Skocz do zawartości
Gmeru

Philips LCD LED 46PFL9707 i Philips 60PFL9607

Rekomendowane odpowiedzi

- podajcie listing wszystkich po kolei ustawień na których oglądacie.

Nie podamy, bo nawet ich nie pamiętamy :) Po co Ci ustawienia z innego modelu?

To nie sprzęt medyczny ani wojskowy żeby była jakaś powtarzalność egzemplarzy. Czytaj:

- http://forums.hdtvtest.co.uk/index.php?topic=7202.0

- http://blog.skalibrujtv.pl/2012/05/ustawienia-kalibracyjne-do-skopiowania/

Co do ustawień AVForums to wczoraj kalibrowałem pioneera kuro 5090, którego posiadacz wprowadził ustawienia stamtąd no i przy wstępnej charakteryzacji wyświetlacza mówię WOW, punkt bieli prawie idealnie pokrywał się z wzorcem. Dopiero jak rzuciłem na ekran ciemne szarości zobaczyłem jak mocno zalane są czerwienią. Komentarz właściciela po kalibracji: "to na prawdę aż tak źle wyglądało? wydawało się dobre" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramka ma 2,5 cm.Nikt tu Ci Fatman nie poda ustawień bo kalibracja jest płatna jakbyś nie wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramka ma 2,5 cm.Nikt tu Ci Fatman nie poda ustawień bo kalibracja jest płatna jakbyś nie wiedział.

Dzięki play007.

Nie napisałem o który model mi chodzi. Oczywiście o Philips 60PFL9607.

Naprawdę 2,5cm?

Wygląda szersza.

Edytowane przez fatman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podamy, bo nawet ich nie pamiętamy :) Po co Ci ustawienia z innego modelu?

To nie sprzęt medyczny ani wojskowy żeby była jakaś powtarzalność egzemplarzy.

Czy sądzisz, że po kupnie telewizora za 140 stówek nie zamówię kalibracji za następne 3-4 ? (dwa profile).

Oczywiście, że zamówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pusty post - do usunięcia.

Edytowane przez fatman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki play007.

Nie napisałem o który model mi chodzi. Oczywiście o Philips 60PFL9607.

Naprawdę 2,5cm?

Wygląda szersza.

Tylko taki posiadam tv 60 calowy.2,5 cm bok ramki 2,8 cm góra ramki.Szersza ramka to złudzenie optyczne .Sam mierzyłem.

Co do kalibracji jakiś gość (jest post na hdtv.com.pl) kalibrował jednemu klientowi Philipsa.Ustawił mu tak genialnie tv że właściciel musiał zresetować ustawienia bo byłe gorsze od fabrycznych oraz tych które sam ustawił.Niektóre osoby zajmujace się kalibracją i biorace za to kasę nie maja pojęcia ani sprzetu odpowiedniego do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ramka ma 2,5 cm.Nikt tu Ci Fatman nie poda ustawień bo kalibracja jest płatna jakbyś nie wiedział.

Kalibracja owszem jest płatna, a ustawieniami możecie się wymieniać do woli. To dwie różne rzeczy nie mające ze sobą nic wspólnego :)

Co do kalibracji jakiś gość (jest post na hdtv.com.pl) kalibrował jednemu klientowi Philipsa.Ustawił mu tak genialnie tv że właściciel musiał zresetować ustawienia bo byłe gorsze od fabrycznych oraz tych które sam ustawił.Niektóre osoby zajmujace się kalibracją i biorace za to kasę nie maja pojęcia ani sprzetu odpowiedniego do tego.

Szarlatanów nie brakuje w każdej branży.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam update odnośnie deformacji obrazu jaka wystepuje na moim 60PFL9607 w trybie maximum clarity. Autoryzowany serwis Philips odpowiedział mi, że ta wada występuje we wszystkich egzemplarzach i wymiana odbiornika nic nie da. Może za pare tygodni napisza nowe oprogramowanie i to będzie wtedy dzialać. Mam serdeczną prośbę do użytkownika play007 oraz innych posiadaczy tego telewizora - o zdjęcie jak u nich wygląda film 3D w trybie maximum clarity.

Jeżeli jest to globalna usterka to czemu nie natrafiłem na nią w żadnych testach ani recenzjach?

Może jednak warto zastanowić się przed zakupem tej serii skoro fabrycznie od nowości niektóre funkcje sa uszkodzone?

