Skocz do zawartości
dobosz23

Alternatywny firmware, oprogramowanie do MBox-ów bez funkcji DVB-T.

Rekomendowane odpowiedzi

Podam Ci opis krok po kroku co robilem.

1) wgralem install.img na USB key

2) podpinam USB key to TR11

3) wlaczam urzadzenie i wciskam przycisk home na urzadzeniu

4) Po instalacji otrzymuje pierwszy ekran "default settings" z prosba wybory jezyka

5) tu stoje bo zaden przycisk z pilota, czy tez bezposrednio urzadzenia (panel czolowy) nie dziala

6) lacze sie FTP

7) podmieniam plik irfake

8) naciskam na pilocie strzalka w dol

9) kursor schodzi w dol

10) naciskam enter

11) nic sie nie dzieje system wisi, bo nie reaguje na strzalke do gory, w dol, ENTER.

Gdybys mogl sprawdzic czy dobrze policzylem przynajmniej te 5 kodow (4 strzalki i ENTER) bylbym wdzieczny.

Pozdrawiam

Zero_IQ

TR11 ma inne kody do pilota niż te, które tutaj opublikował n4d01. Jak chcesz mogę je zweryfikować pod TR11 - z uwagi, że nikt więcej nie pisze zakładam, że u reszty działa.

Aha - nie zwróciłem uwagi, że miałeś przez siebie robione. Powiedz dokładnie z czym masz problem i spróbujemy ustalić jak to rozwiązać. Czasami jak ktoś inny spojrzy na to co tobie nie wychodzi może wychwycić błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj te kody to sprawdzę. Jeżeli są chętni mogę podać jak rozpakować i spakować ten soft po zmianach - wg tego stworzyłem swój mod wersji rumuńskie.

Jak chcecie pomocy to piszcie - nie zostawię was tak jak Hyundai na lodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki z gory. Posylam pare kodow.

"0","bf40df20","f00f9f00", |<<

"0","b748df20","f40b9f00", >>|

"0","b54adf20","b8479f00", HOME

"0","af50df20","b04f9f00", RETURN

"0","e817df20","f9069f00", LEFT

"0","e916df20","bc439f00", UP

"0","e718df20","fd029f00", OK

"0","ed12df20","f50a9f00", DOWN

"0","f30cdf20","f10e9f00", RIGHT

"0","e51adf20","ad529f00", INFO

"0","b946df20","f20d9f00", search

Daj te kody to sprawdzę. Jeżeli są chętni mogę podać jak rozpakować i spakować ten soft po zmianach - wg tego stworzyłem swój mod wersji rumuńskie.

Jak chcecie pomocy to piszcie - nie zostawię was tak jak Hyundai na lodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

kody są policzone dobrze - pytanie jakim edytorem to robiłeś. Może spróbuj jeszcze raz mojej wersji i powklejaj w moje swoje kody sterowania. Ewentualnie jak to nie wyjdzie można by było spróbować podmienić po rozpakowaniu. Nie wiem naprawdę w czym tkwi haczyk, ale na pewno tam jest. Można spróbować jeszcze z inną cyfrą początkową - nie zero a "2".

Obawiam się, że będziesz musiał spędzić trochę czasu na testach - niestety nie mam gotowego rozwiązania.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to co opisałeś z tej ruskiej strony to właśnie tryb wyłapywania co się klika - w naszym przypadku mamy irfake i trzeba go uruchomić z innym atrybutem niż jest normalnie, bodajrze "-C". Więcej na stronach kodu google, którą podałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Udalo mie sie zainstalowac ten firmware. Pilot dalej nie dziala ale moge sterowac prz pomocy telnetu. Wiecej detali w kolejnym poscie. Wchodze na youtuba i dalej dostaje komunikat "Cannot play media file". czy macie to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyglada nastepujaco. Przejrzalem dodatkowe fora dyskusyjne tym razem nomen omen z Chin http://www.cnitblog.com/gouzhuang/archive/2010/05/14/remote_control.html). Irfake pracuje w nastepujacy sposob. Driver zainstalowny w kernelu odczytuje nacisniete klawisze z pilota i zapisuje je do bufora. Program odczytuje dane z bufora i je interpretuje. Po kilku godzinach testow sprobowalem wpisac dane bezposrednio do bufora i bingo, zaczelo dzialac. To znaczy moge sterowac hyundaiem z telnetu poprzez komendy typu

echo 'f50a9f00' > /sys/devices/platform/VenusIR/fakekey strzalka w dol.

echo 'bc439f00' > /sys/devices/platform/VenusIR/fakekey strzalka w gore itp. W ten sposob mozna sterowac hyundaiem z iphona albo ipad itp. Dla mnie to oznaczalo, ze polowa procesu dziala i ze problem jest na poziomie komunikacji z pilotem. Sprawdzalem kilka godzin rozne opcje ustawien pilota i nic. Wydaje mi sie ze problem jest gdzie indziej. Po prostu irfake nie dziala. Moj plik rcS zawiera nastepujace linie:

