post-Free-Shipping-2013-Newest-Arrival-Mini-pc-set-top-box-Android-4-1/990808949.html

pociągnie filmy MKV 1080p z wysokim bitrate (3D mnie nie interesuje), i wypuszcza na hdmi nietknięty strumień audio ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam. Ale ... nie sądzę :)

Odtworzy 1080p w MX Player'ze. Tego jestem pewien. Ale co do reszty ... ruletka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jest to bdb alternatywa z tym boxem. Tylko zastanawia mnie wsparcie.

Jeśli produkt spadnie 10$ będzie rewelacja.

Obecnie cx919 69$.
Jeśli cena spadnie do intentycznej jw będzie ciekawie.

Nigdzie nie znalazłem środka czy nie tandeta. Ale zawsze radiator można dołożyć. No i zew antena.

3188 obsługuje to samo co rk3066 tylko trochę mniej obciażony proc. HD w alpha 1 na poziomie 40% na 3066 70%

Co do 300$ za tegrę wybacz..

Za 300 - 500$ kupisz w usa moje x201t z multituch na i7.

Przykręcasz takiego dotykowca na ścianie w kuchni.

Ciągniesz kabel hdmi i usb koło tv dodajesz rf500.

Nie mówiąc ile mini pecetów możesz kupić za 1k pln w pl. na atomie + karta hd za 30$.

Itd itd.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa wynalazki to są praktycznie normalne PC'ty x86 więc nie wiedzę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co marzyc o Tegrze 4 jak na rynku jest Snapdragon 600/800.

Qualcom na darmo nie placi za licencje DTS czy Dolby i w zalozenia dekoduje wszystko.

Tansze modele moga przeciez bistreamowac audio, wbrew kawalom opowiadanym na podkarpaciu.

Cena za SoM-y puki co zabija, ale cos z tego chyba kiedys bedzie, skoro Google Nexus 7.2 z wyswietlaczem HD, Bateria i zestawem kamer, moze kosztowac ok 200 USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snapdragon ... ale cena ... sam waść zauważył. Wszystko rozbija się o to samo ... cena.

Po to ludzie kombinują kupując dongle androidowe ... aby zaoszczędzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary to nie do końca tak.

qualkolm ma procesor graficzny i za niego płaci.

Dlatego z miejsca dekoduje blu ray, mkv, dts itd. Analogicznie 90% boxów sieciowych.

Swoją drogą zastanawiam się czy producenci sticków płacą za hdmi :P

Tam chyba licencja nie dociera.

A co do kawałów o stremowaniu dźwięku tak jakby to się do mnie tyczyło a nie wiem o co ci chodzi?

Co do ceny dlatego właśnie wszystko > 65$ = drogo.

Bo już lepiej dołożyć do 150 za pc.

W tanie atomy bym się nie pchał. Taniej kupisz lapa z wylaną matrycą na c2d np. Dokupujesz klawiaturę, podłączasz do tv i gotowe. Tyle że modele z hdmi znikają z dnia na dzień.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MX 6 smart tv ,jest na allegro za 260 pln .Jest aktualizowany , xbmc i inne aplikacje działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x5?

A procek ten sam czyli jak ma działać to tylko w alphie.

Albo w mx pro.

Działa a dobrze działa to różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowym uzytkownikiem x5.

Mam problem - nie wiem czy wynikajacy z firmware? Przy filmach 720p, 1080p, potrafi klatkowac lub dzwiek sie rozjezdza i nie jest synchro z obrazem na BSPlayerze (streaming po wifi). Dodam, ze na tym samym zestawie na tel wszystko dziala plynnie.

Czy moglby ktos podpowiedziec w jaki sposob zainstalowac najnowszy firmware ?

Posiadam Android 4.1.1, root 20130116

Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj mx player z xbmc faq

Jw kodeki do rk3066 musza być.

bsplayer raczej nie ma.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem z odtwarzaczem MINIX NEO X5. Na płycie zaraz przy zasilaniu mam uszkodzoną diode.Znajduje się ona w oznaczeniu D12

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, chciał bym sie wypowiedzieć troszeczke na temat tego sprzetu. Jak dla mnie to urządzenie to kompletny chłam! Nie dość, że nie oferuje ono natywnego wsparcia dla Full HD a obraz jest jedynie skalowany z niższej rozdzielczość co powoduje widoczną utratę na jakości obrazu to dodatkowo jego działanie pozostawia wiele do życzenia... Sprzęt zakupiłem w sklepie www.m7.pl dawniej (www.dudigo.pl) i sprzedawca zapewniał mnie iż sprzęt ten ma wsparcie Full HD itd itd. Ten przedsiębiorca to zwykły oszust! Domagając się zwrotu kosztów sam się przeznał do tego iż urządzenie sklauje obraz, ale kazał sobie udowodnić, że urządzenia sygnowane znakiem Full HD muszą mieć natywne wsparcie dla tej technologi... Nie wiem jak wy ale ja kupując urzędzenie Full HD chciał bym dostac Full HD a nie niby Full HD. Ogólnie działanie tego sprżetu równiez pozostawia wiele do życzenia odtwarzanie filmów ponad 5GB to już jest problem i brak płynności obrazu. Miracast z telefonu równiez przysporzył mu dużo problemów. Wydajność dual-band wifi jest wręcz tragiczna streaming a dysku nas bedąc 3m od routera również nie obył się bez kłopotów. Tak więc nie polecam nikomu ani tego sprzętu ani tego sprzedawcy. Lepiej zachowac swoje ponad 400zł w kieszeni i zbierać na dobego smartfona niż bawić się w takie "zabawki".


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje stary temat ale może ktoś będzie umiał pomóc:

wczoraj kupiłem dysk przenośny hdd 750 gb usb 3.0, zasilanie po USB. Niestety okazało się, że dysk po podłączeniu tak jakby cały czas się resetował, stąd pytanie czy jest szansa aby coś zrobić aby urządzenie działało poprawnie. Pomocysmile.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje stary temat ale może ktoś będzie umiał pomóc:

wczoraj kupiłem dysk przenośny hdd 750 gb usb 3.0, zasilanie po USB. Niestety okazało się, że dysk po podłączeniu tak jakby cały czas się resetował, stąd pytanie czy jest szansa aby coś zrobić aby urządzenie działało poprawnie. Pomocysmile.png

Prawdopodobnie dysk dostaje za mało prądu z usb

i chyba będziesz musiał zainwestować w aktywny hub usb (z własnym zasilaczem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę na tym się w ogóle nie znam czy możesz mi wskazać jak to wygląda? A najlepiej jakaś konkretna oferta na allegro nie chciałbym się znowu naciąć oczywiście im taniej tym lepiej.

Edytowane przez kostek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm kupiłem i niestety android nie wykrywa dysku.... przez aktywny hub, żeby było ciekawiej kupiłem ten podany przez Ciebie....

Edytowane przez kostek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm kupiłem i niestety android nie wykrywa dysku.... przez aktywny hub, żeby było ciekawiej kupiłem ten podany przez Ciebie....

No to lipa ;)

Masz trzy opcje:

Zastosować przejściówkę co pobiera prąd z dwóch portów usb , powinno wystarczyć.

http://allegro.pl/kabel-y-usb-3-0-2xam-1xaf-zasilanie-z-2-portow-usb-i4648472306.html

Kupić i przetestować jakiś aktywny hub ale na usb2.

Kupić mocniejszy zasilacz do tego Minix Neo X5.

Pierwsza opcja wydaje się być najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...