Gmeru wspominałeś coś o zapytaniu do Philipsa, czy może łaskawie raczyli jakoś odpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezczelne kłamstwo infolinii i serwisu Philipsa..Stwierdziła to tylko jedna osoba w Polsce i żadna za granicą.Napisz na forum .hdtv.com.pl do Kikiego - on sprzedaje Philipsy .Niech to sprawdzi.Tv zakupiony w październiku 2012 nie miał nigdy takiej usterki.Co klienta obchodzą takie głupie wyjaśnienia?Proś w takim razie o zwrot kasy.Skandal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiki i jego czarne forum, kiki napisze tak, philips jest genialny, gra bardzo dobrze i w ogóle zero problemów, napisz PW dostaniesz ofertę.Jeśi szukać informacji to tylko tutaj ewentualnie na forum philipsa, dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć się można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym chciałem poinformować Szanowne tutaj Towarzystwo, że właśnie przywieźli mi GADA do domu.

Mowa o 60PFL9607S! Na małe bramki nie gram.

Zdjąłem mojego wysłużonego (ale jeszcze w świetnej formie) 37PFL9830 ze ściany i spakowałem.

Powiesiłem nowego. Zrobiłem test oglądania HD z kabla z 3,5m. Masakra!

Do sieci domowej (po kablu) sam się podłączył.

Teraz korzystając z chwili przerwy (soft się aktualizuje) piszę do Was.

BTW: Muszę zmienić awatar :-)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. To znowu spokój na parę lat ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam update odnośnie deformacji obrazu jaka wystepuje na moim 60PFL9607 w trybie maximum clarity. Autoryzowany serwis Philips odpowiedział mi, że ta wada występuje we wszystkich egzemplarzach i wymiana odbiornika nic nie da.

Kolego Fatman skomentuj to co napisał Meskal w powyższej wiadomości i sprawdź zachowanie tv w trybie 3d maxymalna czystość bo serwis Philipsa serwuje mu bajki......

Kolego MicPrime_Pl chodziło mi o to by Kiki sprawdził w egz. który posiada czy występuje ta wada 3d max clarity czy nie i potwierdził lub zaprzeczył bajkom serwisu philipsa.O nic więcej....

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę skomentować obserwacji Meskala bo nie mam odtwarzacza 3D a odtwarzając filmy 3D z mojego NASa nijak nie mogę się dopatrzyc takiej opcji w ustawieniach

jaką pokazał Meskal. W czasie oglądania filmów 3D w opcjach mam tylko pogłębianie lub spłycanie efektu.

Może coś robię nie tak? Doradźcie. Patrzyłem też w ustawieniach. Ni hu, hu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mieć żadnego odtwarzacza 3d ani filmu 3d by to sprawdzić.Wystarczy wejść z pilota w ikonkę 3d i zrobić konwersję 2d do 3d (na jakimkolwiek kanale) a w konfiguracji w ustawieniach obrazu ustawić 3d-wrażenia 3d- i wybrać (tryb)maxymalna czystość (ten na dole)a nie drugi tryb bez migotania i albo masz wtedy dobry obraz albo pastelowy i konturowy co widać w jak i bez okularów.Kolega Meskal usłyszał że wszystkie Philipsy serii 9 w 60 calach są podobno uszkodzone bo to wina softu i oprogramowania.A byłoby to dziwne by z premedytacją sprzedano Ci uszkodzony tv.Jak ktoś nie ogląda 3 d to w ogóle nie wie że ma wadę lub jak tylko ogląda 3d w trybie bez migotania.Dlatego warto sprawdzić a zdjęcia kolegi Meskala sa porażające .Takie same są na forum na stronie Philipsa - oczywiście bez komentarza bo firma nie potrafi tej wady wyeliminować.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki play007. Jestem jeszcze moronkiem jeżeli chodzi o ten klocuszek ale prowadzę "rozpoznanie walką" i wkrótce dotrzemy i do tego.

Zacząłem od wywalenia z domu skrzyneczki kablówki i pozbycia się jednego pilota ze stolika. Zamieniłem to wszystko w "kablówkarni" na kartę/moduł CAM.

Zainstalowałem kanały i voile !

