Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia dodane wyżej. Możliwe że pomyliłem kable chociaż lutowałem tak jak były nazwy na płytce. Może nazwy są pomylone.

Moj soft to ics od lewego 720p, router linksys wag200g. Ustawienia WPA2 ale na WPA też nie działa. Tryb G, kanał 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% źle

Masa u dołu sygnał u góry ( cienki kabel to sygnał i ma iść na środek gniazda)

http://image.dhgate....50_00/1.0x0.jpg

U ciebie wychodzi mi odwrotnie.

Druga strona

https://lh3.googleus...1121_195945.jpg

Oryginalnie bliżej gniazda usb sygnał.

U ciebie idzie kabel góra dół. DO REZYSTORA ?

Na oryginale jest w poprzek.

O jakości samych lutów nie wspomnę...

Tyle że po głębszym zastanowieniu. Wychodziło by na to że masz chyba inną płytkę.

Słabo to zdjęcie widać ale tam tak jakby pasóje góra dół. A nie jak na oryginale w poprzek.

http://www.fotosik.p...a46f3d8014.html

A to mogło by znaczyś że możesz mieć układ radiowy mediateka i podróbkę.

Popatrzyłęm jeszcze na instrukcję fantoma

I tam jest w poziomie.

http://img843.imageshack.us/img843/5457/gndant.jpg

U ciebie mało na zdjęciu widać. Ale widać narysowaną na pcb maskę w pionie.

Wiec coś mi tu podróbką czuć. I może problem z lanem pojawił się po zmianie softu?

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam dodatkowe zdjecia. Mozliwe że podróbka. Po otrzymaniu mk808 on ciagle gubil zasieg, raz lapal raz gubil. Przeinstalowalem soft i przekeleilem antene bo chinczycy przykleili ją tak że oba PINy były zwarte - po tych zabiegach zasieg byl slaby ale stabilny. Chcialem zatem poprawic zasieg. Mozliwe ze trzeba pozmieniać GND z AND.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c5d271c4dd36ae68.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c51601f445630817.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej na tych zdjęciach niewiele widać. Trzeba było zrobić z góry tak by było widać gnd i ant.

Co ciekawe na głównym wątku ktoś pisze że działy mu się cuda poza najnowym oryginalnym softem.

Więc albo są to podróbki. Albo mk wyprodukowało nowe modele z nowymi radiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy załączeniu do sieci mojego MK808 każdorazowe załączenie zatrzymuje się na napisie "android", dodam,że urządzenia działało bez problemu u mnie raptem od 3 dni...

Dołączony zasilacz ma 2A, więc wg opisów powyżej powinien być wystarczający aby MK się nie zawieszał.

W jaki sposób mogę go przywrócić do życia. Z góry dziękuję za otrzymaną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrajcie obaj ten soft.

NEW STOCK ROM 10.01.2013 MODED BY LEWY20041

http://www.multiupload.nl/CNTY561C9K

Jw jest do jakichś nowych płytek mk. Czy to podrobki czy oryginały nie wiem bo ich nie widziałem. Zobaczymy co mi przyjdzie za jakieś 2 tyg. Niby chipset itd ten sam. A występują problemy z wifi / zacinaniem się na napisie android lub czarny ekran lub nie świeci się niebieska dioda.

Jest to jedyny zmieniony działający rom poza oryginałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy załączeniu do sieci mojego MK808 każdorazowe załączenie zatrzymuje się na napisie "android", dodam,że urządzenia działało bez problemu u mnie raptem od 3 dni...

Dołączony zasilacz ma 2A, więc wg opisów powyżej powinien być wystarczający aby MK się nie zawieszał.

W jaki sposób mogę go przywrócić do życia. Z góry dziękuję za otrzymaną pomoc.

Patrz pierwszy post(wgraj soft od nowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko ten lub oryginał z stycznia 300j.

Zastanawia mnie tylko że jeśli oryginał tak zmienili. To pytanie dlaczego? Bo soft jest raczej oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sofcie 300j ze stycznia rozwiązali problem z brakiem niebieskiego swiatła led po podłaczeniu do ładowarki oraz brakiem sygnalu po podłączeniu do tv.

Edytowane przez Matiks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najzwyklejszy RK901

Przecież pisze jak byk :)

Wgrywasz wszystkie firmware (niebędziesz miał BT) poza styczniowymi 300j 400j i jednego softu lewego (wersje dla mt)

No a jak chcesz BT to najlepiej:

ICSA z tąd

http://hdtvpolska.co...s-by-lewy20041/

A i anteny masz 2.

Z jednej strony antena na kablu z drugiej 2 piny. Takie wystające złote gwożdzie.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

PROBLEM WI FI

Każdy pisze o problemach z tym urządzeniem na wi fi a jak dla mnie są one wyssane z palca.

Urządzenie w przeciwieństwie do mk802 II nie ma anteny smd ma jedynie nadruk na folii który ma może z 2 dbi.

Oznacza to ni mniej ni więcej jak to że zasięg takiego urządzenia jest taki jak mniej więcej telefon komórkowy. Więc jeśli nie masz zasięgu w miejscu w których chcesz mieć sticka na komórce nawet nie próbuj odebrać wi fi stickiem.

