Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że te klony z perspektywy zwykłego użytkownika to generalnie to samo. Ale jednak przy aktualizacji firmware mogą pojawić się problemy - o czym czytałem. Co do linuxa to byłem przekonany, że jest już na niego jest... widać pomyliło mi się ze starszym MK802. Ale chyba jest cień szansy, że zobaczymy linuxa na MK808?

Czyli podsumowując nie warto dopłacać tych paru dolarów do Uhosta2 i brać MK808?

Swoją drogą chyba kiepski okres wybrałem bo pojutrze zaczyna się nowy chiński rok, który będzie trwał przeszło tydzień. Gdy paczka do mnie przyjdzie to może być już następna generacja tych urządzonek ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhost od MK808 różni się dwoma rzeczami:

- ma zamiast portu micro USB zwykły port USB

- ma dwa razy mniejszą pamieć flash (4GB) niż MK808 (8GB)

Jeśli chcesz za to zapłacić więcej ... droga wolna :)

Linux prędzej czy później będzie. Są już ludzie którzy portują go na RK3066.

Jak wyjdzie to na wszystkie dongle oparte o ten procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw przesłałem ci linka do jakiejś bety. Na xdevelopers też coś jest. Pytanie tylko po co ci ten linux? I za co ludzie tak kochają ten system.

Fantom tak ale po co? Potem będą dzień w dzień kombinować z sterownikami bo to nie działa tamto. Jedyne po co ewentualnie wgrywać linuxa to silverlight. Bo swego czasu coś tam kombinowali. Ewentualnie jak ktoś chciałby mk wykorzystać do prograowania.

Chińskie małe rączki pracują 24h/d.

Zamów dziś wyślą jutro. Statek wypłynie w przyszłym tygodniu ok 15 lutego paczkę powinieneś mieć.

Ewentualnie polukaj na dx ebay i innych za wyprzedażą mk808b wsparcie będzie za max 2 miesiace. A bt może sięprzydać czasem. Zależy co chcesz robić. Zwłaszcza że z tego co widzę to kwestia max 2 miesięcy na nowy model 4rdzeniowy. I promocje się zaczynają.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Linuxa miłością nie pałam. Jest to kwestia użytkowości. Co by nie mówić to programy na androida, to jednak są protezy w porównaniu z ich odpowiednikami na windowsa czy linuxa. Już nie mówiąc o tym, że android potrafi się dziwnie zachowywać i aplikacje np przestają działać gdy je się zminimalizuje. Jeśli postawię klienta bittorent to chcę mieć pewność, że przez noc wszystko działa i tyle.

4 rdzeniowe dongle już są - chociażby zealz GK802. Tylko jak okazuje się, że jest mniej wydajny od MK808:

A co do chińskich małych rączek to fakt, pracują jak szalone. Ale akurat nowy rok jest dla nich świętością kiedy w końcu można uciec z fabryki, spotkać się z rodziną oddaloną chen, chen 1000 km dalej i cały kraj stoi ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że są ale brak im wsparcia. I stąd złe wyniki.

Sa już nawet z 4 miesiace pewnie.

Z tego co zauwazyłem potrzeba ok 6 miesiecy na to by dongiel stał się użyteczny.

Do bittorenta równie dobrze można kupić router na linuxie np asusa. I wtedy masz i dobry router i torrenta. Co do minimalizowania nie wiem. Dawno już nie bawiłem się ani torrentem ani p2m. Rapid też ledwie dycha.

Bedzie stał ale w przyszłym tygodniu :)

Dziś ci zamówią dziś ci wyślą.

Własnie u nich jest poniedziałek 5 rano.

Dlatego ci napisałem że jak zamówisz dziś na bank będzie koło 15 tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem zestaw MK808 + Mele F10 air mouse za 75.87$ ^_^ Doszedłem do wniosku, że nie ma się pieprzyć... nawet jak mi nie przypadnie do gustu albo wyjdzie po drodze coś lepszego, to i tak sprzedam na allegro - i to pewnie drożej niż kupiłem u chińczyka :P

Teraz nic tylko czekać na przesyłeczkę... albo list od celników :glare:

A co do torrentów to kwestia jest taka, że interesuje mnie głównie seedowanie. Mam rzadkie zasoby którymi chciałbym się podzielić, a plikami trzeba jakoś zarządzać. Nie wiem czy router da mi takie opcje. No a przy okazji mam odtwarzacz wideo, internet w telewizorze, gry ble ble ble...

Edytowane przez stanzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć co ludzi skłania do mele ?

Dla mnie to jedna z gorszych klawiatur.

Trzeba przekładać pilota w ręce i bardzo małe klawisze.

Jedynym plusem są oznaczone klawisze cofania itd. Co w praktyce i tak jest zbędne bo pp myszki = cofnij. A menu nie otwiera się tak często.

Wszystkie skróty można zaprogramować programem podanym w faq a i tak musisz go wgrać żeby mieć śćź itd. Mele nie ma liczb bez FN

Oraz to że te klawisze są dobrej jakości dobrze się wciskają w rc trzeba się przyzwyczaić.

