Skocz do zawartości
Gmeru

Philips LCD LED 46PFL9707 i Philips 60PFL9607

Rekomendowane odpowiedzi

NewsJeden z głównych rywali do miana telewizora tego roku! Na IFIE można było zobaczyć jak sobie radzi ten legendarny model LCD! Radujemy się ze względu na wielkość, która w końcu przekroczyła magiczną barierę 46". W końcu ekran ten będzie można nabyć w 60 calach! A sam telewizor? No co tu pisać: R E W E L A C J A. Obok Sony HX950 to zapewne najbardziej zaawansowany model na rynku. Świeci mistrzowsko! Wersja 46 posiada 224 segmenty LED a wersja 60" nieco więcej: 240! Efekt halo był lekko widoczny ale i tak czerń "na oko" wyglądała niewiarygodnie. Jedyny zgrzyt wersji 60" to brak Moth Eye Filter czyli po włączeniu światła lub dużym nasłonecznieniu czerń nie będzie tak głęboka jak w modelu 46". Szkoda, że tej super funkcji nie zaimplementowano do lidera! Poprawiono też 3D gdzie tym razem mamy bezpośredni wpływ np. na poziom crosstalku. Ah i oh > Philips nie musiał za dużo poprawiać bo już zeszłoroczna wersja była naprawdę dobra. Na koniec muszę bo jak! o nowym systemie Ambilight. Tego patentu mogą zazdrościć inni! LEDy świecą w tym roku tak mocno, że chyba kolejna ewolucja tej funkcji będzie już zbędna! Ale cieszy, że firma dąży do perfekcji. Na półkach spodziewajcie się go około października tego roku


segmenty.jpg



isphil.jpg



isdsc3629.jpg



isdsc3630.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to na dziś jest prawdziwy król na rynku.Raczej nikt mu nie dorówna jakością choć jeżeli chodzi o obramowanie to w Sonym Hx950 bardziej mi odpowiada.Srebrne do mnie nie przemawiają.Ale oceniając obraz to będzie number one.Tylko logistyka Philipsa kiepska bo ciężko spotkać tv z serii 9 w salonach.Tak było dwa lata temu i w bieżącym roku też.Cena za 46 pewno z 10 k a za 60 około 15k.Ale to cena za obraz i jakość full leda gdzie edge led nawet nie ma prawa stanąć obok.Chyba że najlepsza plazma na rynku.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pierwszy rzut ma iść na zachód : / więc my dopiero październik jak dobrze pójdzie. Ja już sikam po gaciach na myśl o testach haha :D A najlepszy to będzie MEGA VS czyli 65HX950 vs 60PFL9607. MASAKRA!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

play007 - zobaczy sie go w praniu w testach, bo to troche gadanie na wyrost ze jest najlepszy, ekran rewelka na pewno w koncu topowiec ale zobaczymy go w starciu z HX950.

Ciekawy jestem czy to zarządzanie strefami bedzie dopracowane na tyle zeby nie głupiało jak w starszym modelu co mozna przeczytać na blogu Macieja Kopera, w kwestii płynności tez myśle ze Sony tu jak zwykle spisze sie lepiej.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam osobiście warzenie, iż Philips oferuje niskie marze dla dealerow, bo bardzo mało jest materiałów popularyzujących te rewelacyjne produkty LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest!

isimg0629.jpg

isimg0631.jpg

isimg0632.jpg

isimg0633.jpg

isimg0634.jpg

isimg0635.jpg

isimg0636.jpg

isimg0637.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak chce :) nie mogę się doczekać Waszego testu tego modelu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepszy to będzie MEGA VS czyli 65HX950 vs 60PFL9607. MASAKRA!

W RTV-Euro-agd już jest 60".