Drugim ograniczeniem jest problem standardu N.

Stick nie będzie chodzić poprawnie na pre n (150Mbit) Jak i full n (300Mbit).

Full N jest na 5GHz a urządzenie ma 2,4GHz

Dodatkowo są problemy przy zastosowaniu technologi mimo.

Maksymalna prędkość to 60Mbit na jakimkolwiek większym ustawieniu nie będzie chodzić. Dlatego dla bezpieczeństwa (54Mbit)

A najlepiej włączyć tryb G na routerze i ma chodzić. Jeśli nie chodzi ustaw tryb sztywno na b/g lub G

mk808 nie jest zgodny z szerokim trybem kanału (40MHZ) ( można ustawić tylko w trybie n)

Stick jest kierowany na rynek Chiński dlatego największa moc ma dla kanałów > 7-14

W Polsce mamy 13 kanałów. Z doświadczenia najlepiej działa na 8 11 i 14 kanale.

mk808 nie jest zgodne z WPA 2

Jeśli wciąż nie działa wyłącz szyfrowanie.

Witam,

od początku zabawy z mk808 (V2) miałem problemy z wifi - słaby i niestabilny sygnał. Urządzenie kupione z softem 26.10.2012 (jeżeli mnie pamięć nie myli), sprawowało się dobrze oprócz przesyłu po sieci - tylko19Mbit, co dawało klatkowanie i na youtubie HD i przy plikach 720/1080 z NASa.

Potem wgrałem ICS by lewy 1.0.8 720p i pozostało 19Mbit w porywach do 24Mbit, ale niestabilnie. Router cały czas rozsiewał w trybie 11g na kanale 11. Sprawdzając dane z WiFi Analyzera przestawiłem na najsilniejszy kanał - 6. Ustabilizowało się 24Mbit. HD tnie nadal (jeszcze za wolno?). Router cały czas w odległości 2,5m, po drodze cienka ściana (ceglana!) + telewizor.

W międzyczasie zmieniłem router z WPA2 na WEP, potem na brak szyfrowania - żadnych zmian (po restartach sieci i mk). Ostatecznie przestawiłem na 11bgn mixed + WPA2 + kanał auto - wskoczyło na stabilne 39 Mbit. Youtube działa już lepiej (w HD rozjeżdża się dźwięk z obrazem), pliki z NASa 720 działa, 1080 się tnie.

Już miałem szukać lutownicy, kombinować anteny, ale przed tym zdjąłem część obudowy z anteną na styki i tak podłączyłem. Sieć od razu działa 65Mbit, chociaż zdarza się że spadnie do 58Mbit. WiFi Analyzer pokazuje wszystkie kanały na full. Pliki 1080 z NASa idą płynnie, pozostał rozjazd dźwięku i obrazu na youtubie (na oko nie więcej niż 0,5sek., ale widać to).

Rozumiem, że dalsze kombinowanie z antenami nie ma sensu i co najwyżej można szukać LAN na USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mała odległość była i mk sie nie mogło zdecydować z której anteny. A przy pinach jeden najwyrażniej nie stykał.Ablo podłóż coś pod taśmę z anteną albo popraw wysokość pinu albo zostaw na jednej antenie.

Co do fonii /wideo. Tutaj jest kwestia flash playera lub programu YT.

Nie napisałeś czego używasz. Spróbuj zaktualizować. A jeśli nie pomoże to wgraj flash player z strony lewego. Przy 1080p niestety są problemy.

Jedni mówią ze tak jest dobrze inni że tak. Jedni mają na takim sofcie lepiej inni na innym.

Adapter lan ci nie potrzebny. Jw to jedynie kwestia flash playera/softu. Jak już nic nie pomoże spróbuj stręcić do 1.2GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało na jednej antenie - działa w miarę stabilnie, 58-65Mbit pokazuje android, speedtest.net pokazuje praktycznie pełną prędkość od i do dostawcy. Jedna część obudowy zdjęta - od razu można się przekonać jak się nagrzewa radiator (oczywiście przy aplikacjach/grach, w idlu temp. pokojowa).

Na forach piszą o nacinaniu anten z folii (bo są zwarte), o tym że jedna antena jest do odbierania a druga do nadawania, o pętlach dł. 12cm z kabla miedzianego - do wyboru do koloru. Jest jeszcze podobno kwestia ustawienia płaszczyzny nadawania anteny routera, ale to chyba już przesada przy takich odległościach.

Flash player ze strony lewego nie pomógł jakoś znacząco, przesunięcie jest widoczne z Youtuba, pliki z sieci wew. działają bez problemu (chociaż nie mogę wybrać odtwarzacza prawidłowo).

Procesor skręcony do 1,4 - ot taka fanaberia, ale ustawiony na "performance".

Poleci ktoś stronę/forum z rozwiązaniami na zagadki softwarowe na androidzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązania nie ma bo każdemu chodzi innaczej dobrze.

Mi chodzi dobrze na ICS i bez aktualizacji. Jak zaktualizuje to źle. Innym dobrze po aktualce. Jeszcze innym dobrze tylko na 300j. Wiec jak ci bardzo na tym zależy to nic tylko próbować.

