Skocz do zawartości
seta22

Minix Neo X5 Android Smart TV

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy mam zamiar kopic sobie jakiś odtwarzacz multimedialny myslałem o cenie 900zł chodzi mi oto zęby odtwarzało filmy różnego formatu i dziek hd do amplitunera ytube radio internetowe ipla tvn Player .

Ale teraz jak sie ukazała wersja XMBC na Androida to zastanawiam sie nat takim czyms http://allegro.pl/minix-neo-x5-android-smart-tv-wys-z-polski-i2890440916.html co wy nato , a morze cos innego proponujecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Fantoma.

Miałem MK 808,nie byłem zadowolony,grzał się, ciągłe problemy z wi-fi,mało wyjść usb,problemy z firmware.Kupiłem Minix Neo X5, te problemy znikneły.Procek ten sam plus 3xUSB + micro usb OTG ,gniazdo hdmi 1.4a ,gniazdo RJ-45,optyczne S/PDiF, cena wyższa ale coś za coś.Dlaczego napisałeś że jesteś niekompetentny ?,przecież to to samo, tylko lepiej wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czegoś nie mam w rękach to nie mogę się autorytatywnie o tym wypowiedzieć ...

A Minix'a nie mam ...

Jeśli go masz napisz proszę jakąś obszerną relację z jego użytkowania. Wszyscy będą Ci wdzięczni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie :)

W miarę możliwości uwzględnij takie rzeczy jak:

- Wi-Fi (transmisja, stabilność połączenia, zasięg)

- Ethernet (jak wi-fi)

- skalowanie pulpitu (czy jest tylko 720p czy full 1080p)

- chowanie dolnego paska androida podczas odtwarzania filmów

- formaty filmów (czy wszystko odtwarza)

- transmisja dźwięku (ma na pokładzie łącze optyczne ... czy potrafi go wykorzystać?)

- youtube, tvn player, weeb.tv itp. Czy wszystko działa?

- skype (jakość połączeń audio, obsługa video)

- współpraca z xPadem (o ile go masz)

- wynik w AnTuTu

- obsługa dużych dysków po USB (u mnie MK808 ma problemy z dyskiem 2TB)

- obsługa połączeń sieciowych (Samba, FTP, udostępnianie z Windows'a)

- czy przez sieć da się odtwarzać filmy 720p/1080p z dużymi bitrate'ami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Kupiłem Minix Neo X5, te problemy znikneły .....

Jestem ciekaw jak Ci się sprawuje. Też się przymierzam do niego :)

Szczególnie zależy mi na możliwości odtwarzania filmów mkv i mp4 z wysokim datarate'm rzędu ok 14 Mbps (pliki po kilkanaście Giga w 3D SBS).

Czytałem, że powinien niby dać sobie radę, przy użyciu MX Playera i sprzętowemu dekodowaniu (HW). Plik musi być tylko podłączony lokalnie w postaci np. dysku USB. Po sieci dekoder sprzętowy -HW, w MX playerze chyba nie działa :(. To też można obejść instalując cifs.ko i robiąc link symboliczny do udziału sieciowego, tylko nie wiem jak z prędkością transferu przy takim wynalazku :(

Do tego jest chyba może jeszcze dojść problem z dźwiękiem, bo większość filmów ma dźwięk DTS, a Minix chyba nie potrafi go wystawić jako strumień na wyjście HDMI ?

Wtedy go musi transkodować do stereo co może być zbyt obciążające dla proca i powodować przycinanie się filmu ....

Dlatego jestem wielce ciekaw czy próbowałeś odtwarzać takie filmy i czy śmigają ok, czy nie za bardzo ???

Jak da się oglądać to zaraz kupuję tego Minixa :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak Ci się sprawuje. Też się przymierzam do niego :)

Szczególnie zależy mi na możliwości odtwarzania filmów mkv i mp4 z wysokim datarate'm rzędu ok 14 Mbps (pliki po kilkanaście Giga w 3D SBS).

Czytałem, że powinien niby dać sobie radę, przy użyciu MX Playera i sprzętowemu dekodowaniu (HW). Plik musi być tylko podłączony lokalnie w postaci np. dysku USB. Po sieci dekoder sprzętowy -HW, w MX playerze chyba nie działa :(. To też można obejść instalując cifs.ko i robiąc link symboliczny do udziału sieciowego, tylko nie wiem jak z prędkością transferu przy takim wynalazku :(

Do tego jest chyba może jeszcze dojść problem z dźwiękiem, bo większość filmów ma dźwięk DTS, a Minix chyba nie potrafi go wystawić jako strumień na wyjście HDMI ?

Wtedy go musi transkodować do stereo co może być zbyt obciążające dla proca i powodować przycinanie się filmu ....

Dlatego jestem wielce ciekaw czy próbowałeś odtwarzać takie filmy i czy śmigają ok, czy nie za bardzo ???