Po prostu nie rozumie jej popularności.

Ceny są te same ~100pln za k400, rc11 12 13 ipazzport itd wlicz sobie ceny aku które musisz dokupic i modele gdzie wbudowano.

Ideału mini wciąż nie ma bo ideałem było by ipazzport z air mouse i skypem. Jest na razie tylko wersja z touchpadem ale już ma wygodny kształt.

Natomist k400 i k700 są nie do pobicia jak chodzi o duże klawiatury. Zwłaszcza że k700 z chin kosztuje mniej niż k400.

--------

Na linuxowych routerach możesz wszystko.

A warto mieć taki router ponieważ producenci sprzćtu ucieli tryby AP. I nie ma żadnego routera potrafiącego odbierać wifi. Gdybyś zmieniał dostawcę czy coś.Np moje airlice3g jest ze mną masę czasu. Chcesz to odbiera wifi, chcesz to odbiera i rozgłasza 3g, mam w szafie modem netii spinam i jest to po prostu kombajn do wszystkiego. A taki router z linuxem potrafi jeszcze więcej możesz podłaczyć zwykła kam internetową nie ip itd. I można okazyjnie dostać za 150 - 200pln.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli już wiem, że jeden błąd przy zamówieniu zrobiłem. :glare:

Prawdę mówiąc klawiaturę zamawiałem na oślep.Kierowałem się tylko tym, że Fantom odradzał klawiaturę z touch padem po prawej stronie. Chciałem aby to było w kształcie pilota tak aby możnabyło trzymać jednej ręce. Akurat to zobaczyłem w zestawie po niskiej cenie i bach - biorę. Wiem jak kobieta :blush:

A za routerem w takim razie będę musiał się rozejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzałem po prawej ale moze fantom tez :P

Nie mowie że jest zła tylko że według mnie są lepsze i dziwie się takiej popularności. Zwłaszcza że na ebayu są wszystkie klawy w zestawach.

RF50 jest najtańsza. Zresztą ceny klawiatur są identyczne różnica to max 10$ (3 aku to minimum 12pln)

Jedynie z skypem są w okolicach 40$ za ipazzport czy rc13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że będziesz zadowolony. No chyba że postawisz linuxa i będziesz klepać w konsoli. Android powstał do obsługi paluchem. Ciężko się go symuluje, a już na pewno touchpadem(myszką lepiej). A AirMouse cóż. Przede wszystkim to fajna zabawa :) Pilot samouczek na rewersie tez nie jest bez znaczenia.

Osobiście kupowałem tu, jak był free shipping i choć jeszcze do mnie nie dotarł to po obejrzeniu setek filmów na YT stwierdzam że to jeden czort. W każdym przypadku jest świetna zabawa.

Co do k700 i k400 fajne, ale gabaryty wykluczają z stolikowo salonowego użytko/estetyki.

Pozdrawiam.

@homman czy mógłbyś podlinkować RF50? Wpisuje w google i wychodzą mi cuda, ale nic czym dało by sie sterować Androidem.

Edytowane przez robertnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rc 11 taką jak ja.

Wszystko z jednej strony. Przechylasz jedynie przy pisaniu. Przez co pilot jest znacznie mniejszy. Ona musi co chwile obracać lewo prawo i przechylać na poziom. mele ma 2 rzędy klawiszy mniej. Więc w jak ktoś chce siedzieć na necie są problemy. Każde hasło obecnie równa się cyfry.

Ale tak air mouse to świetna zabawa.

k700 i k400 nie jest duża :)

Ona ma 335x123x24 mm wyczli tyle co poltora na dwie szerokości rc11 (20.0 x 5.6 x 2.5 cm)

To teraz pomyśl czy jest duża :)

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za duże na stolik w salonie. To oczywiście moje zdanie. Mam 2 piloty: TV, dekoder sat(nBOX z Enigmą2) i trzeci będzie od MK, Wydaje mi się że nie jest to salonowy sprzęt, choć na pewno wygodniejszy w pisaniu to gabarytowo nie do przyjęcia. Ale jak już to wcześniej pisałem to moje zdanie i ktoś może mieć zupełnie inne. Najważniejsze żeby był zadowolony.

Edytowane przez robertnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie. Wielu ludzi ma rc12 i hwali. O ile sie nie myle nawet fantom długi czas miał.

A 30cm to ma chyba każdy stolik :) Tyle że tutaj mówimy o innym zastosowaniu. Jw. mini klawiatury jak chcesz właczać filmy. A logitech jak chcesz przeglądać internet. Więc wszystko zależy co od tego chcemy. Dla kogoś może być dobra myszka LG gdzie nie masz żadnych klawiszy.

k400 jest mniej więcej taka jak klawiatura w 12 calowym laptopie. A 15 ludzie w łóżkach trzymają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili mam dwie klawiaturki:

- RC13 (AirMouse + klawiatura + głośnik + mikrofon)

- iPazzPort (klawiatura + touch pad + wyjście na słuchawki z mikrofonem + pilot uczący się pilot IR)

... i mam dylemat którą sobie zostawić :) To są zupełnie różne konstrukcje. Jedna jak i druga ma zalety i wady.

