Skocz do zawartości
cypooo

Blu Ray 3D rip

Rekomendowane odpowiedzi

Mam film na bluray 3d, chce go zrippować do formatu avi/mkv/etc, tak aby odpalić go w telewizorze bez odtwarzacza bluray (dysk usb). Odpaliłem program DVDFab 9.0.1.5, załadowałem film i wyskoczyły mi 4 pliki filmowe, 2 z nich to pliki o długości takiej jaką powinien mieć film, 2 pozostałe to jakies dodatki.Jak się domyślam, obraz 3d powinien składać się z 2 obrazów nagranych pod różnym kątem, więc to zapewne są te 2 pliki o których napisałem wyżej. Plik wyjściowy powinien więc składać się z tych dwóch źródeł. Zaznaczam te 2 pliki, ustawiam format wyjściowy (sbs, mkv...), wybieram język lektora i zaczyna się konwertowanie... 2 oddzielnych plików wyjściowych. Więc z jednego źródła program robi jeden plik wyjściowy, z drugiego - drugi. Czy to nie jest takie sztuczne robienie 3d z obrazu 2d ? Chcę, żeby plik wyjściowy był identyczny do tego jakbym odpalił tą płytkę w odwtarzaczu br3d. Nie mam możliwości narazie sprawdzić tego efektu 3d, a nawet jak będę miał nie będe miał możliwości porównania z oryginałem. Jak to zrobić, żeby plik wyjściowy miał prawdziwe 3d, takie jak na oryginale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na płycie BR obraz 3D nie jest zapisywany SBS czy też Up and Down więc jak zrobisz z tego SBS MKV to od razu nie będzie to co płyta BR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak można rozwiązać mój problem? Można w ogóle?

[edit] To, że BR3D nie jest zapisany w SBS to co z tego? Ja chce z br3d uzyskać SBS... mam 2 pliki wideo, jeden ma się wyświetlać z lewej strony, drugi z prawej, prosta sprawa. Nie da się tak zrobić? Będę miał co najwyżej sztucznie wygenerowane 3d z jednego źródła wideo? Czyli w SBS dostępnych w sieci tak naprawde nie ma prawdziwego 3d ?

Edytowane przez cypooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem że nie ma 3D?

Napisałem że nie będziesz miał identycznej kopii tego co na płycie.

A co do "prawdziwości" tego 3D jak napisałeś to nic z tego co nam proponują marketingowcy nie jest prawdziwym 3D, to jest stereoskopia, prawdziwe 3D to hologramy czyli obraz dzięki któremu możesz oglądać przedmiot z każdej strony.

A co do Twojego problemu to dlaczego nie zgrasz po prostu tej płyty za pomocą DVDFab do ISO a w przyszłości jak już będziesz miał sprzęt do 3D będziesz mógł z tym materiałem zrobić co Ci się będzie podobało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak można rozwiązać mój problem? Można w ogóle?

[edit] To, że BR3D nie jest zapisany w SBS to co z tego? Ja chce z br3d uzyskać SBS... mam 2 pliki wideo, jeden ma się wyświetlać z lewej strony, drugi z prawej, prosta sprawa. Nie da się tak zrobić? Będę miał co najwyżej sztucznie wygenerowane 3d z jednego źródła wideo? Czyli w SBS dostępnych w sieci tak naprawde nie ma prawdziwego 3d ?

Prawdziwe 3D to ew. obraz ISO płyty BR 3D o rozdzielczości 1920x1080 dla jednego i drugiego oka.

SBS czy Up&Down to kastraty z obniżoną rozdzielczością o połowę, nie mówiąc o bitrate.