Jak da się oglądać to zaraz kupuję tego Minixa :))

ja na moim iMito puszczam 720p 4,5-8GB przez lan i H/W na MX Player daje sobie z nimi spokojnie radę

jak puszcza dźwięk DTS nie mam jak przetestować - mam stary ampli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na moim iMito puszczam 720p 4,5-8GB przez lan i H/W na MX Player daje sobie z nimi spokojnie radę

...

Dzięki za info. To co napisałeś dobrze wróży. Ciekaw jestem jak z tym minixem jest. Po lekturze zagranicznych forów wyczytałem, że w MX Playerze na minixie w trybie HW jest problem z przewijaniem. Do tego większość plików jakie oglądam (teraz na kompie) to właściwie ma po kilkanaście giga 1080p. Przy czym z tym 1080p to właściwie nie wiem czy to ma sens, bo ponoć też jest problem z tym trybem i tak naprawdę jest to mniejsza rozdzielczość tylko upscalowana do 1080p :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie sobie tematy o MK808. To właściwie niemal bliźniaczy sprzęt.

Wszelkie problemy są już z reguły zdiagnozowane i usunięte. Bardzo dużo zależy od firmware'u.

Np. rozdzielczość już od dawna jest do wyboru (1280x720 lub 1920x1080).

Problemy z odtwarzaniem filmów, synchronizacją dźwięku itp. również wynikają z niuansów wersji software'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by się poradzić jaką klawiaturę i mysz bezprzewodową do tego urządzenia zakupić, nie za bardzo wiem czym się kierować, aby współpracowały z tym urządzeniem. Może ktoś już zakupił i jest zadowolony i poleca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów to napiszę ... patrz pierwszy post tematu o MK808 (wersja 2).

Każda klawiatura/myszka radiowa będzie pasować. Kwestia preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>> Każda klawiatura/myszka radiowa będzie pasować

Są jednak prawdopodobnie problemy z niektórymi myszami Logitech w przypadku X5.

Przynajmniej w obecnie dostępnych wersjach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by się poradzić jaką klawiaturę i mysz bezprzewodową do tego urządzenia zakupić, nie za bardzo wiem czym się kierować, aby współpracowały z tym urządzeniem. Może ktoś już zakupił i jest zadowolony i poleca?

Po "lekturze" filmów na youtube zaważyłem że ludzie najbardziej są zadowoleni z RC1. Ja się zdecydowałem na nowszy - trochę droższy: Mele F10.

Na którymś z filmików producent/developer nowego sticka Hi-802 (czterordzeniowy) ma oba i ponoć ten Mele F10 jest lepszy, tylko nie nie wiem w czym :)

W RC1 sterownie myszą blokuje się chyba ręcznie, a w Mele wystarczy obrócić klawiaturą do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze do "wora", czyniąc jeszcze większy OT, informacje o Ruspberry Pi.

Właśnie mam pożyczoną starszą wersje Ruspberry Pi, wgrałem na kartę obraz RasBMC muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.

XBMC odtwarza płynnie filmy po 16GB mkv 3D z dźwiękiem DTS.

Warunek jest właśnie taki, że dźwięk DTS musi być przekazany do odbiornika bez dekodowania. Fabrycznie jest ustawione, że odbiornik jest 2.0 i transkodowanie dźwięku powodowało zacinanie filmów. Po przestawieniu, że odbiornik może "łyknąć" dźwięk 7.1 i obsługuje DTS filmy zaczęły śmigać :)

Ogólnie całe ustrojstwo chodzi dosyć wolno (pewnie przez słaby proc) ale filmy wymiatają, GPU musi być bardzo mocne :)

Jestem zaskoczony bo jest b. tanie a robi coś, czego mninx nie ma:

- Wystawia dźwięk DTS po HDMI w trybie Passthru,

- Dekoduje sprzętowo filmy o wysokim datarate w XBMC

- wyświetla w rozdzielczości 1080, obraz jest dopasowany do ekranu,

- Po podłączeniu do TV, XBMC można sterować pilotem z TV ! :)

Do tego działają moje filmy nakręcone kamerą toshiba, na PC'towym XBMC miałem z nimi problemy :)

Na minus mogę zaliczyć:

- Ślamazarny interfeace,

- Brak napisów stereoskopowych,

- Youtube powoduje często restart urządzenia.

Ogólnie jednak myślę, że jako sieciowy odtwarzacz za niewielkie pieniądze jest bardzo dobry. Do tego cały czas ma silne wsparcie programistów i wychodzą nowe wersje RasBMC zgodne ze swoimi odpowiednikami XBMC.

Edytowane przez wydziub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze do "wora", czyniąc jeszcze większy OT, informacje o Ruspberry Pi.

Właśnie mam pożyczoną starszą wersje Ruspberry Pi, wgrałem na kartę obraz RasBMC muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.

XBMC odtwarza płynnie filmy po 16GB mkv 3D z dźwiękiem DTS.