Potem było już mniej wesoło. Obraz mojej dzisiejszej walki wyłania się obraz raczej smutny... Otóż:

  1. Próba (kilkukrotna) odtworzenia filmu anna.karenina.2012.720p.bluray.dts.x264.mkv o objętości 8.237.152 KB z NASa kończyła się za każdym razem zwisem Filusia,
    nie można było ani wyjść z folderu ani zacząć np. oglądać TV i żadne klawiszowanie nie pomogło tylko włącz/wyłącz przywracało życie Filipkowi.
    Pliki ca. 4GB z NASa chodzą OK. Oglądałem np. 1920 Bitwa Warszawska (nie polecam), który to plik miał 4.182.220 KB i szedł dobrze.
  2. Do ciekawych wniosków doszedłem próbując oglądać zdjęcia, które przyrządziłem sobie na kompie w natywnej rozdzielczości 1920x1080 oraz w podwójnie natywnej
    3840x2160 aby zobaczyć (o naiwny!) jak będą wyglądałay na ścianie/ekranie i czypodwajanie rozdzielczości ma sens w przełożeniu na jakość oglądania.
    Załadowałem je na NASa do katalogu /photo (Synology 211j).
    Otóż:
    - primo: zdjęcia wyświetlają się w rozdzielczości dokładnie trzykrotnie mniejszej od natywnej --> 640 x 360 i... wyglądają KASZANIASTO !!!
    - secundo: te same zdjęcia podane Filusiowi na pendrivie po USB przezentują się wyśmienicie (natywna rozdzielczość bez widocznej zmiany jakości przy przejściu na plik o podwójnej rozdzielczości)
  3. Zainstalowałem i sformatowałem dysk 750GB i tu zonk!
    Jak np. zaprogramowałem nagranie jakiejś audycji dajmy na to o 20:00 a w tym czasie oglądałem sobie inny kanał to...
    o godz 20:00 Filipek sam przełączył się na ten kanał i rozpoczął nagrywanie.
    Nie można w tym czasie zrobić nic (zmienić kanału, przełączyć się na sieć czy inne źródło) zanim nie zatrzyma się nagrywania.
    No paranoja jakaś !

Czy koledzy mają dla mnie jakieś rady pocieszenia wporuszonych powyżej tematach?

Edytowane przez fatman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update z dzisiejszych walk:

Ad.1. Nie zwalczone. Film obejrzałem (również w HD) z mojego podłączinego po HDMI - Xtreamera Sidewindera 2,

który odtwarza wszystko co się mu wrzuci pięknie i z napisami. Za jedyne 600 PLN brutto.

Ad.2. Po "odptaszkowaniu" opcji wyświetlaj miniatury w menu media center Synology 4.1 wszystkie zdjęcia wyświetlają się teraz miodnie. Morda moja uśmiechnięta.

Ad.3. Pracuję nad problemem ale po zasięgniściu opinii operatora - ich sprzęt CAM "tak ma" (Tesat w Poznaniu).

Co mnie dziwi bo jak miałem dekoder typu "skrzynka" z INEA to mogłem nagrywać co innego i oglądać co innego w tym samym czasie. Na szczęście mam starą nagrywarkę analogową LG to będę się posiłkował na razie.

Inne prace: potwierdzam informację kolegi Mescala w sprawie wyglądu filmu 3D w trybie maximum clarity.

U mnie też jest kaszana taka sama jak u Ciebie.

Walczymy dalej. Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tv nagrywał inny program podczas oglądania alternatywnego kanału tv musiałby mieć 2 tunery a Philips ma jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiejszy chat z Philipsem na temat 3D i maximum clarity wyglądał tak:

Witamy na czacie Philips. Dziękujemy za zadanie pytania, obecnie rozmawiasz z Maciek.

Maciek: Witam Pana

fatman: Witam

Maciek: Pod koniec lutego pojawi sie nowa wersja aktualizacji, która poprawi działnie tej funkcji.

Pozostaje więc czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie doniesienia temacie obsługi MKV.

1.Odtwarza MKV.

2.Niektóre bez dźwieku (komunikat: format dźwieku nieobsługiwany) Wtedy "lecę" z mojego Xtreamera bo on odtwarza wszystko co umysł ludzki stworzył.

3.Nie obsługuje napisów MKV znajdujących się w katalogach zewnętrznych (ani srt ani sami).

4.Obsluguje napisy wmuxowane (muszą być kodowane Windows-1250 albo UTF-8

Edytowane przez fatman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raport z codziennych obserwacji:

Tak raz na dwa dni telewizor zawiesza się i pomaga tylko zimny restart.