BR 3D ma odpowiednią strukturę i nie da sie od tak zrobic sobie z tego tak jak chcesz :) materiał z przesunięciem znajduje sie w folderze SSIF.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Half-SBS i Full SBS, o pełnej rozdzielczości... ale już mniejsza o to. Może być połowa rozdzielczości, nie chodzi mi tu o rozdzielczość. Chodzi o to, że ładując obraz płyty do programu rippującego odnajduje mi 4 źródła filmowe, z czego 2 to są filmy o tej samej długości - takiej jaką powinien mieć film (ogólnie są chyba identyczne pod względem parametrów). Wychodzi na to, że ISO ma w sobie "materiał z przesunięciem" tak jak napisałeś. Na chłopski rozum: przy rippowaniu br3d program powinien wziąć obraz z pierwszego źródła i wstawić go w lewą ramkę, a obraz z drugiego źródła w prawą... tak skomponowany film SBS telewizor sobie łączy i jest 3d... ale tak się nie dzieje, bo prorgam pracuje tylko na jednym źródle naraz, czyli wg mnie tworzy sztuczne 3d z jednego źródła, czyli tak samo jakbym konwertował zwykły film 2D na 3D. W tym momencie format 3d materiału, który chce zrippować nie ma znaczenia, bo i tak program tego nie uwzględnia.

Więc moje pytanie brzmi: Czy mając materiał filmowy nagrany w formacie 3D mozna stworzyć jego rip w jakimkolwiek formacie 3D, tak aby było to prawdziwe 3d (użycie dwóch obrazów z pliku źródłowego)? I jeszcze raz podkreślam, nie chodzi mi tu o żadną rozdzielczość czy jakość pliku wyjściowego (bo to oczywiste, że kompresja zawsze wiąże się ze stratą), chodzi mi o sposób rippowania 3d.

[edit] To, że bluray ma sfoją specyficzną strukturę - ok, ale ma w tej swojej strukturze dwa obrazy, nagrane pod różnymi kątami, tak? Jeśli tak, to chcę te 2 obrazy połaczyć w jeden plik - tak, aby struktura mojego filmu wyjściowego składała się z jednego pliku (avi, mkv, cokolwiek)

[edit2]

A co do Twojego problemu to dlaczego nie zgrasz po prostu tej płyty za pomocą DVDFab do ISO a w przyszłości jak już będziesz miał sprzęt do 3D będziesz mógł z tym materiałem zrobić co Ci się będzie podobało.

Nie chce tego oglądać w odtwarzaczach 3d, bo nie zamierzam nigdy kupować. Chce takie filmy odtwarzać na TV3D przez USB. I uprzedzam kolejne pytanie: Nie moge obrazu odpalić w playerze w komputerze, ponieważ mam zbyt słabą grafikę na odpalanie takich filmów.

Edytowane przez cypooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli miałby to być SBS Full o pełnej rozdzielczości to rozdzielczość takiego filmu musiałaby wynosić 3840x1080, możliwe ze takie filmy gdzieś tam są, tylko nie sądze aby taki materiał był odtwarzany poprawnie płynnie przez wbudowany player w telewizorze.

Dziwne trochę ze znajduje Ci 2 filmy te same, bo z tego co wiem film w 2D z reguły składający sie z wielu plików m2ts jest w katalogu STREAM i do tego w katalogu SSIF informacje o 3D przesunięciu.

Skoro są ripy Blu-Ray 3D to odpowiedz jest oczywista na pewno sie da, tylko tak na prawdę uważam ze nie ma to żadnego sensu, lepiej zakupić odtwarzacz Blu-Ray 3D i cieszyć sie pełną jakością filmów w maksymalnej rozdzielczości niż bawić się w takie przeróbki.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli miałby to być SBS Full o pełnej rozdzielczości to rozdzielczość takiego filmu musiałaby wynosić 3840x1080, możliwe ze takie filmy gdzieś tam są, tylko nie sądze aby taki materiał był odtwarzany poprawnie płynnie przez wbudowany player w telewizorze.

Jak już mówiłem - rozdzielczość nie ma tutaj znaczenia, może być half sbs, to nie jest najważniejsze ;)

Dziwne troche ze znajduje Ci 2 filmy te same, bo z tego co wiem jest jeden film i do tego w katalogu SSIF informacje o 3D przesunięciu.