Warunek jest właśnie taki, że dźwięk DTS musi być przekazany do odbiornika bez dekodowania. Fabrycznie jest ustawione, że odbiornik jest 2.0 i transkodowanie dźwięku powodowało zacinanie filmów. Po przestawieniu, że odbiornik może "łyknąć" dźwięk 7.1 i obsługuje DTS filmy zaczęły śmigać :)

Ogólnie całe ustrojstwo chodzi dosyć wolno (pewnie przez słaby proc) ale filmy wymiatają, GPU musi być bardzo mocne :)

Jestem zaskoczony bo jest b. tanie a robi coś, czego mninx nie ma:

- Wystawia dźwięk DTS po HDMI w trybie Passthru,

- Dekoduje sprzętowo filmy o wysokim datarate w XBMC

- wyświetla w rozdzielczości 1080, obraz jest dopasowany do ekranu,

- Po podłączeniu do TV, XBMC można sterować pilotem z TV ! :)

Do tego działają moje filmy nakręcone kamerą toshiba, na PC'towym XBMC miałem z nimi problemy :)

Na minus mogę zaliczyć:

- Ślamazarny interfeace,

- Brak napisów stereoskopowych,

- Youtube powoduje często restart urządzenia.

Ogólnie jednak myślę, że jako sieciowy odtwarzacz za niewielkie pieniądze jest bardzo dobry. Do tego cały czas ma silne wsparcie programistów i wychodzą nowe wersje RasBMC zgodne ze swoimi odpowiednikami XBMC.

Tak jak napisales - wszystko kwestia softu i jego optymalizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jest chyba może jeszcze dojść problem z dźwiękiem, bo większość filmów ma dźwięk DTS, a Minix chyba nie potrafi go wystawić jako strumień na wyjście HDMI ?

Dzisiaj dostałem Minixa, pierwsze testy wykazały że na wyjściu optycznym nie ma DTS ani DD, obojętnie czy przez DLNA czy sieć czy z pendriva. Na HDMI nie mam jak sprawdzić bo mój TV puszcza z HDMI na swoje wyjście optyczne zwykłe stereo. Mam pytanie, jak podmontować udział sieciowy? Wiem że do tego służy cifs ale jak go zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem Minixa, pierwsze testy wykazały że na wyjściu optycznym nie ma DTS ani DD, obojętnie czy przez DLNA czy sieć czy z pendriva. Na HDMI nie mam jak sprawdzić bo mój TV puszcza z HDMI na swoje wyjście optyczne zwykłe stereo. Mam pytanie, jak podmontować udział sieciowy? Wiem że do tego służy cifs ale jak go zainstalować?

Z tym DTS'em to by się zgadzało z tym co wyczytałem na necie. Ludzie twierdzą, że jest to problem Androida, ale mi się nie wydaje - Geniatech/MyGica ATV1200 ma DTS na wyjściu. Są jednak jeszcze nie dostępne w Polsce. Bardziej obstawiałbym kłopoty poprawnym oprogramowaniem RK3066.

Co do cifs'ow to dla minixa jest problem z modułem cifs.ko.

A konkretniej mi się go nie udało znaleźć. Jak go znajdziesz, to potrzebujesz jeszcze programik Cifs Manager.

Cifs manager potrzebuje chyba z kolei zainstalowanego BusyBox'a i oba wymagają zrootowanego minixa :) (na youtubie jest film jak zrootować minixa - tyle, że po francusku :)

Cifs manager robi we wskazanym przez Ciebie miejscu (fabrycznie na karcie pamięci) mounting point do dowolnego udziału sieciowego.

Jakby pisał, że nie może załadować modułu cifs.ko możesz to spróbować najpierw zrobić ręcznie z pod terminala:

insmod cifs.ko

(u mnie na telefonie musiałem jeszcze załadować przed cisf.ko załadować slow-work.ko)

Testowałem to u siebie na telefonie i np. MXplayer oferował HW decoder tylko dla plików lokalnych. Jak odtwarzałem po sambie (odpalając fil z ES File Explorera) to był dostępny tylko dekoder SW. Po zamontowaniu udziału sieciowego na karcie, MXplayer'owi wydawało się, że pliki z udziałów sieciowych są na karcie i działał HW dekoder :)

Jeżeli jakiś program obsługuje sam z siebie poprawnie sambę, to moim zdaniem nie warto się bawić w cifs.ko. W innych przypadkach warto poświecić trochę czasu :)

Tak na marginesie, to właśnie wyszedł nowy XBMC, który na RK3066 obsługuje już sprzętowe dekodowanie - ale tylko z plików lokalnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawiły się jakieś pierwsze cifs.ko dla rk3066 :)

http://blog.lugru.com/2012/10/cube-u30gt-shogun-rk3066-cifs-ko-md4-ko/

http://www.armtvtech.com/armtvtechforum/viewtopic.php?f=6&t=234

Jak działa na MK808, to na minixie pewnie też :)

Trzeba tylko przed cifs.ko załadować md4.ko

pierwszym linku jest, że W cifs manager trzeba wpisać:

/path/to/cifs.ko:/path/to/md4.ko

Nie wiem czy nie powinno być odwrotnie:

/path/to/md4.ko:/path/to/cifs.ko

żeby md4 było ładowane najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...