Skocz do zawartości
idn

Sieć i filmy mkv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam problem z odtwarzaczem Dune Smart H1. Jest połączony przez Lan z komputerem , na którym są udostępnione dyski .

Problem występuje kiedy odtwarzam film mkv z wysokim bitrate - ok. 20Mb. Po kilku minutach odtwarzania film "zacina się", w informacjach o pliku pojawia się komunikat o błędach bufora. Po wyłączeniu odtwarzania i ponownym uruchomieniu filmu czasami jest podobnie , a czasem film do końca idzie płynnie.Odtwarzacz jest połączony z kompem przez Livebox 2.

Gdzie szukać przyczyny problemu - czy nie "wyrabia" router czy karta sieciowa?

Mam zainstalowaną pamięć systemową , zmieniłem pena z pamięcią na większą pojemność 4Gb, ale to nic nie dało.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie gdzie szukać przyczyny problemu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta wyrabia 100Mb/s, stawiam na problemy juz w samym odtwarzaczu i jego oprogramowaniu, bądz tez ten cały Livebox 2 robi jakieś cyrki wiadomo jaki to sprzęt :P

Mógłbyś połączyć odtwarzacz z kompem bez udziału routera dla sprawdzenia, tylko potrzebny skrosowany kabel i odpowiednie ustawienie na sieciówkach.

Jak wyglada sytuacja jak odtwarzasz ten sam film z pendrive/hdd podpiętym bezpośrednio ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej sieci LAN nie mam żadnych problemów z plikami do ok. 50Mb/s. Także Dune H1, router Linksys, NAS Synology.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi

Film, który "zacinał się" po LAN przegrałem na dysk , włożyłem do kieszeni i wszystko chodzi ok. Widać problem jest z siecią .

Niestety zmuszony jestem używać tego badziewia Livebox z uwagi na telefon voip. Szukałem innego routera, ale wszędzie są informacje, że alternatywne routery nie obsługują telefonu voip TP. Spróbuję wymienić Livebox , może to coś da. Czy możecie polecić jakiś sprawdzony router, który zastąpi Livebox?

Co do połączenia odtwarzacza bezpośrednio do kompa, to jest mały problem. Kabel LAN przechodzi przez ścianę między pokojami. Nie chciałbym odcinać wtyczek i krosować kabel , może jest jakaś przejściówka?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem innego routera, ale wszędzie są informacje, że alternatywne routery nie obsługują telefonu voip TP.

Przecież jest multum routerów z branką VOIP.

Poza tym możesz kupić samą bramkę VOIP. Podłączysz ją do każdego routera.

Ja właśnie tak mam podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi

Film, który "zacinał się" po LAN przegrałem na dysk , włożyłem do kieszeni i wszystko chodzi ok. Widać problem jest z siecią .

Niestety zmuszony jestem używać tego badziewia Livebox z uwagi na telefon voip. Szukałem innego routera, ale wszędzie są informacje, że alternatywne routery nie obsługują telefonu voip TP. Spróbuję wymienić Livebox , może to coś da. Czy możecie polecić jakiś sprawdzony router, który zastąpi Livebox?

Co do połączenia odtwarzacza bezpośrednio do kompa, to jest mały problem. Kabel LAN przechodzi przez ścianę między pokojami. Nie chciałbym odcinać wtyczek i krosować kabel , może jest jakaś przejściówka?

Pozdrawiam

A nie prościej wszystko podłączyć do małego gigowego switcha a z niego jeden kabelek do routera, wtedy cały ruch lokalny będzie chodził przez tego switcha a tylko to co do świata ma wychodzić będzie szło przez Liveboxa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe informacje

Zmieniłem router , jednak problem się powtarza. Jest może mniej dokuczliwy , bo film przycina się na kilka sekund , potem chodzi normalnie ,może to zasługa większej pamięci systemowej

Zauważyłem , że to przycinanie występuje w początkowych minutach filmu (5 - 10 min.) potem idzie bez zacięć. Diagnoza - karta sieciowa w kompie lub w odtwarzaczu. Na początek wymienię sieciówkę w kompie i zobaczę efekty.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...