Skoro na sieci są ripy Blu-Ray 3D to odpowiedz jest oczywista na pewno sie da, tylko tak na prawdę uważam ze nie ma to żadnego sensu, lepiej zakupić odtwarzacz Blu-Ray 3D i cieszyć sie pełną jakością filmów w maksymalnej rozdzielczości niż bawić się w takie przeróbki.

Jak to rozumieć? Że z jednego źródła wideo da się wyciągnąć pełną informację o przesunięciu 3D?

Czy jest to sztuczne robienie 3D z 2D - tak jak np popularna już w telewizorach funkcja przetwarzania obrazu 2d na 3d (który jakąś tam głębie ma).

Jak będe w domu wrzuce screena z tego co mi pokazuje DVDFab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest źródło w postaci plików m2ts z filmem 2D, i osobny folder SSIF który zawiera informacje o 3D.

Nie jest to żadne sztuczne 3D tylko taka jest struktura BR 3D.

http://forum.doom9.o...ad.php?t=157808

Podsumowując nie da sie zrobić z tego nic jeśli chcesz zachować identyczną jakość.

Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu odpalanie takiego obrazu ISO w jakimś playerze sieciowym który czyta poprawnie BR 3D z ISO.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym zdaniem odpowiedź jest taka: Ripper z jednego źródła wideo zrobi 3D i tak są zrippowane wszystkie filmy (czyt. większość), tak ?

Okazało się, że telewizor na którym chcę to odtwarzać ma w sobie odtwarzacz obsługujący strukturę BR, więc problem znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko miej świadomość że jak zripujesz płytę BR-3D nie do iso tylko do katalogów to rozmiar jej się podwoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie, bo mój tv jednak potrafi odtworzyć jedynie poszczególne pliki video, a nie strukturębr3d jako całość....

Ładuje obraz br3d do DVDFab 9, wyświetlają mi się 4 pliki źródłowe, który mam wybrać? Jak wybiore kilka to poprostu każdy z nich dodaje się do kolejki jako oddzielne video...

39105436.jpg

Chce wyeksportować z tego obrazu plik mkv SBS z lektorem... więc wybieram pierwszy plik źródlowy, wybieram odpowiednią scieżkę audio odpowiadającą za lektora, wybieram format pliku wyjściowego, wchodzę w ustawienia zaawansowane:

34314889.jpg

I co tutaj wybrać, żeby program nie stworzył mi sztucznego obrazu 3D "po swojemu" tylko wykorzystał do 3D informację o przesunięciu zawarte w .iso? Przy takich ustawieniach jak na screenie program zrobił mkv, w ładnej jakości, z lektorem jakim chciałem, ale 3D było żałosne... Wiem, że da się zrobić porządne 3D SBS, bo widziałem kilka takich filmów w tym formacie i efekt 3D był naprawdę fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie wie? Forum specjalistów tv hd i 3d i nikt nie potrafi odpowiedzieć na jedno z podstawowych pytań? Niemożliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało kto posiadający obraz czy plyte w formacie Blu-Ray 3D bedzie chciał sobie robić z tego MKV z SBS psując jakość oryginalnego wydania.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ci

Naprawdę nikt nie wie? Forum specjalistów tv hd i 3d i nikt nie potrafi odpowiedzieć na jedno z podstawowych pytań? Niemożliwe...

czy ty udajesz, czy sobie z NAS drwisz ??? tutorial jak zmienić BD3D na MKV 3D jest na stronie FABa lub w GOOGLarce i uwierz działa !!!!

proszę admina o zamknięcie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało kto posiadający obraz czy plyte w formacie Blu-Ray 3D bedzie chciał sobie robić z tego MKV z SBS psując jakość oryginalnego wydania.

Ja chcę.

Szkoda mi kilkaset zł na odtwarzacz blu ray dla obejrzenia jednego, 40minutowego filmu... może jak filmy br będą kiedyś tańsze to się skuszę na takie urządzenie, ale narazie chcę to załatwić software'em.

co ci

czy ty udajesz, czy sobie z NAS drwisz ??? tutorial jak zmienić BD3D na MKV 3D jest na stronie FABa lub w GOOGLarce i uwierz działa !!!!

proszę admina o zamknięcie tematu.