Czekam na test bo już pora mojego 9830 zamienić ta tego potwora ! :-)

Gmeru, dawaj ten test ! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG to ty żyjesz? :DDDDDD <Żarcik>. Test będzie ale na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. To dość długa i mega wymagająca operacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTV Euro jak zwykle pierwsi na rynku :D cena trochę powala, ale pewnie konkurencyjny ekran Sony HX950 dużo tańszy tez nie będzie za 55''.

Tez nie mogę się już doczekać testów, ale nie ponaglam bo mając takie 3 ekrany na warsztacie tego Philipsa, HX950 i jeszcze tego mega kolosa Sony 84'' to mają co robić koledzy :), lepiej powoli a bardzo dokładnie je przetestować bo nie są to jakieś byle jakie ekrany.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj czekam na ten test philipsa a zwłaszcza w konkurencji z 65 cal soniakiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kupie napewno w listopadzie, ale chcę tego najlepszego.Pozdrawiam ekipe testową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeciągu miesiąca.... chcemy zrobić porównanie z HX950. A to wymaga czasu. HX950 pojawi się w sprzedaży w grudniu więc na ten moment trochę za wcześnie na test...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic poczekam:) planuje coś z trójki 9607, hx950/920 zakupić, więc test ciekawie się dla mnie zapowiada

Edytowane przez qazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spokojnie warto póki co poczekać. TV dopiero wchodzą. Zobaczymy co potrafią. Na pierwszy rzut oka jeden i drugi są mega ciekawe i dobre. Ale takie pobieżne spojrzenie to duuuuużo za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG to ty żyjesz? :DDDDDD <Żarcik>. Test będzie ale na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. To dość długa i mega wymagająca operacja.

Żyję, żyję !!!

Czas zmienić taflę na ścianie w salonie. 60" Filuś będzie tu rządził. Jestem niewolnikiem Ambilighta i nic na to nie poradzę.(however rozważam oczywiście HX950.)

Cena średnio mnie nie rusza bo wiem, że TV wyprzedzający technologię musi kosztować.

Mój 9830 choć ma tylko 37" (a kosztował wtedy 13.600 - masakryczną kasę jak na rok 2005) przez te 7 lat spisuje sie doskonale !

Teraz powędruje do sypialni.

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: Ale mogli gnojki dać wąską ramke tak jak 8007 czyz nie ???

Edytowane przez fatman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko w full LED dać cienką ramkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem w czym jeden bedzi ele[pszy a w czym drugi , bo niewatpliwie jednoznacznie pwoiedziec ktory bedzie lepszy mzoe byc trudno ale sie wszytsko okaze tylko Gmeru trzeba wziasc poprawke ze ten to 46 cali a sony 55 cali to jest jednak roznica...

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test będzie 55 vs 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe byloby porównanie 60" z serii 9 z... 55" z serii 8.

Teza do udowodnienia:

Czy warto zapłacić 6 tysi więcej za 5" większej przekątnej i pełne wygaszanie + szeroka (PKP style - okienna) ramka

czy zaoszczędzić 6 tysi amieć nowoczesny design na ściabie z wąską ramką ale z wygaszaniem krawędziowym (nawet dobrze dopracowanym

i w wiekszości oglądnego materiału różnicą w poziomie czerni w stosunku do serii 9 - nie do zauważenia).

6.000 PLN. Jest o co walczyć i nad czym się zastanawiać...

To 2 wypasione tygodnie w Dolomitach na nartach z moją Panią. A zima idzie... :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurczę przecież to jakaś mega okazja. Normalnie ma być duuuuuuuuuuużo drożej. Ja bym brał od razu : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv pochodzi z programu lojalnościowego Tp Vision.Objęty jest 2 letnią gwarancją.Waham się czy 60 cali to nie za dużo z 3,5-4,5 metra.Absolutna nówka - nie wyjmowany z pudła.

Kusi ten full led w takiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj dawaj. Z taką ceną to kosmos ekran. Moim zdaniem jego można w ciemno brać. Wielkość ok na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...