Faktycznie pod względem touchpad'a lepiej jak jest na środku (np. Rii) ale w iPazzPort'cie nie ma tragedii. Trzyma się wygodnie. Dodatkowo można nią zastąpić jakiegoś pilota np. do TV.

Z drugiej strony AirMouse to bardzo fajna i bajerancka sprawa. Idealna do używania przez chwilę ale spróbujcie nią machać przez dłużej niż 10 minut bez przerwy ... łapa wysiada.

Nie ma ideału.

Nawet jak się ma możliwość przetestowania to dylematy pozostają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zamyka aplikacje? Mam otwartych kilka, mogę się przełączać między nimi tym buttonem na dole, ale jak je zamykać? W sumie mi to nie przeszkadza tylko zastanawiam się czy nie zamula urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamula.

Aplikację trzeba zabić - wymusić zamknięcie.

Albo ustawienia > aplikacje > klikasz na app ktora chcesz zabić > wymuś zamknięcie.

Albo menagery które po kliknięciu zabijają app. Np Go task menager ex. Jest na chomiku. Na liście FAQ raczej też.

Tyle że w praktyce jak ktoś używa max 2 -3 programów to często taki program bardziej zamula niż nieużywanie go.

Po każdym resecie / wyłączeniu masz app zamknięte. Wiec jak przykładowo włączysz tv, automatycznie włączy ci się skype i gg. Wlączysz przeglądarkę do neta. I od czasu do czasu jakiś program w stylu tvn player. To jw nie bardzo ma to sens jeśli nie używasz 5 programów non stop.

Co innego jak grasz głupia gra potrafi zabrać i 100MB RAM. I wtedy bez zabijania muli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamula.

Aplikację trzeba zabić - wymusić zamknięcie.

Albo ustawienia > aplikacje > klikasz na app ktora chcesz zabić > wymuś zamknięcie.

Mało to wygodne, ale cóż...

Dzięki homman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem ci że możesz wgrać menagera. Zrobić widget w postaci jednago pola x.

Klikasz i zabite.

Tyle że jw naprawdę jak nie grasz nie ma to sensu.

Nie uruchamiasz raczej tvn player, tvp.pl, vod, aplikacji bankowych, itd w ciągu jednego włączenia mk.

Dla mnie zazwyczaj działa gg + skype + przeglądarka i jakiś program od czasu do czasu. Raz na jakiś czas gra i obecnie nie używam żadnego menagera.

Chyba że torrenty bo to tobie chyba o nie chodziło. I mk będzie chodził non stop.

To wtedy wgraj menagera i wyłącz zabijanie torrenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była w tym wątku mowa, że małe chińskie rączki pracują non stop. To na przykładzie MK802 możemy zobaczyć jak dokładnie wygląda praca tych rączek i proces produkcyjny sticków hdmi :D :

[media=]

[/media]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym wątku a w głównym i sam ten film podawałem.

I nie pracują non stop bo niektóre firmy już świętują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki program polcacie aby mk 808b sie wylanczal lub w tryb uśpienia przechodził bo mam zamiar mieć go cały czas włączony do sieci i sie boję aby coś sie nie stało z nim jak będzie non stóp zalaczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz odpowiedź i w faq w programach:

I na głównym forum takie samo pytanie wczoraj.

Masz ikonkowe wyłączniki jeszcze typu

Reebot widget

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jakar.rebootwidget&feature=search_result

Reebot control

https://play.google.com/store/apps/details?id=tw.abgne.rebootcontrol&feature=search_result

Power off

https://play.google.com/store/apps/details?id=GRuV.PowerOff.PowerOff&feature=related_apps

W zależności od firmwaru masz jeszcze skrótem klawiszowym albo ikonką u dołu.

Jak sobie przypomnę app do dorabiania ikonki to dopisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam problem. Próbowałem poprawić zasięg na wifi, był słaby więc korzystając z instrukcji (str 1 wątek Fantoma) dorobiłem antenki. Połaczyłem ja z gnizadami miedzianym przewodem i niestety zasięg wifi mi się jeszcze pogorszyl. Teraz wogóle nie łapie, wczesniej otwieraly sie strony www ale mulił youtube, obecnie brak wifi tzn niby widzi siec ale nie może się połączyć. Nie wiem co zle zrobilem czy jest to kwestia przewodu?

Posiadam wersję mk808 z pinami zamiast jednej anteny na kablu oraz z blacha zamiast jednego radiatora.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52d8bbce5689efca.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4962d2b9b5162a72.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5d5e57a46f3d8014.html

Edytowane przez dziani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw foto.

Zrobiłeś to zwykłym miedzianym kablem a nie pigtajlem jak rozumie.

Obstawiał bym pomylenie przewodu. Tzn środkowy pin z masą a nie z +.

A zanim otworzyłeś trzeba było sprawdzić seed testem.

Było by wiadomo czy to sieć nie ma prędkosci czy flash player lub YT tnie.

I wgraj przy okazji robienia foto wifi analyzer.

I podaj jaki soft. I jaki router.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...