Skocz do zawartości
deibral

KDL-46HX850 czy KDL-46HX920

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Chrisswas.

Może dla porządku w punktach.

1. O 820 zapomnij, będziesz sobie "pluł w brodę".

2. Myślę, że używanie laptopa do oglądania mija się z celem jeśli ma się SEN w telewiorze a więc nie zakładaj, że będzie to funkcja nieużywana (choć oczywiście znacznie mniej ważna niż jakość obrazu).

3. Telewizor na wysokości 90 cm i normalna kanapa - pochylenie może przeszkadzać. Wyjście? Zawiesić na ścianie lub prościej, podłożyć coś z tyłu pod podstawę i od razu z 6 stopni zrobią się np. 2, które w ogóle nie będą przeszkadzały. Sprawdzone na sobie, działa w 100%!

4. Jak wyżej - moim zdaniem nie warto oszczędzać kupując starą serię. A czy ma być to 850 czy 920 zależy od tego czy wolisz troszkę lepszą czerń, czy efekt halo. Mój wybór - zdecydowanie 850. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Xelos!

Prześledziłem bardzo dokładnie wasze posty i tak też sądziłem, że będziesz odradzał 820.

Jeśli chodzi Halo/Cloud to masz racje - bardziej chyba bym zwracał uwagę na te nieznośne poświaty niż na jakieś jaśniejsze plamki:).

Wyjaśnij mi proszę jeszcze co to SEN oraz powiedz jak wygląda jakość dźwięku w 850. Co prawda jednym z wielu elementów przemawiających za Sony jest jego wyjście optyczne, bo mam fajny zestaw kina domowego, ale nie zawsze będzie mi się chciało go włączać więc to tez ważny parametr.

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na normalny nie jakiś trefny egzemplarz 46'' to chmurek nie znajdziesz najmniejszych tym bardziej przy tym rozmiarze. Co do dźwięku jest po prostu przeciętny "telewizyjny" jak to w płaskich telewizorach, ale nie jest wcale jakiś zły trochę brakuje mu niższego pasma, pamiętaj tez żeby podbić go sobie w tonach niskich z domyślnego +6 na trochę wyżej np +10.

Co do SEN to skrót od Sony Entertainment Network, jest to taki Smart TV w wydaniu Sony w skrócie to taki oddzielny mozna powiedzieć mini system/dashboard zawierający wszystkie aplikacje usługi w telewizorze w jednym wygodnym miejscu, przypomina troche interfejs Metro w Windows 8 :)

Obadaj sobie moze ten filmik

[media=]

[/media] Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba koledze dodać, że "kontrowersyjna" podstawa zawiera w sobie głośniki dzięki którym jakość dźwięku się poprawia do poziomu naprawdę przyzwoitego (oczywiście bez porówań ze wzmacniaczami i amplitunerami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to całkiem nieźle:) A tak z innej beczki, jak myślicie kiedy najlepiej nastawiać się na zakup. W promocjach przedświątecznych czy poczekać na Po noworoczne wyprzedaże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry WSZYSTKIM ! Marcin C kazał mi się ogarnąć i może racja. Ale z drugiej strony mam chyba prawo -- nawet gdy może trochę głubkowato - być na tym forum. No nie znam się a dzięki wielu konkretnym wypowiedziom dużo się dowiedziałem i postaram się z nich jak najlepiej skorzystać. Już wróciłem z urlopu, dziś będę miał już prawdopodobnie HD /a BR mam - Sony 490 nówka "nie śmigana"/. Postaram się wszystko sprawdzić zgodnie z Waszymi sugestiami. Jest nowy kolega, który ma dylemat czy 850 czy 920. I dobrze. Pozdrawiam WSZYSKICH (łącznie z Marcinem C) i raz jeszcze dziękuję. (I Marcinowi C też - bez ironii). A nowemu użytkownikowi życzę dobrego dobrego dla niego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to całkiem nieźle:) A tak z innej beczki, jak myślicie kiedy najlepiej nastawiać się na zakup. W promocjach przedświątecznych czy poczekać na Po noworoczne wyprzedaże?

Moim zdaniem to chyba nie ma reguły. Porównując cenę np. 46hx850 w sklepach interneowych i w np. mediamarkt, czy w euro ceny wygladają bardzo podobnie. Po zakupie zawsze pojawi się jakaś promocja w której cena będzie niższa. Cena uzależniona jest również od kursu złotówki, zatem ciężko powiedzieć. Jeśli chodzi o wyprzedaże po nowym roku to ja zauważyłem, ze często wypychają tam sprzęt z starych serii, a 850 w 46 calach nadal będzie najwyższym modelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to całkiem nieźle:) A tak z innej beczki, jak myślicie kiedy najlepiej nastawiać się na zakup. W promocjach przedświątecznych czy poczekać na Po noworoczne wyprzedaże?

Cena będzie zależna od kursów walutowych co za tym idzie pod koniec roku wartość nabywcza złotówki wzrasta już od kilku lat (oszukujemy sami siebie w ten sposób, że dług zagraniczny jest mniejszy ;) ).

