Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ten dongiel może być uszkodzony. Choć na forum pisał że na innych tv działa.

Jaki masz tv lg?

Wgraj tam soft 1.7c

http://www.freak-tab.de/finless/mk808_finless_17c.zip

Spróbuj też użyć innego kabla hdmi jak masz.

Zarówno w 1.7 jak i 2.1 rozdz to 720p.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rozowy kolor to najwyrazniej standard dla ROM-u Finless 2.1 i to na roznych TV - u mnie akurat (MK808b) na Philipsie PFL9900, tak sie dzieje, jesli wylacze, TV przy wlaczonym donglu i wlacze go ponownie. Obraz wtedy dostaje rozowej dominanty.

Na Finless 1.7 problem ten nie wystepuje.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem w donglu na 720p , po włączeniu Tv zaskakuje obraz startowy i zaraz się wyłącza "brak sygnału " , tak że na TV nic nie mogę zrobić.

A jak sie wgrywa ten 1.7 , na Measy wgrywalem przez kartę. Tu muszę poszukać i poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej 'Róż" ....po całości. Ekran startowy a później mruga i nic się nie chce włączyć. Różowo , pomarańczowy obraz. Dalej to samo uważam że coś jest nie tak z tym urządzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak uważam. Podobnie binary jako jedyny pisze o problemach na 2.1. Z ciekawości binary jaki masz stick. Nie też tronsmarta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft Finless 1.7 ten co mi podesłałeś, , też nie działa "Róż" Tak jest to Tronsmart od tego gościa od Sony.

Edytowane przez Ziber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem binarego bo on kiedyś pisął że niby 2.1 ma problemy a nigdy z takimi się nie spotkałem. I jw podejrzewam że to właśnie tronsmart ma problemy a nie soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem coś takiego: NAJNOWSZA OFICJALNA WERSJA DO MK808 Z POPRAWIONYMI BŁĘDAMI

mk808_300j1_10-01-2013
Data wydania: 10.01.2013
Info:
* Naprawia problem z nieświecącym się niebieskim ledem (podłączenie zewn. zasilania)
* Naprawia brak sygnału HDMI w TV (czarny ekran)
* Jest to rom 720p

ale już tego niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było w czasach zmiany płyty głównej.

Wówczas zmienili płytę główną z wersji mk808B. I pojawiał się błąd diody oraz nie włączania się.

A stare softy były na płyty z przed paź 2012.

A z powyższym problemem nie ma to nic wspólnego.

Dlatego np na tym donglu który masz nie działa ICS.

A na donglu z przed października nie działa CWM.

Jeśli nie działa na 1.7C to obstawiam że binary ma tronsmarta i coś z tronsmartami jest nie tak.

Zresztą z ciekawości wysłał bym ci oryginalną mk808B ale jak na złość mam tylko prywatną sztukę.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że to coś z grafiką , na monitorze tez skacze obraz ,pojawiają się kolorowe kreski, wymiana zasilacza , kabli nic nie dala. Tak że jest coś zawalone z tym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje się umówić że ty wyślesz do chin 18,3pln priorytet (10dni) ekonomiczny 15,3 (30dni) a gość ci zwróci kasę. I już czy mu nowy odeślą czy zwrócą to jego decyzja.

Ale problem jest ciekawy jw czekam na odpowiedź binarego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z nim , powiedział że się boi wysłać do Chin bo przesyłki nie są rejestrowane , powinien wysłać z dowodem przelewu. Co do zwrotu już rozmawiałem nie ma problemu , a już dałem sobie spokój z tym Donglem bo " kłótnia w domu" , ................a pogoda super na dworze. Wielkie dzięki homman za pomoc.

Edytowane przez Ziber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesyłka polecona jest rejestrowana i kosztuje jw do 350g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zadnego Tronsmarta, tylko normalny, tzw "oryginalny" mk808b z geekbuying.com.

Z tego wlasnie powodu nie używam Finlessa 1.7c, tylko 1.7 dla mk808b.

A Finless 2.1 dla mojego sticka to porażka. Pomijajac rozne pajacyki, ktore wystepuja od poczatku, jak chocby ten rozowy kolor*, system wali sie równo po kilku dniach użytkowania. Ze stockowym romem z geekbuying.com JB 4.2x, nie mam problemów, ale nie używam, bo nie mam zachety - brak roota i miracast nie działa. Cofnalem sie wiec do 1.7 i steamuje po DLNA, korzystając ze stockowego playera. Xbmc sie wykrzacza, choć material 720p działa w miarę płynnie.