Gdyby były takie informacje w ww. miejscach nie pytałbym o to. Rozumiem, że uraziłem Cię podważając Twoje kompetencje i wiedzę i musisz mnie teraz poniżyć i udawać super gościa wszystkowiedzącego, ale mam wrażenie, że jednak nawet Ty nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie. Nie pytam jak załadować iso do dvdfaba i wcisnąc [convert] - bo tylko takie poradniki można znaleźć (również ten na stronie dvdfaba), ale w jaki sposób działa taki program - żeby wiedzieć dokładnie jakie ustawienia wybrać, żeby dało mi to taki efekt jakiego oczekuję (np. co oznaczają 3 identyczne źródła filmu). Myślę, jednak, że prościej dla mnie będzie dojść do tego metodą prób i błędów, bo tutaj forumowi specjaliści tacy jak Ty "wiedzą, ale nie powiedzą".

Edytowane przez cypooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej sciagnac z neta juz zrobionego 3d jak nie masz pojecia jak to zrobic mniej czasu stracisz? jak masz oryginal to mozesz sciagnac kopie (nie udostepniajac jaj) a zreszta nawet nie majac wg prawa autorskiego dozwolonego uzytku jak juz byla udostepniona to tez mozesz,

i problem z glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, już wiem jak to zrobić... z niewiadomych przyczyn program nie rozpoznawał formatu 3D, ściągnąłem starszą wersję i jest ok - 3D jak na oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko, już wiem jak to zrobić...

To fajnie by było gdybyś to opisał, bo może kiedyś, ktoś też będzie miał podobny problem. Inaczej ktoś Ci może zarzucić, że:

...forumowi specjaliści tacy jak Ty "wiedzą, ale nie powiedzą"...
;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on już wie i ... nie powie.

To taki jednorazowy fox, wpadł żeby się najeść ale sam się nie podzieli :_bezradny: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszystko opisuje w tym temacie co robię po kolei... i 2 posty wyżej piszę, że wszystkie ustawienia były ok, tylko wersja programu zła... Więc co mam jeszcze napisać?

W skrócie: wybiera się pierwsze na liście źródło wideo (to największe), język, napisy, etc, najlepiej wybrać format mkv, audiocopy, w 3D nic nie przestawiać, w zakładce wideo i audio - według uznania...no i tyle. Jak będzie wychodziło słabo to zmienić wersję programu na inną...

Strasznie wrogie nastawienie macie na tym forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Więc co mam jeszcze napisać?...

Po ostatnim poście już nic, bo teraz już wszystko wydaje się jasne, dzięki :) .

No może napisz jeszcze, na ktorej wersji DVDfab-a poszło Ci bez problemu. Na której wersji była klapa, widać na screenach z poprzedniej strony ;) .

Strasznie wrogie nastawienie macie na tym forum...

Myślę, że trochę przesadzasz i niepotrzebnie się obruszasz. Poprostu tematyka ripperska, mówiąc delikatnie, nie jest wiodąca na tym forum, zaś większość userów to maniacy obrazu i dżwięku w jak najlepszej jakości. Pewnie z tąd niektóre, ciut oschłe wypowiedzi i próby namowienia Cię, abyś tej jakości nie psuł i nie szedł tą drogą :D .

Osatecznie rozwiązałeś swój dylemat, podzieliłeś się swoimi doświadczeniami (chociaż trochę Cię za język musiałem pociągnąć ;) ) i myślę, że właśnie po to jest to forum.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ktorej wersji DVDfab-a poszło Ci bez problemu. Na której wersji była klapa, widać na screenach z poprzedniej strony ;) .

Właśnie ta wersja ze screenów okazała się dobra, miałem wcześniej jakąś nowszą wersję i po wybraniu br3d rip, załadowaniu .iso br3d nie wiem dlaczego, ale program przełączał się na tryb br2d rip... czego nie zauważyłem wcześniej (mimo to program wypuszczał mkv sbs - tylko w wiadomej jakości). Trzeba się po prostu upewnić, że program dobrze rozpoznaje obraz br3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...