Skocz do zawartości
seta22

Minix Neo X5 Android Smart TV

Rekomendowane odpowiedzi

A ja powiem ze nie jestem zadowolony z x5 jak narazie to dziala bardzo nie stabilnie przegladarka stockowa sie wiesza i flash player dziala bardzo zle, chrome i opera tez i w dodatku nie dziala w nich flash player, nie wiem moze sa jakies inne wersje firmware do niego nie koniecznie oficjalne ktore dzialaja stabilniej , jak znacie takie to dajcie znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie i moze dla niektorych glupie pytanie

zeby wgrac soft Finless musze miec zrootowanego x5 czy wystarczy ze wgram jak inne softy orginalne .???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie i moze dla niektorych glupie pytanie

zeby wgrac soft Finless musze miec zrootowanego x5 czy wystarczy ze wgram jak inne softy orginalne .???

Rootowanie to po prostu zmiana w oprogramowaniu i nadanie użytkownikowi praw super administratora (nie czepiać się ... ja to ta z grubsza tłumaczę).

Jak wgrywasz inne oprogramowanie to zmieniasz wszystko ... również to czy urządzenie jest zrootowane czy nie.

Wybierz (o ile masz taki wybór) firmware już zrootowany i tyle.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegajac troche od tematu czyli jak na mojego galaxy note wgram np. Cyanogen mod10 to nic sie nie stanie jak nigdy nie byl rootowany i jesli mi sie nie spodoba to oprogramowanie zawsze moge wrocic do orginalnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracajac do tematu wgralem soft Finless 720 i jak narazie jest ok nawet jeden film udalo sie ogladnac online ,potestuje i zobacze jak bedzie dzialal dalej .

Mam tez pytanko co do pilota Mele F10 ktos wie jak zrobic aby dzialaly wszystkie klawisze , gdzies widzialem opis i nie moge go znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft m.in. z wyłączaniem urządzenia z poziomu menu ,z AirPlay/DLNA Receiver za darmo (w sklepie 15zł), usuniętymi niektórymi "przymusowymi"

do tej pory aplikacjami, obsługą skype przez kamery Logitech serii C, powiększonym wskaźnikiem myszy, wersja 720p (niedługo wyjdzie też ,ale tylko nieoficjalna 1080p) :

http://minix.com.hk/firmware/NEO_X5_4.1.1_20130326.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam ten sprzet od 2 tygodni. Wgralem
mu najnowsza wersje oprogramowania, odblokowalem root-a. Sterowanie
narazie odbywa sie za pomoca Measy RC11 oraz smartfona z aplikacja MK802
III Remote. Zona uzywa klawiatury i myszki na BT. Podlaczylem kamere
Microsoft HD-5000, dziala glos i wideo w Skype. Sterowanie glosem
rowniez dziala. Dlugi czas walczylem, by XBMC i WEEB.TV dzialaly jak
nalezy na tym sprzecie z racji braku sprzetowego wsparcia do dekodowania obrazu.

Wczoraj zainstalowalem XBMC-20130219-32e99c7-android-hwaccel-armeabi-v7a.apk
i wreszcie zaczelo dzialac jak nalezy. Nic nie przycina, nie gubi klatek podczas streamingu.

Flash dziala u mnie bardzo dobrze w Firefoxie. W Chrome jest komunikat ze nie jest obslugiwany.
Aktualizacja i odrootowanie tego urzadzenia nawet dla laika jest
proste. Siec WLAN dziala bardzo dobrze, X5 nie gubi sygnalu i odrazu
laczy sie po wybudzeniu.
Do pelni szczescia zostalo tylko podlaczyc pad-a od XBOX albo PS3

i podpiac udzialy z dysku sieciowego.

Edytowane przez hal9kx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy istnieje sposób na zrobienie obrazu/kopii zapasowej firmware z minixa x5.

