Skocz do zawartości
Gmeru

Philips LCD LED 46PFL9707 i Philips 60PFL9607

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie umarło. Test będzie w tym tygodniu. Zarobieni jesteśmy a jak ma być na poziomie to niestety czasu potrzeba. Nie chcemy w końcu równać do .... ;-) marketingowego ; )

To super. Gdybyście dali radę poruszyć też kwestię Ambilight w różnych konfiguracjach byłoby bardzo pomocne - a jak by można było nagrać filmik jak Ambilight zachowuje się w jasnych kolorowych scenach przy materiale szerokoekranowym to już byłaby mega-rewelacja :-)

Obaj kandydaci do mojego salonu kosztują niemałe pieniądze i o ile HX-a można pooglądać relatywnie łatwo o tyle Philips przynajmniej dla mnie jest nieosiągalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambilight zachowuje się cudnie w jasnych scenach.Nie wyobrażam sobie oglądania filmu bez tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że taki przeskok jest z 46 cali odrazu na 60 cali bo róznica w cenie też jest spora

Mam pytanie czy w serii 9000 poprzedniej też tak było że były tylko 46 cali i 60 cali ??

Szkoda że w serii 8000 jest tylko 55 cali jakby było w serii 9000 to było by łatwiej z wyborem moim .Mam pytanie czy jest duża róznica w tych 5 calach na ekranie chodzi o różnice między 55 a 60 ???

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio to było tylko 46 i to było słabe... więc w tym roku doszedł w końcu normalny rozmiar ; ) Ale fakt brakuje czegoś pośredniego ale chyba tylko ze względu na cenę bo... brać 60" należy! A o ambi nie ma co się pytać: wiadomo, że jest szał :) Wystarczy odpalić naszą video recenzję 8000. To dokładnie ten sam ambi 1:1 :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru dziękuje bardzo za szybką odpowiedż ale zastanawiam się czy 60 cali przy 4m od kanapy nię będzie za duży w te chwili mam 42 plazmę pv-60 i od dawna wydawała mi się mała ale na brak kasy musiałem wstrzymać się z kupnem tv ale teraz myslałem żeby zmienić coś przed świętami na inny.Mam pytanie do Ciebie czy łatwo będzie się przestawić z obrazu plazmy na obraz Led bo obraz Plazmy zawsze mi się podobał będzie duży przeskok w obrazie ???

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dziwnie... inaczej. Ale akurat ten Philips ma sporo naleciałości z plazmy (czerń!!).... 60 i 4m to idealny wynik. IDEALNY więc luz. Trudno mi wytłumaczyć te różnice. To trzeba zobaczyć ; ) Ale wiesz mi to dobry ekran. Ale HX955 Sony też ;p Współczuje jak ktoś stanie przed wyborem ten czy ten ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wyjaśnienie ale fakt sam czekam na test Sony hx955 z Philipsem jestem ciekaw na czują stronę będzie wiecej plusów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dziwnie... inaczej. Ale akurat ten Philips ma sporo naleciałości z plazmy (czerń!!).... 60 i 4m to idealny wynik. IDEALNY więc luz. Trudno mi wytłumaczyć te różnice. To trzeba zobaczyć ; ) Ale wiesz mi to dobry ekran. Ale HX955 Sony też ;p Współczuje jak ktoś stanie przed wyborem ten czy ten ; )

Ale teraz patrzyłem i cena na 65 cali Sonego HX95 wacha się w granicach 22 tyś także nie mało kosztuje takie ceny widziałem z Łodzi a 55 cali w granicach 13,5 tyś także róznica jest spora

Philips jest tańszy sporo także tylko kwestia kasy teraz i czy jest w stanie dołozyć tą różnice :)

