Skocz do zawartości
misfit

Sony VPL-VW1000ES - projektor 4K EISA 2012-2013

Rekomendowane odpowiedzi

"Gmeru i spółka - a mieliście już okazję zobaczyć jakiś projektor 4K w akcji (jeśli tak to jakie wrażenia), choćby wspomniany w pierwszym poście Sony VPL-VW1000ES ?"

Gmeru:

Udało nam się na IFIe dostać na pokaz tego projektora w specjalnie przygotowanej salce odsłuchowej. Jak wszedłem do sali i zobaczyłem jak ten projektor wygląda to zrozumiałem, że tego w domu już zawiesić się nie da :( Tylko sala kinowa specjalnie przygotowana do takich celów. Materiał leciał z profesjonalnego transportu:

Strumień video zapisany był w formie nieskompresowanej na profesjonalnym transporcie. Obraz miał rozdzielczość 3840x2160 i 10 bitową głębie koloru. Został uchwycony w 24 progresywnych klatkach na sekundę.

Daje to teoretyczny video bitrate na poziomie: 3840*2160*10*24/10^6 = ~ 1 990 Mbit/s

Poniżej fotka sprzętu.

A jak sam projektor? No to jest po prostu innych świat niż np. JVC X90. Oczywiście chodzi mi o prezentację a jak widać sam materiał wyjściowy był mistrzowskiej jakości i gdyby taki sam załączyć na X90 mogłoby być ciekawie ale oczywiście pod względem rozdzielczości nie byłoby o czym mówić. Czernie jak na najlepszych plazmach. Żal wielki, że Sony zdecydowało się odpalić tylko koncert mając tyle innego materiału na targach robiącego dużo lepsze wrażenie niż sama orkiestra...

Projektor miał tak naturalny obraz, że wątpię żeby dało się jeszcze lepiej to oddać....

Żałuję, że to zobaczyłem. Już nigdy obraz z mojego JVC nie będzie taki sam :_beczy: :_beczy: :_beczy:

is1v.jpg

is2w.jpg

is3e.jpg

is4w.jpg

is5q.jpg

is6rk.jpg

is7q.jpg

isdsc4152.jpg

isdsc4157.jpg

isdsc4158.jpg

isdsc00334.jpg

Edytowane przez Gmeru
Dodana odpowiedź w pierwszym poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru i spółka - a mieliście już okazję zobaczyć jakiś projektor 4K w akcji (jeśli tak to jakie wrażenia), choćby wspomniany w pierwszym poście Sony VPL-VW1000ES ?

Widzieliśmy. Sony przygotował na prawdę PRO prezentację tego projektora, tylko niestety puszczali materiał 4K z koncertu (bo to była prezentacja projektora i systemu audio Sony), a ten akurat najmniej porywał wizualnie. Szczegółowość obrazu na prawdę powalała. W sumie jak na TV 84" tylko, że ekran projektora miał koło 160" i siedzieliśmy ja wiem ze 3,5m od niego także efekt WOW proporcjonalny do wielkości. To była zupełnie inna bajka niż JVC X90, który tylko skaluje do 4K. Mnie jeszcze zachwycił kontrast tego projektora - obraz był jasny a przy tym miał świetną czerń. Podczas jaśniejszych ujęć czarne pasy ekranu zlewały się z otoczeniem, chociaż trudno mi porównać to do innych sprzętów które oglądałem, bo ten stał w profesjonalnie przygotowanym kinowym pomieszczeniu.

No i podczas pracy nie było go słychać, a siedzieliśmy w ostatnim rzędzie koło projektora.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem temata : ) Bo jest o czym pisać. W pierwszym poście update!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony VPL-VW1000ES prezentacja w Warszawie 25-27 październik.

Dla zainteresowanych w ramach Targów DOM INTELIGENTNY 25-27 październik. Info do znalezienia na necie.

Kris99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...