Skocz do zawartości
deibral

KDL-46HX850 czy KDL-46HX920

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu stałem przed tym samym dylematem i wybrałem - HX850. Codziennie utwierdzam się w słuszności wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm patrzac na to zdjecie HX920 to nawet z wlaczonym DKL podswietlenie wyglada "dziwnie" i bez szalu. Wczoraj bedac w AgdRtv widzialem tylko HX850 i material jaki tam lecial byl bombowy....no ale wszyscy wiemy jak to jest w sklepach. Duzo osob pisze ze HX850 ma slabe katy, ja jakos tego nie zauwazylem na tym co lecialo w sklepie. Powoli jakos bardziej przekonuje mnie chyba EDGE LED niz ten FULL. A zawsze bylem przekonany ze jednak FULL LED robi "lepsza robote" :)

Kliknięte z SGS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LechoX u mnie było bardzo podobnie. Już szedłem kupić HX920 ale... postanowiłem zaczekac do pojawienia się HX850 i w ostatecznym porównaniu uznałem, że to rozwiązanie jest jednak lepsze (w wydaniu HX850 nie we wszystkich Edge oczywiście!) Kąty w obu modelach są takie same, bo taka sama jest matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ok, ok ale czy mam wstawić zdjęcia hx850 do porównania?

sonyhx850_small17.jpg

sonyhx850_small18.jpg

hx850_clouding_sans_retro.jpg

i co? wcale taki boski nie jest. Prawda jest taka, że oba telewizory prezentują najwyższą jakość obrazu, ale z podświetleniem zawsze były, są i pewnie jeszcze będą problemy (clouding) nawet przy full ledach (halo). Nie pozostaje nam nic innego, tylko czekać na Oledy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ok, ok ale czy mam wstawić zdjęcia hx850 do porównania?

sonyhx850_small17.jpg

sonyhx850_small18.jpg

hx850_clouding_sans_retro.jpg

i co? wcale taki boski nie jest. Prawda jest taka, że oba telewizory prezentują najwyższą jakość obrazu, ale z podświetleniem zawsze były, są i pewnie jeszcze będą problemy (clouding) nawet przy full ledach (halo). Nie pozostaje nam nic innego, tylko czekać na Oledy :)

to co puszczales jakies materialy ,filmy itp czy przeszkadzal tobie clouding przy ich odtwarzaniu!!!w ciemnosci przy wlaczonym tv zawsze idzie cos dojzec ja na to ogolnie nie patrze wazne jest czy owa "wada"przeszkadza przy projekcji.w tym caly haczyk jezeli nie to nie ma oczym juz nawet dyskutowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest wrażliwy na inny efekt. W swoim tv nie widzę cloudingu w ogóle - mam na myśli normalne użytkowanie (nawet w nocy, po ciemku), natomiast efekt "halo" na HX920 widziałem. Czekać na oledy nie miałem zamiaru, z wielu względów i myślę, że 95% osób również nie będzie czekało z zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co puszczales jakies materialy ,filmy itp czy przeszkadzal tobie clouding przy ich odtwarzaniu!!!w ciemnosci przy wlaczonym tv zawsze idzie cos dojzec ja na to ogolnie nie patrze wazne jest czy owa "wada"przeszkadza przy projekcji.w tym caly haczyk jezeli nie to nie ma oczym juz nawet dyskutowac.

Przy projekcji to i hx920 ma super podświetlenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesli traficie na normalną sztukę HX850 to żadnego cloudingu nie znajdziecie podczas oglądania, mam ten ekran od 4 miesięcy i oglądam sporo wieczorami i jeśli by taki występował na pewno bym go długo nie trzymał tylko odsprzedał i kupił inny ekran.

