Skocz do zawartości
deibral

KDL-46HX850 czy KDL-46HX920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Przyszedł czas na zakup nowego telewizora. Chciałbym ten plan zrealizować do końca września br. ;) Po przeczytaniu kilkunastu testów, odwiedzeniu kilku sklepów, porównaniach i badaniach prawie organoleptycznych oraz po odrzuceniu Samsunga (seria D8000 i ES8000), pomimo znanych wad (brak .mkv, obsługi NTFS) wybór padł jednak na Sony. Bo przecież jakość obrazu jest najważniejsza :) Zdecydowany jestem na telewizor 46 cali - będzie on wisiał na ścianie, podłączony do sieci ethernet 1Gbit.

Zastanawiam się nad modelami (nowym) KDL-46HX850 i (trochę starszym) KDL-46HX920. Oba telewizor można dostać obecnie w cenie z okolic 5 500 PLN. Ten drugi poza zaletami technologii (Full LED) wydaje się być nieco lepiej wyposażony (2 pary okularów, kamera skype), a podstawa pierwszego nie będzie miała u mnie zastosowania (telewizor zawiśnie na ścianie, a kabel z podstawy nawet jeśli miałbym ją wsunąć pod szafkę, okazuje się bardzo krótki i niestandardowy, co chyba dyskwalifikuje możliwość przedłużenia).

Ostatnio pojawiły się informacje o następny serii HX920 tj. modelu HX950. Na pierwszy rzut oka wydaje się jednak, że będzie on dostępny dopiero od początku grudnia, w wysokiej cenie i to tylko w rozmiarach 55' i 65' bez modeli mniejszych. Może to spowodować wycofywanie serii 920 ze sklepów a niekoniecznie dalszy spadek jej cen.

Pomóżcie mi proszę z wyborem. Liczy się przede wszystkim jakość obrazu 2D i 3D - czy różnice będą duże i czy z pewnością na korzyść 920 (podobno HX850 jak na edge led jest świetny)? Znane mi są wady typu efekt halo (920) czy clouding (850), ale nie porównywałem telewizorów side-by-side. Sprzęt będzie głównie wykorzystywany do filmów, w mniejszym stopniu do sportu i rozrywki (gry). Dodatkowo - o ile bardziej (a może wcale?) od strony multimediów zaawansowany (bo nowszy) jest model HX850? Chodzi mi tutaj o dostępne aplikacje, poręczność, szybkość korzystania z interenetu (przeglądarka) czy wykorzystanie iPhone'a jako pilota itp. A może coś jeszcze istotnego je różni?

Będę zobowiązany za wszelkie uwagi, gdyż po przejrzeniu różnych miejsc w sieci dochodzę do wniosku, iż w swoich rozterkach odnośnie wyboru pomiędzy tymi dwoma modelami nie jestem wcale odosobniony.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie te dwa modele porownywalne.kupisz jeden albo drugi bedziesz zadowolony.dobrze ze odrzuciles ta koreanska padline napedzana mowa ciala.

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było juz nie raz, HX850 bedzie troche lepszy w 3D z uwagi na x4 High Speed Panel, w 2D świecą podobnie tym bardziej w 46'', HX920 ma troszke lepszą czerń ale tez bardziej widoczny efekt "halo" jak stawiasz bardziej na oglądanie 2D bierz HX920, jak tez bedzie sporo 3D to brałbym HX850.

[media=]

[/media] Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele 2012 w tym HX850 mają trochę lepiej rozwinięte jeszcze funkcje sieciowe np. doszła Opera TV Store, widgety, mają lepszą przeglądarkę internetową działa sporo płynniej, ale nadal jej daleko do ideału, warto tez dodać ze nowe modele są przygotowane do współpracy z Sony Google TV.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ew. upgrade soft'u w 920 ograniczy się do wyeliminowania błędów i raczej nie ma co liczyć na to, że np. w nowej wersji a pomimo podobnego procesora, 920 otrzyma funkcjonalności o których piszesz PeterMac powyżej dostepne w 850? Należy liczyć się z tym, że wynikają one z różnic w sprzęcie a nie samym sofcie? Jak to bywało w poprzednich wersjach telewizorów Sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co liczyć ze takie rzeczy wprowadzą w zeszłorocznym modelu, po za tym w przypadku przeglądarki nie wiadomo czy to nie tyczy sie tez innego hardware'u.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy liczyć się z tym, że wynikają one z różnic w sprzęcie a nie samym sofcie? Jak to bywało w poprzednich wersjach telewizorów Sony?