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ja kupiłem 60 cali po przesiadce z .... 21 cali crt.Uwierz mi tv jest mały .Mam odległość od ekranu 3.5-4,5 metra.Czesto przy hd i blu ray przysuwam się do tv .Tak obraz wymiata- szczegółów Hd nie ujrzysz z daleka.Też sie wahałem i miałem ten dylemat.Dziś tylko żałuję iż nie ma 65 cali chociaż - a 70-80 cali byłoby optymalnie- ale to inne pieniądze.Do tego Philips nie robi wiecej niż 60 cali.To pierwszy rok kiedy można kupić taki ekran od Phila.Jak wybierzesz Sony Hx955 w 55 calach też zapłacisz sporo bo 65 cali to pewnie cenowo poza zasięgiem.Kup największy ekran na jaki Cię stać.Ja mało ogladam Sd - do tego te 60 cali wydaje się w sam raz - stawiam na jakość obrazu i tu te 60 cali nie powala wielkoscią a jedynie jakością.Philips piszesz że jest dużo tańszy.Nie jest przecież 60 cali kosztuje 14400 No chyba że porównujesz do 65 Sony a nie do 55..

Filmy na blu ray i efekty 3D są nie do porównania z tv 40-50 calowymi.Jest to namiastka kina a Ambilight to potęguje....a nie kupujemy takich ekranów by odtwarzać divixy dvd czy sd.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ja kupiłem 60 cali po przesiadce z .... 21 cali crt.Uwierz mi tv jest mały .Mam odległość od ekranu 3.5-4,5 metra.Czesto przy hd i blu ray przysuwam się do tv .Tak obraz wymiata- szczegółów Hd nie ujrzysz z daleka.Też sie wahałem i miałem ten dylemat.Dziś tylko żałuję iż nie ma 65 cali chociaż - a 70-80 cali byłoby optymalnie- ale to inne pieniądze.Do tego Philips nie robi wiecej niż 60 cali.To pierwszy rok kiedy można kupić taki ekran od Phila.Jak wybierzesz Sony Hx955 w 55 calach też zapłacisz sporo bo 65 cali to pewnie cenowo poza zasięgiem.Kup największy ekran na jaki Cię stać.Ja mało ogladam Sd - do tego te 60 cali wydaje się w sam raz - stawiam na jakość obrazu i tu te 60 cali nie powala wielkoscią a jedynie jakością.Philips piszesz że jest dużo tańszy.Nie jest przecież 60 cali kosztuje 14400 No chyba że porównujesz do 65 Sony a nie do 55..

Filmy na blu ray i efekty 3D są nie do porównania z tv 40-50 calowymi.Jest to namiastka kina a Ambilight to potęguje....a nie kupujemy takich ekranów by odtwarzać divixy dvd czy sd.

Gmeru równiez pisał że odlagłość 4m od kanapy będzie pasował 60 calowy ale teraz muszę jeszcze żonę przekonać bo dla niej to jest kolos.

To było porównanie 55 cali do 65 sonego hx955a róznica w cenie jest między tymi modelami sporo w cenie ale już 55hx955 i 60 cali Philipsa cena na korzyść Sonego róznica 1200 zł za 5 cali mniej.

Nie ma nigdzie go w sklepie żeby zobaczyć jak odbiera tylko na stronie widnieje Euro Agd ale na sklepie go nie mają takie kupowanie w ciemno.

Może mi ktoś podpowiedzieć gdzie mogę zobaczyć ten model Philipsa 60 calowego na żywo w łodzi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W euro agd na zamówienie tylko .Ja też kupowałem w ciemno.Nigdzie w żadnym sklepie nażywo go nie spotkasz.