Edytowane przez pitsar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pojawił się oficjalny firmware, z dużymi zmianami :

Data wydania: 20.05.2013, wersja 011, waga 240MB. 1) Dodane NFS.ko 2) Dodany 1920x1080p-24Hz,. 1920x1080p-25Hz, 1920x1080p-30Hz opcje wyświetlania 3.) Zastosowane nowy zestaw biblioteki FFMPEG 4). Dodano dźwięk AC3 passthrough przez S / PDIF 5). Dodano 5,1 kanału HDMI PCM wielokanałowe audio (brak HDMI passthrough) 6.) Aktualizacja Biblioteki libstagefright 7). Dodane z powrotem (kalendarz, mapy ... itp.) 8). Wsparcie nowy Gen.2 RKremote -kontrolera aplikacji.dla urządzeń z systemem Android (działa to tylko w tej wersji firmware i tych po) 9). Dodano RKGameControlSetting 10). Dark theme background


http://minix.com.hk/firmware/NEO_X5_4.1.1_20130520.rar

Edytowane przez thierry00
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy czy może mi kos z was powiedzieć czy Neo X5 obsługuje już dźwięk DTS bo ogulnie z tego co czytam to sprzed godny polecenia ,i jak się prezentuje obraz ful HD

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz już niewiem co kupić .zależy mi na oglądaniu serwisów z neta. i radio internetowe. przeglądarka czasami i filmy mkv dobrze by było dźwięk dts i można by było zainstalować Xmbc doradzicie coś

Edytowane przez seta22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x5 ma jedynie wyjście optyczne co daje 5.1.

Ale chcą jak za zborze. Dalej powyżej 300pln?

Jak komuś bardzo zależy proponuje poczekać jakieś 3 miesiące.

Wyjdzie x7 i cena x5 poleci o połowę.

A jak nie to mk808b. Obecnie cena spadła do 200pln na allegro 140 z chin. Masz stereo.

A tak jak pisane x razy jak ktoś chce dts 5.1 ma porządne kino itd. To konsola albo odtwarzacz.

Ps3 kupisz za 1tyś pln dostaniesz używane odblokowane, blu ray. I da się wgrać xbmc.

Nie będziesz miał skypa!

---------

Widzę że dalej moda w przerabianie wi fi nie przestaje...

Dajcie mi dokładne dane wi fi. Czy w x5 jest 19 czy 25dbi.

Teraz zauważyłem rk903 czyli to samo co w mk = 17 do 19dbi.

Wypuszczenie anteny dużo tam nie da.

Lepiej przerobić router bo 90% z was pewnie ma netia spota, live boxa lub tplinka z nieodkręcaną anteną.

UWAGA LIVEBOXA I NETIA SPOT MUSISZ PRZEROBIĆ TAK BY JAK ODDASZ DO USŁUGODAWCY NIE BYŁO WIDAĆ Z ZEWNĄTRZ.

Wystawione na allegro zestawy do modyfikacji routera/ mk808 itp.

http://allegro.pl/u-fl-rp-sma-2-4-5ghz-pigtail-antena-mk808-router-i3311824779.html

Jeśli macie zamiar przerabiać x5 to to nie ma sensu.

1m skrętki =1pln kocowki też 1 pln.

Czyli nawet zużywając 20m wydacie te 30-40pln.

pigtail + antena jw 20pln + robota itd. Jest sens? by okazało się że wciąż rwie?

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XBMC czy XMB, co za różnica? ;)

Jednakze kiedys ktos podobno uruchomil xbmc na ps3.

Działało to jednak tak beznadziejnie wolno, ze nie warto nawet o tym wspominac.

No ale homman przynajmniej moze legendy I mity teraz na legalu opowiadac.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xbmc w wersji wip istnieje od 2 lat na ps3.

Co do działania...lepiej ps3 media server z wgranym pluginem xbmc.

Ba pierwsze wątki o tym masz nawet na tym forum z przed 2 lat

http://hdtvpolska.com/topic/19989-xbmc-na-ps3;/

Kupa filmów.

http://www.youtube.com/results?search_query=ps3+xbmc&oq=ps3+xbmc&gs_l=youtube.3..0.43280.46838.0.47588.8.8.0.0.0.0.569.4001.3-1j2j5.8.0...0.0...1ac.1.11.youtube.Fu0ynDccbHI

Dodaj do tego linuxa na ps3. Wtedy masz linuxowe xbmc. I 0 problemów.

Tak że kolejny raz nic mi się nie pomyliło.

Podobnie jak z bluray którego xbox nie ma. Dlatego jw ps jest lepszy jako odtwarzacz. Ale gorszy moov.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie interesuje X5, czekam tylko na obniżkę ceny. Obecnie mam patriota box office.