Również, jak i z tym, że na początku jak zawsze będziesz otrzymywał większą ilość aktualizacji, a po pewnym czasie będą pojawiały się one coraz rzadziej. Z jednej strony aktualizacje ulepszają soft i eliminują ewentualne błędy a z drugiej strony chyba jest logiczne to, że nie kupisz TV za X zł w 2012r i przez kolejne kilka lat będziesz dostawał aktualizacje za free, które dodadzą Ci funkcje najnowszych modeli (dajmy na to z 2020r) ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem właśnie przed takim samym dylematem jak kolega deibra, patrząc własnie na ceny to HX920 będzie lepszą opcją z powodu na zawartość pudełka (2xokulary i kamera) tylko czy większa ilość "stref" i tzw. "efekty halo" nie spowodują iż w tym wypadku HX850 ze swoimitakże wadami nie będzie tym mniejszym "złem". Dodatkowe pytanie czy przy zakupie "monolitu" do HX920 w nim także znajdują się głośniki jak przy HX850?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trzeba sobie po prostu zrobić rachunek sumienia czego chcemy: porównać wygląd (jak ma stać to tym bardziej bo H850 to inna filozofia przez pochylenie ale w niczym to nie przeszkadza ale jednak jest ... ), funkcje sieciowy jak Opera TV (czy w ogóle się to przyda) itp. Różnic wielkich nie ma. Oczywiście fajnie z tymi strefami ale... HX850 naprawdę jest BAAAAAAAAAARDZO dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, Ty jako testujacy oba telewizory ktory osobiscie postawilbys w swoim salonie/pokoju? Co do samej podstawy to wydaje mi sie ze ta dodatkowa do HX920 wyglada ladniej....ale tak jak zapytalem wczesniej czy ona takze ma wbudowane glosniki?

Kliknięte z SGS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ta dodatkowa podstawa monolityczna do HX920 ma również wbudowany system głośników.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hx920 ma matryce podświetlaną przez full ledy także tutaj będzie lepsza czerń, kolorki mogą być lepsze itd. w hx920 występuje czasami efekt halo ale na całe szczęście można go znieść, natomiast w hx850 jest clouding - gorszy od efektu halo bo tam w hx850 matryce podświetlają ledy które świecą tylko po bokach i nie jest to najlepsze rozwiązanie. Z tym hx920 to producent dostrzega ten problem i wypuścił na rynek aktualizacje oprogramowania, która zmniejszyła nieco ten efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciek876 - co Ty wypisujesz jakie lepsze kolorki na HX920 proszę Cię, jak zastosowane są dokładnie identyczne matryce z tym samym oznaczeniem i zapewne prawie cała elektronika jest przeniesiona żywcem.

Mało tego HX850 pomimo podświetlenia krawędziowego dysponuje o dziwo wyższym kontrastem, HX850 nie ma żadnego widocznego cloudingu, a to ze trafiła Ci sie taka sztuka która go ma nie oznacza zaraz ze wszystkie sztuki muszą go posiadać.

Masz tu fotkę HX920 z wył. DKL

dsc-2810_186819.jpg

Jak dla mnie efekt "halo" to największa zmora wszystkich ekranów LED z wygaszaniem, wolałbym juz nawet mniejszą małą chmurkę ale za to stałą na ekranie niż otoczkę na każdym jasnym ruchomym elemencie.

Oczywiście HX850 nie jest wolny od "halo", ale jest on dużo łagodniejszy dla oka w ciemnych warunkach oczywiście kosztem troche gorszej czerni, także coś za coś.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosze sie z zamiarem kupna hx850 i meczylem go chyba 3 godz bawiac sie we wszelaki sposob i cloudingu nie zauwazylem.to bardzo dobry telewizor tak samo jak 920-stka.sa to telewizory ciezkie do przebicia dla konkurencji w tej klasie i cenie.podlaczalem do niego mojego bleraya jak i konsole.odpalalem filmy i gry jak i moja telewizje(polsat cyfrowy)i bylem bardzo bardzo zadowolony.super telewizor.nie bawilem sie tylko aplikacjami sieciowymi bo nie bylo neta ale to juz ma dla mnie mniejsze znaczenie.najwazniejszy jest obraz i to hx850 generuje znakomicie.