Teraz HX850 w rozmiarze 46 i 55" jest na promocji, gdzie do TV dodają 22 płyty z Bondem. Możesz o tym poczytać na tym forum.

Płyty szacowane są na około 1000zł w odsprzedaży lub jako bezcenne dla miłośników filmów z Brytyjskim Agentem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chriswass - wydaje mi sie ze teraz jak najbardziej opłaca się kupować bo do telewizora HX850 dodawany jest fajny pack wszystkich filmów Bonda 007 na 22 płytach Blu-ray http://www.empik.com...54370406,film-p

widać mało to nie kosztuje, choc cena jest mocno przegięta :) bo zza granicą idzie to kupic duzo taniej tyle ze bez PL.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie! z jednej strony to jest na prawdę niezły gadżet zwłaszcza dla fanów Bonda:). Ja jednak chyba poczekam na jakąś promocje (przynajmniej w Sony Centre na dokładkę gwarancji). Skoro opłaca im się dodać ot tak pakiet filmów wartości 1000 zł (przyznam się szczerze że wartość dodana gigantyczna - wartość 20% - raczej niespotykana), to myślę, że świątecznie można liczyć na przecenę na poziomie 10% czyli do granicy 5000 zł bo poniżej magicznej 5 to raczej nie ma co liczyć.

Jeśli macie informację odnośnie jakiś promocji w SC albo gdziekolwiek indziej to dajcie znać:P

A teraz jeszcze pytanie techniczne. Mam sporo filmów w Mpegach na kompie i macierzy. Praktycznie nie mam mkv więc ten problem odpada.

Ale teraz pytanie jak najlepiej bedzie odtwarzać te filmy.

1. Podłączenie kompa przez HDMI (no ale tu jest kwestia kabla)

2. Czy jeśli TV podepnę do domowej sieci gdzie jest również ta macierz to czy będzie widział takie zasoby?

3. Rozumiem że DLNA nie wchodzi w rachubę

Pozdrawiam i czekam na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mało praktyczne.

2. Tak, będzie widział. Musisz mieć jednak na macierzy odpowiednie oprogramowanie w postaci serwera DLNA.

3. Dlaczego?

Osobiście posiadam serwer Synology podpięty do sieci domowej. Jest on widziany przez telewizor i nie ma problemu z odtwarzaniem plików .mkv. Niektórych formatów jednak telewizor nie odtwarza, co jest dla mnie dość dziwne (i nie chodzi tutaj jak napisałem w spomniany .mkv). Kwestię rozwiązał podłączony do sieci odtwarzacz blue-ray SONY.

W tym wszystkim jednak największy problem stanowią inne rzeczy. A mianowicie brak możliwości odtwarzania wraz z filmem napisów w jakimkolwiek formacie .txt, .srt, .sub itp. (trzeba je wmuksować w film i dopiero wtedy działa) oraz częste problemy z przewijaniem filmów, co skutkuje zawieszaniem się sprzętu lub desynchronizacją obrazu z dźwiękiem. Na obu urządzeniach mam najbardziej aktualny soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Właśnie!

kupując telewizor za 5000 zł (nie jest to mała kwota, przynajmniej dla mnie) chciałbym, żeby stał się częścią większego systemu. Nie chcę za każdym razem albo leciec z laptopem do TV i podłączać HDMI albo jeszcze gorzej - wypalać płytkę z filmem...

Wolę rozwiązanie, które pozwoli mi na odtwarzanie filmów bez tych ceregieli. Po prostu klik i gra.

Mówisz, że następuje desynchron. Nie znam się jeszcze zbytnio jak to działa. czy nie jest przypadkiem tak, że DLNA jest tylko sposobem na przesył danych AV do monitora? tzn, ze przygotowywaniem pakietu danych jest nadajnik czyli np. komp?

Załóżmy sytuację, że mam sporo obrazów płyt np. BR. Jasną rzeczą jest, że muszę je odpalać z poziomu kompa. Jak to fizycznie zrobić, nie używając kabelka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz na komputerze zainstalować serwer DLNA PS3 i wysyłać całość przez Wifi. Trudne do oszacowania jest jednak czy sieć to obsłuży, gdyż bitrate filmow na BR jest jednak wysoki, co wymaga ciągłego transferu na poziomie 3-15 Mb/s w zależności od filmu, sceny itd.

Rozwiązaniem jest podłączenie serwera plików do sieci GBit przez normalną skrętkę, telewizora do sieci przez skrętkę i uruchomienie na tym serwerze plików jakiegoś serwera DLNA (w synology jest to Media Server, ale może być też np. miniDLNA). Nie rozwiązałem kwestii desynchronizacji czy napisów jeszcze, więc ciężko dać mi odpowiedź. Jeśli chodzi o możliwe rozwiązania w zakresie DLNA i podpięcia telewizora SONY to polecam artykuły z sieci - jest tego trochę.