A z antenami to są 2 niezależne. Nie ma mimo. 12 cm to jak rozumie ktoś konstruował antenę. Płaszczyzna do anteny akurat ma dość istotne znaczenie.

Dlatego jedna w mk jest w pionie druga w poziomie.

A o nacinaniu nic mi nie wiadomo i nie spotkałem zwartej. Raczej normą jest że kabel się przez radiator uszkodzi. Bo ta blacha jest dość ostra. Albo źle przylutują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje waszej pomocy!

Wgrywałem już wiele oprogramowań i na każdym mój mk808 działa inaczej, jednak na żadnym nie udało mi się uruchomić WEEB.TV.

Po prostu gdy wybieram jakiś program, niby wszystko się ładuje i widzę te kropki a nagle napis "Przekroczono limit czasu połączenia, przy próbie połączenia się z serwerem".

Próbowałem już na wielu przeglądarkach i różnych wersjach Flash Playera.

Mój internet to 2mb neostrada. Obecnie korzystam z softu: Finless 1.6 na którym internet działa jak wściekły, tzn. żadnych buforowań na YT i bardzo szybko ładują się strony. Jednak Weeb.tv jest martwy

Może ktoś miał już podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ics 1.08 działa bez problemu.

Podaj pingi. I speed test.

Raczej nie działa jak wściekły jak albo gubi pakiety albo za mała prędkość.

Lub po prostu próbujesz bez konta jak na weeb jest za dużo ludzi zwykle 19 - 21.

Wówczas albo będzie błąd połączenia albo że za dużo ludzi.

Innych opcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pingi sprawdzałem na laptopie na wp.pl i są ok. mieszczą się najczęściej w czasie poniżej 100ms.

Prędkość na speedtest na mk808 to 1.8-1.9 mb/s.

Udało mi się na przeglądarce Puffin uruchomić weeb.tv, obraz kanału pojawia się od razu, lecz strasznie przycina i po paru sekundach wiesza się cała przeglądarka. Dzieje się tak na taktowaniu procesora na 1200 bo na 1600Mhz to wogóle ten puffin nie chce działać. Jednak na laptopie bez zacięć oglądam programy na Weebie z tego samego routera bezprzewodowo.

Zasięg na MK808 mam full gdyż router stoi pod telewizorem, pobiera pliki na karte pamięci również szybko i tak jak już pisałem filmiki na YT oraz cda.pl działają bez potrzeby buforowania.

Na XBMC z pluginem również weeb nie zaskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci da ping z laptopa :)

Ale jak masz taką prędkość na mk (1,9) to ok.

Ja oglądam na zwykłej wbudowanej przeglądarce. Procek 500-1,2 ICS 1.08

Dość dziwne to co piszesz. No chyba że piszesz o miniaturze.

W miniaturze jak najbardziej różnie to działa tnie przeskakuje itd. Ale po powiekszeniu jest ok.

Tyle że ty piszeż że nie chce się połączyć.

Wybacz ale nie mam pojęcia. Jeśli by cieło itd to można by myśleć o flash player itd. Ale jeśli nie chce się połączyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło! Dziś zakupiłem najprostszą kartę sieciową USB -> Rj45 i taktowanie procesora ustawiłem na 500 - 1200 Mhz i weeb.tv mi zadziałał na standardowej przeglądarce :)

Dziękuje wam za zainteresowanie i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cieszyłem sie mk808 1 dzień ,bo na drugi gdy chciałem go włączyc dioda zapaliła sie na dwie sekundy zgasła i nic.Myslałem ze to zasilacz .ale nic z tego z USB robi tak samo dioda błysnie i tyle. Rozebrałem go na czesc okazało się ze jest na chipie RK 3066.Wzełem sie za soft .wgrywał sie prawie kazdy.Podłanczajac MK808 doTV zasilanie podłanczam przez mini USB gTG HOST(te zBOKU)Odpala się nawet można pooglądać film.Nie chodzi to co najwazniejsze wi-fi Przy najnowszym sofcie 1.7dałem zeby wystartował z ustawieni fabrcznego.Bardzo ładnie się zrestartował ala wyskaczyło gdy dałem URUCHOM WI_FI ze nie znalazł urzadzenia .I tak chyba jest bo nawet adresu MAC nie wyświetla.

CZY ma ktos jakies pomysły. PROSZE o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma Rk 3066 do chipu wi fi?

Ja widzę 2 opcje.

1 dioda wskazywała by na nową wersję rk.

I masz go wyraźnie na samej górze

http://www.multiupload.nl/CNTY561C9K

Z kolei nie działanie wi fi wskazuje na chip MT.

https://docs.google.com/file/d/0B6_HkL4j5MKAc1RISGpsbWhhaHM/edit

Otwórz i wklej zdjęcie jak nie potrafisz odczytać.

Pisze ładnie na chipach

Albo masz blaszkę z RK901 / 903

http://androidtv.uw.hu/mk808b/mk808vs808b.jpg

Albo kilka chipów na brązowym PCB - MT

Ja obstawiam MT lub podróbkę.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...