* kłopot z rozowym kolorem pojawia sie u mnie jedynie na prehistorycznym Philipsie 42pfl9900d/10, bez wzgledu na ustawiana rozdzielczosc i czestotliwosc odswierzania ekranu, jednakze na innych romach problem ten nie występuje.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mk808B i 2.1 do tej pory jedyny problem znany mi jaki istnieje to rk remote które działa tylko w wersji 2.0.2 i nie działa touchpad.

A trochę tych sticków instalowałem.

Więc moim zdaniem coś tu jest na rzeczy w jakiejś serii. Wątpię że jeden model ma problemy z połowa tv. A sam osobiście nigdy takiego przypadku nie spotkałem. A jw trochę tych tv było. Podobnie jak na finles 2.1 nic się nie działo poza większym mułem.

Co by świadczyło o braku zgodności 2.1 z twoim stickiem. Podobnie jak na początku 2013 roku z ICSem.

Sprawa jest co najmniej ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisze o braku zgodnosci Finlessa 2.1 z moim stickiem, tylko o niespelnieniu moich oczekiwan przez ten Rom.

System nie crashuje, tylko staje sie mulowaty i po jakims czasie zauwazalnie laguje. Glownym problemem dla mnie, jest niezgodnosc z Netflixem, ktory jest kluczowa aplikacja dla osoby uzytkujacej sticka, Ja uzytkuje go nieregularnie. Urzadzenie mam z poczatkow istnienia wersji B, sprzed inwazji klonow.

Flashowalem sticka dwukrotnie przy uzyciu F2.1, zgodnie z instrukcja. Nie instalowalem tez zadnych innych aplikacji niz zwykle. Przyznac sie musze , ze nie probowalem wgrywac alternatywnych kerneli, Byc moze z innymi dzialaloby to duzo lepiej niz z tymi, ktore Finless dolaczyl do Romu 2.1.

Nie probowalem jeszcze nowego softu Lewego, bo szczerze mowiac, ani czasu, ani przede wszystkim ochoty do zabawy z czymkolwiek na Rokchipie ostatnio nie mialem i nie mam. Dla mnie jest to koniec tematu MK, ze wzgledu na stan HW dla XBMC, bo nie spodziewam sie by Rockchip udostepnil swoje zrodla, zwlaszcza w momencie, w ktorym wyscig w pracach nad dekodowawniem h265 zaczyna nabierac znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem coś na zagranicznych forach że powodem może być android 4.2.2 , a taki jest zainstalowany. MeasyU1a działał mi na 4.1.1 bez problemu,

Edytowane przez Ziber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toż przecież wgrałeś 1.7

Daj linka gdzie niby tak piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś to bylo , pisali ludzie że na niektórych TV im nie działało. Nie mogę tego teraz znaleźć ale przeglądałem te fora: http://minipcforums.com/forum/mk-808 , oraz.... nie mogę znaleźć....przeszukam jutro historię.

Edytowane przez Ziber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego tematu :

http://www.freaktab.com/showthread.php?5129-4-2-2-not-working-on-some-TVs

http://www.omegamoon.com/blog/index.

z tego co wyczytałem chyba jest problem z Kernelem

TV http://www.agito.pl/telewizor-lg-32-lcd-32lt75-405-328335.html mam z 2009 roku ,, szkoda mi zmieniać a ma naprawdę ładny obraz i nic się nie dzieje z tym Hdmi to 1 raz .

Edytowane przez Ziber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z forum. Po dłuższej przerwie wyciągnąłem z szuflady swój MK808 bo potrzebny stał mi się do pewnego projektu i od razu mam do was pytanie, prośbę. Wiecie może który firmware będzie umożliwiał zmianę orientacji obrazu z landscape na portret ? lub jak uaktywnić w ustawieniach taką funkcję bo jest ona z reguły zablokowana.

Jest to mi potrzebne, bo chcę zrobić playerek do wyświetlania reklam ale na tv który jest ustawiony w pionie a obecny firmware ICS_mod_by_lewy20041+V1.0.8+720p

na to nie pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żaden nie pozwala niestety dla ciebie.

Trzeba by kernel który miał by odwrotnie menu na krótszym boku. Ale jw nie mam pojęcia czy takie coś istnieje.

Na szczęście jeśli to filmy i będziesz odtwarzał mx playerem. To ten pozwoli ci obrócić obraz. I poza odtwarzaczem wideo z odwróconym obrazem innego wyjścia nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...