Subiektywnie:

To co mi się podoba w nim to:

zasilacz dedykowany w komplecie

3x usb

gniazdo normalne hdmi - nie podoba mi się wtyk hdmi w obudowie (lub mini hdmi)

możliwość sterowania androidem ze smartfona

ogólnie obudowa, że można go postawić na szafce, bo te MK8xx i klony to sobie nie wyobrażam tą plątaninę kabli razem z dyskiem USB w powietrzu za telewizorem na ścianie

z minusów (oprócz ceny póki co) to oprogramowanie, ale zanim to kupię, to pewnie poprawią do normalnego użytkowania, czyli bez zwiech i żeby MKV 1080p z DTS/DD działało płynnie.

Przydało by się jeszcze miejsce na dysk 2,5" bo taki mam wmontowany w PBO, ale bez tego obejdzie się.

Edytowane przez kanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie interesuje X5, czekam tylko na obniżkę ceny. Obecnie mam patriota box office.

Subiektywnie:

To co mi się podoba w nim to:

zasilacz dedykowany w komplecie

3x usb

gniazdo normalne hdmi - nie podoba mi się wtyk hdmi w obudowie (lub mini hdmi)

możliwość sterowania androidem ze smartfona

ogólnie obudowa, że można go postawić na szafce, bo te MK8xx i klony to sobie nie wyobrażam tą plątaninę kabli razem z dyskiem USB w powietrzu za telewizorem na ścianie

z minusów (oprócz ceny póki co) to oprogramowanie, ale zanim to kupię, to pewnie poprawią do normalnego użytkowania, czyli bez zwiech i żeby MKV 1080p z DTS/DD działało płynnie.

Przydało by się jeszcze miejsce na dysk 2,5" bo taki mam wmontowany w PBO, ale bez tego obejdzie się.

Obiektywanie:

Dedykowany zasilacz ma każdy z dongli.

Portów USB rzeczywiście jest 3 czyli jeden więcej niż np MK808

Normalne gniazdo HDMI ma każdy z dongli (czasem przez przejściówkę dostarczoną w komplecie).

Możliwość sterowania ze smartfona to cecha systemu Andorid. Ma to każdy.

Obudowa X5 jest na tyle mała i lekka że jeśli podłączysz do niej parę urządzeń i tak będzie wyglądała jak pająk ;)

Super obsługi wszystkich formatów audio/video już się raczej nie doczekamy bo już jest następca RK3066 czyli RK3188 i cała uwaga developerów jest na niego skierowana.

Zaletą Minix'a jest najlepiej działające Wi-Fi i port RJ45 (Ethernet). To jednak kosztuje extra prawie 40$. Czy to dużo czy mało każdy musi sobie odpowiedzieć sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , tak potakujemy z usmiechem. Jak zwykle jest zabawnie.

xbmc w wersji wip istnieje od 2 lat na ps3.

Ba pierwsze wątki o tym masz nawet na tym forum z przed 2 lat

http://hdtvpolska.com/topic/19989-xbmc-na-ps3;/

Wiemy, ze to prawda, bo czytamy forum oraz nalogowo uzywamy wiec i sledzimy watki o XBMC.

Co do działania...lepiej ps3 media server z wgranym pluginem xbmc.

To moze byc prawda, zwazywszy, ze XBMC nie dziala na PS3... Niestety

Generalnie to jest kupa, bo w powyzszym zestawieniu, sa raptem 2 filmy.

Jeden filmik, ktory widzielismy w podlinkowanym watku Kolegi sudione oraz w kazdej innej zajawce na temat XBMC na PS3. Jest jeszcze drugi filimik, autorstwa TriplePee, pokazujacy mniej wiecej to samo, co film osobnika o nicku madshaun1984, czyli slideshow, bo trudno to nazwac nawet wolnym dzialaniem menu XBMC. Jakis innych operacji odtwarzania mediow, uruchomiania pluginow, czy chocby wyswietlania zdjec juz nie pokazano ;).

Jak znasz jeszcze jakies inne filmy pokazujace dzialanie XBMC na PS3, to prosze o linki do nich.

Dodaj do tego linuxa na ps3. Wtedy masz linuxowe xbmc. I 0 problemów.

A jest jakies inne, niz "linuksowe XBMC" na PS3?

"Macowe"? "Windowsowe", a moze "Androidowe"?

Zero problemow?