Jedynie na co mam ochotę przesiadki w przyszłości to na HX950 pod warunkiem ze pojawi sie w wersji 46'' i jakość podświetlenia bedzie na poziomie topowych FullLED Philipsów jesli chodzi o efekt halo a raczej jego prawie całkowity brak bo jeśli będzie to jak w HX920 to dziękuje, czy jest to możliwe przy 196 strefach hmm jest duza szansa w końcu przybyło ok 50 stref jak i mozliwe ze dali większa ilość diod, wtedy mielibyśmy to co najlepsze super płynność ruch Sony i prawie znikomy efekt halo.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej876 wiesz jak jest ;)

Wiem, wiem i czuję się być atakawany zwykłym podświetlenie ledowym w porównaniu do znacznie lepszego full leda - a ten efekt halo został w większości wyeliminowany po ostatnim sofcie od sony także... Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek876, rozumiem ze jestes posiadaczem 920? A jesli tak to jaka wielkosc? Bo w wiekszosci przypadkow z tego co czytam to jesli juz sa jakies minusy w ekranach to im wiekszy tym gorzej....

No i czemu wkoncu full led?

Kliknięte z SGS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że topowy HX950 to nie za takie pieniądze.46 cali musi kosztować ponad 8k a 55 cali ponad 12k.To dwa razy tyle ile seria Hx750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to inna kwestia, na początku zapewne tanio nie bedzie, niestety 46'' nie jest zapowiedziany, 55'' pewnie będzie kosztował w tych granicach moze troche mniej.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Sony XBR-55HX950 | November, $4,499 (Confirmed)
  • Sony XBR-65HX950 | November, $5,499 (Confirmed)

Tylko pewnie te ceny troche mają sie nijak do tych co beda w PL, no ale po przeliczeniu wychodzi jakaś masakra za 55'' :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam tę dyskusję to mam nieodparte wrażenie, że (nie obrażając zwolenników innych marek) - staramy się de facto tutaj ustalić co jest na ten moment "best buy" w kategorii 46 cali i LCD.

Edytowane przez deibral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam tę dyskusję to mam nieodparte wrażenie, że (nie obrażając zwolenników innych marek) - staramy się de facto tutaj ustalić co jest na ten moment "best buy" w kategorii 46 cali i LCD.

W sumie to może być nawet prawdą. Oba te modele należą do najlepszych na ten moment na rynku, szczególnie jeśli chodzi o uniwersalność i płynność obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko do użytkowników HX850, czy posiada ten TV funkcję której nie znam nazwy ale polega ona na tym, że jeśli dziecko zbliży się za blisko do ekranu to telewizor się "wyłączy" czy tam wyświetli jakiś napis? W HX920 coś takiego ponoć występuje.

deibral​, rozumiem że jeszcze nie dokonałeś wyboru? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zbliżeniowy, tak w HX920 jest, w HX850 nie ma, Sony z tego najprawdopodobniej zrezygnował bo funkcja okazała sie zupełnie bezużyteczna i upierdliwa, w HX950 prawdopodobnie jej tez nie uświadczymy ale za to co fajnego zrobili to w końcu wbudowali kamerkę Skype w telewizor to jest na spory plus w HX950 szkoda ze w HX850 tak jeszcze nie zrobiono albo koszty albo jeszcze na to nie wpadli ;)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kamerka to i plus i minus. Jeśli ktoś nie planuje używać to bez sensu dopłaca pewnie jakieś 300 zł to tv. Jest też kwestia pola widzenia - tej kamerki nie da się wyjąć i obrócić, żeby np. coś pokazać. Osobiście nie przepadam za takimi wbudowanymi rzeczami (chyba, że w laptopie), co innego np. dołączone okulary. No ale to też odbija się na cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek876, rozumiem ze jestes posiadaczem 920? A jesli tak to jaka wielkosc? Bo w wiekszosci przypadkow z tego co czytam to jesli juz sa jakies minusy w ekranach to im wiekszy tym gorzej....

No i czemu wkoncu full led?

Mój dobry znajomy ma hx920 w 46" - a dlaczego full led? Odpowiedz sobie sam na to pytanie... full ledy dają praktycznie we wszystkim lepszą jakość od zwykłych ledów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciek876 - z reguły tak jest bo taka opinia dotyczy low-enowych edge ledów jakich nie mało na rynku, ale nie w przypadku HX'a 850. Oba modele świecą bardzo podobnie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje oko widzi pewne różnice na danym materiale na hx85 i hx92. na plus dla hx92 - dlaczego? nie wiem, wydaje mi się, że jest to jednak większy kontrast i może nawet jaśniej świeci w 3D od hx85. ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...