Zdarzyło się 3 razy w ostatnim tygodniu.

Od czasu do czasu nie widzi katalogów w sieci i znowu pomaga tylko zimny restart.

Zdarzylo się 2 razy w ostatnim tygodniu.

Odtwarzając 13 Gbajtowego mkv-a (Top Gun) po DLNA dźwięk podawany po optyku z TV na amplituner jest "szarpany" ale o dziwo słuchany z TV jest OK.

To tyle z frontu.

Wracam do obserwacji gadziny.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... nie ma nic cenniejszego niż wrażenia z codziennego życia a nie 1 czy 2 dniowy test. Pisz pisz bo przy tym modelu warto wszystko odnotować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach testowałem intensywnie 3D. Moje obserwacje:

  1. Obraz wygląda bajecznie. Miałem okazję porównywać do Sony 955 (w sklepie więc mam świadomość co piszę).
    Nie masakruje go Filipek wprawdziw ale jest ciutkę lepiej imho choć Soniak to klasa sama w sobie.
  2. Wczoraj oglądałem Titanica w 3D - no miód ! Zupełnie jakbym nowy film oglądał.
    Wypadł przy tym dużo lepiej niż Top Gun (mam wrażenie, że Top Gun był remasterowany pod kątem 3D a Titanic to już 3D pełną gębą).
  3. Obejrzałem tzw. zestawy projekcyjne 3D (demka) firm LG i Panasonic i musze przyznać, że widoki były doskonałe
    a jak facet rzucił we mnie piłką basebalową to odruchowo uchyliłem głowę ;-)
    Obraz był krystaliczny, kolory niesamowite a plany rozrysowane doskonale.
    Nie stwierdziłem żadnych cross-talków na drugim planie o czym informował jakiś niemiecki test.
  4. Nie stwierdzam "wyłącznie" efektu akwarium" (o tym tez ktoś pisał). Obraz wychodzi z ekranu do pokoju.
    Przykład: facet żonglujący kulami w demku panasonica oraz węże morskie i skrzydlice w filmie "Under Ocean", które norrrmalnie wpływają do pokoju i wracają do morza ;-)
    Efekt zapiera dosłownie dech w piersiach nawet takiemu facetowi jak ja co to już wiele widział.
  5. Generalnie najlepsze są filmy 3D o życiu podwodnym. Tu widać pełne 3D '"w przód" i "w głąb".
    Co do producenta to polecam filmy IMAXa. tam goście umieją to filmować i mają technologię opanowaną
    chociaż film o Grand Canionie na kolana mnie nie powalił.
    Pamiętam (byłem tam w 1993 roku) i już wtedy we Flagstaff (nad brzegiem kanionu) oglądałem film 3D o kanionie
    i tamten pamietam do dziś bo efekty już wtedy! (lot samolotem nad powierzchnią rzeki w kanionie) były niesamowite.
  6. Teraz o trybie konwersji 2D/3D.
    Generalnie tego nie nadużywam ale mogę stwierdzić:
    - dobry jakościowo materiał HDTV oglądany w tym trybie prawie dorównuje natywnemu 3D (np. Fakty TVN o 19:00 ogląda się z przyjemnością).
    - filmy przyrodnicze z Blu-ray (np. Planet Earth czy South Pacific) ogląda się w tym trybie z przyjemnością i naprawdę do natywnego 3D niewiele im brakuje.
  7. Łyżka dziegciu na koniec:
    Tryb 2D/3D daje nieciekawe efekty jeżeli chcemy oglądać w tym trybie zdjęcia (np. z DLNA).
    Pojawiają się plamy koloru i artefakty. Nie wiem czy tak ma być ale.... tak to wygląda.

Wracam na front. Komunikat z dalszych walk wkrótce.
Jeżeli macie jakieś tematy do sprawdzenia - piszcie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni telewizor zaczął się wieszać co 30-40 minut.

Wykluczyłem awarię telewizora ponieważ filmy z dysku czy sieci idą bez
zawieszania.

Przyczyną jest więc moduł CAM.

Na sąsiednim forum i forum elektrody wyczytałem, że ludzie mają kłopot z poprawną
współpracą modułów CAM z Philipsami właśnie.


Jakaś rada ?

Mój moduł CAM to Technisat-TechniCrypt CX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...