Pomijajac fakt, ze uzytkownik madshaun1984 ocenia czas potrzebny na przygotowanie PS3 i kompilacje swojego XBMC, dzialajacego w maksymalnej rozdzielczosci 1080i, na ponad 6 godzin, to ze zadnemu z jego nasladowcow, postepujacych zgodnie ze wskazowkami zamieszczonymi w tutoriale, nie udal sie ten trick bez problemow i dalszych konsultacji, oraz wreszcie tego, jak dziala XBMC, czy mowiac wprost NIE DZIALA, trzeba niestety byc komputerowym geekiem.

Tak że kolejny raz nic mi się nie pomyliło.

Nic, poza audytorium

Podobnie jak z bluray którego xbox nie ma. Dlatego jw ps jest lepszy jako odtwarzacz. Ale gorszy moov.

Bingo! PS3 jest lepszym odtwarzaczam o XBOX-a i odtwarza bluray-e!

Odpuscmy powyzsze bzdety. Najwazniejsze, ze wniosek sluszny.

Tak , tak potakujemy z usmiechem. Wszystko bedzie dobrze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne masz te założenia...

Po 1 jaka różnica czy jest to dongiel czy pudełko?

I tak masz kabel hdmi. A to jaki jest w urządzeniu jakie ma znacznie?
Dongiel ma ten plus że jest mały i możesz schować za tv tak by nikt nie widział.

Zasilacz dedykowany? Każde urządzenie z androidem ma albo usb albo 2,5mm

Możliwość sterowania ze smartfona? przecież to zalezy od softu. Na 1.7 finlesie masz 3 wygodne sposoby.

Na x5 ehome na pewno nie działa. Chyba tylko droid mode tam lata.

"ogólnie obudowa, że można go postawić na szafce, bo te MK8xx i klony to sobie nie wyobrażam tą plątaninę kabli razem z dyskiem USB w powietrzu za telewizorem na ścianie"

Wyobraź sobie że niczego nie widać. Przy przykręconym do ściany tv. A kupujesz wygodny kabelek taki jak w klawiaturze ipazport w zestawie.

Albo jaki kolwiek zwijany usb. I kiedy potrzebujesz podpiąć dysk jedynie go rozciągasz.

I na dzień dobry lepiej odpuść za dużo wymagasz. Dla takich ludzi są odtwarzacze blu ray, kina domowe i wyporzyczalnie blu ray. Ewentualnie VOD.

Za darmo tego nie dostaniesz. Za x lat kiedy kazdy będzie miał 100Mbit łącze. Androidowi przestaną podcinać jajca itd... Może może.

Puki co to raczej proponował bym jako jedyną alternatywę szukanie używanego laptopa wypasionego używanego lapa z kartą 7.1 i blu ray. Można dopaść w niemczech za 1500pln. I położenie tego za telewizorem.

Vel ps3 + mk808.

Innaczej powyższego założenia nie osiągniesz.

Tylko zapominasz o jednej ważnej rzeczy. Znajdź mi źródło on line 5.1 nawet y.t jest w stereo.

Dlatego jw założenie konsola jako odtwarzacz super wypaśnej jakości filmów full hd 3d z dts 5.1 itd. A android do yt, neta i on line.

Jak by nie patrzyć 1 tyś pln.

Więc wówczas pozostaje ci ostatatnia alternatywa.

Mianiowicie komputer all in one.

Jedyna wada to max 24 cale. czasem 26 się znajdzie. Cena ok 3 tyś pln z blu ray.

Ale liczac koszt tv + konsoli + mk wychodzi całkiem całkiem. No i możesz się pochwalić znajomym największym dostępnym tv :)

Ba nawet największym dostępnym tabletem.

Sprawdze bo w tym momęcie może popełniam gafę czy czasem iplex nie ma 2.1.

Swoja drogą można by z tego zrobić kolejne faq. Wymagasz dobrej jakości obrazu przeczytaj to.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.

homman z tego co piszesz wnioskuję że ps3 nie posiadasz.

kup sobie ps3 zainstaluj sobie linuxa i xbmc na nim.

pochwal się jeszcze jak super ci to chodzi heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta produktowa modelu X7, który ma być dostępny w sprzedaży na przełomie lipca i sierpnia :

1004755_549577065104466_1971328627_n.jpg

oraz mini-katalog z produktami Minix :

551392_511189372276569_122440406_n.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...