Watpię by były od ręki w tych internetowych.

http://www.skapiec.p...19/comp/5181629

to oferty Sony

http://www.skapiec.p...19/comp/5758102

Pojadę jeszcze w jedno miejsce może tam będa mieli ten model żeby zobaczyc jak nie to będę myslał dalej ale przy okazji wejdę do Sony center zobaczyc czy juz maja 55hx955 na stanie jestem ciekaw jak odbiera.

play007 mam pytanie do ciebie ile Philips daje gwarancji na swoje modele i czy mozna dokupić gwaracje np do 5 lat ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard gwarancja Philips to 2 lata.Sony za trochę wyższą cenę w Salonach Sony Center da Ci 5lat.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten tv i jest super tylko pojawil sie problem

nie działa mi klawiatura ta z tyłu pilota a działała

macie jakies pomysły jak ja wlaczyc? czy instalowac tv na nowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z obrazem 3D w 60PFL9607S. Pytałem w innej części forum ale nie uzyskałem odpowiedzi.

W ustawieniach Wrażenia 3D są dwie opcje : Bez Migotania i Maksymalna Czystość.

W trybie bez migotania wszystko wygląda w porządku, natomiast w maksymalna czystość cienie zmieniają kolor. Mienią się jakoś na tęczowo.

Przykłady:

Maksymalna czystość:

sYy86.jpg

Bez migotania:

6IpiJ.jpg

Inny przykład:

http://i.imgur.com/cb4qe.jpg

http://i.imgur.com/XbG1O.jpg

Nie wiem czy to defekt czy ma to tak tragicznie wyglądać. Niby w instrukcji Maksymalna czystość to - lepszy efekt 3D, większe migotanie. Czy mógłby ktoś to sprawdzić u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy takiego efektu na Philipsie 9607.A akurat Avatara mam w domu i mogę nawet odszukać Twoje sceny i nic takiego co zaprezentowałeś nie ma u mnie miejsca.3D Ogląda się super do tego jeszcze reguluję poziom głębi 3D i to działa.Pozdrawiam

Użytkuję tv 2 miesiące.Może to wina Twojej płyty blu ray , ale wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta maksymalna czystość wygląda jak efekt filtra akwareli z Photoshopa :P

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do Philipsa. Zobaczymy co oni na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten tv i jest super tylko pojawil sie problem

nie działa mi klawiatura ta z tyłu pilota a działała

macie jakies pomysły jak ja wlaczyc? czy instalowac tv na nowo

Pilot działa bo ma żyroskop nawet do 10 metrów i jest tak czuły że nie musisz go nawet skierować w stronę odbiornika.Ja wpisuję na pełnej przeglądarce klawiaturą z tego pilota znaki.Strona pilota z klawiaturą włącza się samoczynnie jak obrócisz pilota wtedy ta do obsługi tv pod spodem jest wyłączona.Pointer czyli wskażnik też działa po aktualizacji sprzed miesiąca.Teraz strony hdtv przewijam wskaźnikiem pilota a nie strzałkami.Musisz zgłosić do serwisu.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgłosiłem wymienią mi

mam go 3 tygodnie juz pisze ze bateri niski poziom naładowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilotowi przeszło wyjolem i wlozylem ponownie baterie

wskaznik ciekawy ale jakos przegladajac strone onetu nie moglem sobie poradzic nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilotowi przeszło wyjolem i wlozylem ponownie baterie

wskaznik ciekawy ale jakos przegladajac strone onetu nie moglem sobie poradzic nim

Wciśnij niebieski kalwisz pod + na pilocie i załączy się wskaźnik .U mnie śmiga jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poniewaz zamierzam kupić ten telewizor na dniach proszę posiadaczy o odpowiedź na trywialne 2 pytania:

- jak jest szerokość okalającej metalowej ramki icon_wink.gif bo nigdzie tego nie mogę znaleźć

- podajcie listing wszystkich po kolei ustawień na których oglądacie.

Dla swojego obecnego (8-letniego) Filusia 9830 znalazłem kiedyś taką listę na AVForums.

Wprowadziłem dokładnie wartości liczbowe takie jak proponował jeden forumowicz i...

do dziś ich nie zmieniałem.

Obraz... mniam !

Chciałoby się powtórzyć ten sukces icon_smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...