Skocz do zawartości
seta22

Minix Neo X5 Android Smart TV

Rekomendowane odpowiedzi

co daje ten cifs.ko ? Przecież cifs manager działa bez instalowania tego.

Niestety filmy fullhd poprzez cifs managera nie działają płynnie, dużo lepeiej - choć mniej wygodnie działa to przez es file explorera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co daje ten cifs.ko ? Przecież cifs manager działa bez instalowania tego.

Niestety filmy fullhd poprzez cifs managera nie działają płynnie, dużo lepeiej - choć mniej wygodnie działa to przez es file explorera.

Jeżeli Cifs Manager działa bez instalowania dynamicznego (insmod) cifs.ko, tzn, że masz kernela ze skompilowanym tym modułem, więc w tym przypadku nic nie daje :).

No i niestety, też zauważyłem, że cifs.ko jest dużo wolniejsze niż wbudowany moduł samby w ES file explorerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow

Mam kilka pytan co do minixa neo x5

1Jakiego androida polecacie (stabilnego ) ja mam 4.1.1 z 27 grudnia

2. zainstalowalem xbmc(wersje dla androida z 29.01.13 i dx player , problem polega na tym ze jak wlacze filmy np. z kinopecetowiec po 10 -15 min mi wywala

mial ktos takie cos? dodam ze przetestowalem juz wiele wersji xbmc i w kazdym to samo.

3. spotkal sie ktos z opisem po Polsku jak zainstalowac nowe software ewentualnie zrobic root-a

4.znacie jakies polskie forum gdzie jest rozwijany watek o tym sprzecie?

Edytowane przez klocek-it

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukazał się właśnie nowy, nieoficjalny soft ,z obsługą 1080p, nie sprawdzałem czy odtwarzanie jest ok, bo do tego korzystam póki co z innego urządzenia , natomiast ogólnie wydaje się najstabilniejszym z dotychczasowych - tu link : http://d-h.st/LGQ

Odnośnie instalacji nowego softu to wszystkie potrzebne rzeczy są dołączone jak na razie w każdym nowym sofcie.Jeśli masz sterownik w systemie, to po podłączeniu przez OTG/USB uruchamiasz RKBatchTool, ładujesz soft (ikonka z prawej strony na górze), wciskasz RESTORE (to ważne, nie upgrade!) i po ok.2-3 minutach cieszysz się nowym softem, w trakcie wgrywania ikonka z numerem 1 pulsuje, a na początku od razu po uruchomieniu programu, jeśli wszystko jest ok świeci na zielono.

Jeśli nie masz sterownika w systemie, to musisz postarać się o wyprostowany spinacz, z tyłu urządzenia na stałe wciskasz tym spinaczem "recover" (dość głęboko, powinien być słyszalny klik- w tej pozycji zatrzymujesz i czekasz). Stale naciskając uruchamiasz urządzenie, po chwili Windows informuje,że nie mógł zainstalować sterownika ( i tak ma być). Instalujesz go ręcznie z pliku który jest zamieszczony razem z softem ( odpowiedni dla siebie znajdziesz w folderze driver). Po chwili możesz już wgrywać soft.

Edytowane przez thierry00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki soft juz uaktualnilem na ten co podales w linku teraz jeszcze jedno pytanko

wersje xbmc dla androida sa non-neon i neon ktora jest dla minix x5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polskiego fora nie znalazłem ale tu http://cdr.cz/clanek...-klady-a-zapory jest opis/test Neo x5.Opisane tez jak wgrać nowe firmware i roota.Włącz tłumaczenie w google i zrozumiesz :)

Tu też coś jest http://androidpc.es/...lisis/?3292d828

Zaglądnij tu http://fixme.se/pub/minix/

Edytowane przez wiech1958

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neon. Chciałem sprawdzić co pisza o no-neon, ale jest straszny lag. Chyba wszyscy właśnie teraz pobierają :) Wczoraj pobierałem night i mam wrażenie że działa szybciej od stabilnej, ale to night i może ze stabilnością nie mieć wiele wspólnego. Po może 2 h testowania w sumie(instalacja pluginów i konfiguracja, drobne testy z samby) działa stabilnie, tyle że 2h testów to trochę mało....

PS

Gdzie masz wzmiankę o no-neon, bo coś nie mogę trafić.

Edytowane przez robertnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o to chodzilo tu jest filmik

[media=]

[/media]

Zainstalowalem wersje neon do x5 .

Teraz zostalo mi tylko pytanie co z tym kinopecetowcem , dziala komus dluzej niz 15 min?

Edytowane przez klocek-it

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybkie odpowiedzi , ale roota narazie odpuszcze.