Ogólnie jeśli chodzi o SONY, to firma od lat traktuje temat plików z zewnętrznych źródeł dość po macoszemu. Warto w takim wypadku poszukać np. odtwarzacza BR innej firmy, który lepiej to będzie obsługiwał i po podłączeniu do sieci i TV nie sprawi tylu problemów. Sony jednak jest w mojej opinii liderem jeśli chodzi o jakość obrazu więc coś za coś i nie ma lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem! Czyli jeśli wykluczymy obrazy BR i ich kosmiczny bitrate i przyjmiemy jako ogólnik zwykłe BR ripy to powinno być ok:)

Zdaje sobie sprawę z tego, że tego rodzaju migracja danych w systemie to nowość (dlatego powstał właśnie instytut DLNA) mam jednak nadzieję, że właśnie ze wględu na to, że hx850 to nowy produkt, mamy szansę na kilka aktualizacji i usprawnień tej funkcji.

I tu wracamy do głównego wątku, czyli który TV wybrać.

Wydaje mi sie że już raczej nikt nie powinien mieć złudzeń.

Za chwilkę już nie będzie w domu płyt. Wszystko będzie na macierzach lub mediabankach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem trochę drążyć temat serwerów DLNA na PC. I wyczytałem, że najnowszy PS3 mediaserver obsługuje już nie tylko zwykły streaming ale też transkodowanie i w tej opcji ma możliwość odtwarzania napisów w formacie txt.

Przeczytałem równeż, że ALLmedia server, który wyszedł 3 m-ce temu ma również taką funkcję i to nie tylko txt ale też srt.

Czy ktoś to może sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 pod kątem laptopa jest ok, natomiast u mnie w połączeniu PC-Router-TV wymagał postawienia laptowa w okolicach 2m aby po sieci Wifi-N 300 Mbitów bitrate był odpowiedni. I mówię tutaj o BR ripach a nie oryginalnych filmach. Po prostu przetestuj i tyle.

Jeśli myślisz o update do TV w zakresie softu, który obsługiwałby napisy... to ja nie byłbym zbytnim optymistą. Problem z fatalną czcionką w napisach z USB, brakiem obsługi niektórych formatów itd. jest znany od kilku wersji wstecz i nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Na dzisiaj, gdyby nie efekt halo i słabsze 3D wybrałbym 46HX920, więc jeśli Ci to nie przeszkadza, to ja bym nie kierował się multimedialnością HX850. Szczególnie, że starszy odtwarzacz BR Sony po podłaczeniu do sieci zrobił update softu i pojawiły się serwisy typu VOD z TVP czy TVN. Internet działa zbyt wolno aby z niego na co dzień korzystać, a reszta dodatków do gadżety do jednorazowego użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie jest to rozwiązanie...

Nie chce następnego klocka w domu. Mam już odtwarzacz BR w Vaio i to mi wystarczy. Mam zaledwie 2 filmy BR i przy częstotliwości oglądania takich filmów nie będę wydawał dodatkowej kasy tylko żeby ładnie wyglądało na półce.

Szansę raczej upatruję w Serwerach DLNA, które pracują aktywnie czyli dekodują i pakietują same w sobie sygnał do wyświetlenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że pierwsza konfiguracja PS3 MS zajęła mi ze 2 dni i chciałem wyrzucić TV przez okno :). Jednak jak doczytałem o tym co robię źle reszta konfiguracji poszła już szybko. Muszę przyznać że jest to wygodne rozwiązanie, które nie ogranicza Ci wielkości pliku oraz formatu zapisu (jedyne ograniczenia jakie napotkasz to ograniczenia serwerów - każdy jakieś ma).

Dobry router i nic więcej nie jest Ci potrzebne do spięcia całej domowej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten sam dylemat. Przeczytałem post i nadal jestem w kropce. Zdaję sobie sprawę że trudno jest dać jednoznaczną odpowiedź. Generalnie byłem juz za 46xh920 z uwagi na fakt że 3d będę używał od święta (ale jednak będę) a i funkcje internetowe nie są dla mnie ważne. Jednak ten efek halo mnie zniechęca. Sam cloudning mi nie przeszkadza. Teraz mam 40 calowego samsunga z 2008 roku seria 6 i tam "halo" jest deprymujące. Więc jak to jest z tym "halo" Za xh920 też przemawia fakt iż w zestawie sa okulary i kamerka oraz normalna sopa. Ta w 850 może być dla mnie problemem..... Pomóżcie :) Z góry DZIĘKI!

Edytowane przez zielinni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielinni - jest pomysł na tą stopkę. Zawsze możesz powiesić TV na ścianie co doda "sznytu" wnętrzu Twojego domu/mieszkania. Wieszaki nie są takie drogie a TV "przyklejony" do ściany wygląda świetnie. Możesz zawsze zostawić niską szafkę RTV pod nim jako ozdobę (ja tam trzymam płyty).

Moim zdaniem nie jest taka zła, a przyzwyczaisz się do niej bardzo szybko.

Niestety nie mogę podesłać Ci teraz wątku z forum Sony, bo coś tam kombinują. Jest tam fajny wątek o urządzaniu mieszkań pod kątem TV. Sposoby maskowania kabli itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...