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pytanie teraz jak wyglada fotka z wlaczonym DKL, bo rozumiem ze jest to standarfowa opcja ktora powinna byc na ON? Jeszcze jedno pytanko, czy jest mozliwosc wylaczenia podswietlania logo Sony w HX920 bo ponoc przy nocnym ogladaniu jest uciazliwe? Mnie osobiscie do HX920 sklania cena i kwestia ze w zestawie znajduje sie wszystko co powinno, gdzie przy tej samej cenie w HX850 nie dostane ani okularow ani kamery.

Kliknięte z SGS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze jak wlaczysz funkcje eco na maxa logo przestanie swiecic podobnie bylo w sharpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście DKL to podstawa aby to było włączone, wtedy to zupełnie inaczej wygląd czerń jest świetna, ta fotka ma tylko na celu pokazanie jak wygląda podświetlenie matrycy w tym modelu. Podświetlane logo Sony oczywiście mozna wyłączyć "Ustawienia systemowe > Konfig. funkcji ogólnych > Podświetlenie logo.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze podswietlanie w HX850 bedzie lepsze oczywiscie z wylaczonym DKL z powodu mniejszej ilosci stref? Jednoczesnie skoro DKL to podstawa to po co prezentowac tego typu foty? No i ostatecznie nie patrzac juz na koszta czy jest sens pakowania sie w sprzet z przed roku.....?

Kliknięte z SGS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to ze DKL nie ukryje wad samego podświetlenia matrycy w 100% no chyba ze na całkowicie czarnym tle, zawsze jakieś małe niedoskonałości od nierównomiernego podświetlenia zostaną. To ze zeszłoroczny model to nic nie szkodzi, masz go teraz dużo taniej a to jakby nie patrzeć topowiec 2011.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciek876 - co Ty wypisujesz jakie lepsze kolorki na HX920 proszę Cię, jak zastosowane są dokładnie identyczne matryce z tym samym oznaczeniem i zapewne prawie cała elektronika jest przeniesiona żywcem.

Mało tego HX850 pomimo podświetlenia krawędziowego dysponuje o dziwo wyższym kontrastem, HX850 nie ma żadnego widocznego cloudingu, a to ze trafiła Ci sie taka sztuka która go ma nie oznacza zaraz ze wszystkie sztuki muszą go posiadać.

ok a czy przy porównaniu czerni na obu telewizorach byłbyś nadal za hx850? A tu można znaleźć info o świetnym podświetleniu w hx850 :)http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1336720019

(w dolnej części) i tutaj też http://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/sony-bravia-kdl-40hx850-p13422/test.html

Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie matryca oferuje ten sam poziom czerni bo jest zastosowana identyczna w obu modelach jej oznaczenie to "FQLR460LT0101" dla modeli o przekątnej 46'', jedynie dzięki większej ilości stref w 920 jest nieco lepsza czerń w pewnych miejscach ale mamy dzięki temu więcej wyciętego świecenia ze stref no i bardziej rzucający sie efekt halo

HX920 pod kątem i widoczny mocno efekt halo, oczywiście na wprost będzie juz duzo lepiej, tu są najtrudniejsze warunki oświetleniowe na tej fotce aby to dobrze było widać, w codziennym użytkowaniu tak oczywiście to sie nie rzuca o oczy tym bardziej za dnia.

c2225df8cf02.jpg

Czerń pod kątem szybko w nich niestety ucieka jak widać na filmiku, na wprost jest świetnie pod kątami widać jak to wygląda, identycznie jest w HX850.

[media=]

[/media]

65HX920 z włączonym DKL tryb Standard - Tryb 3D

exposuretime1sec3dmode.jpg

Podsumowując oba ekrany są bardzo podobne w świeceniu oferując naprawdę świetny obraz uważam, jeden ma swoje zalety i odwrotnie, ani jeden ani drugi nie są wolne od wad niestety taka technologia podświetlenia ale za to pobór znikomy jak na takie przekątne, także jak dla mnie nie ma jednoznacznego zwycięzcy.

Osobiście czekam na OLED'a bądz Sony Crystal LED'a jak bedzie w cenach nie powodujących zawału :) ale to pewnie dość daleka przyszłość 2-3 lata prędzej nie ma szans.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...