/sbin/insmod /usr/local/etc/irfake/venus_ir_new.ko\

/usr/local/etc/irfake/irfake4 -R -f /usr/local/etc/irfake/irfake.conf&

#/usr/local/etc/irfake/irfake4 -c

na samej gorze tego pliku czyli powinno byc zainstalowane. Kiedy sprawdzam poprzez komende lsmod dostaje info:

~ # lsmod

Module Size Used by Tainted: PF

ufsd_lbd 660880 1

ohci_hcd 25232 0

ehci_hcd 49056 0

edwwq_i2c 4064 0

i2c_algo_bit 10416 1 edwwq_i2c

sata_mars 27392 2

libata 61008 1 sata_mars

venus_ir_new 13088 2

~ #

czyli na moje oko powinno byc ok. Niej jestem pewien znaczenia "Tainted: PF" ale chyba OK.

Nastepnie probuje "stopall"

venus_ir_new 13088 2

~ # stopall

[Found RootApp] pid = 261 ...

[Found dvdplayer] pid = 277 ...

killing DvdPlayer...

killing RootApp...

RootApp AVHDD version...

pli initialization...

remount RO: ...

chip id: 1283: Mars...

>>>>>> Got NAND Flash device!

fw_desc_table_v1->signature=VERONA__

fw_desc_table_v1->version=0x1

fw_desc_table_v1->part_list_len=0xc0

data_buf = 0x10000c48

fw_desc_table_v1 = 0x10000c48

sizeof(fw_desc_table_v1_t) = 0x20

part_entry = 0x10000c68

part_count= 0x4

fw_entry = 0x10000d28

FW type, 0x2!

Audio FW found!

Video FW found!

audio_fw_entry->offset = 0x1440000

audio_fw_entry->length = 0x1a14e8

audio_fw_entry->target_addr = 0x81b00000

read len = 0x1a14e8

video_fw_entry->offset = 0x1600000

video_fw_entry->length = 0x239680

video_fw_entry->target_addr = 0x81d80000

read len = 0x239680

remount RW: ...

~ #

Nastepnie probuje zaladowac modul:

/sbin/insmod /usr/local/etc/irfake/venus_ir_new.ko

ale dostaje komunikat

insmod: cannot insert `/usr/local/etc/irfake/venus_ir_new.ko': Unknown error 0 (

17): Unknown error 22

I dlatego po komendzie:

/usr/local/etc/irfake/irfake4 -c

dostaje blad

-sh: /usr/local/etc/irfake/irfake4: Unknown error 13

Wydaje mie sie ze to samo sie dzieje podczas restartu hyindaya. Dla mnie to oznacza ze irfake nie jest uruchomiony i dlatego nie dziala, szczegolnie ze komenda:

~ # killall irfake4

daje odpowiedz

killall: irfake4: no process killed

Teraz pytania:

1) Czy ktos mial podobny problem ?

2) Jakie wersje irfake i venus_ir_new.ko uzywacie ?

3) Czy mozna to uruchomic inaczej ?

Pozdrawiam

Zero_IQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wejdziesz w listę procesów to co masz, bo ja mam tak jeżeli chodzi o irfake:

201 root	    104 S   /usr/local/etc/irfake/irfake4 -r -f /usr/local/etc/rc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanie zasadnicze jaki firmware wgrałeś i w której opcji pokazuje ci ten komunikat z YouTube, bo mi działa tylko, że bez konkretnych opcji logowania na konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki z tydzień nie włączałem - niestety u mnie też nie chodzi, ale jeszcze spróbuje coś z tym pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde - znowu jakieś zmiany na YouTube, a wszystko działało spoko. Znowu trzeba się będzie pomęczyć by to ogarnąć, albo kupić lepszy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziemy z tym musieli poczekac. Na razie wrocilem do starego i przez tydzien nie ruszam, bo moge pracowac nad tylko w weekend.

A jak wejdziesz w listę procesów to co masz, bo ja mam tak jeżeli chodzi o irfake:

201 root		104 S   /usr/local/etc/irfake/irfake4 -r -f /usr/local/etc/rc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do linku to przykładowy - musisz podać ip odtwarzacza jaki masz w sieci - chyba że robisz automatyczne pobieranie ip. Lepiej ustawić stałe, bo wtedy możesz wchodzić w Info Site, gdzie masz wiele informacji - listę uruchomionych procesów, dane systemu, możliwość sterowania przez stronę odtwarzaczem i tym podobne. Tak więc ten adres ci nic nie pokaże, bo to tylko przykład z mojej sieci. na oryginalny sofcie tego nie było, a to jest wersja trochę uproszczone tego co jest tu:

http://playon.unixstorm.org/infosite.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż skoro teraz masz oryginalny to nic do przyszłego weekendu nie zrobisz - jak coś to zajrzę za tydzień. Może w między czasie coś ruszę z YouTube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety YouTube po raz kolejny szlag trafił, popatrzę na strony zaprzyjaźnionych programistów z Rumunii, ale zanosi się że nie będzie uaktualnienia. Jest tez inne wyjście - zainstalowałem soft mhdworld od Eliona i sprawował się nawet dobrze tylko wolno chodził z uwagi na szereg usług jakie mogą być na nim zainstalowane. Planowałem wykorzystać nowa wersję YouTube z PlayOnX - nie wyszło mi, ale może komuś innemu się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostałem informację od chłopaków z Rumunii - nie ma aktualizacji YouTube bo jest to związane z brakiem aktualizacji firmware - to jest niezależne od nich i nie wiadomo kiedy to poprawią. Może nawet wcale z uwagi na brak wsparcia dla odtwarzaczy pierwszej generacji przez AC Ryan. Zanosi się na to, że YouTube pozostanie historią. Cóż ja nie żałuje zmiany, a z uwagi że ostatnio mało korzystałem z YouTube, bo ciągle czyszczą zawartość nie będę płakał. Trailery filmów nadal działają i inne rzeczy też. Trzeba się z tym pogodzić albo zmienić sprzęt na MT7001 Media-Droid - ma dobre wsparcie, działa na nim XBCM i wiele innych rzeczy więc polecam go śmiało dla tych co chcą mieć YouTube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem w innych serwisach - po aktualizowałem prze system tools oraz wgrałem Repomax Live i na Video Clip działa YouTube (druga ikona na prawo od YouTube w menu usług internetowych a potel Videoclipuri czy jakoś tak - trzecia ikona w pierwszym rzędzie). Mogę zrobić screeny jak to wygląda i jak działa jakby ktoś chciał. A już myślałem, że nic się z tym nie da zrobić, a tu niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki. Teraz opiszę powoli gdzie YouTube działa i jak sobie ustawić własne playlisty z YouTube by nie szukać wpisując - jest łatwiej. Po pierwsze nie jest to aktualizacja YouTube, bo takowej nie ma. Natomiast aktualizacje na bieżąco HD Links możecie dokonać wchodząc w "Media internetowe" --> "System Tools" --> HD Links (online update czy jakoś tak) --> Check version on the internet --> i tu pokaże wam jaką macie wersję i jaka jest w bazie internetowej dostępna do pobrania. Proste jeżeli jest nowsza aktualizujecie i resetujecie odtwarzacz. Po uaktualnieniu powinien wam działać YouTube, który jest w HD Links. Wchodzicie w

DSCN1057.JPG

"Video Online" --> "Videoclipuri" --> no i macie YouTube tylko w wersji rumuńskiej. Ale za to macie tam coś takiego jak "My playlist" - to lista playlist z YouTube, którą możecie ustawiać wg swojego konta na YouTube. Jak to zmienić: wchodzicie na odtwarzacz przez FTP lub SFTP w katalogu "/usr/local/etc/IMS_Modules/Scripts" jest plik "my_playlist.txt" zawierający listę playlist z YouTube wraz z opisem np:

<playlist>
<id>numer playlisty</id>
<title>Moje filmy wideo</title>
</playlist>

Wystarczy, że na koncie YouTube utworzycie sobie playliste i wgracie to co chcecie oglądać i przepiszecie tam swój numer znajdujący się pomiędzy "http://www.youtube.c...laylist?list=PL" a "&feature=view_all" i macie gotową listę odtwarzania bez klepania w wyszukiwarce, która oczywiście też jest dostępna. Jeżeli dla kogoś ta krótka instrukcja pozostaje niejasna - piszcie.

Pozdrawiam i życzę miłego Youtubowania.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

za chiny nie mogę tego wgrać. wszystko robię po bożemu, plik z usb łapie, instaluje się, wyświetla na końcu "install completed", po czym nie wstaje. zwiecha na logo hyund i kręcącym kółeczku.

wersja dla tp01, sprzęt tp01

pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w TP01 Emergency Flash - czyli wgranie firmware z skasowaniem poprzedniego - może to pomoże. U mnie też chyba bez tego trybu na początku się nie obeszło. Może to być też wina tego, że twój odtwarzacz jest nowszy he he he ... Ale bez żartów, spróbuj zrobić tak jak mówię - chyba też n4d01 ma TP01 - podpytaj go jak mu się udało to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emergrncy to flashowanie z włącznika sieciowego + home?

to działa i w ten sposób udaje mi się wrócić do stockowego firmware.

kusi mnie jednak to, że piszecie, że ten jest dużo szybszy. stock jednak trochę muli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sokor daje rade wrócić do oryginalnego to dlaczego nie wgrywa tego mojego - nie wiem przyznam szczerze. Musisz podpytać n4d01, bo ja więc porad nie mam prócz jednej - pobierz plik jeszcze raz i spróbuj, bo może źle ci się zapisał na kompie. Życzę szczęścia i wgrania poprawnie mojego moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...