Zostaje kwestja fimow online przez xbmc

Zadalem tez to pytanie w watku o pluginie sd-xbmc polishtv ale narazie zero odzewu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok chyba doszedlem po czesci co i jak z tymi filmami online wykupilem konto premium na ekino.ty i jak narazie film leci juz od 30min i sie nie zacina , jeszcze musze doisc jak to zrobic z kinopecetowcem bo tam sa do wyboru serwisy z jakich chcemy ogladac ale w ustawieniach pluginu nie ma zadnych opcji na konta premium z tych serwisow.

Edytowane przez klocek-it

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem X5 od miesiaca. Ostatnio zaktualizowałem sprzęt do wersji 4.1.1 (firmware 17.01.13 @720p), na razie bez roota. W tej wersji mam problem z odmontowaniem napędów HDD USB / czytników SD na USB.

W wersji 4.0.4 po włożeniu dysku USB i poprawnym zamontowaniu napędu pojawiał się w panelu powiadomień pasek, po kliknięciu którego można było odmontować dysk USB.

Niestety w wersji 4.1.1 taki pasek się nie pojawia. Wiecie może w jaki sposób odmontować bezpiecznie napęd USB?

PS.

1. Jestem w trakcie testów playera X5. Udało mi się zainstalować zewnętrzną antenę Wifi (przylutowane gniazdko U.FL + pigtail U.FL => RP SMA). Jak ktoś chętny szczegółów, to wrzucę fotki.

2. W mojej wersji na obudowie brakowało otworów pod LED niebieską i odbiornik IR. Musiałem sobie rozwiercić otwory, chociaż zauważyłem, że obudowa miała wyżłobienia pod te elementy. Widać forma wtryskarki była w starszej wersji, albo nie wiercono tych otworów. Wy też tak mieliście? (brak otworów pod LED i IR)?

3. Z ciekawości podłączyłem zewnętrzną kartę audio USB DAC (no name). Działa obsługa tej klasy USB w X5 dla firmware 4.1.1. (JB ją wspiera). Można więc podłączać zewnętrzny DAC i cieszyć się jakością HiFi, jeśli komuś wbudowany Codec na kości Realteka nie odpowiada. By dźwięk na kartę USB DAC płynął, należy w ustawieniach => dźwięk => wybrać wyjście USB.

4. Napędy HDD USB 2.5" - podłączyłem dyski 1 i 2TB (WD Password i WD Elements) na partycji NTFS. Działa bez dodatkowych zabiegów - wydajność prądowa wystarczająca (zapewnie więcej niż standardowe 0,5A - SGS2 nie chciał podmontować napędu, który się restartował co chwilę, pomogło zasilanie zewnętrzne 5V). Niestety nadal nie wiem, jak odmontować bezpiecznie napęd ;(

5. Slot karty SD - coś nie do końca działa obsługa i zapis. Miałem podłączoną kartę MicroSD Goodram 16GB sformatowana na FAT32 i pracujący Torrent. Po 2 dniach system plików uległ uszkodzeniu. Druga próba i to samo. Zrezygnowałem ze slotu SD i przerzuciłem się na czytniki kart MicroSD na USB. Do tej pory żadnych problemów, a przerzuciłem przez karty i dyski USB ponad 100GB danych.

6. Podczas normalnej pracy urządzenie nagrzewa się w niewielkim stopniu. Tak na oko 40-50st. Na PCB jest miejsce na zamontowanie radiatora na procesorze o wymiarach 25x25mm. Wymiary CPU to 20x20mm. Kupiłem radiator ALU 25x25x5mm, jak przykleję i obciążę solidnie CPU to zmierzę temp. pirometrem (przed i po tuningu).

7. pobory prądu (idle, www, dekodowanie HD, gra 3D) - z ciekawości zmierzę w wolnym czasie.

8. Na płytce PCB znalazłem złącze LVDS (styki złącza tasiemki FFC) i interfejs touch panel - do podłączenia panelu LCD. Ciekawe do jakiej matrycy pasują te złacza, czy to jest tylko testowe złącze i czy na tym samym hardware minix robi swoje tablety (albo mają osobne PCB).

9. indeksowanie plików multimedialnych - W wersji 4.0. po podłączeniu dysku ze sporą zawartością plików (fotki, mp3, itp.) zamulało mi kompletnie na jakiś czas X5. W nowszej wersji firmware jest o wiele lepiej, działa to sprawniej. W jaki sposób zmusić Androida do ponownego indeksowania plików lub mieć możliwość włączenia/wyłączenia tej funkcji?

To tyle. Ogólnie fajny sprzęt, czeka mnie instalacja wersji firmware 1080p z 17.01. Choć szczerze dla mnie na TV 40" Full HD z odległości 2-3m filmy @720p jakościowo są zadowalające, specjalnej różnicy z 1080p jakoś nie widzę (pliki mkv odpalane bezpośrednio z TV - wiem, wiem, pliki były z niskim baudate/wysoką kompresją. Może i zobaczyłbym różnicę na sygnale z BlueRay, ale jakoś na razie z 720p jestem zadowolony).

Pogrupowałem sobie pliki aplikacji do osobnych folderów (radio, TV, video, itp.) - i za pomocą paru kliknięć mam prosty i intuicyjny media center - energooszczędny, bezgłośny, kompaktowy, czytający sporą ilość formatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.

1. Jestem w trakcie testów playera X5. Udało mi się zainstalować zewnętrzną antenę Wifi (przylutowane gniazdko U.FL + pigtail U.FL => RP SMA). Jak ktoś chętny szczegółów, to wrzucę fotki.

jak możesz to wrzuć te fotki :)

dużo roboty było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtorze pytanie wgrywajac ostatni soft do x5 dziala wam flashplayer? mozecie ogladac filmy np z ekino.tv a jesli tak to na jakiej przegladarce???

Edytowane przez klocek-it

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ekino.tv działa. Przeglądarki:

- stockowa w trybie okienkowym i pełnoekranowym - działa płynnie, co widać na załączonych fotkach.

- skyfire - działa tylko w okienku,

- opera, chrome - nie działa, wyświetla kominikat o braku zainstalowanej wtyczki.

Tu coś w temacie Flash:

http://minixforums.c...rime-fixed.354/

PS.

Minix donosi, że po chińskim nowym roku Rockchip powinien wypuścić wersję beta Multi-channel @ S/PDIF.

http://minixforums.c...nnel-audio.365/

Fotki ekino.tv dla stockowej przeglądarki:

warjnd.jpg

2ahbamg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie to nie pomoże, ale spróbuj przeinstalować flash player i użyć innych przeglądarek.

U mnie działa poprawnie na firmware X5 v4.1.1 @01/17/13 + flash 11.1.115.27.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie to nie pomoże, ale spróbuj przeinstalować flash player i użyć innych przeglądarek.

U mnie działa poprawnie na firmware X5 v4.1.1 @01/17/13 + flash 11.1.115.27.

Tej wersji firmw. nie testowalem jeszcze pozniej sprawdze , co do przegladarki mam stockowom i opera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem to firmware i wersje flasha 11.1.115.27 dalej glos jest a obrazu nie ma.

Ps. nie dziala nawet skyfire

Edytowane przez klocek-it

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możesz to wrzuć te fotki :)

dużo roboty było ?

wykonanie przeróbki zajęło mi koło 30 min.

potrzeby sprzęt i materiały:

- pigtail u.fl => RPSMA

- gniazdo SMD u.fl

- lutownica smd, plecionka miedziana, cyna

- wiertarka, drobne narzędzia

najpierw odlutowałem kabelek patch anteny, wyczyściłem pady lutownicze. Miejsce, w którym był przylutowany kabelek to footprint pasujący pod gniazdo u.fl (np. Amphenol A-1JB z TME)

2euj1pe.gif

następnie przylutowałem gnizdo u.fl

dy0i6r.gif

kabelek wbudowanej patch anteny też przylutowałem równolegle do zacisków wejścia antenowego (nie jest to pewnie zalecane rozwiązanie przez radiowców, ale co mi tam, ważne, że działa)

34nmt1w.gif

gniazdo RPSMA zamontowane na obudowie

zismtu.gif

gniazdka u.fl nie trzeba montować (akurat miałem nadmiarowe gniazdka i pigtaile pozostałe po projekcie elektroniki Bluetooth), można bezpośrednio przylutować kabelek zewnętrznej antenki po odizolowaniu jego końcówki.

tym zabiegiem poziom sygnału WiFi wzrósł o ok. 5-10dB na zewnętrznej antenie 9dBi.

Bez zewnętrznej anteny (tylko na wewnętrznej) poziom sygnału jest mniej więcej bez zmian.

Przeróbki nie trzeba wykonywać, jeśli jest się zadowolonym z zasięgu sieci WiFi w miejscu zainstalowania X5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!! Właśnie się zastanawiam nad zakupem Minixa. Ogólnie chodzi mi o to żebym mógł oglądać przez niego weeb.tv łącząc się przez wi-fi. Czy Minix to dobra opcja czy może lepiej MK808 ?

Edytowane przez RabteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...